» »

GeForce GTX Titan - najhitrejši grafični čip na svetu

1
2
3

Blazz ::

Janac je izjavil:

Sem že zgoraj napisal da je HIS 7970 x2 najhitrejša grafična kartica na svetu.


mi je prav smešno kako se "kregate" kaj je najhitrejše na svetu, obenem pa mešate hruške in jabka, ahem, število jeder itd... verjetno je kakšna SLI varianta tudi "hitrejša"... in ja kaj je merljivost hitrosti? Nek 'prodan' benchmark test ali kaj drugega...?

da se vrnem k temi, pomoje cena je pretirana tudi za puvače, raje 2 GTX 690 v SLI...

Janac ::

Ej, vem kam ciljas a ti nazalost ne bo uspelo. His 7970 x2 je ena graficna, ki ima na enem PCB-ju dva GPU-a.

Ti si mislil da sta to dve grafe, je tako?8-)

WyattEarp ::

Imam trenutno 5 let staro ATI 4850. takrat je bla 153€, vse je delalo na njej, in še vedno vse dela na njej, samo pač daš detajle na medium pa še kako stvar, resolucija pa 1920x1080. Kaj bi rabil dat 1.000€ za novo, ki bo itak čez 1 leto stara :) taka grafična je res samo za une, da se hvaljo kako majo najvišji benchmark. za tiste ki kdaj kej zaigramo, je še vedno 4850 čist dobra, ker prvo je igralnost špila, da je dober in zanimiv, pol pa grafika bul na konc. saj za večino.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

Jst ::

pegasus je izjavil:

Kateri sektor boš izvedel tako, da zadevo s kako cuda/opencl aplikacijo obremeniš na 100% in pustiš laufat 24h. HPC kolegi so mi razložili, da gamerske kartice ob takem testu spustijo dušo v obliki belega dimčka, profesionalne pa lepo delajo kot da ni nič. Tip je dejansko moral luftat serverroom, ker je smrdel po zažgani elektroniki ;)



pegasus: Zakaj je pa meni folding@home na GPUju tekel 24/7, ko sem dobil kartico in sem jo navijal ter tako testiral stabilnost, pa se ni nič kadilo? (Folding je laufal ene 4 dni zaporedoma. Na 5850 ter nazadnje na 670 DirectCuII top.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pegasus ::

Ker imaš dovolj zraka okrog kartice v kišti in je nimaš zaprte v kak 1U server?

Senitel ::

Ti si imel eno grafo in si en sam samcat primerek ("sample of one" >:D). Niti ni Folding at home nekaj kar bo 100% zabilo in GeForce 560 in GeForce 670 (in Radeon 7870).

Na drugi strani imaš folk, ki spiše svoj software, ki zgoni hardware, ki ga imajo v mislih, dejansko do konca in potem nabavijo recimo 8 kartic, poženejo za eksperiment vse skup za par dni skup (24 ur na dan) in potem kakšna grafična pač odleti.
Niso Tesla karte zaradi lepšega clockane nižje of GeForce variant.

Unknown_001 ::

@ Sentinel, jap, glede clockov grafičnih je kr problem. Mam tovarniško navito GTX 560ti na 950MHz in po 16 urah gejmanja, ja prav ste slišali, za krompirjeve počitnice sem si konkretno privoščil ornk gejmanje, in po 16 urah je že prihajalo do napak v Skyrimu. Ponekod so manjkale texture, ipd.

ABX ::

Pač imaš slabo hlajenje grafične. Lahko je kriv hladilnik na grafični ali bolj verjetno slabo ohišje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

Janac je izjavil:

Za 200 dobis Tahiti LE. Best P/P.

Hmmmm od kje pa to da je GTX 690 najhitrejsa graficna kartica na svetu?

Trditev je seveda napacna, ce AMD ni uradno izdal 7990 se ne pomeni da partnerji niso naredili svojih izvedenk, ki so hitrejse od te GTX 690. Govorim za His 7970 x2 pa izvedenke pod TUL co.

Potem lahko začnemo gledati še navite grafe. Pa potem še kake SLI setupe, pa tako naprej. Izmed uradnih grafičnih kartic, ki sta jih požegnala AMD in nVidia, je 690 najhitrejša.

mihec87 je izjavil:

Look i have money, no brains sektor.:)

GTX 690 se ne da sparit več kot 2h?

