» »

Algoritmi pravilno napovedali večino prejemnikov oskarjev

1
2
»

smash ::

Osvajanja vesolja ne bo, vsaj takega kot si ga ti predstavljas oz. je prikazan v filmih.

Poldi112 ::

Seveda bo, samo v prvi fazi morajo robotki izvesti terraforming, znanstveniki pa pogruntati smiseln način za premagovanje razdalj do interesantnih sistemov.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

7982884e ::

Manu je izjavil:

Kmalu bo še vedno tako, da bomo odvisni od narave. In niti ni treba da je drugače. Narava je bogata in če z njo delaš pametno, ti ni treba izumljat kako se prehranit in kako ustvarit robota s človeško zavestjo, ampak se lahko posvetiš osvajanju vesolja, kar pa bi bil že čas.

Ljudje se imamo še veliko za naučiti. Zelo veliko...

pa človek o kakšni naravi ti sanjaš? kaj zaboga imaš v mislih? drevesa, ptičke, grmičke in zajčke? ker sicer res ne vem, zakaj opletaš s to besedo, ko je pa vendar samoumevno, da za napredek nucamo izkoriščati resorse, ki so v okolju (=naravi).

pa take streljaš da tudi ni za verjet. osvajal bi vesolje, ne bi pa izumljal kako se dela pametne robote? pametni roboti so oz. bodo mejnik človeškega razvoja, sploh ko bodo tako pametni kot človek (pa ne mi spet opletat z zavestjo, simulacijami in algoritmi - raje si poglej skrajno zapleten koncept, imenovan Duck test @ Wikipedia ). to se bo zgodilo v kozmično nerelevantnem časovnem okviru, potem pa pridejo na vrsto razna raziskovanja vesolja in podobno.

Manu ::

7982884e je izjavil:

ker sicer res ne vem, zakaj opletaš s to besedo, ko je pa vendar samoumevno, da za napredek nucamo izkoriščati resorse, ki so v okolju (=naravi).


Kaj sem pa jaz kaj drugega pisal? Bereš me površno potem pa ustreliš mimo tarče.

Ampak tudi naravnih virov ni neskončno, zato je z njimi treba delat ekonomično. Narava (mineralni, rastlinski, živalski in ostali naravni viri) se obnavljajo, ampak ima ta samoobnovitev svoje meje. Kar tako nadomestiti naravo z roboti in izumrtjem človeka ni noben napredek (kakor si robotizacijo domišljajo nekateri).

7982884e je izjavil:

pa take streljaš da tudi ni za verjet. osvajal bi vesolje, ne bi pa izumljal kako se dela pametne robote? pametni roboti so oz. bodo mejnik človeškega razvoja, sploh ko bodo tako pametni kot človek (pa ne mi spet opletat z zavestjo, simulacijami in algoritmi - raje si poglej skrajno zapleten koncept, imenovan Duck test @ Wikipedia ). to se bo zgodilo v kozmično nerelevantnem časovnem okviru, potem pa pridejo na vrsto razna raziskovanja vesolja in podobno.


Streljaš mimo kot slepec. Če je kdo za tehnološki napredek sem to jaz. Je pa treba biti realen. Pametni roboti ne bodo mogli zamenjat človeka (kot enakovredna zamenjava). Lahko pa človeku kot orodje olajšajo delo. Ne torej kot zamenjava, ampak kot orodje.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

smash ::

Manu je izjavil:

7982884e je izjavil:

ker sicer res ne vem, zakaj opletaš s to besedo, ko je pa vendar samoumevno, da za napredek nucamo izkoriščati resorse, ki so v okolju (=naravi).


Kaj sem pa jaz kaj drugega pisal? Bereš me površno potem pa ustreliš mimo tarče.

Ampak tudi naravnih virov ni neskončno, zato je z njimi treba delat ekonomično. Narava (mineralni, rastlinski, živalski in ostali naravni viri) se obnavljajo, ampak ima ta samoobnovitev svoje meje. Kar tako nadomestiti naravo z roboti in izumrtjem človeka ni noben napredek (kakor si robotizacijo domišljajo nekateri).

