» »

dslr fotoaparat-za začetnika

dslr fotoaparat-za začetnika

Miha18 ::

sm začetnik v dslr fotografiji in me zanima kaj bi mi priporočali za nakup do 600€(body + lens), ogledoval sem si nikon d3100+18-55mm, nikon d3200+18-55mm/18-105mm, nikon d5100+18-55mm/15-105mm. oz. če mi predlagaste kaj drugega. in še leče... se splača kupit z 18-55 ali 18-105..je velika razlika?
hvala za vaše odgovore :D

slitkx ::

Vprašanje: Kaj je potrebno vedeti pred nakupom prvega DSLR?
Odgovor: [Napišite ga.]

TehDucky ::

Če ga sploh rabiš. Če hočeš bit amaterski/pol-profi/profi fotograf, go ahead, kupi DSLR. Če pa slikaš malo za dušo, da imaš spomine, rajši vzami enga mirrorlessa, manj trpi in denarnica in roka.

Sicer pa če ga res kupuješ, moreš vedet za kaj ga boš uporabljal. Če ti služi kruhi, daj več denarja zanj. Sicer pa Canon/Nikon sta nekako isto. Drugačni meniji, gumbi, prijem v roki. Prav tako so drugačni objektivi med tema dvema. Sam sem kupil Canon 700D, ker uporabljam bratove objektive, ki so vredni večkrat tok kot moj fotkič. Fino je da pogledaš kje ga še najceneje kupiš, pa če je še kakšen cashback in pa dodatne baterije, če kupuješ iz tujine, da je taprav adapter za polnilec, dovolj hitra SD kartica za burst shooting in pa 1080p snemanje. Če boš kupoval stojalo pa je fajn, da se odkaširaš dovolj, da bo zares dober, ker ne zaupam tistim tapoceni, ker se majejo pa mehanizmi niso tok kvalitetno narjeni. Še zadnje pa kakšen/kakšne objektive boš imel zraven. Navaden 18-55/105/135 ki je zraven je sicer soliden za prvo uporabo, samo ti zmanjka pri zaslonki, ker nima najboljše pa na daleč ti manjka še nekaj potem. Meni manjka še en dober fleš, ker me ta na fotkiču konkretno zajbava in je enkrat preveč, enkrat premalo.

Janac ::

Zakaj točno mirrorless ni ok za profi fotografa? Prosim, le povej mi.

bluefish ::

Manjši izbor objektivov, omejitve senzorja, ergonomija,... Jasno, govorimo o m4/3 in podobnih. Sony zverine so drug svet.

dottor ::

Pri nakupu DLSRja je dobro vsaj približno vedet kje ga boš uporabljal (v kakšnih pogojih) in kaj bi rad od njega. Pol pa najdeš v svojem cenovnem razredu model ki najbolj zadovolji tvoje potrebe in želje, prav tako kar se tiče dokupa opreme. Če uzameš z kit objektivom uzami najdaljše kar dobiš zraven in je še v ceni. Dodaten milimeter pride vedno prav če se ne moreš fizično približat zadevi, jih pa hitro zmanjka.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

dottor je izjavil:

Če uzameš z kit objektivom uzami najdaljše kar dobiš zraven in je še v ceni. Dodaten milimeter pride vedno prav če se ne moreš fizično približat zadevi, jih pa hitro zmanjka.
Najprej je dobro sploh vedeti, kaj naj bi se fotografiralo. Kupovati mm na zalogo je pač nesmisel. Toliko bolj, ker so cenejši tele objektivi optično obupni.

Janac ::

bluefish je izjavil:

Manjši izbor objektivov, omejitve senzorja, ergonomija,... Jasno, govorimo o m4/3 in podobnih. Sony zverine so drug svet.


Jaja, dandanes z adapterjem spraviš katerikoli objektiv na katerikoli body, senzorji v OMD Olympus aparatih so tudi zelo napredovali.

Itak pa spet, več boste govorili o aparatih, kot pa fotografiranju samem.

bluefish ::

Janac je izjavil:

Jaja, dandanes z adapterjem spraviš katerikoli objektiv na katerikoli body
Vsekakor:

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Janac ::

bluefish je izjavil:

Janac je izjavil:

Jaja, dandanes z adapterjem spraviš katerikoli objektiv na katerikoli body
Vsekakor:

...



Če hočeš poniževati majcen body tega aparata, je tak objektiv tudi na DSLR brez stojala neuporaben :P

bluefish ::

Res je, ampak absurdno izgleda tudi 24/1.4 na tem ohišju.

Janac ::

bluefish je izjavil:

Res je, ampak absurdno izgleda tudi 24/1.4 na tem ohišju.


Veš, obstajajo namesnki objektivi za take aparate, ki sledijo njihovi viziji, smaller than DSLR :P

harmony ::

Janac je izjavil:


Če hočeš poniževati majcen body tega aparata, je tak objektiv tudi na DSLR brez stojala neuporaben :P


Zbriši tale post, dokler ga ni videlo več ljudi, da se še bolj ne osmešiš.

bluefish ::

Janac je izjavil:

Veš, obstajajo namesnki objektivi za take aparate, ki sledijo njihovi viziji, smaller than DSLR :P
Govoril si o uporabi adapterjev.

dottor ::

bluefish je izjavil:

dottor je izjavil:

Če uzameš z kit objektivom uzami najdaljše kar dobiš zraven in je še v ceni. Dodaten milimeter pride vedno prav če se ne moreš fizično približat zadevi, jih pa hitro zmanjka.
Najprej je dobro sploh vedeti, kaj naj bi se fotografiralo. Kupovati mm na zalogo je pač nesmisel. Toliko bolj, ker so cenejši tele objektivi optično obupni.



Res je. Jaz sme uzel z 18-105 pa sproti s slikanjem (in pol s pregledovanjem slik) vidim v katerih območjih je bila narjena večina slik, ter tako vidim kje so moje potrebe in želje po boljšem objektivu. Zato pa nekako predlagam raje daljše (cena KITa z 55 ali 105 ni tako huda) pa pol sproti po potrebi namensko opremo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Ja, pri Nikonu je 18-105 še kar soliden.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira fotoaparata

Oddelek: Pomoč in nasveti
213333 (2900) sandmat
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8826586 (14851) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6625270 (19322) schurda
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14025161 (20012) schurda

Več podobnih tem