» »

Tehnik računalništva - Vegova

Tehnik računalništva - Vegova

Calaway ::

Lep Pozdrav!

Jaz bi se rad vpisal na Vegovo - Tehnik računalništva pa me zanima kako znanje matematike je potrebno za to smer?

Hvaležen bom za vaš odgovor.

Janac ::

Izjemna znanja iz matematike, povem iz prve roka.

CleanPower ::

Brez linearne algebre ne bo šlo.
Celsius - če hodlaš $400 za 30dni, dobiš 50$ nagrade
https://celsiusnetwork.app.link/1453486815

bluefish ::

Odvisno od tega, katero profesorico boš fasal. :P
Načeloma ni panike, le od prvega dne naprej moraš resno jemati snov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Gladi ::

Če nočeš bit tak frik kot bluefish, se sploh ne vpisuj.

Ne sej ne. Nič posebnega, res pa da je morda za malekost težje kot na kakšni drugi srednji(poklicni) šoli. Je pa tako kot je riba povedala, če dobiš kakšno Plešo za matematiko zna bit kar pestro.

Meizu ::

Nič posebnega, ne se preveč sekirat.

Drugače pa kjerkoli se misliš pri matematiki na izi švercat okoli bo težko.

Phantomeye ::

Gladi je izjavil:

Če nočeš bit tak frik kot bluefish, se sploh ne vpisuj.

Ne sej ne. Nič posebnega, res pa da je morda za malekost težje kot na kakšni drugi srednji(poklicni) šoli. Je pa tako kot je riba povedala, če dobiš kakšno Plešo za matematiko zna bit kar pestro.


blue-ja ne poznam, je pa veliko vegovcev, ki sem jih imel čast spoznat na FRI nadutežev :D

Xserces ::

Pleša - Matematika (zelo pestro), Zorko - Slovenščina (zelo pestro ampak nauči zelo veliko), Zdaj za Mrazovo nevem več (ANG). Za kemijo sta ble obe ušvasane :D

matematika ni neki težka. vsaj meni ni bla :D

whole crew

Žal nekaterih ni več. Zajebani ostajajo :P
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Zimavc ::

Iz lastnih izkušenj lahko rečem, da je matematika pri prof. Pleši za odtenek težja od drugih profesorjev, ampak spet pa ni raketna znanost. Še vedno pa veliko šteje pri njej korekten odnos dijak - profesor.
Tudi tisti, ki so matematiko komaj zdelovali, so maturo naredili s 4 ali 5.


LP L

TehDucky ::

Mrazove po tanovem ni več kolker jz vem, je pa bil cel hudič z njo ^^ Glede matematike je pa tako, da nekaj jo je potrebno znat, pa tut učit se bo treba, razen če nisi kkšn čudežen otrok kt sem bil jz, da sem skor celo srednjo naredu brez da bi pogledu v zvezek (ajd dobro, popravce edino mal na hitrco ^^)

Načeloma pa težavnost šole odtehta to, da se da z večino prfoksi zment velik stvari, pa če si pridn v razredu te tut kr hitr opazjo, za sošolce pa tut glih ne boš dubu čefurjev.

Meizu ::

Glavno da smo na STju sami child prodigiji.

TehDucky ::

Eh malo sarkazma :D Vseeno pogrešam stare cajte, zdej če bi šel še enkrat lahko čez srednjo šolo bi bil definitivno dost bolj priden v šoli. Pač mindset se mi je zamenjal in bi bilo dost bolj fajn če znam še kej za naprej, ne pa samo za tist test/ustno...

@Calaway, smo/so te prestrašli glede matematike ?

alexa-lol ::

Matematiko na nivoju SŠ nekako ne moreš resno jemati... to ni matematika, to so zgolj vaje iz računanja.

Phantomeye ::

alexa-lol je izjavil:

Matematiko na nivoju SŠ nekako ne moreš resno jemati... to ni matematika, to so zgolj vaje iz računanja.



Kako pa resno jemat nekoga, k ne pozna definicije matematike?

Calaway ::

Hvala za vaše odgovore!

Hotel sem samo vedeti kako znanje je potrebno... saj matematika ni mačji kašelj :D
Matematika ni glih moj predmet katerega bi 100% obvladal mam bolj Medium znanje :)

@TehDucky ne niso me prestrašli še zdaleč ne :D

Še enkrat hvala za odgovore.

googleg1 ::

Phantomeye je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Matematiko na nivoju SŠ nekako ne moreš resno jemati... to ni matematika, to so zgolj vaje iz računanja.

Kako pa resno jemat nekoga, k ne pozna definicije matematike?

Napram matematiki s faksa je srednja šola otroška igra. Sem pa imel ga. Gorišek (Vegova).

bluefish ::

Enako.
Goriškova na gimnazijskem programu (sploh glede na poučevanje višjega maturitetnega nivoja) je kar dobra predpriprava za faks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Phantomeye ::

googleg1 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Matematiko na nivoju SŠ nekako ne moreš resno jemati... to ni matematika, to so zgolj vaje iz računanja.

