» »

katero konfiguracijo

katero konfiguracijo

hrustus ::

Nameravam kupiti
amd fx 8350 in ASUS Sabertooth 990FX R2.0, rami GEIL Dragon GD316GB1600C11DC 16GB (2x8GB) PC12800 DDR3 432 eur
ali I5 3570k in Asus maximus v gene, rami Corsair Vengeance Green 16GB 1600Mhz cl9 Quad KIT - 1.35V 479 eur
pa me zanima kakšen hladilnik mi priporočate in kaj menite o konfiguracijah, bi kaj spremenili

Cpu bom tudi overclockal čez čas, ko bodo nove igre zahtevale kaj takega ;)

Ohišje imam zalman z9 plus (7 ventilatorjev).

Ta mi je padel v oči zaradi cene Zalman CNPS7X LED V-Shaped 30 eur, ta pa zaradi performans ZALMAN CNPS9900 MAX.
Seveda bi želel Noctua nhd -14, samo mislim da bi v tem primeru moral odstranit stranske ventilatorje z ohišja, kar pa ne želim zaradi drugih komponent ( predvsem grafične)

hojnikb ::

kaj boš pa počel z računalnikom ?
In ja v obeh primerih maš overkill rame in plato, raje investiraj v kaj druga..
#brezpodpisa

Janac ::

PLate so čist vredu, za navijanje prav pride boljši napajalni del CPU-ja.

Pro_moted ::

Če boš navijal vzameš 8320 namesto 8350, ker sta enaka proca, če se odločiš za AMD. Potem boš tam na 400 evrov. Hladilnik pa vzameš Macho HR-02, ki zaostaja za Noctuo kak procent ali dva, stane pa polovico manj od Noctue.
In pa če meboš res ekstremno navijal in imel SLI/CF grafičnih, potem lahko tudi bolj poceni plato kupiš ( v obeh primerih).
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hrustus ::

Hojnikb računalnik uporabljam za igre ter filme.
Plate pa sem izbral revno te ker mislim čez čas dokupit se eno gtx 670 pa jo vezat v sli z obstoječo.
Macho je kul, samo da obdržim stranske vente na ohišju (207 mm širina) je prevelik. od plate do stranice ohišja je 177,5 mm - 25 ventilator =152.5mm.
Zanima me če intake vent blizu cpu coolera povzroča kakšen upad performans, oz kolko mora biti odmaknjen.

hrustus ::

Pro_moted ::

hrustus je izjavil:

Hojnikb računalnik uporabljam za igre ter filme.
Plate pa sem izbral revno te ker mislim čez čas dokupit se eno gtx 670 pa jo vezat v sli z obstoječo.
Macho je kul, samo da obdržim stranske vente na ohišju (207 mm širina) je prevelik. od plate do stranice ohišja je 177,5 mm - 25 ventilator =152.5mm.
Zanima me če intake vent blizu cpu coolera povzroča kakšen upad performans, oz kolko mora biti odmaknjen.


Obstaja tudi manjša različica Macho hr-02

tole :
http://www.mlacom.si/thermalright-hr-02...

Maš pa seveda še veliko drugih. Jaz Zalmana predvsem nebi kupoval zaradi tega ker potem ni možno menjavat ventilatorjev, ali pa dodat gor še kakšnega. Za odmaknjenost od coolerja pa ne skrbi, ker nebo nič motlo pretoka zraka skozi rebra.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hrustus ::

kaj pa tole, a bi bil dovolj zmogljiv za extremni Oc
http://techgage.com/article/zalman_cnps...

Pro_moted ::

hrustus je izjavil:

kaj pa tole, a bi bil dovolj zmogljiv za extremni Oc
http://techgage.com/article/zalman_cnps...


Ne. Plus tega da bo laufal na velikih obratih, tako da bo glasen. Hmm da bi vsaj 160 mm visšine noter spravil, potem bi imel več izbire.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

hrustus ::

MR. PRO hvala za odgovore.
Odločil sem se za

1 x ASUS Sabertooth 990FX R2.0, 990FX
1 x AMD FX-8350, 8x 4.00GHz, box
1 x G.Skill RipJaws-X DIMM Kit 16GB PC3-DDR3-1600
1 x Antec Cooler H2O 920

Grafo že imam gtx 670 ftw, ohišje zalman z9 plus pa napajalec lc 750 w modularni methatron.....tako da bi moralo zadostovat za nekaj časa.

Monitor 1650/1080 22".....edino to je sranje ker nebom videl kaj računalnik ponuja.

hrustus ::

Narocil sem pri demise preden sem prebral izkusnje uporabnikov....zdaj pa malo cvikam

stock ::

Glede antecovega coolerja ali FXa? No v vsakem primeru se ne bat za monitor, razlika med 1650 in FullHD je majhna in bo v kakem hudem špilu tudi na tem monitorju 670 šla na kolena :)

Pro_moted ::

stock je izjavil:

Glede antecovega coolerja ali FXa? No v vsakem primeru se ne bat za monitor, razlika med 1650 in FullHD je majhna in bo v kakem hudem špilu tudi na tem monitorju 670 šla na kolena :)


Verjetno ne zaradi enega in drugega, ampak zaradi trgovine same :D O Demise se je veliko že pisalo :D
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Invictus ::

Lahko pogledal kaj tukaj ...

http://www.tonymacx86.com/333-building-...

