» »

Problem z RAM-i!

Problem z RAM-i!

itsmeanthony ::

Na matični plošči imam 4 RAM reže in trenutno imam zapolnjeno samo eno (1gb). Če dodam še drugo ram ploščico v bilokatero režo, dobivam blue-screen errorje. V čisto prvo režo sem poskusil dati obe ram ploščici in dela normalno, tako da verjetno ram-i niso krivi, ali so potem ostale tri reže zanič? Rami so znamke Patriot Memory (2×1GB PC2 - 6400 CL5). Sem že iskal tale error in sem ugotovil, da pri meni ni kriv nikakršen virus, ampak mora bit nekaj popolnoma drugega.

Blue-screen error (se opravičujem, ker sem slikal s flashom, ampak sej se vidi tisto glavno) --> klikni za ogled slike

Kakšna je rešitev? Zanima me še, kako se onemogoči oz. izklopi memory caching in shadowing v BIOS-u, bi to rešilo problem?

Lp in hvala,

Housy

Sparky69 ::

Nisi napisal katero plato imaš, zato bom le ugibal: lahko je kriv memory controler na matični, lahko rama nista kompatibilna (čeprav je to prava redkost), če hočeš dual channel moraš v večini primerov dat v enako obarvana slota; daj eno ploščico notri in v biosu zrelaksiraj timinge na npr. 5-5-5-15, če nimaš navit sistem, nastavi rame na 800, voltažo rama na 2,1V, shrani nastavitve v v biosu, ugasni, vstavi še drugo ploščico in še enkrat zaženi, mogoče bo pa delalo.
World is my playground

itsmeanthony ::

Nisi napisal katero plato imaš, zato bom le ugibal: lahko je kriv memory controler na matični, lahko rama nista kompatibilna (čeprav je to prava redkost), če hočeš dual channel moraš v večini primerov dat v enako obarvana slota; daj eno ploščico notri in v biosu zrelaksiraj timinge na npr. 5-5-5-15, če nimaš navit sistem, nastavi rame na 800, voltažo rama na 2,1V, shrani nastavitve v v biosu, ugasni, vstavi še drugo ploščico in še enkrat zaženi, mogoče bo pa delalo.


Imam TOLE matično ploščo in glede na opisane podrobnosti, bi rami morali delat. Sem ugotovil, kje se nastavi rame na 800Mhz, ne vem pa, kje spremenit voltažo in pa tisti timing (5-5-5-15), če lahko opišeš na kratko prosim. Ali lahko s temi nastavitvami kaj pokvarim?

P.S. --> Probal sem naložiti tudi najnovejšo verzijo BIOS-a, ampak še vedno dobivam Blue-screen napake.

Lp in hvala,

Housy

Zgodovina sprememb…

Sparky69 ::

Ne poznam biosa tvoje matične, zato bi ti rekel le to, da pošči Memory voltage in ga spremeni iz auto na 2,1V,timinge pusti pri miru, pa obe ploščice daj v isto obarvane slote (najprej probaj v črno potem pa še v rumeno).
World is my playground

itsmeanthony ::

Sparky ne morem verjet, da je voltaža rešila moj problem. Hvala ti mojster :D

Lp,

Housy

Zgodovina sprememb…

blze ::

živjo.
Mam eno uprašanje in sicer:
Imam rame corsair 4x1giga in sicer na ramih imam napisano 4-4-4-12
rami so dd2-800mhz
No in sedaj če nastavim u biosi na avto dela use lepo in prav samo da mi zazna takole:
cas latency 5
ras to cas 5
ras pre time 5
ras act time 18
ras to ras delay 3
rwf ycyle time 42
write recovery time 6
write to read delay 3
read to pretime 3

Če pa dam na avto in nastavim prve štiri na 4-4-4-12 mi pa se začne use seuvat in ne morem u windowse.

Ne vem al zdj so rami kej krivi al pa jz narobe nastavim.
Lahko kdo pomaga kako se pravilno odzivne čase nardi?

Imam pa te rame:http://www.ditech.at/item.do?kurzbez=QD...
produkt:DDR2-RAM KIT 2048 MB, PC2-800 MHz, CL4, CORSAIR

Hvala

P.S plato imam asus P5K-C
uživejte
blze

Urc ::

Na koliko imaš pa voltažo v biosu nastavljeno ? Če imaš na auto spremeni na Manual in nastavi ročno višjo (probaj npr. z 2.0 V)

blze ::

bom pogledal na kolk mam pa spremenu-sej to je verjetno u biosu na isti strani kot pa za nastavljat te zakasnitve?

pa še to me zanima-a je ful razlike recimo zdj ko je avto in pa med tem če dam sam na 4-4-4-12?

Hvala
P.S sem spremenil dram voltage na 2.0 in pa na 2.1 in je isto.
mislim ko pride do zagona za u visto mi pa napiše da nek fajl manka in se ne požene.
sistem je na novo naložen.

sam zanimivo da ko sem prvič spremenil je šlo use ok u visto in je delalo pol drug dan pa ni več.

če je use na avto pa dela BP.

Še kaka ideja?
uživejte
blze

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blze ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

q 6600 go overclocking

Oddelek: Navijanje
81204 (1066) _geek_
»

E8400 se ustavi pri 3,6GHz ?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
505104 (3561) TOP
»

High end DDR2 RAM - Ali 800 ali 1066

Oddelek: Pomoč in nasveti
161255 (1028) RuskiSnajper
»

RAM povzroča "zrušitve sistema"!

Oddelek: Strojna oprema
151758 (1471) Pyr0Beast
»

DDR2 Rami 2GB ----BIOS--CLOCK

Oddelek: Navijanje
151503 (1264) pozitron

Več podobnih tem