Kako pa resno jemat nekoga, k ne pozna definicije matematike?

Napram matematiki s faksa je srednja šola otroška igra. Sem pa imel ga. Gorišek (Vegova).


ja obviously. ampak začet je treba z 'osnovam'. Ampak matematika je matematika, pa ce je to v osnovni šoli, na faksu ali na doktorskem študiju.

alexa-lol ::

Phantomeye je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Matematiko na nivoju SŠ nekako ne moreš resno jemati... to ni matematika, to so zgolj vaje iz računanja.



Kako pa resno jemat nekoga, k ne pozna definicije matematike?


(1-x)^2 = 1 - 2x + x^2 in linearna funkcija se pač ne more polnopravno kvalificirati kot matematika... kot bi rekel gradbeništvo, to je tist malta pa to.

In ja vem kako je "sestavljena" matemtika, množice in preslikave na njih, kolobarji, grupe... pač abstraktna algebra.

Zgodovina sprememb…

Pro_moted ::

alexa-lol je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

alexa-lol je izjavil:

Matematiko na nivoju SŠ nekako ne moreš resno jemati... to ni matematika, to so zgolj vaje iz računanja.



Kako pa resno jemat nekoga, k ne pozna definicije matematike?


(1-x)^2 = 1 - 2x + x^2 in linearna funkcija se pač ne more polnopravno kvalificirati kot matematika... kot bi rekel gradbeništvo, to je tist malta pa to.

In ja vem kako je "sestavljena" matemtika, množice in preslikave na njih, kolobarji, grupe... pač abstraktna algebra.


S čim bi pa ti začel matematiko v srednji ? Z matrikami in diferencialnimi enačbami višjih redov ? Đizs. Matematike dobiš v srednji toliko kolikor je rabiš.Če bo šel na faks potem bo dobil tam nadgradnjo in praktično uporabo matematike spet toliko koliko bo rabil.
In pa vsi tisti gimnazijci, ki bodo se spet začeli hvalit z tem kako so oni v srednji delali z odvodi in integrali prosim da ne tečnarijo veš s tem. Ker računat v testu odvod ali integral po napiflanih pravilih ni enako kot če veš kdaj v praksi uporabit odvod.Je pa seveda lažje na faksu začet če imaš malo izkušenj oz. znanja, ampak ni to nič kaj bistvenega. Z malo truda se vse nadoknadi, pač enkrat se moraš naučit, ali v srednji ali pa na faksu. Uporabno je pa šele po faksu.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Freaxx ::

Pleša je zakon! Nauči ogromno in ne zapravlja časa. (Pod pogojem da poslušaš seveda :D) Svetujem ti da (če jo slučajno dobiš) se spredaj vsedeš, ker te to prisili da tiste dneve ko se ti nč ne da poslušaš.

ZigaZiga ::

res je. sem 1 leto sedel bolj zadaj - težje sledit. 1. vrsta pri njej skoraj obvezno, ker ko se navadiš njene razlage, se skoraj ni treba učiti - no, kakor za koga.
Je pa včasih rahlo sarkastično-cinična, ko začne govorit o šolskem sistemu in tem, da je za matematiko v šoli vedno manj ur. Drugače pa spoštuje dijake, ki sodelujejo-poslušajo, se trudijo (čeprav ne dosežejo najboljših rezultatov).

Freaxx je izjavil:

Pleša je zakon! Nauči ogromno in ne zapravlja časa. (Pod pogojem da poslušaš seveda :D) Svetujem ti da (če jo slučajno dobiš) se spredaj vsedeš, ker te to prisili da tiste dneve ko se ti nč ne da poslušaš.

boko13 ::

Živjo :)

Jaz se mislim letos vpisati na Vegovo, tehnik računalništva , pa nevem kako je kaj z matematiko pa fiziko.. Matematiko mam sedaj od 4-5 pa se skoraj nič ne učim, fiziko pa imam 4 .. Zanimam me tudi če se dela kaj z računalniki al je samo učenje po učilnicah ?

LP

Xserces ::

Na računalniku se dela dost. Je kar nekaj predmetov kjer visiš po 2 ali 3 ure na računalniku.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

lemonaid ::

Matematika je standardna. Nič posebnega, skozi leta zajema algebro, funkcije, vektorje, geometrijo, trigonometrijo, kombinatoriko in osnove infinitezimalnega računa.
Na faksu se v pol leta naredi toliko kot v srednji v štirih.

Veliko ljudi je tudi šlo na peti predmet matematiko (gimnazijska varijanta) pri maturi in niso imeli težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lemonaid ()

lebdim ::

srednješolska matematika pa itak ni težka, treba je samo razumet in veliko vaje ... na maturi je pa itak osnova od osnov, nič težkega ...

Core ::

Pozdravljeni!

