» »

Galaxy S IV bo predstavljen 14. marca

1 2
3
4

FlyingBee ::

poglej pod opis:
Capacity 2850 mAh (actual 2000mAh)

LOLOLOLOL

francek1 ::

Če s to nisi zadovoljen, pa tale za 3,6 €.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bistri007 ::

Halfdead987 je izjavil:

to ni nobeden octa core. V nobenem pogledu. Ker vseh 8 jeder naenkrat ne moreš uporabit. To je nek wnb power saving plan? Pravih 8jedrnikov nikoli ne bo.Vsaj za arm.

Nikoli je težka beseda.
Najprej se moramo naučiti delati programe, ki bi znali enakomerno razporediti workload na vsa jedra. Multithreaded imamo, ampak večina niti spi.
Server ARM je spet nekaj drugega...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Hayabusa ::

francek1 je izjavil:

Če s to nisi zadovoljen, pa tale za 3,6 €.

Baterije iz dx.com večinoma niso vredne pol žlice hladne vode...poceni, a žal nekakovostni ponaredki.
Nisem tako bogat da bi kupoval poceni.

francek1 ::

Hayabusa je izjavil:

francek1 je izjavil:

Če s to nisi zadovoljen, pa tale za 3,6 €.

Baterije iz dx.com večinoma niso vredne pol žlice hladne vode...poceni, a žal nekakovostni ponaredki.
Nisem tako bogat da bi kupoval poceni.

Meni baterija kar dobro služi. Koliko pa si jih nabavil, da lahko to trdiš?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Hayabusa ::

Tale je preverjeno drek (drži pol dneva)
nedolgo tega (prvi teden februarja) so ponujali 2 za ceno 1:
http://dx.com/p/genuine-hb4f1-compatibl...

, imel sem še eno drugo BL-5B za nokijo, ki je ravno tako držala celo 1 dan (in to na NEsmartphonu)

Katero si nabavil in ti dela ok ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

PrimozR ::

francek1 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Halfdead987 je izjavil:

IMO je boljša izbira Tegra ali Adreno.

Samsung se izogiba Tegre kot hudič križa, Adreno pa nimam pojma. Dejansko je možnost, da bo notri, kot sem že rekel: spekulacije in nič več.

Valda če imajo cel biznis narejen okrog lastnih soc-jev... Da bo little.BIG lahko uporabljal vseh 8 jeder pa dvomim, vsaj v telefonu. Itak bi za telefon prej pričakoval 2x2 combo, to je vrh glave, če lahko Nexus 10 preživi z dual A15...

Če bi vsi tako razmišljali, bi še vedno Spectrume furali....

Ja, itak... Nekaj je mainframe, desktop PC in podobno, nekaj drugega je pa ~4,5 colski telefon, ki ima omejeno porabo čipa tako zaradi termalnih kot baterijskih razlogov. A15 pa ni pretirano varčen. Je res, da ima zato zraven A7 jedra, ki so varčna, ampak s quad A15 in quad A7 jaz vidim ent ak zanimiv problem - površina čipa, s tem pa tudi cena. Kot sem rekel, Nexus 10 ima dual A15 proc, pa mi ni nič pretirano hudega. Pa je tablica, ki nima takšnih omejitev porabe (z vidika temperature in baterije) in ima ločljivost 2560 x 1600. Ne vidim problema, da bi imeli dual A15 v telefonu oz. ne vidim, kako bi bilo to nazadovanje.

