» »

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Zakaj so solarne elektrarne prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
292 / 354
»»

Utk ::

Ne vem zakaj bi to spadalo v to temo, če nimate elektrarne. Če jo imaš, je zdaj položnica 10-15 evrov, odvisno od varovalk, potem bo pa poleti tu nekje, pozimi pa 30-50. Kaj je tu za filozofirat.

Gregor P ::

Že zaradi same primerjave morda, kakšen je prihranek, če imaš SE? Pa tudi, da lahko potem vidimo, kakšni bodo računi v prihodnosti, recimo če leto dni od danes.

To dejansko ni stvar filozofije, ampak konkretnih podatkov:)

Torej če te prav razumem, imaš ti s SE sedaj pozimi račune v višini do max. 50 evrov, poleti pa do 15 evrov? Pri kakšni kvadraturi objekta pa?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

GregiB ::

U glavnem... vlada je našla način, kako opalit sončničarje z net-metering pogodbami več za enajo storitev, kot nesončničarje. Veljalo bi primerjati vse zneske, razen stroška elektrike same in davščin, pa da vidimo, kje se bomo sončničarji in nesončničarji razhajali. Naj mi kdo ELI5 razloži, kako jaz bolj obremenjujem omrežje, če od porabljenih 11MwH sam proizvedem 5MwH, 7MwH jih zastonj spustim v omrežje (sosedom, hehe), 6MWh jih zvečer dobim iz omrežja, kot nekdo, ki vseh 11MWh popije iz omrežja?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

J.McLane ::

Zakaj bi moral to gledat kot neko neznano presenečenje na položnico.

Vse cene so znane, izračunaj si. Cena same energije in omrežnine na kWh znese ca. 17 centov, obračunska moč te bo pa udarila po žepu če imaš SE ali če jo nimaš.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

GregiB ::

Gregor P je izjavil:

Torej če te prav razumem, imaš ti s SE sedaj pozimi račune v višini do max. 50 evrov, poleti pa do 15 evrov? Pri kakšni kvadraturi objekta pa?

Ne vem, kaj mešate zraven kvadrate... Nikjer na računu niso navedeni.. Višina računa je odvisna od porabe in varovalk (zaenkrat), nobenih kvadratov...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

Problem je itak glup način...

Omrežnina je bilo PRAV da je vezana na priključno moč, na prenos energije pa ne bi smelo biti vezano nič omrežnine... ker itak že priključna moč povej koliko lahko prenašaš max...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Gregor P je izjavil:


Torej če te prav razumem, imaš ti s SE sedaj pozimi račune v višini do max. 50 evrov, poleti pa do 15 evrov? Pri kakšni kvadraturi objekta pa?

Ne, zdaj jih imam celo leto 15 evrov, potem bo pa poleti najbrž približno enako, 4 zimske mesece pa 40-50, bomo videli. Saj to se bi dalo izračunat, ampak who gives a fuck.
Kvadratura niti nič ni važno, ker tolk je samo prispevek, ne glede na porabo. Dokler ti elektrarna naredi dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Gregor P je izjavil:


Torej če te prav razumem, imaš ti s SE sedaj pozimi račune v višini do max. 50 evrov, poleti pa do 15 evrov? Pri kakšni kvadraturi objekta pa?

Ne, zdaj jih imam celo leto 15 evrov, potem bo pa poleti najbrž približno enako, 4 zimske mesece pa 40-50, bomo videli.
Kvadratura niti nič ni važno, ker tolk je samo prispevek, ne glede na porabo. Dokler ti elektrarna naredi dovolj.


Ali po domače vse bo dražje učinek pa enak... jake izboljšave na našem Planetu so to
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Zarad tistih 100-150 evrov na leto se res ne mislim sekirat niti it v neke investicije. Dokler elektrarna naredi 2,500 na leto...

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Zarad tistih 100-150 evrov na leto se res ne mislim sekirat niti it v neke investicije. Dokler elektrarna naredi 2,500 na leto...


Ne pravim da moraš it, samo da ti je ok da boš plačal več za ISTO zadevo pa je smešno... meni recimo ne bi bilo

Tu sploh ne govorim o tem da naredi nekaj 2,5k...