7982884e je izjavil:

pa take streljaš da tudi ni za verjet. osvajal bi vesolje, ne bi pa izumljal kako se dela pametne robote? pametni roboti so oz. bodo mejnik človeškega razvoja, sploh ko bodo tako pametni kot človek (pa ne mi spet opletat z zavestjo, simulacijami in algoritmi - raje si poglej skrajno zapleten koncept, imenovan Duck test @ Wikipedia ). to se bo zgodilo v kozmično nerelevantnem časovnem okviru, potem pa pridejo na vrsto razna raziskovanja vesolja in podobno.


Streljaš mimo kot slepec. Če je kdo za tehnološki napredek sem to jaz. Je pa treba biti realen. Pametni roboti ne bodo mogli zamenjat človeka (kot enakovredna zamenjava). Lahko pa človeku kot orodje olajšajo delo. Ne torej kot zamenjava, ampak kot orodje.



kako to misliš da ni napredek...roboti so evolucija človeka (človeka kot si danes, ne bo več, robot bo sebi rekel človek) - in to je napredek v vsakem pomenu, razen za nostalgike grmičkov

Manu ::

@smash

O takih pišem, kot si ti, ki mislijo, da je napredek nekaj kar pomeni uničiti naravo in o koncu človeka, kot biološkega bitja. To je fantazija in to ni evolucija. To ni napredek. Malo se bo treba spusti s prestola arogance in fantazije.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

smash ::

Zakaj ni napredek ce bi imel telo ki ne krvavi, se ga da popraviti in nanj naloziti svoj jaz v primeru fatalne nesrece?

Jst ::

>"Mesto brez podeželja ne more preživet. Je tako ali ni?"

Za "Vertical Farming" si že slišal? Nekje sem bral, da se bo v eni metropoli pilot projekt začel graditi ravno to ali naslednje leto in operativen čez nekaj let... V planu imajo tako meso, kot zelenjavo. In ker bo v kontroliranem okolju, ne bodo rabili (toliko) *cidov in boš vsak dan dobil svežo hrano (nič prevažanja). Prednosti je zelo veliko. Saj to bo v prihodnosti nuja, če se bomo toliko razmnoževali, kot zadnjih sto let.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Manu ::

@smash
Če ne boš imel telo, ki krvavi, boš imel pa telo, ki zarjavi ali pa se ga da kako drugače uničiti. Tu ni nobenega napredka. Napredek bi bil, če bi ugotovili način, kako podaljšati biološko mladost, ne pa kako zamenjat telo z mehaniko.
O zavesti bi še lahko pisal, pa žal to ni za trde glave.

@Jst
Sem slišal, ja. Slišal sem tudi za aquaponics, pa urban permaculture. Ampak še vedno rabiš zemljo, pa vodo pa sonce... Brez naravnih virov (zraven je tudi atmosfera) ne bo šlo.

Če pa sadiš v mestu, je pa to točno to, da del narave prineseš v mesto. V Ljubljani imamo dober odnos z naravo. To se kaže v razširjenem vrtičkarstvu. O tem odnosu govorim. To ne pomeni ukinjanje mest. To pomeni mesta prijazna naravi. Primer.

Nimam nič proti mestom, se mi pa zdi nesmiselno zaničevat narave samo zato, ker živiš v bloku. Sam živim v mestu. Vedno pa grem rad v naravo.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

smash ::

Kaksno biolosko mladost??? Kaj je to? In zakaj tega nebi mogli podaljsati? Ne vidim razloga.

Manu ::

Najprej vprašaš kaj je to, potem pa napišeš, da zakaj ne bi mogli tega podaljšati. Podaljšati česa? Misliš mladosti? Torej dobro veš kaj sem hotel napisati.