FlyingBee je izjavil:

temu se reče razvoj in nič nepričakovanega se ni zgodilo, saj smo vsi pričakovali, da se bo tekma iz namiznih preselila v prenosne naprave, samo počakati smo morali dovolj majhne tranzistorčke

pri grafiki se lepo vidi kako se zdaj najzmogljivejše mobilne (v superfonih in tablicah) grafične ponašajo z kvaliteto grafike s PC-jev izpred 13-ih let, ko so vladali prvi geforci in radeoni

Em... Tegre so bazirane na GeForce seriji 6000 in 7000. Kako je to izpred 13 let? Bolj izpred 5 kot 15 let :D

bdoxx je izjavil:

Motorola RAZR MAXX


tukaj je govora o high-end telefonih ne pa nekih razermaksov

moj note mi komaj zdrži 18ur ''normalne uporabe'' bt, wifi, mobilni internet, gps vedno on.
je pa res da je že tud fejst zjahan

Kaj pa je RAZR MAXX če ne high end?

bdoxx je izjavil:

google bo eventuelno z Motorolo zavladal Androidom, zato pa Samsung na Tizen vleče ... če in če...

ne, ne bo
android je zavladal z samsumgom, prav tako ga lahko sammy tudi pokopa, če se odloči ju3 umaknit z android ekosistema.

Android je večji od Samsunga oz. Samsung != Android.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Halfdead987 ::

Ni res. Android je samo na področju telefonov.
Samsung pa izdeluje tvje,monitorje,telefone in še ogromno naprav.
In samsungov se največ prodaja od Androidov.

*pa tablic

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Halfdead987 je izjavil:

to ni nobeden octa core. V nobenem pogledu. Ker vseh 8 jeder naenkrat ne moreš uporabit. To je nek wnb power saving plan? Pravih 8jedrnikov nikoli ne bo.Vsaj za arm.

@Dr_M
Prehiteli Mali400,ne ujeli.

Pa 4 GB RAMa je dovolj za desktop računalnik, 32 GB bomo pa potrebovali čez 15 let, kajne? Get real...

Halfdead987 je izjavil:

Ni res. Android je samo na področju telefonov.
Samsung pa izdeluje tvje,monitorje,telefone in še ogromno naprav.
In samsungov se največ prodaja od Androidov.

*pa tablic

In kaj imajo TVji pa Monitorji veze? Tako, za BTW, SANJA se ti ne, kaj vse Samsung izdeluje. Hint: v portfejlu imajo celo ladje.

Velikost firme nima veze, če se Samsung odloči zamenjati OS za Tizen nekako ne verjamem, da bodo kupci sledili, vsaj ne takoj. To bi bilo pa lahko precej slabo za njihov market share. Navsezadnje konkurence Samsungovim telefonom ne manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Halfdead987 ::

Seveda je. Za 90% uporabnikov. Vsi domači računalniki ne rabijo več kot 2-4GB rama. Razen ti,ki si poseben.
In to ni octa core,mi je žal zate,če ne razumeš... Sta 2 štirijedrnika. In naenkrat lahko uporabljaš le 4jedra. Ne moreš imet naenkrat oba cpu-ja vključena,razumeš?

Sem napisal še ogromno naprav,če imaš težave z branjem... Ti si napisal,da je Android večji od Samsunga,ne se zdaj ven vlečt.
Če bi Samsung že od začetka bil na WP ali čemu podobnem,bi bla situacija zdaj popolnoma drugačna. Android bi bil zdajšnji WP in WP bi bil zdajšnji Android. Konkurence jim seveda ne manjka,ampak se definitivno najboljše prodajajo.HTC,LG in Sony mu do kolen ne sežejo. Drugi Androidi pa niso omembe vredni.

kpkp ::

Halfdead987 je izjavil:

Sta 2 štirijedrnika. In naenkrat lahko uporabljaš le 4jedra. Ne moreš imet naenkrat oba cpu-ja vključena,razumeš?

Kot sem že napisal, ARM arhitektura big.LITTE, omogoča uporabo katere koli kombinacije prisotnih CPU-jev. Kako bo Samsung to izvedel pa je odvisno od njih.