Bi ti blo ok če bi moral dat vsako leto še meni 150EUR? Ali komurkoli pač tako ker lahko? Verjetno ne, no tu je isto samo z represivnim blagoslovom vlade
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Ne, ni ok. Če se organizira kakšen protest proti tej vladi, sem takoj zraven. Volil je itak nisem niti ne bom.
Imaš še kak predlog kaj lahko naredim?

No, hipotetično rečeno, ker realno to ni, če bi ta ekstra denar dejansko šel za boljše omrežje, se pa res nad tem ne bi pritoževal. Ampak to itak jasno, da ne bo nič iz tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

DarwiN ::

Jajca so se podražila skoraj za 50%.. Za isto jajc plačaš ~50% več. Kdaj gremo na ulice? :)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

deco16 ::

Problem je glup način letnega obračuna omrežnine in kaznovanja ter plačevanja poleti kar maš peak pozimi. Jst res nevem kater je bil glup tolk da se je tega spomnil.

Časovni bloki so recimo OK, sam naj naredijo da pogledajo vsak mesec tvoje peake in pač poračunajo(imajo tehnologijo). Torej če veš da si zajebal, pač si drug mesec to popraviš. To pa zdej 1 mesec narediš štalo pol pa plačuješ še 3 mesece enako, pa še poleti 8 mesecev ker ti zima itak tudi poletje nabije. Glupo v PM. Naj povišajo cene poleti ampak to je res kriminal kako so to naumili. In pol si upajo še rečt da penali niso kazen, kaj niso, nekdo bo TČ nabavil, nebo vedel, pol bo pa celo leto plačeval extra penale ker ni vedel.


Sem že nekje napisal. To je kot da te policaj ustavi pri 37 v coni 30 in pol plačuješ kazen celo leto, vsak mesec, pol pa še drugo leto ker to je zdej novost da greš VSAKIČ 37 v coni 30.

Torej pizdim se čez dogovorjeno moč, nič drugega.

GregiB ::

DarwiN je izjavil:

Jajca so se podražila skoraj za 50%.. Za isto jajc plačaš ~50% več. Kdaj gremo na ulice? :)


Malo hruške pa... jajce tole, ni? Jajca niso dražja zato, ker si je nekdo omislil, da se način izračuna cene taistih jajc spremeni...

Če bi za spremembo bili tržni razlogi, ok... da pa za isto stvar plačuješ več, ker se je spremenila modaliteta izračuna, je pa fauš...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

DarwiN ::

deco16 in GregiB, te vajine besede padejo v vodo, ko upoštevaš, da bo like 90-95% gospodinjstev plačalo na las podobno vsoto omrežnine kot doslej.. Eni zanemarljivo manj, drugi zanemarljivo več. Bomo pa res lastniki SE potegnili krajšo. Ampak kot bi rekel Johnny Depp - jebi ga.

Ob priključitvi večjih porabnikov bo pa v prihodnosti postala navada, da zvišaš dogovorjeno moč.. Monter toplotne črpalke bo svetoval, da morate še pred zimo za "tole vašo novo TČ pisat elektru in dvignit bloke za X kw". Pa tudi kak sistem obveščanja bodo gotovo uredili, oziroma bodo ob anomalijah opozorila na položnicah.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Neon87 ::

Koliko zelo približno bi naj bil po novem na slabšem nekdo, ki ima 11kW SE?

J.McLane ::

Cene blokov so sedaj jasne, kaj pa cene omrežnine, ki oblubljajo da bo šla dol, kolikšna cena bo za omrežnino po novem, sedaj je:
VT: 0,041820 €/kWh
MT: 0,032150 €/kWh

Lastniki SE bodo na slabšem toliko kot se bo pocenila omrežnina na energijo (kWh).
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

mn ::

Neon87 je izjavil:

Koliko zelo približno bi naj bil po novem na slabšem nekdo, ki ima 11kW SE?


Nič, ker soncna elektrarna nima veze z novo omreznino. Na boljsem pa tudi verjetno ne bos, razen ce imas najvecjo porabo tedaj, ko sonce najbolj sveti.

> Lastniki SE bodo na slabšem toliko kot se bo pocenila omrežnina na energijo (kWh).

