» »

Vinjeta

Vinjeta

«
1
2 3
...
5

Exile3 ::

V opozorilo tudi ostalim sestri rekli, da vinjeta nui veljavna češ, da je nalepljena na neprimernem mestu, in zdaj je kot prvo ob 95 eur + kazen 300 eur= 395 eur čeprav točnega zneska noče povedat ker je še razburjena, kriv sem sam, ker sem jo nalepil na zatemnjeno mesto na renault cliu 2011. Kaj sedaj, se da kako to uredit, da vsaj kazni nebo dobila? Vinjeta je letna.

http://www.file.si/public/view/full/275...

Hvala potrebujem hiter odgovor, ker vem, da ste poznavalci avtomobilizma boste znali poiskati primerno rešitev.
  • polepsal: Mavrik ()

dottor ::

Kolko je meni znano more bit vinjeta nalepljena na vidno mesto, kar se zatemnjenih šip tiče oz. trakom pa je tako, da ponavadi "kotrolor" oceni če je vidno ali ne. Je pa res da so ponavadi trakovi precej temni.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Matija82 ::

Žal mislim, da bo treba plačat.



pozdravljeni 9.11.2012 sem nalepila novo celoletno vinjeto za leto 2013. Ker sem jo nalepila previsoko v že zatemnjeni del stekla je ta iz zunanje strani zelo slabo vidna. Pri sebi imam še odrezek in račun. Ali sem opravičena do nadomestne vinjete?

Odgovor (14.12.2012)
Uredba o cestninskih cestah in cestnini v drugem odstavku 12. člena določa, da je potrebno po odstranitvi zaščitne folije vinjeto nepoškodovano in z originalnim lepilom na njej namestiti na notranjem robu vetrobranskega stekla, tako da je jasno vidna od zunaj (ne sme se npr. namestiti na mesto, kjer je to steklo zatemnjeno). Pri nameščanju se upoštevajo tudi priporočila na hrbtni strani vinjete. Kot je razvidno iz omenjene določbe je nameščenje vinjete na zatemnjeni del vetrobranskega stekla izrecno prepovedano in je v naprotju s pravnimi pravili oziroma v nasprotju s predpisano namestitvijo, ki se ob nadzoru sankcionira z izrekom globe v postopku o prekršku.

Upravičenje do nadomestne vinjete je urejeno v 15. členu zgoraj navedene uredbe, pri čemer namestitev vinjete na zatemnjeni del vetrobranskega stekla ni navedena med razlogi, ki bi upravičevali zahtevo po nadomestni vinjeti.


http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki...

ZigaMunic ::

Že iz slike je razvidno, da vinjeta ni nalepljena pravilno, potrebno je je nalepit na vidno mesto in ne na mesto, ki je zatemnjeno, kot v tvojem primeru. Te pikice na šipi se štejejo kot zatemnjeno.

RejZoR ::

Sorry sam tole pa lahko vidi še teraplegičen ptič s sivo mreno. Ko bi vsak bila popolna zatemnitev, je pa samo pikasta šipa, ki sploh ni prava zatemnitev kot je pri mojem, kjer je progresivno in v celoti temnejša. Pa še tam se čist lepo vidi čez. Kr neki. Očitno ne kasirajo dost z vinjetami, se morajo izmišljevat še neke bedne kazni, da polnijo svojo malho...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Exile3 ::

Da se opravičujem vsem ki so odgovarjali zadeva se rešuje na avtomobilizem com, ni potrebe da še vam težim s tem rejzor se strinjam.
To glede formalnosti okoli kazni je urejeno, je sestra pretiravala. Zdaj me samo to zanima, če se lahko gre na dars inse dobi novo vinjetio imam listek od vinjete,

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Matija82 ::

No javi, kako se bo situacija odvila.

Matev ::

jaz tu ne bi komliciral, sploh če imaš odrezek, kontrolorji če so vsaj malo normalni ne bi smeli težiti

je pa res da moraš biti kar orng blond da jo tkole nalimaš

tjaz051 ::

pelji avto na en servis in prosi da ti jo z nekakšnim fenom dol dajo :)

ekr vem da majo neki da dol dajo vinjeto.

eric_cartman ::

Sploh ni fora v blond ali ne blond.. Jaz imam že industrijsko zatemnjen 15 cm pas na vrhu stekla.