Halfdead987 ::

Dokaži,kako se lahko uporabljata oba na1x.

kpkp ::

Big.LITTLE processing has another significant benefit - flexibility. There are multiple software configuration options, even when using the same hardware and architecture. With CPU migration, which involves a modified DV/FS driver, only one core of the big.LITTLE pair can be on at one time. With cluster migration, however, one cluster (big or LITTLE) can be on at one time. The increased usage of the A15 CPU in this latter configuration results in a limited power benefit in comparison to CPU migration. Finally, with multi-processing, any combination of cores can be on at any time, necessitating a modified CPU scheduler.

http://www.samsung.com/global/business/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kpkp ()

Halfdead987 ::

Bomo videli ;) Še vedno 2x štirijedrnik ni osemjedrnik.

kpkp ::

Ima 8 jeder pa ti ga imenuj kakor hočeš.

Halfdead987 ::

Nima,ker sta 2 procesorja.

EDIT: Ubistvu imata 2 skupaj,ampak se to ne sešteva.

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Halfdead987 je izjavil:

Seveda je. Za 90% uporabnikov. Vsi domači računalniki ne rabijo več kot 2-4GB rama. Razen ti,ki si poseben.
In to ni octa core,mi je žal zate,če ne razumeš... Sta 2 štirijedrnika. In naenkrat lahko uporabljaš le 4jedra. Ne moreš imet naenkrat oba cpu-ja vključena,razumeš?

Sem napisal še ogromno naprav,če imaš težave z branjem... Ti si napisal,da je Android večji od Samsunga,ne se zdaj ven vlečt.
Če bi Samsung že od začetka bil na WP ali čemu podobnem,bi bla situacija zdaj popolnoma drugačna. Android bi bil zdajšnji WP in WP bi bil zdajšnji Android. Konkurence jim seveda ne manjka,ampak se definitivno najboljše prodajajo.HTC,LG in Sony mu do kolen ne sežejo. Drugi Androidi pa niso omembe vredni.

O joj kok se tebi ne sanja o stvareh...

Halfdead987 ::

Do explain. Lahko na ZS

PrimozR ::

Halfdead987 je izjavil:

Seveda je. Za 90% uporabnikov. Vsi domači računalniki ne rabijo več kot 2-4GB rama. Razen ti,ki si poseben.
In to ni octa core,mi je žal zate,če ne razumeš... Sta 2 štirijedrnika. In naenkrat lahko uporabljaš le 4jedra. Ne moreš imet naenkrat oba cpu-ja vključena,razumeš?

Sem napisal še ogromno naprav,če imaš težave z branjem... Ti si napisal,da je Android večji od Samsunga,ne se zdaj ven vlečt.
Če bi Samsung že od začetka bil na WP ali čemu podobnem,bi bla situacija zdaj popolnoma drugačna. Android bi bil zdajšnji WP in WP bi bil zdajšnji Android. Konkurence jim seveda ne manjka,ampak se definitivno najboljše prodajajo.HTC,LG in Sony mu do kolen ne sežejo. Drugi Androidi pa niso omembe vredni.

Pustimo debato o RAMu ob strani, ker je jasno, da ne razumeš mojega pointa (ki sem ga že večkrat napisal). Pa realnost ta moment je 8 GB. 2 GB imajo danes telefoni.

Ogromno naprav, ja. Naprav. Samsung proizvaja vse od telefonov in druge zabavne elektronike do kuhinjskih aparatov kar se tiče potrošnika, izdelujejo ladje (kot sem že napisal), so eden izmed najpomembnejših igralcev na področju polprevodnikov (RAM, flash čipi, SoC-ji, ki jih uporabljajo tudi sami, itd. itd.). Samsung je tako ogromen konglomerat, da se ti niti sanja ne.

Da je Android večji od Samsunga pomeni, da lahko Samsung pobegne, pa za Android to ne bo imelo kritičnih posledic. Ne da je Android večji kot firma, ker je Android kto tak itak izdelek neke firme, torej sploh nista direktno primerljiva.

