» »

[Android] Barva slik se ne ujema

[Android] Barva slik se ne ujema

shadeX ::

Ok takole.

Imam (zaenkrat) belo ozadje določeno v aplikaciji. ( Bela pomeni pure bela - #FFFFFF ). Nato imam v photoshopu narejeno sliko 256X256px ravno tako z belim ozadjem ( #FFFFFF ).

Problem:

1. Test na HTC Desire (480 x 800 pixels) 252 ppi pixel density

Slika se vidi odlično. Belo ozadje slike, lepo pade na -> belo ozadje aplikacije.

2. Test na HTC Sensation XL (480 x 800 pixels) 199 ppi pixel density

Slika se vidi normalno, AMPAK belo ozadje na android aplikaciji ni čisto belo. ( kakor da bi bilo ravno malo manj belo ). Rezultat? Jah vidi se kvadratek slike ki sem jo naredil v PS ( 256x256px ).

Kaj bi lahko bilo narobe?

Randomness ::

Ignoriraj, če bom ustrelil mimo. Različna barvna globina?

shadeX ::

Nimam pojma. Upal sem da mi bo kdo drugi znal to povedat. Uglavnem tako je:

Na HTC Desire je samo ozadje aplikacije čisto belo. Zato je logično da kvadratka slikce ne bo opaziti ker je tudi tisto čisto belo.

Na HTC Sensation XL ozadje ne zgleda čisto belo, ampak za res majhen odtenek (zeloo zelo zelo majhen odtenek ) manj belo. Tako je logično , ker je slika čisto bela da bo videt kvadratek v kateri je slika.

Poskusil sem še na HTC Wildfire S, in zadeva spet deluje odlično. (Ozadje čisto belo in se lepo zlije s sliko )

Nimam pojma kaj bi lahko bilo.

Hayabusa ::

Oba displaya zmoreta 16M barv, lahko da je krivec različen tip displaya:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?id...

shadeX ::

Tudi na to sm študiral ja. Ampak sem vesel, ker mi je uspelo dobiti rešitev.

Problem sem rešil tako da sem na mojemu parent layout-u določil belo barvo in sicer tako:

android:background="#FFFFFF"


Stvar sem sprobal in sedaj tista bela, ki je bila za majhen majheen odtenek manj bela, je sedaj čisto čisto bela. Tako se slika lepo zlije z ozadjem.

Me pa še vedno zanima zakaj? Kaj se dogaja "under the hood?"


A android določi default barvo kakor se mu "spaše" ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mavrik ::

Hayabusa: Kaj bluziš o razliki v zaslonih? Hočeš reč da en zaslon ni sposoben prikazati ISTE barve isto? Wtf? Ne trosi neumnosti no.

A android določi default barvo kakor se mu "spaše" ?


Ne, jo pa lahko prevzame od teme - tvoja telefona gotovo ne laufata isti Android a ne? ;). Zdaj bo čas da se naučiš uporabljati Hiearchy Viewer, ki ti bo lepo prikazal kako so tvoji elementi stackani in kateri element ti riše ozadje ter s kod pride. Najdeš ga med SDK orodji.

S svojo foro si sicer sigurno ustvaril zelo grd overdraw (belo ozadje se ti riše najprej, zatem pa rišeš čez sliko. Preberi si tole.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Evo 3D vs. Samsung Galaxy Nexus

Oddelek: Mobilne tehnologije
224853 (4554) Alessio983
»

Samsung Galaxy Nexus vs. HTC Sensation XE

Oddelek: Mobilne tehnologije
223105 (2257) pharaon
»

HTC Wlidfire S ali Samsung Ace

Oddelek: Mobilne tehnologije
213003 (2732) MATEJ_92
»

Kako narediti prozorno ozadje v CORELU 9

Oddelek: Programska oprema
52510 (2455) harvey
»

photoshop problem

Oddelek: Zvok in slika
6970 (890) ali3n

Več podobnih tem