Kako si lahko na slabsem, ce sedaj nekaj dobis zastonj, kasneje bos pa tudi zastonj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mn ()

DarwiN ::

Neon87 je izjavil:

Koliko zelo približno bi naj bil po novem na slabšem nekdo, ki ima 11kW SE?

Danes imaš ~15€ mesečne položnice, po novem bo pa pozimi 40-50€, preostalih 8 mesecev pa slabih 20€. V povprečnem mesecu torej ~27€. ~12€ več oziroma ~80% dvig položnice. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

J.McLane ::

Z vsako podražitvijo elektirke (energije na kWh) so lastniki SE na boljšem, z vsako pocenitvijo so na slabšem.

Je pa res da se je energija toliko podražila, da rahla pocenitev omrežnine nebi smela biti nek faktor.

Za rentabilnost SE sem pred 2-3 leti računal na 11 centov na kWh, danes je prihranek kljub tem strašenju z omrežnino pri 17 centih.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

Ne gre se vse skup toliko za cente ampak gre se za to da smo spet uvedli sistem ki je 100x bolj kompliciran kot tisti do zdaj...

Namesto da bi POENOSTAVILI smo OTEŽILI izračune za povprečnega državljana ki mu zdaj ni več skor nič jasno...

Prej si vedel aha MT je takrat in takrat, VT je takrat in takrat če hočem malo prihranit perem itd.. .v MT...

Kaj pa zdaj? Zdaj pa doktorat.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mn ::

J.McLane je izjavil:

Z vsako podražitvijo elektirke (energije na kWh) so lastniki SE na boljšem, z vsako pocenitvijo so na slabšem.

Je pa res da se je energija toliko podražila, da rahla pocenitev omrežnine nebi smela biti nek faktor.

Za rentabilnost SE sem pred 2-3 leti računal na 11 centov na kWh, danes je prihranek kljub tem strašenju z omrežnino pri 17 centih.


Ja, saj mi je jasno da se spreminja odplacilna doba s temi spremembami, ampak vseeno mi je zelo tuja misel, da bi bil na slabsem zato ker nekdo drug placuje manj kot prej jaz pa enako. Pa ko smo ravno pri tem, zakaj menis, da bodo omerznino pocenili.

Ko sem jaz kaki dve leti nazaj racunal, se mi ni izplacalo postaviti elektrarne pri cca 1k EUR/kW peak z mojimi cca 60 EUR poloznicami.

Danes so pri podobni porabi skoraj 110 EUR, tako da ...

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Ne gre se vse skup toliko za cente ampak gre se za to da smo spet uvedli sistem ki je 100x bolj kompliciran kot tisti do zdaj...

Namesto da bi POENOSTAVILI smo OTEŽILI izračune za povprečnega državljana ki mu zdaj ni več skor nič jasno...

Prej si vedel aha MT je takrat in takrat, VT je takrat in takrat če hočem malo prihranit perem itd.. .v MT...

Kaj pa zdaj? Zdaj pa doktorat.


Čakj da pridemo na kakšen skandinavski sistem, ko se cena elektrika spreminja iz ure v uro.

jest10 ::

J.McLane je izjavil:



Vse cene so znane, izračunaj si.



Cene za prekoračitev so tudi znane?

bciciban ::

jest10 je izjavil:

J.McLane je izjavil:



Vse cene so znane, izračunaj si.



Cene za prekoračitev so tudi znane?


Tudi.

GizmoX ::

jest10 je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Vse cene so znane, izračunaj si.
Cene za prekoračitev so tudi znane?

Še najlažje se poigraš s tem: https://plesko.si/elektr/omreznina/
Za kaj več pa moj post oz. celotna tema Nov način obračunavanja omrežnine
udirač => uni. dipl. inž. rač.

J.McLane ::

mn je izjavil:

Pa ko smo ravno pri tem, zakaj menis, da bodo omerznino pocenili.


Ne vem, lahko da sem narobe razumel tisto kar so včeraj predstavili na tiskovki.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Ne pravim da moraš it, samo da ti je ok da boš plačal več za ISTO zadevo pa je smešno... meni recimo ne bi bilo

Ne vem, kako sprejemaš inflacijo zadnji dve leti....
Kako lahko plačuješ za bencin 1.42EUR, ko pa je bil leta 2010 ceneje? Pa je enak!