Če prilimam vinjeto pod tem, mi že pošteno ovira pogled oz. prikriva. Vinjeta je kar velika in moteča, da bi jo lahko prilimal na rob. Vsaj mene zelo moti, ker imam dost majhno šipo, ker si pač lastim coupeja in je pregled mnogo slabši in ožji kot v kateri od limuzin, karavanov, džipov.

@Exileforce

Prebral sem na forumu (medover), da se lahko zamenja vinjeto in nadomesti z drugo za 6 EUR. To se lahko naredi v Darsovem centru v Lj na Griču (Brdo). Po zakonu ti sicer niso dolžni zamenjati narobe nalepljene vinjete.. Vendar po izkušnjah nekaterih, ki se jim je to zgodilo pravijo, da tam na Darsu niso komplicirali in jim za 6EUR odstranili staro in prilimali novo vinjeto. Je pa potrebno imeti račun in slip od vinjete. Drugače se ne boš izognil ponovnemu strošku.

Zgodovina sprememb…

buneech ::

No sej, naslednjič prebrat navodila, al pa mal tv pogledat, k so itk posiljeval s tem vinjetam.
@eric_cartman: Nalimej jo za ogledalo, tko jo mam jst že dve leti, noben nč ustavu, nč težil. Pa niti ne vidm je med vožnjo.

tx-z ::

buneech je izjavil:

@eric_cartman: Nalimej jo za ogledalo, tko jo mam jst že dve leti, noben nč ustavu, nč težil. Pa niti ne vidm je med vožnjo.


Na ogledalu jo maš? Kje?
tx-z

Exile3 ::

eric_cartman je izjavil:

Sploh ni fora v blond ali ne blond.. Jaz imam že industrijsko zatemnjen 15 cm pas na vrhu stekla.

Če prilimam vinjeto pod tem, mi že pošteno ovira pogled oz. prikriva. Vinjeta je kar velika in moteča, da bi jo lahko prilimal na rob. Vsaj mene zelo moti, ker imam dost majhno šipo, ker si pač lastim coupeja in je pregled mnogo slabši in ožji kot v kateri od limuzin, karavanov, džipov.

@Exileforce

Prebral sem na forumu (medover), da se lahko zamenja vinjeto in nadomesti z drugo za 6 EUR. To se lahko naredi v Darsovem centru v Lj na Griču (Brdo). Po zakonu ti sicer niso dolžni zamenjati narobe nalepljene vinjete.. Vendar po izkušnjah nekaterih, ki se jim je to zgodilo pravijo, da tam na Darsu niso komplicirali in jim za 6EUR odstranili staro in prilimali novo vinjeto. Je pa potrebno imeti račun in slip od vinjete. Drugače se ne boš izognil ponovnemu strošku.



Se v popolnosti strinjam.In najlepša hvala za tvojo velikodušno pomoč .

buneech ::

tx-z je izjavil:

buneech je izjavil:

@eric_cartman: Nalimej jo za ogledalo, tko jo mam jst že dve leti, noben nč ustavu, nč težil. Pa niti ne vidm je med vožnjo.


Na ogledalu jo maš? Kje?

Za ogledalom na vetrobranskem steklu.

Exile3 ::

Za račun pa nevem če ima še ima pa odrezek od vinjete. Bom sporočil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Exile3 ()

Daniel ::

Tudi jaz jo že drugo leto limam za ogledalo, tik pod senzorjem za dež. Vidim jo samo, ko jo menjujem :) Drugače sem jo pa že menjaval iz šipe na šipo s fenom, gretje z zunanje strani pa je šla dol, le pri spodnji besedi "neveljavno" je manjkalo nekaj delcev črk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

jakan123 ::

Jaz imam prilepljeno na zatemnjenem delu in do sedaj niso komplicirali. Nekajkrat so me ustavili in mi svetovali naj naslednjič prilepim drugam. Imam pa rahlo zatemnjeno in brez tistih pik.