Kje sem napisal, da tega ne bi mogli podaljšati? To je zame napredek, da ohranjamo in izboljšujemo to, kar že imamo. Naše telo je zelo dober inštrument in naučiti se moramo kako ohranjati vitalnost in mladost. To je možno. To se mi pa zdi bolj mogoče, kot pa menjava telesa z mehaniko, kar bi bilo zelo neekonomično (in verjetno neuspešno).

O zavesti pa kdaj drugič (pa nekje sem o tej temi že pisal na tem forumu), ko bomo prišli do znanja o njej. Boš presenečen, ko bomo ugotovil, da zavest ni samo nekaj zelo dobrih algoritmov, ampak da je to bolj kompleksna zadeva.

Pa dovolj je zdaj o tej temi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

smash ::

V bistvu ni dovolj, dokler klatiš neumnosti..

naše telo je eno ob najbolj neekonomičnih stvari na planetu...sam poglej kolko hrane zmečeš vanj da ga sploh vzdržuješ v normalnem stanju

če bi ohranjali tisto, kar smo nekoč imeli, bi se še danes peljali v kočijah z lesenimi kolesi

drugače pa bo mehanika presegla vse "hibe" trenutnega telesa - ne vem a ne bereš komentarjev ali jih zavestno ignoriraš, kot ti ljudje dajejo primere o napredku na teh področjih

Manu ::

Nisem napisal, da ohranjamo tisto, kar smo 'nekoč' imeli. Napisal sem, da ohranjamo tisto, kar trenutno imamo. Ne mislim na tehnologijo, ampak na telo.

Mehanika ne bo nadomestila naše telo. Bo pa pomagala človeštvu pri življenju.

Sem zelo zadovoljen za vsak napredek, ampak žal ta napredek ne bo nadomestek za naše telo, ampak za naša orodja.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

nekikr ::

Saj veš, kako je s tem "ne bo" in "to bo vedno dovolj" in "to ni mogoče"?

smash ::

Manu je izjavil:

Nisem napisal, da ohranjamo tisto, kar smo 'nekoč' imeli. Napisal sem, da ohranjamo tisto, kar trenutno imamo. Ne mislim na tehnologijo, ampak na telo.

Mehanika ne bo nadomestila naše telo. Bo pa pomagala človeštvu pri življenju.

Sem zelo zadovoljen za vsak napredek, ampak žal ta napredek ne bo nadomestek za naše telo, ampak za naša orodja.


potem pa razloži zakaj očala nadomeščajo naš vid, trenutno leče, kasneje pa bo verjetno kar menjava očesa za kaj bolj mehansko učinkovitega, tako da boš lahko ponoči preklopil v nočni pogled

najprej se bo seveda na to gledalo zviška, s posmehom, kasneje bo to nekaj normalnega, na koncu te bodo pa vprašali, kako lahko sploh gledaš s temi zastarelimi biološkimi očmi

Manu ::

Očala ne nadomeščajo vid, ampak ga izboljšajo. Očala so orodje.

Oči so zelo prefinjen optični senzor. S trenutno tehnologijo ga zdaleč ne prekašamo.

Biologija ni nekaj statičnega, ampak dinamičnega. Telo se lahko še izboljša.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

smash ::

Manu je izjavil:

Očala ne nadomeščajo vid, ampak ga izboljšajo. Očala so orodje.

Oči so zelo prefinjen optični senzor. S trenutno tehnologijo ga zdaleč ne prekašamo.

Biologija ni nekaj statičnega, ampak dinamičnega. Telo se lahko še izboljša.


nisem rekel da ga trenutno nadomeščajo, sem pa napisal, da ga verjetno bodo zaradi velikih prednosti pred trenutno biološkim očesom

drugače pa oči niso kaj prida prefinjene...nek sokol vidi 3x dalj od nas

in tudi kompleksne niso...v očeh je že vse jasno, kaj je čemu namen...trenutno so oči nadomestljive v zelo slabi resoluciji (preizkusni projekti)..ampak kakor vemo in smo že doživeli pri razvoju grafičnih kartic ter zaslonov, lahko v kratki prihodnosti pričakujemo popolni nadomestek oči in tudi kot sem že napisal mnoge izboljšave (nočni vid, vid na daleč 10x, saj veš, kot pri optiki, razvoj bo vedno prinesel kaj novega)

biološko telo se drugače lahko izboljša, vendar za to rabi tisoče let....razvoj tehnologije je pač hitrejši mnogo in noben ne bo čakal na biološko evolucijo

in če ne verjameš, da bo za to potrebno 50 let, pa naj bo 500 ali pa 5000 let

Manu ::