Samsung je backnil WP7, takrat ravno toliko, kot Android, imeli so podobno zanimive naprave. Pa so skenslali vse, kar je dišalo po WP. I wonder why. Po drugi strani je bil na začetku Androida edini Samsungov izdelek i5700, ki dosegal neke popularnosti. Samsungova zgodba se je začela šele s prvim Galaxy S, pa še to so bili ostali igralci takrat zelo pomembni. Če Samsung ne bi šel v Android, bi pač to luknjo zapolnili drugi. V tistih časih je recimo HTC tolkel rekordne poslovne rezultate, ki so popolnoma propadli zaradi Galaxy S in S2. Pa daleč od tega, da HTC-ji ne bi bili konkurenčni.

Kako točno Samsungu HTC ne seže do kolen? Pa Sony? Tudi LG ima nekaj presenetljivo zanimivih telefonov, navsezadnje izdelujejo zdaj Nexus 4, prodajajo pa še Optimus G, ki je hardwerski ekvivalent N4. Oba sta recimo boljša od S3. Skine imajo pa itak vsi štirje grde (razen Nexusa). Ključen podatek v Samsungovi dominanci je IMO marketing.

Halfdead987 ::

2GB rama v telefonu in v računalniku ni isto. Ampak ok,pustimo to.

Ne vem,kaj si hotel z 3.,4. ter 5. odstavkom povedati. To da izdelujejo ogromno stvari sem napisal.
Ok,WP je res fail.. iOS ima pa le Apple. Neke dobre konkurence za Android ni..Če bi pa nastal nov OS,ki bi bil podoben Androidu in bi lahko na njem delal vse kar lahko na Androidu (inštaliral tudi igre za Android) in bi šel Samsung nanj,bi Android izgubil ogromno market share-a.Kaj bi se šele zgodilo,če bi ta OS nastal istočasno kot Android in bi šel Samsung že takrat nanj in ne bi imel nobenih Android telefonov.Android bi bil še na istem kot Android.
Drugi najbolj prodajani Androidi so HTCji,ki imajo pičlih 15% market share-a.Sony in LG še manj.

Seveda imajo pri HTCju,LGju ter Sonyju konkurenčne telefone,ampak prodajajo se pa niti približno ne tako dobro kot Samsungi. Vidim,da štetje ni tvoja vrlina. S3,nexus 4 ter Optimus G so trije telefoni,ne štirje.

Samsung ima še Note 2. Je enak tema dvema, s tem da ima par stvari boljših. Nexus 4 je res odličen nakup,ima pa cel kup slabih stvari. Nima SD card slota in je 16gb maximum,kar je imho premalo. GPS+par gameloft iger pa je polno.Prav tako slaba kamera. Pri S3 lahko odstaniš baterijo.Nexus 4 nima niti radio. Pa še S Beam je odlična stvar. Bluetooth se niti približno ne more kosat s tem.

Zdaj pa pride S4,ki bo imel spet Android in ker se jih bo prodalo 30-40mil. (tako kot predhodnikov) bo Android spet dobil na market share-u.

PrimozR ::

Štirje as in LG, Samsung, HTC in Sony. Proizvajalci, ne telefoni.

3., 4. in 5. odstavek so self explainatory. Več kot to ti ne morem pomagat...

Ja, 2 GB RAMa je razlika v telefonu ali PC-ju. V PC-ju je relativno to še bistveno manj, ker je multitasking še toliko bolj obsežen in zahteven, nasploh pa aplikacije lažje požrejo več RAMa, ker je njihova uporaba intenzivnejša. Pa procesorji, GPU-ji in HDD podsistemi so toliko zmogljivejši. TOrej je 2 GB RAMa v PC-ju še toliko večji fail.

Pa nisem rekel da je WP fail, OS sam po sebi je, glede na namen, super. Fail je njegova uspešnost na trgu.