Nameravam se vpirati na vegovo in sicer tehnik računalništa. Pa me malo zanima kakšne ocene moraš meti kaj v osnovni šoli. Sam imam skoraj same 3. Kakšni so kaj profesorji, je šola teška, uglavnem vse, predvsem če je kaj možnosti z 3 pridet na šolo. Enostavne spletne strani že znam delati in me to veseli nekaj malega osnov programiranja... Če mi lahko kdo kaj pove?!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

boko13 ::

Hvala vsem za odgovore :)Jaz mislim it delat potem splošno maturo da potem lahko še naprej študiram.. se mi to splača ? Ker nevem kako je kaj z službo.. kje bi se lahko zaposlil in tako..

Goran's Blog ::

Dan danes je šola, študij nepomemben za zaposlitev. No, da me ne boš slabo razumel, seveda je pomembna vendar šola ti, da le določena znanja in ti odpre nov pogled na določena obzorja katere jih moreš polek šole sam utrjevati in se moreš zanimati za to v svojem prostem času.

Calaway ::

Edino kar ni na Vegovi je praksa kar je zelo slabo po mojem mnenju.

ZigaZiga ::

Vsi, ki hočete na Vegovo (bodoči, ki bojo imeli podobne "lastnosti" in vprašanja kot @Core). Vegova žal ni več to, kar je bila včasih. Samo omenim, da ne bo kdo razočaran. Največji minus je to, da na informativnih dnevih obljubljajo, izpolnjenega je pa bolj malo.

Da se pridit gor s 3 kot najbolj pogosto oceno v redovalnici; seveda odvisno tudi od števila vpisanih. S štiricami in nekaj trojkami se da zagotovo.

Vegova te poleni. Če ne delaš sam, če se ne prisiliš sam odkrivat in "igrat" s stvarmi, ki te zanimajo, potem ti pade disciplina in delavnost in vse.

Matematika ...ni nujno, da si genij, da imaš pozitivno. Povejo pa žal samo osnovne stvari, kakšnih trikov za pomoč/lažje razumevanje matematike (ne vem, npr. kompleksna števila, verjetnost, statistika ... samo uvod v to, ali še to ne) na fakulteti ne pričakovat. Razen pri profesorici Pleši, ki se potrudi razložit čimveč.

Fizika ... osovražen predmet na Vegovi. 1. leto fizike bo najtežje, več negativnih kot pozitivnih. Potem se počasi navadiš razlage in dokaj subjektivnega ocenjevanja. Predvsem pri profesorju Jermanu (google: Riko Jerman, se najde par forumov).

Programiranje ... ni tako težko, se da prebrodit tudi, če vmes ugotoviš, da to ni zate.
So tudi profesorji, ki gredo namesto na uro, kar na kavo. No, eden je tak.

Je tudi nekaj, po pravici rečeno, za našo smer nepomembnih predmetov - umetnostna zgodovina, geografija, ... Ampak to je pač zahtevano na srednjih šolah.

Kot je že @Calaway napisal, praksa, v kakršni koli obliki, je bolj slaba. Vaje v šoli so večkrat namenjene igranju igric kot pa programiranju. Samo 2 tedna prakse - PUD (praktično usposabljanje z delom v 3. in 4. letniku, če se ni spremenilo), kjer delaš v nekem podjetju, ki si ga izbereš, mora pa bit prbližno povezano z računalništvom ... v več primerih samo napisano, da si nekaj delal, ubistvu pa nisi. Ali pa te celo podjetje izkoristi (na meji zlorabe delovne sile) za razna dela, ki jih noče noben opravljat.

Za konec: Delaj domačo nalogo - boš sebi korist naredil, ne tečnim profesoricam. Izkoristi prosti čas za tisto, kar te zanima - programiranje, snemanje video-posnetkov/filmov, karkoli. Samo to ti bo ohranilo disciplino in pripravljenost za delo na dovolj visoki ravni, da v nadaljevanju izobraževanja in življenja nasploh ne bo težav pri učenju, sprotnem delu, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZigaZiga ()

[D]emon ::

Tko je, na vsaki soli bos moral delat. In brez delovnih navad bos pogorel. Sam sem mel za matematiko Oblaka, ki ga sicer ni vec. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ZigaZiga ::

Še to sem pozabil dodat. Da ne bo kdo rekel, da odvračam ljudi ... Ubistvu ne, samo nekareri smo imeli malo previsoka pričakovanja. Še vedno je najboljša/med najboljšimi, če ne edina srednja šola na področju računalništva. Ima pozitivne in negativne lastnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bivši in sedanji vegovci, kako je na vegovi?

Oddelek: Šola
436743 (5338) Meizu
»

Vegova tehniška gimazija - izkušnje prosim

Oddelek: Šola
185119 (4361) Unknown_001
»

Punca -> Tehnik računalništva, Vegova LJ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
12931125 (24786) x128
»

Izbira srednje šole - Računalništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6014537 (12225) amacar
»

Tehnik računalništva ter računalnikar: Kaj izbrati

Oddelek: Šola
114865 (4571) bluefish

Več podobnih tem