Sokol vidi tako zato, ker to potrebuje. Naše oči nam povsem zadostujejo.

Osebno dvomim v nadomeščanje bioloških oči v bližnji in daljni prihodnosti.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

smash ::

Tudi noge ti zadostujejo, pa vseeno vzames kolo, avto itd

Manu ::

Zato pa imamo možgane, da jih uporabljamo.

Na voljo imamo možgane in naravne vire, da ustvarjamo in živimo srečno življenje. Ampak nadomeščat samega sebe pa je nesmiselno početje.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Jst ::

>nadomeščat samega sebe pa je nesmiselno početje.

Zakaj pa?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BaToCarx ::

Manu si slučajno malo podkovan v biologiji pa tko? Če je ni treba nič odgovorti meni, drugim pa ne razlagat, ker nimajo pojma o čem govorijo. Ter samo berejo novice "v zadnjih petih letih" pozabljajo pa da so ideje in koncepti starejši kot so sami. Se bodo že sprijazelni da bo prišel "shutdown -h now" v njihov obstoj ter da je neizbežen.

Manu ::

Argumentiranje in splošno komunikacijo na forumu uporabljam, ker na ta način ohranjam vitalnost možganov. To ti vedno prav pride v življenju.

Poleg tega imam rad svoje sodržavljane in jim pomagam, da vidijo tudi druge poglede na življenje.

@Jst
Ker ni ekonomično. Tudi zato, ker še ne poznamo vsega življenja in zavesti, zato ne moreš kar nadomeščati. Tudi naše telo skriva še veliko skrivnosti v obliki izvornih ali matičnih celic. Poglej video.

Sem pa tudi ljubitelj tehnologije (ampak ne fanatičen) in sem vedno navdušen nad dosežkom v računalništvu in informatiki in ostalih tehnoloških vedah. Mislim pa, da je treba biti realen in hkrati tudi odprt za nova spoznanja (kar včasih na žalost mnogi označijo za nerealnost).
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

smash ::

ne vem kaj ima "biti podkovan v biologiji" kaj veze z dejstvom, da je gonilo človeštva napredek, zadnje čase je to samo še bolj očitno v razvoju tehnologije - skratka ta napredek se ne bo ustavil nikoli zgleda, ker imamo odkrivanje in te stvari v krvi

in logično je, da bo v prihodnosti prišlo do zamenjave nefunkcionalnega biološkega telesa s čim boljšim

kdaj pa točno, je pa seveda drugo vprašanje

BaToCarx ::

Nazadovanje ni napredek.

To tvoje "nefunkcionalno telo" je evolucijsko testirano, bolj kot vsa tehnologija ki smo jo naredil, zanesljivo, samo popravljivo in z delovno dobo 100 let+- , energijsko varčno, prilagodljivo in vsestransko uporabno.

Orodja (tech) so pa uporabna dokler so dosegljiva, prej si omenil HW oko, ja super, samo še vedno je najbolše klonirano oko od tistega ki ga potrebuje.
Smo že tam? Prefekten "carbon copy" nadomestni del, yes pliz, HW raje ne.