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ne pravim da moraš it, samo da ti je ok da boš plačal več za ISTO zadevo pa je smešno... meni recimo ne bi bilo

Ne vem, kako sprejemaš inflacijo zadnji dve leti....
Kako lahko plačuješ za bencin 1.42EUR, ko pa je bil leta 2010 ceneje? Pa je enak!


Sprejemam inflacijo ko je posledica pomanjkanja robe ali preveč denarja... omrežnina je nekaj kar niti dokazano ni da je dozdajšnji denar od omrežnine šel za nadgradnjo in vzdrževanje omrežja (namesto v božičnice in regrese)

Torej prvo moramo državljani in vlada zahtevat da HSE dokaže da je vsak cent od zadnjih 20 let omrežnine resnično šel v postopke nadgrajevanja in vzdrževanja omrežja šele potem lahko omrežnino dvignemo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

DarwiN je izjavil:

deco16 in GregiB, te vajine besede padejo v vodo, ko upoštevaš, da bo like 90-95% gospodinjstev plačalo na las podobno vsoto omrežnine kot doslej.. Eni zanemarljivo manj, drugi zanemarljivo več. Bomo pa res lastniki SE potegnili krajšo. Ampak kot bi rekel Johnny Depp jebi ga>.

Ob priključitvi večjih porabnikov bo pa v prihodnosti postala navada, da zvišaš dogovorjeno moč.. Monter toplotne črpalke bo svetoval, da morate še pred zimo za "tole vašo novo TČ pisat elektru in dvignit bloke za X kw". Pa tudi kak sistem obveščanja bodo gotovo uredili, oziroma bodo ob anomalijah opozorila na položnicah.


Nič jebi ga, sam mam baterijo, špice lagano pokrivam, sploh se ne gre za mene ampak za druge.

Ne vidim razloga tolk zakomplicirat sistem.

Naj bodo bloki, naj se podraža, vse OK. Niti nisem proti.

Ampak ZAKAJ se mora nekdo sekirat če priklopi TČ ali kaj podobnega da zviša dogovorjeno moč? Zakaj se mora nekdo sekirat ko se vseli v prazno stanovanje? Zakaj se mora nekdo sekirat ko ostane doma (delo od doma, otrok) in kar naenkrat poraba EL poskoči ko je le ta najdražja? Zakaj penali? Zakaj se rabi s tem obremenjevat nekdo ki ni vešč tehnologije?

A nebi blo enostavno časovni bloki, tolk kot je se poračuna konc meseca in pika. Zakaj kazni? ČB1-5 vse ostane isto.

Vse smo zakomplicirali.

Glede 90-95% se pa ne strinjam, seveda bo vse OK ker se nebodo še 2 leti kazni pribijale, pol ko bo pa kvadrat prišel v igro bo pa jok in zbiranje zamaškov, žabo se kuha počasi al kako že?

Sem mnenja da 70% je bolj realna slika, drugih 30% bo melo pa kar dražje zadeve.

Smo res majstri zakomplicirat sistem da noben ne razume in rabi preračunavat kaj bo lahko priklopil zraven bojlerja ker drugače bo celo lepo plačeval penale.

Tisti ki se je spomnil to mu lahko samo čestitam. Zgruntal je najbolj neumno zadevo kar obstaja glede elektrike.

DarwiN ::

Mato, še pešntridesetič: omrežnine ne bodo dvignili!!! Nehaj s strawmani. Dobesedno vsak članek v medijih poudarja, da bo cena omrežnine ostala nekje tu-tu..

Sveži članek na 24kur od včeraj: Za povprečnega gospodinjskega odjemalca elektrike bo omrežnina po novem načinu obračunavanja, ki naj bi stekel 1. julija 2024, brez sprememb porabe nižja. Za odjemalca npr. s toplotno črpalko in polnjenjem električnega avtomobila ter sončno elektrarno pa bo višja, a bo lahko s prilagoditvijo to zvišanje manjše, zagotavlja agencija za energijo.