Matev ::

vinjeto lahko nalimate tudi na spodni rob šipe - levi spodnji kot šipe
tam ni nič zatemnjeno

Exile3 ::

jakan123 je izjavil:

Jaz imam prilepljeno na zatemnjenem delu in do sedaj niso komplicirali. Nekajkrat so me ustavili in mi svetovali naj naslednjič prilepim drugam. Imam pa rahlo zatemnjeno in brez tistih pik.


Verjetno je toliko zatemnjeno da se da razbrat podatke cele vinjete. pika pa pač popačijo celotno sliko .

Hayabusa ::

En Darsovec, ki po cele dneve gleda vinjete lahko v sekundi vidi, če imaš pravo ali fake.S pikami na steklu ali brez.
Pač jebejo ljudi, ki so jo kupili in imajo nalepljeno, na suho.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Invictus ::

V bistvu jebejo samo nepismene, ki ne znajo prebrati navodil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ganon ::

buneech je izjavil:

Nalimej jo za ogledalo, tko jo mam jst že dve leti, noben nč ustavu, nč težil. Pa niti ne vidm je med vožnjo.


Zato ker je to mesto, kjer je dovoljeno imeti vinjeto, a ne.

Hayabusa ::

Je kje napisano, da vinjeta ne sme biti prilepljena "na glavo" (za 180°) ?
Jaz jo bom iz principa nalepil tako, bo darsovca vsaj vrat bolel :)).

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Hayabusa ::

Nič ne piše o tem, torej lahko.

btw, dežurni moralist, si odstranil lansko ?

dottor ::

Če te dobijo z neveljavno vinjeto je tudi kazen. To velja že en lep čas, saj je lani 1x šef od očeta plačal, ker je imel "lansko" in "letošnjo" gor na šipi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

šernk ::

WTF? Ne smeš imet 2 vinjet gor? V avstriji jih lahko imaš pa 10? :|
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

buneech ::

Za več vinjet na šajbi obstaja nek zakon, kateri to prepoveduje. Ampak menda naj ne bi predpisoval kazni za kršitelje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

dottor ::

Jaz sem lani imel 3 tedenske gor (sem malo rabu) pa so me ustavli, pa so samo pogledali če je kira "veljavna" pa ni noben nič teživ...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Barbarian ::

zakaj zaboga si nalepil tja?!? Sej jasno piše da mora biti na VIDNEM mestu nalepljena. POudarjeno je tudi, da je ne smeš nalepiti v zasenčene dele vetrobranskega stekla.

omg.

Looooooka ::

šernk je izjavil:

WTF? Ne smeš imet 2 vinjet gor? V avstriji jih lahko imaš pa 10? :|

Ne smes jih met...ampak niso pravilno napisali zakona in nimamo predpisane kazni.
Torej jih mas lahko mirno 20. Vazno, da se letosnjo vidi na predpisanem mestu :)

fosil ::

dottor je izjavil:

Če te dobijo z neveljavno vinjeto je tudi kazen. To velja že en lep čas, saj je lani 1x šef od očeta plačal, ker je imel "lansko" in "letošnjo" gor na šipi.

To je pa izmišljotina.
Navodila sicer res pravijo, da moraš staro odstranit, ampak za to ni predpisane nobene kazni.
Torej te ne morejo kaznovat.
Tako je!

dottor ::

Ja nebi reku, ker je pokazal plačilni nalog. Je pa verjetno odvisno od tega kdo te ustavi oz. kakšen dan ima, kot ptu OPju, kjer je vinjata dejansko "vidna" ampak se vedno najde pametnjakovič ki ti začne težit, ker je za to plačan.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

RejZoR ::

Matev je izjavil:

vinjeto lahko nalimate tudi na spodni rob šipe - levi spodnji kot šipe
tam ni nič zatemnjeno


In se pol zajebavaš dol jemat vinjeto, ker nimaš nobenega placa zaradi armature?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

dottor je izjavil:

