» »

Blue screen (Win 8)

Blue screen (Win 8)

Askrat ::

Pozdravljeni!

Imam težavo z računalnikom, saj se mi pojavlja blue screen.. Ta se pojavi ob vsakem zagonu računalnika po daljšem času (!). Če je računalnik recimo prižgan 24 ur neprestanoma se blue screen ne pojavi, pojavi se šele ko računalnik ugasnem in ga potem prižgem čez nekaj ur.

Slika:

 Error

Error



DMP file:

http://www.sendspace.com/file/ep2ma5

Naj še omenim da sem pred kratkim namestil novo ploščico RAMov 2gb, imam pa
2x G Skill F2-6400CL5-2GBPQ in 1x G Skill F2-6400CL5-2GBNT (na novo). Skupno torej 6gb.. OS je WIN 8 PRO 64bit, ki sem ga namestil isti dan kot pomnilnik.

Memtest 4.20 sem zagnal 2x in ni bilo napak, prav tako sem flashal bios na najnovejšo verzijo. Matična je Asus P5K-E.

Prosim za pomoč.. :|
Hvala!
  • spremenil: Askrat ()

shadeX ::

hm, ma ta bluescren ni vrgel nobene kode errorja ?

0X00000034 ... kaj takega?

Ker po tvojem screenshotu , si veliko nemoremo pomagati.

mokasin ::

Poskusi testirati še z vsako palčko posebej in zaženi prime95 (izberi tisto opcijo, ki stestira rame). Tuki sta še linka kako diganosticirat težave z rami.

Askrat ::

@shadeX, ob ponovnem zagonu mi vrže samo to napako..
@mokasin, bom poskusi stestirati še vsako ploščico posebej in javim.. hvala

Askrat ::

Včeraj sem uspel stestirat vsako ploščico posebej.. napak ni bilo, blue screen ostaja.. :| so še kakšne rešitve?

neres ::

Poskusi še s HCI Memtest, ker je kdaj boljši od Memtest86+.
Poženi toliko instanc kot je CPU jeder in poskusi enakomerno razdelit RAM med vse. Prej še izklopi pagefile, če ga imaš vklopljenega. Naj teče nekaj ur.


Aja še to: kdaj točno se ti pojavi blue screen in kako pogosto? Se zgodi naključno ali je zlahka ponovljivo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Askrat ::

@neres, hvala bom poskusil še s tem memtestom. Blue screen se zmeraj pojavi nekaj sekund po zagonu računalnika.. Čudno je to da se pojavi samo, ko je računalnik nekaj ur ugasnjen in ga potem ponovno prižgem. Za tem računalnik deluje hitro, brez zatikanja ali kakršnih koli napak, tudi če je prižgan neprestanoma. Blue screen se zgodi samo ob zagonu po daljšem času! :/

Xserces ::

moraš po dalšem zagonu kej prtiskat f1,f2?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Askrat ::

Ne, nič ni potrebno pritiskat.. računalnik se normalno zažene, nato pa po nekaj sekundah chrashne (Pojavi se moder zaslon z napisom "Your PC ran into a problem and needs to restart, If you`d like to know more, you can search online later for this code: MEMORY_MANEGEMENT") in se ponovno zaganja skoraj 2 minute. Po ponovnem zagonu javi še sporočilo o napaki (sem zgoraj prilimal sliko), nato deluje vse normalno..

bdoxx ::

2x G Skill F2-6400CL5-2GBPQ in 1x G Skill F2-6400CL5-2GBNT (na novo).

probaj samo z 2x G Skill F2-6400CL5-2GBPQ če ti meče BS

Askrat ::

Probal, ne meče mi blue screena če imam nameščene 2x G Skill F2-6400CL5-2GBPQ in prav tako ne meče če imam nameščene samo nove 1x G Skill F2-6400CL5-2GBNT.. Čudno, kot da ne bi bili kompaktabilni čeprav imajo isto frekvenco in isto voltažo...

Looooooka ::

A ga ugasnes preko menija(start..blabla...shutdown) al uporabljas kaksen gumb na tipkovnici oz gumb na kisti/laptopu?
Ce je slucajno druga opcija...poglej ce nimas ti slucajno kje nastimano, da gre racunalnik v kaksen standby/sleep namesto shutdown. V tem primeru prvo poglej nastavitve v biosu(kaksen sleep mode je nastavljen S1...S3). Win 8 ma zgleda probleme pri starejsih platah.

s1m0n ::

Lahko ti povem, da sem imel na dveh matičnih enak problem :) (P5KC in P5QL-E).
Ko je sistem prišel k sebi je bilo vse 1A, memtest tudi po 8h brez napake (na obeh matičnih).
Vsako jutro, ko je računalnik dolgo stal pa ista pesem :(.

Trenutno sem le na 2x2GB ostalo je pospravljeno v predalu, ni in ni bilo rešitve.

Askrat ::

@Looooooka, normalno ga ugašam preko menija ... v biosu je mislim da tudi nastavljeno vse kot je treba..

torej ni rešitve in bo treba ostat samo na 2x 2gb? :/ precej zoprn problem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Askrat ()

s1m0n ::

Meni se je ta problem pojavil nenadoma! Nepričakovano...
OS tu ne igra vloge. Z nobeno palčko ni nič narobe.
Drugo kot da je kaj narobe z matično ne more bit, očistil sem kontakte v režah, ponovno vstavljal rame in je do naslednjič bilo vse OKl. Na to pa spet enaka zgodba... Pa se raje pustil pri miru in se več ne ukvarjam s tem :)

Askrat ::

Je morda še važno v kateri režah je posamezna ploščica?

mokasin ::

Poglej v navodila.

Askrat ::



bdoxx ::

najbolje da obojne rame prodaš pa dodaš 10€ pa kupiš 8gb kit.

Askrat ::

Ne bo šlo... :| "You may install a maximum of 2GB DIMMs on each slot"

Kot kaže bom moral ostat na 2x2gb.:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget komplet (plošča + CPU + ram

Oddelek: Kaj kupiti
361801 (1023) opeter
»

Komp do 330eur, raje manj

Oddelek: Kaj kupiti
121356 (1004) Cjek
»

Problem z RAM-i!

Oddelek: Strojna oprema
71272 (1093) blze
»

Katere DDR2 Rame priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
71334 (1133) Robert_S
»

[1300EUR] Nov Komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
583481 (2940) Čmrlj

Več podobnih tem