Bistvo teh sprememb je zaenkrat pripravit podlago za prihodnost. Verjetno si opazil, da v Evropi in svetu poteka proces elektrifikacije.. In to mora za seboj potegnit določene spremembe, right? Čez 30 let bodo vsa vozila električna in je pametno predhodno poskrbet, da bo poraba uravnovešena s čim nižjimi konicami in da bo v divjini dovolj baterij v pomoč omrežju.

Ja, v prihodnosti bodo dejansko nastali stroški in prej ko slej bodo dvignili tudi ceno omrežnine. Ampak ne še zdaj.. IMHO se bo to zgodilo čez nekaj let, ko bo cena samega štroma padla. Takrat bo šel štrom malo dol, omrežnina malo gor. Vsi srečni.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

deco16 ::

Pa sej si mato lahko zračuna in vidi da bo plačeval dražje, kalkulator ma in pika. Kdo si ti da mu rečeš da nebo mel dražje, kolker vem dela od doma, torej je takrat doma.

J.McLane ::

J.McLane je izjavil:

mn je izjavil:

Pa ko smo ravno pri tem, zakaj menis, da bodo omerznino pocenili.


Ne vem, lahko da sem narobe razumel tisto kar so včeraj predstavili na tiskovki.


Tole sem dobil iz drugega foruma:
"Bo pa sedaj nižji variabilni del omrežnine, ki jo plačuješ na porabljeno energijo (kWh). Sedaj je bilo ET 0,03858€, VT 0,04182€ in MT 0,03215€, po novem bo ČB1 0,01958€, ČB2 0,01844€, ČB3 0,01837€, ČB4 0,01838€ in ČB5 0,01847€."

Torej bo skupna cena energije iz ca. 17 centov padla na ca. 14,5 centov.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

Mato, še pešntridesetič: omrežnine ne bodo dvignili!!! Nehaj s strawmani. Dobesedno vsak članek v medijih poudarja, da bo cena omrežnine ostala nekje tu-tu..

Sveži članek na 24kur od včeraj: Za povprečnega gospodinjskega odjemalca elektrike bo omrežnina po novem načinu obračunavanja, ki naj bi stekel 1. julija 2024, brez sprememb porabe nižja. Za odjemalca npr. s toplotno črpalko in polnjenjem električnega avtomobila ter sončno elektrarno pa bo višja, a bo lahko s prilagoditvijo to zvišanje manjše, zagotavlja agencija za energijo.

Bistvo teh sprememb je zaenkrat pripravit podlago za prihodnost. Verjetno si opazil, da v Evropi in svetu poteka proces elektrifikacije.. In to mora za seboj potegnit določene spremembe, right? Čez 30 let bodo vsa vozila električna in je pametno predhodno poskrbet, da bo poraba uravnovešena s čim nižjimi konicami in da bo v divjini dovolj baterij v pomoč omrežju.

Ja, v prihodnosti bodo dejansko nastali stroški in prej ko slej bodo dvignili tudi ceno omrežnine. Ampak ne še zdaj.. IMHO se bo to zgodilo čez nekaj let, ko bo cena samega štroma padla. Takrat bo šel štrom malo dol, omrežnina malo gor. Vsi srečni.


Glej nima veze ali bo višje ali nižje, problem je v tem da zdaj bom mel vklopljen pralni stroj in bom že tuhtal ali lahko vklopim še pomivalnega medtem ko žgem pečico, moji bom pa že težil da si ko leti pralni in morda pomivalni 100% ne sme sušit lasov ker nabija potencialne penale...

Kako je to napredek proti MT/VT zdaj boš pa obrazložil ti.

Baje gremo v prihodnost z napredkom ampak to za mene ni to.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Mato, še pešntridesetič: omrežnine ne bodo dvignili!!! Nehaj s strawmani. Dobesedno vsak članek v medijih poudarja, da bo cena omrežnine ostala nekje tu-tu..

Sveži članek na 24kur od včeraj: Za povprečnega gospodinjskega odjemalca elektrike bo omrežnina po novem načinu obračunavanja, ki naj bi stekel 1. julija 2024, brez sprememb porabe nižja. Za odjemalca npr. s toplotno črpalko in polnjenjem električnega avtomobila ter sončno elektrarno pa bo višja, a bo lahko s prilagoditvijo to zvišanje manjše, zagotavlja agencija za energijo.