Ja nebi reku, ker je pokazal plačilni nalog. Je pa verjetno odvisno od tega kdo te ustavi oz. kakšen dan ima, kot ptu OPju, kjer je vinjata dejansko "vidna" ampak se vedno najde pametnjakovič ki ti začne težit, ker je za to plačan.

slikas.
Dokler je na enem izmed predpisanih mest in nimas nobenih stvari cez(tako kot avtor teme) se gre lahko lepo slikat.
V bistvu ga kar na mestu vprasas ce bi se se slikal, da ne bo dvoma, kdo ti je napisal kazen in kdo bo odgovoren za vracilo vseh stroskov, ki jih bos mel na sodiscu :)
Samo poskrbi, da je vinjeta na vidnem mestu. Ker tistih 10 zastarelih slovenskih vinjet bi lahko bilu tudi 10 trenutnih iz drugih drzav. In ce ne zacnejo talat kazni vsem tem(prevoznikom recimo) nimajo po trenutni zakonodaji nobenega razloga, da ti napisejo kakrsno koli kazen.
Je pa seveda skoda tvojega casa in je verjetno res najboljse, da si vzames tistih 5 minut in staro lepo spraskas dol. Ce ne zaradi drugega ze zato, da tebi ne ovira pogleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

dottor ::

Ja pač njemu se ni dalo ubadat s tem in niti ni vedu, da te ne morejo oglobit in je pač plačal globo in odstranu staro vinjeto.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Looooooka ::

Avtor teme(oz kolegica) si kazen "zasluzi", ker se vinjete dejansko ne vidi :)
Ce bi dobil kazen zaradi stare vinjete bi se pa kljub placani kazni pomojem lahko za sluzbo zacel tresti tisti, ki mu jo je izstavil. Ker zato nima nobene pravne podlage.

jalovec09 ::

grrr prokleta banda Darsovska, vinjeta je, ni pa vidna, kot bi morala bit a kaj zdej bo pa nekdo kar dobil kazen, čemu, če je vinjeta.

dottor ::

žal je od tiste situacije minilo že več kot leto pa pol tako da je zdej prepozno, bo pa vedu za naprej.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Looooooka ::

395 eur je zame nateg v vsakem primeru.
Vinjeta je bila placana. Lahko bi mu dali opozorilo in novo nalepko za neko simbolicno ceno(strosek tiskanja in nic vec).
To, da nekoga, ki je placal polno ceno kaznujes s tako veliko kaznijo, je uzakonjeno ropanje drzavljanov.
Ne vem kako jih ni sram enaciti nekoga, ki placa in narobe nalepi, z nekom, ki NE placa, NE nalepi in se zavedno vozi po avtocesti zastonj.
To je tisti del zaradi katerega se mi ne bi smilil noben DARSovec, ki napise tako kazen in ga se isti dan povozi avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

dottor ::

Škoda avta.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Looooooka ::

Kapo dol vsem nategunom, da si upajo opravljati tako delo.
Si lahko predstavljam reakcijo nekoga, ki je imel zelo zelo slab teden in mu potem tak izrodek napise kazen v taki visini.
Kar se tega tice se mi zdijo policisti veliko bolj cloveski.
Na zalost se cakam na kaksen post, ki bi opisal, da obstajajo tudi DARSovci s cloveskim razmisljanjem.

blackbfm ::

ok kazen je itak mimo, samo kako lahko zavestno nalimaš vinjeto na tisti zatemnjen del mi pa tudi ni jasno..

darkolord ::

Lahko bi mu dali opozorilo in novo nalepko za neko simbolicno ceno(strosek tiskanja in nic vec).
A bejž. Leta in leta se že govori o tem, zdaj bi pa vseeno rad opozorilo, češ "nisem vedel *puppy eyes*"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Looooooka ::

darkolord nima veze. Policisti se tudi odlocijo za nizje kazni. Ker point kazni je, da kaznujes nekoga ne pa da ga unicis.
In ce pogledas...drzava ni ob narobe nalimani vinjeti v nobeni SKODI.
To da uni debeluhi opravljajo edino sluzbo, ki jo majo(sedenje in gledanje z daljnogledom v voznike) pa tudi ni vredno 400 eur kazni.
Razen ce nas zelijo prepricati, da z enim ponesreci ustavljenim revezem, pobegne 10 zgoraj omenjenih barab.
V tem primeru je sistem vinjet ze tako ali tako padel na testu in bi drzava morala zahtevati odskodnino od DARSa ne pa da za ta spodrsljaj v sistemu placuje nekdo, ki je posteno placal za voznjo po avtocesti.
Pravilno/nepravilno zalimana nalepka gor al pa dol.

