» »

Android telefon - full backup image

Android telefon - full backup image

matejmesar ::

Pozdrav!

Ne spoznam se preveč na android os, zato raje vprašam, preden začnem uporabljat nov telefon.
Zanima me, na kakšen način je najbolje naredit popolno kopijo novega telefona. Ne zanima me backup podatkov in podobno, ampak da recimo povežem telefon na pc in naredim popolno kopijo (image) v eno datoteko, ki jo je možno kasneje na enak način restavrirat in povrnit telefon v tovarniško stanje. Torej če vmes naložim kak modificiran rom, telefon zabrickam ali kaj podobnega, lahko zadevo rešim.

Android na napravi je trenutno 2.3.4

Hvala za morebitne odgovore in nasvete.

LPM

Mavrik ::

Narediš "nandroid" backup.

Ker ti očitno v vsem tekstu niti ni uspelo napisat kaj maš za telefona, kaj šele da bi povedal kaj več informacij (je rootan? maš recovery že menjan? garancija? what?) je to vse kar ti lahko povem.
The truth is rarely pure and never simple.

Halfdead987 ::

AFAIK rabiš root oz. cwm,će hočeš naredit backup.
Sicer da ga unrootaš in spet uveljaviš garancijo,rabiš program Triangle Away(če bi zaradi tega delal backup), ki resetira števec. Imaš na youtubu precej videov kako to narediti.

matejmesar ::

Upal sem na rešitev, ki ne bi bila neodvisna od strojne in programske opreme.
Sicer pa LG, Android 2.3.4, ni rootan

Mavrik ::

Brez namestitve lastnega recoverya (ali roota, pogosto rabiš root za namestitev recoverya) postopek ni mogoč.
The truth is rarely pure and never simple.

Halfdead987 ::

Nevem kaj si hotel povedat s prvo povedjo. Ne bi bila neodvisna = bi bila odvisna?

Sicer je pa strojna in programska oprema tu zelo pomembna,ker boš telefon brickal če boš ROM za en drug telefon nanj flashal.
Sicer pa se ne spuščaj v to,ker vidim da nisi ravno seznanjen s tem. To da je LG nam prav toliko pove kot to da prodajam avto in povem samo da je letnik 2010. Model povej.

mokasin ::

Halfdead987 je izjavil:

AFAIK rabiš root oz. cwm,će hočeš naredit backup.
Sicer da ga unrootaš in spet uveljaviš garancijo,rabiš program Triangle Away(če bi zaradi tega delal backup), ki resetira števec. Imaš na youtubu precej videov kako to narediti.


Triangle away je samo za samsunge. Postopek kako rootati in unrootati se razlikuje glede na znamko telefona.

Halfdead987 ::

Se opravičujem,moja napaka.
No,če bi povedal model bi lahko bolj pomagali... Ima sploh rootan telefon in CWM gor?

matejmesar ::

@Okna8: Se opravičujem za napako v stavku. Torej, da postopek ne bi bil odvisen od strojne in programske opreme. Pač kopija do zadnjega bita. Kot recimo dd na Linux

Torej vidim, da je potreben root in recimo CWM, brez tega očitno ne gre?

mokasin ::

matejmesar je izjavil:

@Okna8: Se opravičujem za napako v stavku. Torej, da postopek ne bi bil odvisen od strojne in programske opreme. Pač kopija do zadnjega bita. Kot recimo dd na Linux

Torej vidim, da je potreben root in recimo CWM, brez tega očitno ne gre?


Ja rootat rabiš telefon, da lahko full backup narediš.

Halfdead987 ::

In kje vidiš problem v tem da napišeš model?
Lepo najdeš vodič za root+cwm za tvoj telefon in je to to.
Potem pa lahko backup-aš svoj rom(v CWMju) in flashaš novega (ZA TVOJ TELEFON!). Če ti ni všeč,greš preprosto na starega.

matejmesar ::

Root+cwm mi je nekak jasen. Zanimalo me je, če je možno brez tega.

Zgodovina sprememb…

Halfdead987 ::

Kako sploh misliš drug rom flashat brez tega?

buneech ::

Mavrik je izjavil:

Brez namestitve lastnega recoverya (ali roota, pogosto rabiš root za namestitev recoverya) postopek ni mogoč.

Nažalost za 2.3 res ne, za 4.0+ pa je možen z uporabo adb iz SDK-ja: http://forum.xda-developers.com/showthr...

matejmesar ::

Želel sem pač naredit full backup pred root in cwm.
Kolikor vem, flash tudi ne prepiše vseh particij.

Halfdead987 ::

Sej se da vrnit telefon v prejšnje stanje,ampak backupa pred rootom in cwmjem ne moreš.

errhec ::

matejmesar je izjavil:

Želel sem pač naredit full backup pred root in cwm.
Kolikor vem, flash tudi ne prepiše vseh particij.



Naložiš uradni firmware in bo tak kot pred root-anjem. Ne rabiš nobenega backupa.
dd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android -ROOT (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
596817 (3448) max157
»

Obupno počasen Android

Oddelek: Mobilne tehnologije
408885 (7565) joze67
»

Medion P7332 "hekanje"

Oddelek: Programska oprema
202061 (937) barracuda
»

Custom ROM instalacija

Oddelek: Mobilne tehnologije
101448 (1273) printer
»

Galaxy Ace 2 root

Oddelek: Mobilne tehnologije
203236 (2481) Nermal

Več podobnih tem