» »

kateri procesorji so dobri za igranje igric?

kateri procesorji so dobri za igranje igric?

««
«
1 / 6
»»

tjaz051 ::

živjo!
ker se na procesorje ne spoznam veliko sem upal, da mi boste vi lahko pomagali.
zanima me kateri procesorji so dovolj zmoglivi, da lahko igram kake bolj zahtevne igre(call of duty,combat arms...)


hvala za vaše odgovore.
  • zaklenil: bluefish ()

Halfdead987 ::

Combat Arms ni zahtevna.
i3 je vrh glave.

tjaz051 ::

aha kaj pa kerj slabše ker jaz uglavnem combat arms?
tko da ne šteka?

kw apa kšna grafična?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tjaz051 ()

opeter ::

i3 + Radeon 7750/7770 ali več ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tjaz051 ::

ok tnx

damirez ::

Grafična je itak za igrice najbolj pomembna. I3 bo dovolj od proca, več kot i5 je pa imo preserevanje.
Pr grafični, pa sigurno nebi šparal in vzel 7850.

trnvpeti ::

dovolj za 7770 bo tudi sandy/ivy pentium (g860,g2020), mogoce celo za 7850

ne vidim fore, zakaj namesto pentium(non ht) i3(ht)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

damirez ::

Bo benchmarkih se razlike kr poznajo.

trnvpeti ::

damirez je izjavil:

Bo benchmarkih se razlike kr poznajo.

recimo g2020 za 53eur proti i3 3220 za 110, mas kaksen bench?

klinker ::

Ja une par iger ki znajo koristit HT se verjetno pozna, ostalo pa niti ne....je pa razlika v ceni res velika.

trnvpeti ::

klinker je izjavil:

Ja une par iger ki znajo koristit HT se verjetno pozna, ostalo pa niti ne....je pa razlika v ceni res velika.

mislis, da se kaj pozna?
ker moras upostevati, recimo g2020 je na 2.9Ghz(g2130 je na 3.2Ghz), i3 3220 pa na 3.3Ghz

to je po mojem bolj marketinska fora intela, na katero vsi padajo

klinker ::

Sej pravim...v igrah ki to znajo hendlat se vsekakor nekaj pozna, tudi 400mhz vec je ze nekaj...avg FPS bo sicer lih malo visji, ce sploh bo...bo pa min FPS vsekakor boljsi. Kar sem jst opazu pri svoh cpujih je ravno vecje skakanje min/max FPS...avg pa je bil vedno tam nekje.
Bi pa sam v tem primeru namesto i3 vzel verjetno kakega FXa. Je sicer drazji, vendar ze pri plati prisparas ene 30€, tako da je FX8 + neka 970 plata na koncu lih kake 30€ drazji komplet kot z i3 + podobno opremljena plata.

ABX ::

Ni igre da bi izkoriščala HT.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

trnvpeti ::

pri plati 30e?
katero plato za fx, katero za pentiuma?

klinker ::

Pac poglej enako opremljene in bos vidu. Najcenejsih vsekakor ne glej...plata ki pa za FXa stane kake 80-90€, je pri Intelu enako zmogljiva/opremljena vsaj 110-120€.
Sam pac nikoli ne kupim najbolj cheap, ker je plata le hrbtenica siatema...ce pa kupis te cheap pa takih razlik v ceni niti ni...kake 10€ verjetno.

trnvpeti ::

in kaj gledas na plati?
za en pentium(i3) bos rabil kaj? potem bos pa vzel kaj ekvivalentno fx?

ABX ::

Te poceni CPU-je se ne splača kupit. Raje vzemi rabljen PC z i5 750/60 ki bo še enkrat hitrejši za isti denar.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

DrYuri ::

ABX je izjavil:

Te poceni CPU-je se ne splača kupit. Raje vzemi rabljen PC z i5 750/60 ki bo še enkrat hitrejši za isti denar.


če dobiš kje po normalni ceni je tudi to opcija, vendar ljudje močno precenjujejo stare komponente.

trnvpeti ::

ce (kar seveda ne drzi) bi bilo to enkrat hitreje, pol seveda ne bi dobil po isti ceni

pingo76 ::

Poceni procesorji ni nujno da so slabi. Za igre nizek fsb in oskubljen cache pa "pride na dan". Clock je le še za prodajalce (če se ne spoznaš).
Navadnemu gmail-erju, položnicoplačniku in obrazoknjigarju je prav isti k en celeron dual core nove generacije ali pa en hud i7. Rekel bo, da je i7 sicer malo boljši ampak to bo pa tudi vse. :)
Ponavadi so bile vedno (večinoma) ozko grlo za igre grafična, sistemski pomnilnik (RAM) nato procesor (seveda če procesor res ni bil ranga obesek za ključe, npr. radeon 7950 in celeron E1400 dual core + 1Gb DDR2...).

opeter ::

DrYuri je izjavil:

ABX je izjavil:

Te poceni CPU-je se ne splača kupit. Raje vzemi rabljen PC z i5 750/60 ki bo še enkrat hitrejši za isti denar.