Nope, ima samo en SLI konektor. Itak to pomeni 4 GPU-je, ki je trdi limit za SLI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

ABX ::

Hja, če se gremo preseravat je 3x SLI Titan hitrejša od bilo katere SLI/Crossfire kombinacije.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PrimozR ::

Od katerekoli ne vem, od Quad SLI na dveh 690 pa je. Pa ravno to sem hotel povedati, potem imaš snowball efekt. Temu se lahko lepo ogneš, če se omejiš na uradne, referenčne kartice. Tukaj je GTX 690 najhitrejša, Titan je pa najhitrejša single GPU kartica. End of story.

D3m ::

Quad crossfire :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

ABX ::

http://www.tomshardware.com/reviews/gef...


Pay the same $1,000 for a GeForce GTX 690 if you only want one dual-slot card and your case accommodates the long board. It remains the fastest graphics solution we've ever tested, so there's no real reason not to favor it over Titan.
The Titan isn't worth $600 more than a Radeon HD 7970 GHz Edition. Two of AMD's cards are going to be faster and cost less. Of course, they're also distractingly loud when you hit them with a demanding load. Make sure you have room for two dual-slot cards with one vacant space between them. Typically, I frown on such inelegance, but more speed for $200 less could be worth the trade-off in a roomy case.
Buy a GeForce GTX Titan when you want the fastest gaming experience possible from a mini-ITX machine like Falcon Northwest's Tiki or iBuyPower's Revolt. A 690 isn't practical due to its length, power requirements, and axial-flow fan.
Buy a GeForce GTX Titan if you have a trio of 1920x1080/2560x1440/2560x1600 screens and fully intend to use two or three cards in SLI. In the most demanding titles, two GK110s scale much more linearly than four GK104s (dual GeForce GTX 690s). Three Titan cards are just Ludicrous Gibs!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

D3m ::

Torej se ne splača razen za mini-ITX :P
|HP EliteBook|R5 6650U|

7982884e ::

e-jay* je izjavil:

Hja, industrija lovi zadnja zlata leta grafulj ki zenejo poligone. Fraktalna grafika je pred vrati.
pokaži pred katerimi vrati točno je fraktalna grafika.

m0LN4r ::

eni mislite, da cena raste sorazmerno s performancom in datumom izida?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Janac ::

Je sploh mogoče da ena oseba oz. se iz začetka ene oseba razvije v konkurenco AMD/Nvidi? Saj veste kaj mislil.

Unknown_001 ::

ABX je izjavil:

Pač imaš slabo hlajenje grafične. Lahko je kriv hladilnik na grafični ali bolj verjetno slabo ohišje.


To, da ma MSI slabe hladilnike za grafe prvič slišim, čudno mi je tudi, kako je lahk ohišje za 100eur zanič glede ovajanja toplote.
Mogoče je blo to krivo, ka sem bil v sobi zaprt, pa še radiator sem lahko mu odprt.
+
Ne vem, če bi se mi soba brez centralnega gretja tako hitro segrela, če bi mu zanič odvajanje toplote v ohišju.

Možno, da bi bila res toplota problem sam hlajenje v računalniku je pa daleč od slabega, ker vsi ventilatorji začnejo ružit samo ko je v sobi toplo.

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Jaz in brat skoraj da nimava odprte centralne v sobi... moji dve 4870 poskrbita za ogrevanje :D

[/sarkazem]
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Gregor P ::

Ja se še spomnim časov dveh 8800GTX ko sem moral ugašati radiator pozimi v času igranja:D; mimogrede kartici še vedno zadovoljivo delata.:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Unknown_001 ::

To morm jst zdj delat, pa še okn morm kdaj pa kdaj odprt. Mamo pač dobro izolacijo na hiš je**ga.:D

Gregor P ::

Pa max v spodnjem perilu ker preprosto ne moreš biti oblečen poleg, ni človeško:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Unknown_001 ::

Ma ka pa vem. Sj je zoprn občutek, sam če si itak sam v sobi zakaj pa ne:D

Jst ::

>Ker imaš dovolj zraka okrog kartice v kišti in je nimaš zaprte v kak 1U server?

Trislot kartica paše v 1U server?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

mtosev ::

kdaj pride kaka nova dual gpu grafa? a nvidia lahko izdela takšno kartico bazirano na titanu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Unknown_001 ::

Hehe, da ni to nazadnje en večji čip z dvema glavnima jedroma od GTX 680:D

Zadeva ni tko švoh, ker pol so v teoriji mal manjši časi pri komuniciranju obeh čipov.

Nummy ::

Unknown_001 je izjavil:

ABX je izjavil:

Pač imaš slabo hlajenje grafične. Lahko je kriv hladilnik na grafični ali bolj verjetno slabo ohišje.