Vzdrževanje, stane, ali misliš da boš doma printal nadomestne dele? Za stuff ki ga "moraš imeti" na bioničnem področju, hakeljc je pa še ne veste kak.
Tujek je pač no good, ni važna velikost, pa ni treba zdej mi dat kontra z nano botki v krvnem toku ki te monitorirajo in fixajo po poterbi, jih že imam (samo so organske vrste).

smash ::

telo ima en kup pomankljivosti, ki jih bomo odpravili

evolucija je do sedaj bila edino orodje za te stvari, kmalu bo to tehnologija

to da še nekaj ni ali še ni zadosti dobro (recimo primer očesa), še ne pomeni, da nikoli ne bo

o nanorobotkih ki te fiskajo je pa tko...kdo bi si pa 30 let nazaj predstavljal, da bo danes vsak v žepu nosil napravo s katero lahko komunicira z komerkoli na planetu - takrat bi se sigurno našel nekdo, ki bi rekel, da to pa že ne bo oz. boste videli, da se način komuniciranja ne bo spremenil, ker je edino tak najbolj naraven

pač napredek bo vse te vaše predstave o neki popolni grmičasti naravi, o nekem svete biološkem telesu, o nostalgičnih spominih na lepe analogne čase, enostavno izbrisal, tako kot se to zgodi pri vsaki generaciji

BaToCarx ::

Za to še nisi šlišal?

Lej tudi tech fura na istem principu, evolutivnem. Zdej al si realist ali pač nisi, to je vse.

Samo ne mi pa dajat ven da sem "Cock-blocker za tehnologijo" ker sem daleč od tega, čeprav sem fasal to oznako tukaj že kar nekajkrat.

Samo to si zapomni, umrl boš, nažalost tukaj nebo druge opcije, samo kdaj se pa ne ve. :D

smash ::

BaToCarx je izjavil:

Za to še nisi šlišal?

Lej tudi tech fura na istem principu, evolutivnem. Zdej al si realist ali pač nisi, to je vse.

Samo ne mi pa dajat ven da sem "Cock-blocker za tehnologijo" ker sem daleč od tega, čeprav sem fasal to oznako tukaj že kar nekajkrat.

Samo to si zapomni, umrl boš, nažalost tukaj nebo druge opcije, samo kdaj se pa ne ve. :D


v bistvu ne razumem kaj si hotel povedat z startrekom in mojo umrljivostjo ?!?

BaToCarx ::

.kdo bi si pa 30 let nazaj predstavljal, da bo danes vsak v žepu nosil napravo s katero lahko komunicira z komerkoli na planetu


telo ima en kup pomankljivosti, ki jih bomo odpravili


Zdaj pa dovolj, ajd.

smash ::

BaToCarx je izjavil:

.kdo bi si pa 30 let nazaj predstavljal, da bo danes vsak v žepu nosil napravo s katero lahko komunicira z komerkoli na planetu


telo ima en kup pomankljivosti, ki jih bomo odpravili


Zdaj pa dovolj, ajd.


heh..kot se spomnim, so imel v startreku tud teleporter in replicator...samo ti dve napravi sta sposobni ustvarit telo, ki je funkcionalno boljše od trenutnega

ko sem rekel, da ima telo kup pomankljivosti, ki jih bomo odpravili, nisem mislil v teku mojega življenja - zakaj se obešaš na take malenkosti..lahko je čez 100 let, 1000 let ali pa 10.000 let....kar je malenkost v vesoljnem času...tisto, kar vidva pravita je, da je naše telo oh in sploh..jaz pravim da ni, in da ga bomo zamenjali 100%...v kolikor bomo sploh potrebovali neko fizično telo za takratno življenje

zdaj pa malo razmislita, potem pa bo dovolj.

BaToCarx ::

Kaj trmariš lol?

Teleporter in replikator uporablaš že leta, če sam tega ne veš, tvoj problem. Fora je samo resolucija in energijska potratnost.

Enako z tvojim bomo zamenjali eno škatlo (body) z drugo škatlo (v2 HW body).
Isti problem faktor energijske potratnosti.

In to reši probleme? Če imamo že zdaj problem vzdrževat vse v1 škatle?

