» »

router + repeater

router + repeater

kitek555 ::

Pozdravljeni !

Doma imam dva routerja. Prvi je Linksys wrt120n, drugi pa wrt160n(main). Zdaj me zanima kako ju povezem med seboj, da bo tudi drugi deloval.

Lp

ender ::

Če nimata že v osnovnem firmwaru možnosti WDS, namesti na oba DD-WRT, in potem konfiguriraj WDS.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kitek555 ::

Torej morem dol potegnit firmware ali kako ? Wrt120n nima dd-wrt. Kaj v routerju pa ne morem nastimat ?

ender ::

Če ne podpira WDS že v osnovnem firmwaru, potem ga ne moreš uporabit (WDS podporo rabiš na obeh straneh).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

phys ::

Seveda se da.
Sam imam WRT610N (z originalnim firmwareom), na katerega sta povezana WRT54GL (s Tomato firmwareom) in WRT160NL (z originalnim firmwareom).
Tale navodila zgledajo OK.

ender ::

Aja, jaz sem mislil, da jih je treba povezat brezžično. Če lahko kabel potegneš med njima, potem ni problema.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

kitek555 ::

Ne mislim z kablom. Imam pa težavo noče mi povezat, vse sem naredil,kot piše v tistem linku. Še slike :
[img]http://shrani.si/f/1k/mb/1ufTyxl1/omrez...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kitek555 ()

kitek555 ::

ender ::

Če nimaš kabla, rabiš WDS na obeh straneh, drugače ne bo delalo (brez WDSja ima lahko en sprejemnik samo en IP).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Hayabusa ::

Tp-link TL-WA730RE & co nastaviš kot Range Extender, najdeš omrežje iz glavnega routerja (ga ni potrebno spravljati v wds mode) in bo delal net na obeh.

tomaz321 ::

Jaz sem kar nekaj naprav (routerjev, ki so podpirali funkcijo universla repeaterja) sprobal, da bi delovale kot wireless extender in edina, ki mi je delovala tako kot bi si to zamislil je bil nek ASUS router(zdele ne vem točne številke). Pri vseh ostalih, ki to funkcijo sicer imajo je zadeva delovala zgolj na odprtem omrežju, če pa sem imel vklopljen WPA/WPA2 pa je edini, ki je meni deloval bil ASUS. Ob tem moraš upoštevati tudi to, da hitrosti niso ne vem kako dobre - za browsanje je še kar šlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ima kdo podoben WLAN-ojačevalnik

Oddelek: Strojna oprema
256728 (5516) lord111
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6317906 (13389) Poldy
»

Zamenjava baterije na prenosniku-na plati

Oddelek: Strojna oprema
82081 (1908) Pyr0Beast
»

Problemi z MAC naslovi

Oddelek: Omrežja in internet
101188 (964) pskrlj

Več podobnih tem