vir: AnandTech
Še pred Tegro 4 naj bi na trg lansirali SoC s kodnim imenom Grey. Za razliko do Tegre 4 ta še vedno uporablja procesorska jedra ARM Cortex-A9, namesto novejših, hitrejših a tudi požrešnejših jeder A15. S tega vidika je enak 3. generaciji Tegre, a prinaša vgrajeno podporo za mobilna omrežja 4. generacije (LTE). To je trenutno glavni minus Tegre 3, saj morajo izdelovalci naprav predvsem za ameriški trg uporabljati dodatne čipe, ki že sami po sebi porabijo več energije in prostora, a so obenem še požrešni. Posledično je velik del tega trga prevzel Qualcomm s svojimi čipi Snapdragon, osnovanimi na ARM-ovih jedrih Krait, ki nativno podpirajo LTE.
Vse to so nVidiini predstavniki razkrili na konferenčnem klicu, prvotno namenjenem razkritju poslovnih rezultatov. Ti so bili za fiskalno leto 2013 (ki se je končalo konec januarja, kot rečeno) odlični, saj so leto zaključili z visokim dobičkom. Samo v zadnjem četrtletju so imeli 175 milijonov dolarjev čistega dobička, kar 50 % več, kot v istem obdobju leto prej. Prihodki, povezani s Tegro, so v celem letu znašali 504 milijone dolarjev, spet kar 50 % več, kot v fiskalnem letu 2012 - večinoma so zanje zaslužne tablične naprave, saj jim pri mobilnih telefonih ne gre tako dobro. V celotnem pogledu podjetja je to sicer malo, a je rast odlična, saj gre za novo strategijo, s katero bo nVidia postala bolj neodvisna od trga osebnih računalnikov. S prodajo grafičnih čipov za osebne računalnike, prenosnike in profesionalne kartice so imeli kar 3,2 milijarde dolarjev prihodkov v celem letu, celotno podjetje pa 4,28 milijarde prihodkov oz. 7 % več, kot v fiskalnem letu 2012.
Tako Tegra 4 kot Grey (oba podpirata omrežja LTE) bi znala delež prihodkov, ki odpade na Tegro, v novem fiskalnem letu še znatno povišati.