Če bi ob izidu Androida Samsung izdal svoj OS, ne bi bilo popolnoma nobenega razloga, da bi imel pariteto s poganjanjem Android appov. Ta trenutek pa: ali ne bi šlo skozi nativno (emulacija sucks bit gime, je počasna), ali ne bi šlo sploh skozi, ali pa bi se Googlu sladko j**alo, ker bi itak še vedno pobiral oglaševalske dolarje. Point Androida in njegove brezplačnosti so namreč oglasi - več ko Google proda naprav, na več napravah se prikazujejo oglasi, več EUR dobijo.

Nexus nima niti radio? A lahko malce bolj razumljivo pišeš? Predvidevam, da misliš FM radio. Ki je verjetno najbolj neuporabna zadeva na svetu v telefonu, sploh z vsemi podcasti, streaming servisi in lokalnimi MP3-ji (resno, kdo za vraga bi rad poslušal glupe slovenske radijske postaje, ko imaš v žepu cel internet???). S-Beam je pa itak samo NFC v lepem pakiranju. Nexus 4 NFC ima, ampak sam po sebi NFC vprašanje če bo sploh zaživel. Da nima SD slota je res nekoliko minus, ni pa 16 GB premalo. Sem ravno včeraj inštaliral za nekje pol giga iger, pa je skupna poraba Appov še vedno okrog 2 GB. Zamenljiva baterija je pa itak stalna polemika. Dejstvo je, da se zadeva ob padcu na tla ne razleti. Česar ne morem trditi npr. za Desire, ki ima odstranljivo baterijo.

Pa tako, za BTW, igre so samo ena sestavljanka uspešnega operacijskega sistema. Poglej malo v Play Store, katere aplikacije so pri vrhu glede na namestitve. Več kot 50 milijonov namestitev ima vsega 9 iger (med njimi so štirje Angry Birdsi). Aplikacij je neprimerno več.

EDIT: ja, Samsung ima največji delež prodaje, sploh pri Androidu. Ampak to je ves moj point, če ne bi šli v Android, vprašanje, če bi bili sploh relevantni v svetu mobitelov, to Samsungovo luknjo bi pa prevzeli drugi proizvajalci mobitelov z Androidom. Bolj razumljivo zdaj (čeprav je praktično citat glede na prejšnji post).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Halfdead987 ::

Na telefonu sploh ne moreš ta 2gb izkoristit.

Če bi samsung izdal OS in bi bil bolj uspešen kot Android bi tudi zanj delali iste appe kot za android. Point je v tem,da je OS brez koristnih appov nekoristen.


Da,mislim FM radio. Sicer ni ravno useful,ampak jaz včasih kak intervju poslušam. Bolj redko.
Ne razumem,zakaj ne bi NFC zaživel? Stvar je vsak 93413531513513x boljša od gnilega modrega zoba.

16gb je premalo, ne vem kaj ti igraš ampak NFS: Most Wanted,Modern Combat 4,GTA 3 ter Wild Blood zavzamejo 6,65gb. Še kake mape za navigacijo pa zapolniš (tistih 11gb user available). To,da se ne razleti ni nobena prednost. Nokia 3310 je narejena tako,da se skoraj popolnoma razleti. Potem jo pa sestaviš in je kot nova. Nekako je celo boljše,da se razleti,saj se bo manj razbil.

Mja,te so take,ki jih lahko na crappy telefonih igraš. Potem so pa tu še gameloftove igre.

Če bi imel OS,ki bi bil podoben Androidu bi bili še kako relevantni. Izjema je tu Nokia,ki bo šla zaradi WP v franže.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Dr_M ::

Na telefonu sploh ne moreš ta 2gb izkoristit.


A si ziher? Sploh se ti ne sanja, kako hitro je 1GB rama na telefonu premalo.

Halfdead987 ::

Sem. 1GB je mogoče premalo,ker so appi zelo slabo optimizirani.
Očitno Apple pri iPhone-ih compressa ram usage aplikacij,da manj rama kurijo.Ker je 512mb dovolj. Hm,čudno.