Bistvo teh sprememb je zaenkrat pripravit podlago za prihodnost. Verjetno si opazil, da v Evropi in svetu poteka proces elektrifikacije.. In to mora za seboj potegnit določene spremembe, right? Čez 30 let bodo vsa vozila električna in je pametno predhodno poskrbet, da bo poraba uravnovešena s čim nižjimi konicami in da bo v divjini dovolj baterij v pomoč omrežju.

Ja, v prihodnosti bodo dejansko nastali stroški in prej ko slej bodo dvignili tudi ceno omrežnine. Ampak ne še zdaj.. IMHO se bo to zgodilo čez nekaj let, ko bo cena samega štroma padla. Takrat bo šel štrom malo dol, omrežnina malo gor. Vsi srečni.


Glej nima veze ali bo višje ali nižje, problem je v tem da zdaj bom mel vklopljen pralni stroj in bom že tuhtal ali lahko vklopim še pomivalnega medtem ko žgem pečico, moji bom pa že težil da si ko leti pralni in morda pomivalni 100% ne sme sušit lasov ker nabija potencialne penale...

Kako je to napredek proti MT/VT zdaj boš pa obrazložil ti.

Baje gremo v prihodnost z napredkom ampak to za mene ni to.


Ja tuhtal boš, če boš škrtali in nižal obračunsko, da boš privarčeval kakšen evro. Če boš imel obračunsko ok nastavljeno, ne boš imel težav. Si sploh preveril že svoje špice in predlagano obračunsko moč? Saj lahko preveriš kakšno dogovorjeno moč so si domislili in kakšne špice imaš zdaj ko ne tuhtaš kaj vse ti lavfa...
Al bo to pač preveč za tvojo glavo?

DarwiN ::

Mato, ali pa nič ne spremeniš in nobenemu ne težiš, pa boš plačal podobno kot danes. How about that? 8-)

Izračun dogovorjene moči s pomočjo povprečenja treh konic namreč zagotavlja, da bo tudi presežkov ZELOOOO malo oziroma bodo postali faktor šele takrat, ko boš povišal porabo, kupil dodatne velike porabnike kot so TČ, EV, ipd.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kriptobog ::

DarwiN je izjavil:

Mato, ali pa nič ne spremeniš in nobenemu ne težiš, pa boš plačal podobno kot danes. How about that? 8-)

Izračun dogovorjene moči s pomočjo povprečenja treh konic namreč zagotavlja, da bo tudi presežkov ZELOOOO malo oziroma bodo postali faktor šele takrat, ko boš povišal porabo, kupil dodatne velike porabnike kot so TČ, EV, ipd.

Ja mato bi si znižal na najnižjo možno, da bo poceni in da bo potem lahko jokal kako mora vse izklapljati.

deco16 ::

Ne štekam zakaj zagovarjate za glup sistem z "dogovorjeno" močjo. In ko mediji napišejo da se za povprečnega človeka nebo nič spremenilo in de facto ne verjamem :D

kriptobog ::

Sj ne zagovarjamo. Samo povedati skušamo, da ni tko kot si to mato predstavlja.

Mato989 ::

DarwiN je izjavil:

Mato, ali pa nič ne spremeniš in nobenemu ne težiš, pa boš plačal podobno kot danes. How about that? 8-)

Izračun dogovorjene moči s pomočjo povprečenja treh konic namreč zagotavlja, da bo tudi presežkov ZELOOOO malo oziroma bodo postali faktor šele takrat, ko boš povišal porabo, kupil dodatne velike porabnike kot so TČ, EV, ipd.


Zakaj zagovarjaš glup sistem? zakaj si ne moremo potem prosto nastavljat moči kot želimo zakaj omejitve da ne more bit razlika in nižje v enih blokih kot v drugih... Zakaj ne moremo dat v 1. blok moči 2kw pa v 5tega 10kw... če bi že želeli da šparamo ob špicah...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

deco16 ::

kriptobog je izjavil:

Sj ne zagovarjamo. Samo povedati skušamo, da ni tko kot si to mato predstavlja.