Pa še kompatibilno bo z MAC OSX.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

novinec09 ::

hrustus je izjavil:

Narocil sem pri demise preden sem prebral izkusnje uporabnikov....zdaj pa malo cvikam



Dokler še lahko STORNIRAJ in naroči v drugi (Zaupanja vredni) trgovini, da neboš kasneje imel težave pri uveljavljanju garancije!

hrustus ::

Problem je da sem ze placal 100€ akontacije ki jo zahtevajo.

Janac ::

Ne skrbi. Za uveljavljanje garancije se tak nese na pooblaščen servis.

freesty ::

Ubistvu niti ne, ker ti demise ne da zraven original garancijskega lista ampak njihovega posebej sprintanega, ki velja samo pri njih.

Razn, ce so na pooblascenem servisu tolk prijazni, da ti glede na racun popravjo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Janac ::

Nisem vedel da ima Demise tudi servis čez, vzeto na znanje.

novinec09 ::

Pošlji jim dopis, da zahtevaš zraven izdelkov garancijske liste od Slovenskih uvoznikov/servisov in NE njihovega, saj se ne strinjaš z njihovimi garancijskimi pogoji in boš videl kakšen bo odgovor.

Drugače pa boš mogel dati vgraditi komponente na kak servis, da neboš imel problemov z garancijo kasneje:
http://www.demise-pc.si/information.php...

V primeru uveljavitve garancije pri nas kupljenih komponent je potrebno priložiti kopijo potrdila o vgradnji komponent računalniških servisov. " ZAHTEVAJTE POTRDILO !"

bluefish ::

Tole določilo je kar nekaj in ga omemba TIRS-a odpihne.

Seveda pa pri taki firmi že zaradi principa ne bi kupoval.

hrustus ::

Za komponente so mi obljubili da mi bodo oni ugradili v moje ohisje ter stestirali racunalnik _24 urni test

Janac ::

Kakšen test že?

hrustus ::

Je pa cudno da se je model pripeljal na dogovorjeno mesto da sem mu placal akontacijo ker na Mlinski imajo prazne prostore, ces da je draga najemnina za posl. center ki je prakticno propadel. Kar je res

Janac ::

Pa ti je dal kake papirje?

hrustus ::

Ga bo pustil laufat celi dan najverjetneje

Potrdilo o placilu akontacije z stembiljko demise in njegiv podpis je gor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hrustus ()

novinec09 ::

Upaj, da neboš imel kasneje kakšnih težav.

Sem se sedaj zelo nasmejal - pri izdelkih imajo napisano - "Hitra (expres) dobava" - ki pa je povsod 3-7 delovnih dni!
Kje že tukaj kaj hitrega? :))

hrustus ::

Verjetno kurir tece pes iz Nemcije in ne z avtom.
Upam pa res da nebo tezav s "trgovino" ker pol tezave resujejo le baseball pripomocki, zakonodaja je itak vkur.. Po pravni poti ne gre nic resit

Xserces ::

srecno z demise. enkrat sem se opekel pa nikoli več
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Janac ::

Xserces je izjavil:

srecno z demise. enkrat sem se opekel pa nikoli več

V tvojem primeru si lahko vesel, da si dobil nov izdelek!

Xserces ::

Če nebi šlo čez TIRS bi imel nov izdelek brez garancije
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

hrustus ::

Napisal sem jim mail da prosim (ob tem ko mi dostavijo komponente) za originale racune, originalne in potrjene gar. liste ter potrdilo o sestavi racunalnika kakor tudi original embalazo in dodatke pa sem v 1 mintu dobil odgovor "seveda saj brez originalnega racuna in garancije izdelkov niti ne prodamo. Embalazo pa seveda dobite saj nam ne koristi.

Zaradi njihove azurnosti pri tel ali mail odgovorih sem se tudi odlocil za njih...ce bo vse slo tako kot obljubljajo bom mogoce prvi ki bom pohvalil to firmo.

Zal na odgovor glede komponent sem pri dinotu cakal prvic 2 dni ter drugic 1 dan, ko sem poklical po telefonu mi je njihov usluzbenec z mrzovoljnim glasom rekel da so prevec zaposleni in se nemore po tel pogovarjat i mojih zeljah . To je tudi razlog da pri njih nisem zelel nic narocit.

freesty ::

Ja tudi sam sem bil zadovoljen odzivnim casom pri njih. Saj, ce ti bodo oni vgradili komponente potem tak nimas kaj skrbet. Meni niso in so mi potem znarali za potrdilo. Sn reku da sn pozabu prnest pa je slo vseen skos.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

hrustus ::

Malo glupo vprasanje. Kaksna je razlika med amd fx 8350 black edition in box edition , razen v embalazi.

Gigahertz ::

Hladilnik je zraven.
"670#2500#8"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU hladilnik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24851458 (754) freesty
»

Gaming PC za okoli 900 eur (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Kaj kupiti
608111850 (66121) Epialt
»

Gaming PC za 1000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7212467 (10754) gamer12345
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
4912511 (11827) fr4nc
»

AMD a10 5800k vs intel Q 6600 GO

Oddelek: Kaj kupiti
312583 (1831) Unknown_001

Več podobnih tem