M-XXXX ::

Očitno Apple pri iPhone-ih compressa ram usage aplikacij,da manj rama kurijo.Ker je 512mb dovolj. Hm,čudno.

Kaj je tukaj čudnega? Če bi imel na Androidu tako omejen sistem je isto...

Halfdead987 ::

Kako misliš omejen? Pri iPhone-ih lahko vsaj youtube poslušaš brez,da je odprt. Pa še googlov app je..Žalostno.

PrimozR ::

Zakaj bi YouTube _poslušal_? Za poslušat imaš cel kup drugih streaming servisov, ki ti obenem požrejo precej manj podatkov (če si na 3G). In ki delujejo tudi pri ugasnjenem displeju, multitatskingu, itd. Še več v dropdown notificationu imajo celo komande! Takšen je npr. Soundcloud.

Super če je nekineki-krat boljši NFC od BT-ja. Ampka zakaj bi ga sploh potreboval? NFC je namreč še vedno precej redek na telefonih. Okej, če bi telefoni zamenjali denarnice, potem bi zaživel. Pa nekako temu slabo kaže. Za fajle prenašat je pa itak bistveno lažje poslati prek maila link, kot pa pošiljati X MB velik fajl. Pa naj bo to link na FB fotko, na enega izmed streaming servisov (youtube, soundcloud, itd.) ali pa na share fajla na dropboxu.

Pa če RES tako močno želiš poslušati v ozadju, ne pa gledati YouTube, najnovejši Chrome to omogoča.

Aja, kaj je fora teh Gameloft iger,r azen da so verjetno noro dolgočasne in požrejo par GB placa ter po možnosti stanejo 5 € po kosu?

francek1 ::

Hayabusa je izjavil:

Tale je preverjeno drek (drži pol dneva)
nedolgo tega (prvi teden februarja) so ponujali 2 za ceno 1:
http://dx.com/p/genuine-hb4f1-compatibl...

, imel sem še eno drugo BL-5B za nokijo, ki je ravno tako držala celo 1 dan (in to na NEsmartphonu)

Katero si nabavil in ti dela ok ?

Imam zlato. Res naj bi imela po podatkih le 2000 mAh in je malo dražja. ampak meni drži bolje kot original. Nabavil sem jo ravno zato, ker mi je stara že ob 17.00 uri izdihnila.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

freesty ::

Nfc kakor je meni znano je samo cip, ki prepozna drugi cip in takrat izvede serijo komand. Torej, ce priblizas 2 telefona avtomatsko poslje sliko. Ce nimas wifi directa bo poslalo po bluetooth. Tako, da je izjava nfc je boljse od bt napacna.1gb rama je premalo za android. Pa kak je smesno, ko folk vedno zagovarja te stvari,ki si jih lasti tudi, ce so slabse. 1gb rama je bottleneck pri s3. Pa, ce bi samsung mel svoj OS nebi bil z dalec tako obsiren kot android. V bistvu ga je tako imel pred galaxy s. Samsung bada Os. In je bil crap.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Invictus ::

Halfdead987 je izjavil:

2GB rama v telefonu in v računalniku ni isto. Ampak ok,pustimo to.

Pravzaprav je. Saj so Android telefoni narejeni na Linuxu ... Sam precej uporabnih zadev Linuxa so blokirali. Zato jih pa folk roota ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

M-XXXX ::





Full HD zaslon, Octacore, 544 grafa, 2GB rama :)

PS: zgoren odgovor pa pobrišite ker noče pokazat slik.

bdoxx ::

vir?
pohtoshop?

Dr_M ::

CPU cores: 4+4.

Nekdo potrebuje ocala :))

M-XXXX ::

bdoxx je izjavil:

vir?
pohtoshop?

Xda, sledeča tema: http://forum.xda-developers.com/showthr...