če dobiš kje po normalni ceni je tudi to opcija, vendar ljudje močno precenjujejo stare komponente.


Stare i5-ke v večini primerov Sandy Bridge in novejše iTrojke peljejo scat. Sploh v igrah, kjer ni prave podpore za več jeder (večina iger je trenutno še vedno takih).

Drugače pa se popolnoma strinjam z trnvpeti. Sandy/Ivy Bridge Pentiumi so odlični za tisti denar.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

trnvpeti ::

opeter je izjavil:


Stare i5-ke v večini primerov Sandy Bridge in novejše iTrojke peljejo scat. Sploh v igrah, kjer ni prave podpore za več jeder (večina iger je trenutno še vedno takih).


tole ne bo drzalo

DrYuri ::

tole je kar zanimivo :)

tjaz051 ::

kwa pa mislte o tem procesorju:
Procesor intel core duo i3-370m
pa te grefični:
Saphitre HD 4650 1GB DDR2

aj dobr da mi lavfa combat arms brez štekanja (call of duty?

stock ::

Oznaka m ponavadi pomeni mobile oz. laptop CPU varianta. Polek tega je pri i3 i5 in i7 treba bit pozoren na generacijo! Namreč imamo že 3 generacije! Prva generacija i3 in i5 je polom in odpada iz enačbe. i7 prve generacije se še drži a je la malenkost hitrejši od zadnje generacije i7 in tako naprej..

Kje si pa ti tisto našel pa nevem? Rabljeno? Najdi kaj boljšega ;)

mtosev ::

tjaz051 je izjavil:

kwa pa mislte o tem procesorju:
Procesor intel core duo i3-370m
pa te grefični:
Saphitre HD 4650 1GB DDR2

aj dobr da mi lavfa combat arms brez štekanja (call of duty?
o katerem call of duty govoriš? drugače tole je kr švoh grafa
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

tjaz051 je izjavil:

kwa pa mislte o tem procesorju:
Procesor intel core duo i3-370m
pa te grefični:
Saphitre HD 4650 1GB DDR2

aj dobr da mi lavfa combat arms brez štekanja (call of duty?

tole je dober sam za pasjanso
#brezpodpisa

Mipe ::

Sami troli.

Za igre so procesorji srednjega cenovnega razreda več kot dovolj. Vse drugo je samo merjenje tičev.

DrYuri ::

ja to je delno res, samo grafo pa rabš kolikor toliko močno.

SuperVeloce ::

ABX je izjavil:

Ni igre da bi izkoriščala HT.

Kar seveda ni res... če bi kakšen novejši članek testa procesorjev prebral, bi vedel da 2 jederniki že lep čas tečejo bolje (oz. imajo več rezerve) z omogočenim HT pri veliko novejših igrah (ne, 2009 ni nova igra!). Glede na to, da je v igrah sedaj vse več močnih threadov in še "miljon" takšnih, kateri ne rabijo veliko računske moči, se bo HT kmalu poznal tudi pri 4 jedernih... tukaj bodo verjetno prišli na svoj račun tudi AMDjevi FX-8xxx serije

Zgodovina sprememb…

Gapi182 ::

sm se odloču da bom kar tle poslal. Premišljujem ali bi bilo vredno kupiti 3770k za ekskluzivno za gaming ali raje kar 3570k. Ne verjamem ravno ali potrebujem i7. Mogoče vi veste kaj več

SuperVeloce ::

Ne potrebuješ.

Mipe ::

Zakaj pa K? Ali boš navijal?

Gapi182 ::

Mipe je izjavil:

Zakaj pa K? Ali boš navijal?

dada. Tud drgač se za 20€ razlike splača kupit k verzijo.

tjaz051 ::

hojnikb je izjavil:

tjaz051 je izjavil:

kwa pa mislte o tem procesorju:
Procesor intel core duo i3-370m
pa te grefični:
Saphitre HD 4650 1GB DDR2

aj dobr da mi lavfa combat arms brez štekanja (call of duty?

tole je dober sam za pasjanso


haha za neki pa je!!:) hojnikb

ker zdej mam procesor athlon 3500+ 2.20

al sam mal bolšo grafo kupm pa bo al je procesor tud u k***u?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tjaz051 ()

NightHawk ::

Če imaš tak računalnik rabiš vse novo - plato, procesor, grafično in ram. Potem kar ostane je še napajalnik, disk in ohišje kjer je vprašanje kaj se ti splača obdržati.

procesor intel i3 3220 - 99.70
asrock h77 pro4/MVP- 67.5 eur
8gb kit DDR3 1600 -36 eur
sapphire radeon 7850 2gb - 167.5 eur

ABX ::

SuperVeloce je izjavil:

ABX je izjavil:

Ni igre da bi izkoriščala HT.