stb ::

Za razliko od registrskih tablic, za katere ZVCP v 195. členu zahteva čitljivost:
(6) Registrske tablice morajo biti pritrjene na mestu, ki ga je predvidel proizvajalec vozila, in sicer tako, da so dobro vidne in čitljive, da niso poškodovane, upognjene, zakrite, dodatno prevlečene ali prekrite.
je za vinjete zahtevano le, da morajo biti "jasno vidne od zunaj". Čitljivost ni zahtevana, pomemben je viden obstoj.

Pri tablicah bi se dalo debatirati o logičnih operatorjih: "dobro (vidna in čitljiva)" ali "(dobro vidna) in (ne nujno dobro čitljiva)". Ob slednji interpretaciji je dopustna montaža tablic rotirana za 180 stopinj okoli vzdolžne osi avtomobila (na glavo) in celo 180 stopinj okoli drugih dveh osi (z licem proti odbijaču). 8-)

Stranske šipe so za vinjete izrecno prepovedali, ampak vetrobranska je v vipavski dolini lahko tudi zadnja šipa. In pri nekaterih avtomobilih se (prednje) vetrobransko steklo nadaljuje daleč v streho... :D

Zahtevano je le, da je vinjeta nameščena na notranjem robu vetrobranskega stekla z originalnim lepilom. Ni pa zahtevano, da je pritrjena neposredno na steklo. Vmes je lahko recimo tanka plast prahu ali maščobe (WD40) ali prozorna folija...

Tudi zahtevana originalnost lepila je stvar interpretacije, za osnovo pa lahko služi SSKJ:
originálen -lna -o prid., originálnejši (ȃ) 1. ki ni odvisen od kakega vzora, predloge, izviren...
>:D

blackbfm ::

mhm povej to pol ko te bodo ustavli:))

darkolord ::

Policisti se tudi odlocijo za nizje kazni.
300 eur JE nižja kazen. Višja kazen je do 800 eur.

Ker point kazni je, da kaznujes nekoga ne pa da ga unicis.
Kazen je vzgojna - ne samo za tistega, ki jo dobi, ampak tudi za ostale.

Če bi začeli talati opozorila, bi bila to nemudoma odprta sezona za švercarje, seveda na neposreden račun vseh ostalih.


Vmes je lahko recimo tanka plast prahu ali maščobe (WD40) ali prozorna folija...
Pri lepljenju vinjete ni dovoljeno uporabljati drugih lepil, posebnih folij, lepilnih trakov in podobno.
Zdej dajaš neke "pimp" smajlije, ko te bojo pa dobili, boš pa tukaj jamral?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

stb ::

Si ne kompliciram življenja namenoma. Če pa bi že našli kakšno banalnost in bi težili s po mojem mnenju neupravičeno kaznijo pa obstaja precej lukenj v predpisih ki bi jih skušal izkoristiti.

Folija očitno odpade, maščobo in prah pa težko uvrstiš med lepila :)

darkolord ::

lahko pa med "in podobno"

Edit: vidim, da se nisem motil s tem, da bi opozorila samo še poslabšala zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je tako nalimana vinjeta veljavna? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9820266 (7056) Netrunner
»

Testna vožnja brez vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
779658 (7176) zmaugy
»

Vozilo (razbitino) prodal v Bolgarijo - Dars ne izda nadomestne vinjete. (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
749613 (7587) smacker
»

Kazen za (ne)uporabo vinjete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9120296 (15479) darkolord
»

Folija za vinjeto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10635770 (32932) pegaso

Več podobnih tem