Halfdead987 ::

@PIPI
Zato,ker imaš yt gor in dvomim,da je na tem soundcloudu kakšna bolj neznana glasba.

Potreboval bi ga zato,da hitreje pošlješ kake datoteke. Potemtakem je tudi bluetooth za brezveze.

Chroma ne uporabljam,ker mi je Opera Mini boljša. Bom pa probal.

Dolgočasne seveda niso. Par GB placa zavzamejo,ker niso razni Pooji,Angry Birdsi in imajo lepšo grafiko. Ubistvu to sploh ni primerljivo. Pa še multiplayer je bil meni pri Novi 1,ko sem imel še i9000,kar zabaven.

@freesty
Ti si cel napačen.
Near Field Communication @ Wikipedia
Slabo ti je znano to o bt in nfc.
Napisal sem,da če bi imel OS podoben Androidu in bi lahko laufal .apk file-e.

@Invictus
To da je na Linuxu vem. Zakaj bi pa rootal,da bi delal to kar na Linuxu?
Raje rootaš pa daš Debian ali pa Ubuntu gor.

FlyingBee ::

international version bo očitno 4+4, vprašanje je glede zalona ali AMOLED ali PLS

Halfdead987 ::

Naj bo amoled ampak non-glare..

djordjevic ::

Meni osebno SLCD veliko bolj potegne. Poleg tega je bil tudi HTC-jev amoled veliko boljši od tega na GSIII. Preprosto se mi zdi pretemen, ne vem, kako naj drugače opišem.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Halfdead987 ::

htc nima amoleda...

djordjevic ::

Moj bivši legend ga je imel.
No grave is deep enough to keep us in chains.

FlyingBee ::

amoled na 100% "osvetlitve" je več kot dovolj svetel ... recimo na soncu se marsikateri amoled boljše odreže

jaz navijam za AMOLED, da bo več raznolikosti na trgu, saj imamo zelo dobre IPS-je že na vsakem drugem koraku

Halfdead987 ::

Ravno na soncu jaz čisto nič ne vidim (imam perfekten vid,brez očal).

M-XXXX ::

Halfdead987 je izjavil:

Ravno na soncu jaz čisto nič ne vidim (imam perfekten vid,brez očal).

Jaz na soncu s svojim Notom nimam težav...

FlyingBee ::

na sončen dan sem z Note posnel sneg (torej celoten ekran belega snega) in na 40% se je res slabo videlo, sem pa dan na 100% in je bilo več kot dobro

Halfdead987 ::

Zgleda,da je v osvetlitvi problem....Imam na minimumu,da bi baterija čim dlje zdržala..

FlyingBee ::

ja, žal pri baterijah ni tako bleščečih novic, niti pri top dogih kot je tale s4

kar pa se mnenj tiče, je najbolj prej pogledat test in objektivno podat komentar, ker drugače je preveč vse relativno

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Halfdead987 je izjavil:

@PIPI

@freesty
Ti si cel napačen.
Near Field Communication @ Wikipedia
Slabo ti je znano to o bt in nfc.
Napisal sem,da če bi imel OS podoben Androidu in bi lahko laufal .apk file-e.


Prvo preberi svoje vire potem pa zanikaj moje izjave.

Poglavitna prednost NFC pred Bluetoothom je krajši čas vzpostavljanja povezave. Povezava med dvema NFC napravama se vzpostavi v trenutku (v manj kot desetinki sekunde), medtem ko ročna uparitev dveh Bluetooth naprav traja kar nekaj časa. Temu v izogib je mogoče uporabiti NFC kot iniciator brezžičnih povezav (kot je npr. Bluetooth). Maksimalna hitrost prenosa podatkov pri NFC je 424 kbit/s, kar je znatno počasneje, kot pri Bluetooth (2,1 Mbit/s)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

CaqKa ::

Nummy je izjavil:

Super ti kar kupuj te kizajske baterije za 7€, ko ti potem cela naprava eksplodira. Prav tako je problem tudi poraba baterije ob uporabi, saj telefon ne zdrži več kot par ur gonjenja na polno. Pa še to, če misliš vsako leto kupovati novo baterijo še malo razmisli o ekološki plati. Misliš da so baterije čisto nestrupene za okolje? Moramo delati čedalje več odpadkov zato ker so proizvajalci nesposobni?