Kar seveda ni res... če bi kakšen novejši članek testa procesorjev prebral, bi vedel da 2 jederniki že lep čas tečejo bolje (oz. imajo več rezerve) z omogočenim HT pri veliko novejših igrah (ne, 2009 ni nova igra!). Glede na to, da je v igrah sedaj vse več močnih threadov in še "miljon" takšnih, kateri ne rabijo veliko računske moči, se bo HT kmalu poznal tudi pri 4 jedernih... tukaj bodo verjetno prišli na svoj račun tudi AMDjevi FX-8xxx serije


Name one!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Slo-tech postaja govno. Vsak drugi post tukaj ima napačne info.

Za HT v igrah
http://www.overclock.net/t/671977/hyper...

Zato hard core gamer izklopi HT in raje ima višji OC. Kar posledično pomeni da i5=i7 za igre pri isti hitrosti CPU-ja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

SuperVeloce ::

Tale forum thread, ki si ga dal je bullshit, vsaj od začetka. Preberi kakšen novejši test, Pentiumi se že krepko bolj mučijo od i3... če že ne zaradi tega, ker bi bila igra napisana za HT, pa zato ker lahko stranske zadeve lažje zraven procesirajo. Seveda je HT daleč od pravega 4 jedernika, ampak ni pa "đabe". Sedaj bodo pri Tom'sHW začeli raje predlagat 4 jederne AMDje napram pentiumom, že zaradi tega, ker se je / se bo situacija obrnila...

Zgodovina sprememb…

NightHawk ::

Me zanima ko to objavijo

http://www.tomshardware.com/reviews/gam...

In the gaming CPU round-up that we recently finished testing for, but haven't yet published, the Phenom II X4 makes a significant comeback compared to its competition, since many of the newer games we tested are able to utilize multiple threads.
Sporting 6 MB of L3 cache and an unlocked ratio multiplier, AMD's Phenom II X4 965 is a solid performer at its stock clock rates, and it has some room to scale up with overclocking, too. Thanks to the long life of AMD's Socket AM3/AM3+ interface, you can buy this chip today and then upgrade to an FX model down the road (though we don't really see much reason to do so now, based on the FX's gaming performance).

pixie ::

jaz imam low budget amd a4-5300 + nvidia gt610, pa mi igre kar lepo delajo. sicer dotičnih iger ki si jih navedel nisem preizkušal (ampak ostalo bilo kar tekoče)

Blinder ::

ni škoda kupit švoh cpu z integrirano dobro grafiko za mu dat zraven še eno grafo, s katero niti niso v crossfire? Tale gt610 je lowest end nvidia.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

pixie je izjavil:

jaz imam low budget amd a4-5300 + nvidia gt610, pa mi igre kar lepo delajo. sicer dotičnih iger ki si jih navedel nisem preizkušal (ampak ostalo bilo kar tekoče)

pasjansa ni ravno igra, s katero bi meru performance grafičnih..
gt610 je dobra sam za poganjat aero in dekodirat video..
#brezpodpisa

kr?en ::

Potem je ze bolje, ce kupi kak AMD A8/10 z integrirano grafiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Blinder ::

nebi boljše, če bi kupil tistega radeona, ki gre lahko v crossfire z a4-5300?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

ziher je to kaka prebuild sestava..
#brezpodpisa

tjaz051 ::

ja a sam proceosor pod vemstilatorjem pa nebi mogu zamenjat(da mi plošča mostane)???

hojnikb ::

Če lahko še enkrat ponoviš stavek.. dvomim da je kdo razumel kaj hočeš ..8-O
#brezpodpisa

tjaz051 ::

ja ali lahko pod ventilatorjem namestim nov procesor(tisto kvadratno ploščico in če sem sedaj meu amd athlon ali lahko zdej not dam intel core 2 duo?

Halfdead987 ::

Tisto kvadratno ploščico? ;(( Dvomim,da kdo tu ni vedel kaj je procesor...
Seveda lahko,ampak na kaj preveč boljšega ne.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega namiznega računalnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
15917263 (15243) Bye
»

Nakup računalnika po komponentih (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
778787 (6931) cholt45
»

Predlog za najboljši rabljen računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
566977 (5990) 2loud4u
»

Računalnik za igre [200-300EUR] (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411760 (10423) Janac

Več podobnih tem