Ti malo razmisli pa se ustavi sanjat, ker sem ti že prej povedal da gre lepo postopoma, ter če je energijsko bolj potratno je nazadovanje.
Sprijazni se da premalo veš da bi pametoval, čas je irelevanten če je smer napačna, pač sprejmi to. Se pa lahko obrne, predvsem se bo obrlno ko bodo razmere to prisilile, kar se dogaja postopoma, kot vedno. Sploh pa smo samo "blip na radarju", tak da, dont worry have fun. :D

smash ::

saj ne trmarim za brezveze...popolnoma mi je jasno, kakšno je stanje v tem trenutku

vseeno mislim, da je neizogibno, da bo v prihodnosti, ko se bodo rešile vse tvoje težave glede potratnosti in vseh drugih začasnih proti razlogov, prišlo do zamenjave oz verjetno celo do nepotrebnosti fizičnega telesa (ker še vedno mislim, da je zelo potratno, neučinkovito, pohabljeno, krvavi, zelo pokvarljivo, ima rok trajanja in še in še)

četudi vmes nastopi obdobje recimo 1000 let ali pa 10.000 let, ki bo upočasnila vila napredek v tej smeri, in bo ohranjala neke človeške oblike, se bo pa stvar nadaljevala po tem obdobju in stvar pognala naprej - skratka neizogibno

glede teleporterja in replikactorja pa res ne vem, kdaj bi ga nazadnje uporabil v smislu, da na drugi strani skreiram samega sebe ali pa da ustvarim boljšo obliko telesa iz nič - potem pa res nič še ne vem

BaToCarx ::

Ko boš bendal zakone fizike po tvoje, se ti bom klanjal.

Rekel sem resolucija, ni nič boljše ali slabše, ker je v principu tam enako noter enako ven, na najmanjšem možnem gradniku.

Ti zdaj štancaš črke ki jih jst berem aka replikacija/telportacija, a bo?

Nažalost pravil ne moreš spremenit, ne ti, ne jaz, ne "bog". Sem ti že prej povedal da je samo kurčeva evolucija, ti si pa vpičuješ v huge scale whole body teleportation/replication, osnov ne poznaš, čene nebi streljal takih.

Pa ustavi se uporabljat besede ko so boljše, hitrejše, next-gen in ostale medijske propaganda bullshite.

Ker če uporabi tvoj 2^10, 2^100,..., 2^342342,... let naprej, je konec znan, razdalje so nemogoče daleč in vse se ustavi "THE END". happy? Ali misliš da bo kaj drugače? da bomo zavrteli vse nazaj in "umetno" poustvarili big bang nazaj ter dobili "Insert coin, new life"... optimist.

BaToCarx ::

*popravek: Možna reboot rešitev so črne luknje. In spet vse štarta z nule, koliko ponovitev je potrebnih za "nas" nazaj in da spet ST obstaja in blodimo gor je pa "pitaj boga". :D

7982884e ::

kakššni fizikalni zakoni nam preprečujejo, da bi ustavili staranje, torej da preprečimo krajšanje telomerov skozi čas?

BaToCarx ::

7982884e je izjavil:

kakššni fizikalni zakoni nam preprečujejo, da bi ustavili staranje, torej da preprečimo krajšanje telomerov skozi čas?


Nobeni, samo to ne zagotavlja večnega življenja, saj si to namigoval ne? :D

p.s. Pa ne si mislit, da ne pride do drugih pojebov, niso to 0 in 1 funkcije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

7982884e ::

na to sem namigoval, ja. in zakaj to ne zagotavlja večnega življenja? saj rešit tak problem je nekako na enakem nivoju kot rešiti problem raznih srčnih obolenj, rakastih tkiv ipd.
večnega seveda v smislu pač dokler sistem to še dopušča
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oscars 2020 [Nominations Out Now]

Oddelek: Sedem umetnosti
314023 (2727) oo7
»

Prenosi s spleta slabo napovedali dobitnike oskarjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6815945 (13894) BaToCarx
»

Oskarji 2003

Oddelek: Sedem umetnosti
211826 (1439) Tr0n

Več podobnih tem