Imam sasmung galaxy note kupljen v avstriji. baterija je napihnjena, garancije je 6 mesecev.
Uporabljal sem jo do ponedeljka, ko je prišlo do stanja da je baterija zdržala wifija, samo še od 100% do 90%, nato je ekran 15 sekund utripal in se je telfon ugasnil.
Opdrl sem telefon in opazil da je baterija še malo bolj napihnjena, kot je bila teden prej. Že pred kakim tednom in pol sem iz kitajske naročil dve bateriji po 3,45$ in 2,50 poštnine. http://www.ebay.com/itm/2800mAh-High-Ca...

Kako se bo obnesla bom poročal čez eno leto. Do takrat pa lahko rečem samo to, da mi ne sanjat o kitajskih baterijah kako so zanič, ker sem s telefonom očitno dobil zanič baterijo. In glede na razna klicanja baterij nazaj v tovarne, to sploh ni redek pojav.

Naročal sem AA baterije (na ebay in iz kitajske), ki bi naj bile 3000mAh, ampak sem po malo uporabe ugotovil da nekaj ne štima in so bile samo 900mAh. Ker je to bil eden izmed mojih začetnih nakupovanj na ebayu sem se pač nekaj od njega naučil. Prvič negativni feedback in partial refund, drugič da morem gledat negativni feedack in ga iskat za izdelek ki ga želim naročit. med negativni feedbackom sta se našla namreč še dva ki sta enako ugotovila.
Nadalje sem pa iz kitajske do sedaj dobil nekaj kar zelo kvalitetne robe. pač dovolj pikolovksi in dovolj ponudbe moreš pregledat, to pa je tudi pravilo za običajno nakupovanje.
lahko se pa pustiš nategnit za deset in večkratno ceno. pri kateri sploh ni nujno da ti je zagotovljena kvaliteta.

CaqKa ::

PrimozR je izjavil:

Nexus nima niti radio? A lahko malce bolj razumljivo pišeš? Predvidevam, da misliš FM radio. Ki je verjetno najbolj neuporabna zadeva na svetu v telefonu, sploh z vsemi podcasti, streaming servisi in lokalnimi MP3-ji (resno, kdo za vraga bi rad poslušal glupe slovenske radijske postaje, ko imaš v žepu cel internet???).

Jaz! dokler imajo slovenski operaterji po samo 100 mega pakete v low budget naročninah, se naj jebejo s streamingi... podcasti se mi doma na wifiju sinhronizirajo.
tiste megabajte raje porabim za google maps, za čekiranje mailov, pa neta. nisem nor da bom to zaradi streaminga porabil v roku parih ur...

CaqKa ::

Halfdead987 je izjavil:

Na telefonu sploh ne moreš ta 2gb izkoristit.

Če jih nimaš jih res ne moreš :) In še težje si predstavljaš kak bi jih ;)
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pixel 2 XL ima težave z zaslonom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5017514 (14433) Machete
»

Samsungove novosti: Galaxy Note 4, Note Edge, Gear S, Gear VR (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7117699 (14398) FlyingBee
»

Prve napovedi o Galaxy S5 Mini

Oddelek: Novice / Android
3316058 (13222) Jackass
»

Galaxy S4 v Evropi večinoma brez osemjedrnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6124588 (21347) c00L3r
»

Googlova prireditev začasno odpovedana, malha novosti poka po šivih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7116930 (12960) PrimozR

Več podobnih tem