To, da ma MSI slabe hladilnike za grafe prvič slišim, čudno mi je tudi, kako je lahk ohišje za 100eur zanič glede ovajanja toplote.
Mogoče je blo to krivo, ka sem bil v sobi zaprt, pa še radiator sem lahko mu odprt.
+
Ne vem, če bi se mi soba brez centralnega gretja tako hitro segrela, če bi mu zanič odvajanje toplote v ohišju.

Možno, da bi bila res toplota problem sam hlajenje v računalniku je pa daleč od slabega, ker vsi ventilatorji začnejo ružit samo ko je v sobi toplo.

Vsem, ki nameravajo kupiti kartico s takim hladilnikom, le to močno odsvetujem, če se vam v kišti nabira precej prahu in doma nimate kompresorja. Grafe se odpret ne da, ne da bi izgubil garancijo ali pa kaj polomil (zalepljeno na čip), spihaš jo pa lahko kvečjemu z kompresorjem. Imel hladilnik na enak princip in hvala ampak ne hvala. Grafa non-stop nad 80 stopinj, po 3 letih delovanja pa je preprosto izdihnila. Imam kišto chieftec in procesor se ne segreje več kot 55 stopinj, diski pa imajo spredaj svoje hlajenje da so lepo ohlajeni na 25-30 stopinj.
Sedaj imam notri GTX 660 z odprtim hladilnikom in ob najhujši obremenitvi pride do 60 stopinj. Tak princip hlajenja kot je na sliki, potrebuje non-stop čiščenje, saj je pretok zraka majhne, poleg tega pa vsaj 1x boljši ventilator, saj se mora veliko bolj "matrati", da potisne zrak skozi hladilnik, kot pri odprtem. Prav tako sem moral grafo čistiti na vsake 1-3 mesece.

Unknown_001 ::

@Nummy Ka ti sploh veš kaj mlatiš oz. o čem?
Jst imam ob full loadu iste če ne celo nižje temperature kot ti. 80 stopinj ??? Od kje tebi ta podatek? Ne mi rečt da si gledal po forumih, kjer narod jamra zarad visokih temperatur v nekem ceheap shit ohišju.

Katrico s takim hladilnikom??? Kaj si mislil s tem? (glede visokih tamperatur domnevam da si Twin frozor III ciljal, ampak kot sem zgori napisal si je narod sam kriv, ka je škrt)

Jst mam edini problem ta, da sa okolica računalnika oz soba tolk segreje, da odvajanje ni več dobro.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Jst je izjavil:

>Ker imaš dovolj zraka okrog kartice v kišti in je nimaš zaprte v kak 1U server?

Trislot kartica paše v 1U server?



Ne paše.

BaToCarx ::

 Celo 4 gredo v 1U ;D

Celo 4 gredo v 1U ;D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

dottor ::

Ja samo ne triple slot :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BaToCarx ::

Ker sem malo zarjavel, kaj je tripple slot?

Nummy ::

Unknown_001 je izjavil:

@Nummy Ka ti sploh veš kaj mlatiš oz. o čem?
Jst imam ob full loadu iste če ne celo nižje temperature kot ti. 80 stopinj ??? Od kje tebi ta podatek? Ne mi rečt da si gledal po forumih, kjer narod jamra zarad visokih temperatur v nekem ceheap shit ohišju.

Katrico s takim hladilnikom??? Kaj si mislil s tem? (glede visokih tamperatur domnevam da si Twin frozor III ciljal, ampak kot sem zgori napisal si je narod sam kriv, ka je škrt)

Jst mam edini problem ta, da sa okolica računalnika oz soba tolk segreje, da odvajanje ni več dobro.

MEl sem prej GTX 260. Imela je tako zaprto ohišje kot grafa na sliki. Kartica se grela ker se je notri nbiral prah non-stop, spucat pa nikakor ne more, razen če radzreš (moćno odsvetujem) ali pa imaš doma kompresor (kar drag šport).

Sicer pa sploh nima veze kolk je kartica cheap, mora delat če nekaj kupiš. Jaz nisem napisal da ni delovalo, ampak da je sam dizajn hladilnika totalno butast in zgrešen in da imaš z nakupom take kartice veliko problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

dottor ::

BaToCarx je izjavil:

Ker sem malo zarjavel, kaj je tripple slot?


Kartica ki zasede 3 slote:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BaToCarx ::

Ahh tisto ker se odstrani pa zamenja z rebri in tistimi malimi črnimi ventulami ki jih vidiš zgoraj (letalo hrup).