Ampak on je šrtinja, itak da bo hotu met najnižje in pol se bo pizdil ko to nebo tko ;)

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Mato, ali pa nič ne spremeniš in nobenemu ne težiš, pa boš plačal podobno kot danes. How about that? 8-)

Izračun dogovorjene moči s pomočjo povprečenja treh konic namreč zagotavlja, da bo tudi presežkov ZELOOOO malo oziroma bodo postali faktor šele takrat, ko boš povišal porabo, kupil dodatne velike porabnike kot so TČ, EV, ipd.


Zakaj zagovarjaš glup sistem? zakaj si ne moremo potem prosto nastavljat moči kot želimo zakaj omejitve da ne more bit razlika in nižje v enih blokih kot v drugih... Zakaj ne moremo dat v 1. blok moči 2kw pa v 5tega 10kw... če bi že želeli da šparamo ob špicah...


Zato, da ne boš rabil študirati a lahko prižgeš fen ali ne

135466 ::

Mato, če nimaš SE, TČ ali EV, se zate najbrž ne bo nič kaj veliko spremenilo. Zaenkrat, ko je še faktor 0,9...

Mato989 ::

135466 je izjavil:

Mato, če nimaš SE, TČ ali EV, se zate najbrž ne bo nič kaj veliko spremenilo. Zaenkrat, ko je še faktor 0,9...


Saj ne govorimo o zdaj ko je prehodno obdobje pa ni penalov zdaj je itak đabe...

Govorim o tem da lahko komot greš renovirat stanovanje in vklopim štemarco in še kaj in bom presegel dogovorjeno moč in kaj zdaj bomo javljali vnaprej ker bomo renovirali? Kere bedarije.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

135466 je izjavil:

Mato, če nimaš SE, TČ ali EV, se zate najbrž ne bo nič kaj veliko spremenilo. Zaenkrat, ko je še faktor 0,9...


Saj ne govorimo o zdaj ko je prehodno obdobje pa ni penalov zdaj je itak đabe...

Govorim o tem da lahko komot greš renovirat stanovanje in vklopim štemarco in še kaj in bom presegel dogovorjeno moč in kaj zdaj bomo javljali vnaprej ker bomo renovirali? Kere bedarije.


In kdaj imaš v planu tako renovacijo, da boš štemal? Glede na to kako si škrt, vrjetno nikoli. Pa tudi če bi. Všteješ to notri pa plačaš. Če boš pa olupil vse do golih sten in boš žgal mašinerijo na polno si pa za teh nekaj mesecev pač dvigneš obračunsko moč.

deco16 ::

Ampak ko je štemraca vklopljena ponavadi ne kuhaš kosila :D Lahko je pa bojler uklopljen ...

Mato989 ::

deco16 je izjavil:

Ampak ko je štemraca vklopljena ponavadi ne kuhaš kosila :D Lahko je pa bojler uklopljen ...


Ja lahko pa moja pere perilo ali pa kuha saj ni nujno da v tisti sobi štemamo... kdo bi vedel, ne gre se za to kaj delaš gre se za bedasto spremembo z penali
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

deco16 je izjavil:

Ampak ko je štemraca vklopljena ponavadi ne kuhaš kosila :D Lahko je pa bojler uklopljen ...


Ja lahko pa moja pere perilo ali pa kuha saj ni nujno da v tisti sobi štemamo... kdo bi vedel, ne gre se za to kaj delaš gre se za bedasto spremembo z penali


Če gre za tako majhno obnovo, potem ne boš rebil s tist štemarco. Drugače boš pa štemal 10 minut pa imel 10 minut pavze :))

Utk ::

Mato se ne heca, on ima 5 kw štemarco. Moja je samo kw pa pol. Pa z njo v 15 minutah porušim celo matovo stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

deco16 je izjavil:

Ampak ko je štemraca vklopljena ponavadi ne kuhaš kosila :D Lahko je pa bojler uklopljen ...


Ja lahko pa moja pere perilo ali pa kuha saj ni nujno da v tisti sobi štemamo... kdo bi vedel, ne gre se za to kaj delaš gre se za bedasto spremembo z penali


Če gre za tako majhno obnovo, potem ne boš rebil s tist štemarco. Drugače boš pa štemal 10 minut pa imel 10 minut pavze :))


Ni point v tem kako boš point je v tem da te to skoz gloda da morš pazit kaj delaš namesto da se poraba računa pa je...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
««
292 / 354
»»