ABX ::

Jaz ima Gigabyte twin razor 3 in so temperature zelo nizke, tako da to ni problem. In kartica je navita na 1300 GPU.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Gregor P ::

Nummy je izjavil:

ali pa imaš doma kompresor (kar drag šport).

Kakšen računalničar pa si, če nimaš doma kompresorja:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Dr_M ::

Pa kaj vi zvite v kamnolomu, da se vam skos kadi? 8-O

BaToCarx ::

 Misliš tako? :D

Misliš tako? :D

dottor ::

Jaz nimam kompresorja (ker živim v bloku), pa uporabljam raje sesalec (ki vsesa prah v vrečko) in mehke čopiče.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PrimozR ::

Janac je izjavil:

Je sploh mogoče da ena oseba oz. se iz začetka ene oseba razvije v konkurenco AMD/Nvidi? Saj veste kaj mislil.

Kdor ve, kaj 'mislil' je legenda. Ker tole je popolnoma nerazumljivo.

Unknown_001 je izjavil:

Hehe, da ni to nazadnje en večji čip z dvema glavnima jedroma od GTX 680:D

Zadeva ni tko švoh, ker pol so v teoriji mal manjši časi pri komuniciranju obeh čipov.

Ni, to je itak znano. Gre za GK110. Zdaj, jedra so itak 'modularna', arhitektura je ena, potem se pa sestavlja kot legokocke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Nummy ::

Dr_M je izjavil:

Pa kaj vi zvite v kamnolomu, da se vam skos kadi? 8-O

Živim v bloku sredi glavnega mesta in ti lahko povem, da je vsak teden toliko prahu v stanovanju, da napolnimo eno pošteno smetišnico oz. pol vrečke od sesalca. Stanovanje je velko 54 kvadratov. Sedaj pa si predstavljaj koliko prahu se mi nabere v enem mesecu v kompu. Praktično moram vsak mesec vsaj na hitro spihat prah ven in če imam tako zaprto grafično se grafa preprosto praži non-stop. Sedaj ko imam odprto, praktično s fenom popuham notr pa gre vse ven. Prej pa samo kompresor.

Jst ::

Ko kupujete ohišje, kaj se vam je težko stegniti 50EUR več za ohišje z protiprašnimi filtri, katere na vsakih par mesecev očistiš? V mojem računalu ni nič prahu...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Unknown_001 ::

Sj filtre se da tud kupit

posebej

posebej

Zgodovina sprememb…

SuperVeloce ::

Jaz uporabljam sušilec za lase (takšen, ki se lahko vključi brez gretja seveda). Posesam, popiham s sušilcem, še enkrat posesam. Še posebej iz napajalnika se tako spravi marsikaj.

Nummy ::

Jst je izjavil:

Ko kupujete ohišje, kaj se vam je težko stegniti 50EUR več za ohišje z protiprašnimi filtri, katere na vsakih par mesecev očistiš? V mojem računalu ni nič prahu...

Tisti filtri so pa še večji qrac, ker ti pol zmanjšajo pretok zraka, poleg tega pa še niso 100% anti-dust proof. Še vedno moraš čistiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

Spock83 ::

BaToCarx je izjavil:

Ahh tisto ker se odstrani pa zamenja z rebri in tistimi malimi črnimi ventulami ki jih vidiš zgoraj (letalo hrup).


Ja normalno. Samo hude grafike, ki se grejejo in 1U ni prav fajn. Hudih kjer sama grafika ter pasivni hladilnik zasede en slot še nisem videl. :)

BaToCarx ::

Tiste ventulce so over 9000 RPM.... pa v hlajenih prostorih so.. server room pa tko. Pahljača vs klima, za primarjavo. Ni pasiva, je PRISILA. :P

Maš pa Nvidia shield rack cloud ki v 2U da 12 jeder.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Spock83 ::

Zelo dobro poznam te ventilatorje kot tudi 1U. Kot si napisal. Vsi pogoji morajo biti izpolnjeni. :) Drugače to je bolje :D

BaToCarx ::

Pole kaj trolaš, saj veš da to ni za doma. :P
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GeForce GTX Titan Black je tukaj

Oddelek: Novice / Grafične kartice
239000 (4670) FlyingBee
»

nVidia odgovarja AMD-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5416160 (11475) Furbo
»

nVidia preseneča z GeForce GTX 780 Ti

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3012740 (9696) Senitel
»

GTX Titan se prodaja bolje od GTX 690

Oddelek: Novice / Grafične kartice
296641 (5281) Jst
»

GeForce GTX Titan - najhitrejši grafični čip na svetu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10123073 (19000) mihco

Več podobnih tem