» »

Tudi iOS 6 zlomljen

Tudi iOS 6 zlomljen

Computerworld - Pa smo dočakali še javno dostopno programsko opremo za zlom (jailbreak) Applovega operacijskega sistema iOS 6, ki bo omogočila poganjanje nepodpisanih aplikacij. Ta operacijski sistem so zlomili že v začetku leta, a niso želeli javno razkriti metode, da ne bi Apple hitro pokrpal lukenj in ga onemogočil. Zato so počakali do 28. januarja, ko je izšel iOS 6.1, in tako je ta teden skupina Evad3rs objavila jailbreak. Dostopen je na naslovu evasi0n.

Kot pojasnjuje David Wang, eden izmed članov skupine in tudi sicer zelo poznan lomilec iOS-a, meri programska oprema za zlom 10 MB. Doslej je bila prenesena že več kot štirimilijonkrat. Omenimo, da je izdani jailbreak untethered, kar pomeni, da ob vsakokratnem zagonu naprave ne potrebujemo povezave z osebnim računalnikom. Po zlomu zaščite lahko uporabniki nameščajo tudi nepodpisane aplikacije. Ena največjih spletnih trgovin zanje se imenuje Cydia. Ta je tako priljubljena, da se je takoj po objavi jailbreaka za kratek čas pod navalom obiska sesula.

Jailbreak ni ilegalen, čeprav ga Apple preganja na vse načine. Tako v ZDA kakor tudi pri nas sodi med dovoljene postopke, je pa res, da vas lahko stane garancije, če ga Apple odkrije. Je pa Apple takoj po izidu jailbreaka spremenil besedilo na svojih straneh, ki uporabnike kar straši.

51 komentarjev

«
1
2

Barack ::

Sick of all the Apple news? We're here for you!

engadget apple novice

:)

če bi lahko tudi na slo-techu tako imeli

lp

Phantomeye ::

Barack je izjavil:

Sick of all the Apple news? We're here for you!

engadget apple novice

:)

če bi lahko tudi na slo-techu tako imeli

lp



To je za tiste, ki nimajo dovolj močne volje, da preprosto ne bi bral novic, ki jih ne zanimajo.

WamPIRe- ::

Kaj pa velik pomp okoli nelegalnega odklepanja telefonov v USA?
http://www.wired.com/threatlevel/2013/0...

Oh. Očitno tudi jailbreak spada vmes... The same applies to jailbreaking. Although the Copyright Office allowed jailbreaking of mobile phones in October, the decision protects individual consumers.

Seveda! Vse nejbolje za narodov blagor!
//sarcasm off
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

[D]emon ::

kdaj je pa se amerika karkoli pocela za narodov blagor ? :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

CyberPunk ::

Vse je legalno. :P Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.
BTW, dajmo namesto "zlom", "lomilec" ipd. uporabljati "politicno korektne fraze" (i.e. hit them with their own guns):
-jailbreak: izboljsanje uporabniske izkusnje iOS-a
-lomilec iOSa: arhitekt nadgradnje uporabniske izkusnje iOS-a
-nepodpisane aplikacije: raznovrstne uporabne aplikacije z alternativnih virov
:D>:D

zee ::

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

buneech ::

zee je izjavil:

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).

Res je, ampak če jailbreakaš še ni nujno, da nameščaš piratske verzije aplikacij. Mogoče namestiš samo kakšno izboljšavo iz Cydie.

Bistri007 ::

Tako zaklepanje je v prvi vrsti žaljenje uporabnikov. In potem ima Apple jajca v tožbi proti Samsungu trditi, da so ljudje v resnici hoteli kupiti to zaklenjeno sr***e namesto Androidnega telefona. Kaj je razlog, da sem porabil pol ure, da sem ugotovil, da se iz iPada preko Bluetooth ne da prenašati posnetih slik? Zakaj so polomili implementacijo BT? Zakaj ne moreš imeti C64 emulatorja gor?

Kako "piratstvo" neki? Piratstvo je kaznivo dejanje po Kazenskem zakoniku (KZ-1, 50/2012-UPB2 - http://zakonodaja.gov.si/rpsi/r00/predp... )

Piratstvo

374. člen

(1) Član posadke ali potnik na plovilu ali zrakoplovu, razen vojaške ladje ali zrakoplova ter javne ladje ali zrakoplova, ki s kršitvijo pravil mednarodnega prava z namenom, da bi sebi ali drugemu pridobil premoženjsko ali nepremoženjsko korist ali drugega hudo oškodoval, na odprtem morju ali na kraju, ki ni pod oblastjo nobene države, stori protipravno dejanje nasilja, zadrževanja ali kakršnega koli plenjenja zoper drugo plovilo ali zrakoplov, osebe ali stvari, ki so na njih, se kaznuje z zaporom od enega do desetih let.

(2) Za piratstvo iz prejšnjega odstavka se šteje tudi, če dejanje stori član posadke vojaške ali javne ladje ali zrakoplova, ki se je protipravno uprla in prevzela oblast nad ladjo ali zrakoplovom.

(3) Če imata dejanji iz prvega ali drugega odstavka tega člena za posledico smrt ene ali več oseb ali veliko premoženjsko škodo, se storilec kaznuje z zaporom od petih do petnajstih let.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: zee ()

MrStein ::

zee je izjavil:

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).

Ne, ne škodi mu. Direktno sploh ne.

To je tako, kot če bi trdili, da če narišem ali napišem na kos papirja <CENZURIRANO> , potem nekomu s tem škodim.

Seveda to ne preprečuje ljudem, da dejansko to trdijo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Spura ::

Apple ni presran, da bi si folk namescal piratske verzije. Oni samo nocejo, da bi folk kak drug app store uporabljal. Ker ce bi lahko folk izbiral app store, bi se tkoj naslo 100 cenejsih app storeov, ki ne poberejo 30% od prodaje.

pingo76 ::

Eh ta japka. Sej so lepa in lepo izdelana krama ki svoje aplikacije povsem suvereno pomika po displayu. Zakaj pa marsikomu ne odgovarjajo (z mano vred)? Ker te imajo izdelovalci za loleka in moraš delati po njihovo ali pa ne sploh. Sej tudi različni implementatorji androida silijo k temu ampak je vseeno veliko več svobode.

Na žalost je za nepreveč razgledanga in rahlo nezainteresiranga v tehnologije, apple krama ravno prava reč (pod pogojem, da mu jo usposbi za njegove potrebe nekdo ki se spozna). Dela... dela lepo, dela vse kar apple dovoli in malo več (a ne preveč) za premium ceno.

Kjer delam, imam to smolo (ali pa srečo) da večina uporablja za mobile kramo apple naprave (iPhone, iPad...). Kaj naj rečem? Vzdrževanje njihovih želja je večinoma enostavno saj so scenariji/rešitve za njihove potrebe ponavadi le tri:
- Da, stane toliko v app store
- Ne, stric japk ne dovoli
- Neizvedljivo, tudi jabolko ni vsemogočno čeprav tako misliš (izdredno SCI-FI stil želja)

V našem ožjem krogu je beseda "apple user" elegantna oblika za označit nekoga ki ima rad nekaj fancy v roki, ki mora stati več kot si lahko sosed privošči in ga ni potrebno znati uporabljati ker bistvo je le to, da te vidijo da ga imaš.

Žalostno pa je da to povsem drži v 85% primerih videnih na lasten oči.

Pluser ::

pingo76 je izjavil:

Eh ta japka. Sej so lepa in lepo izdelana krama ki svoje aplikacije povsem suvereno pomika po displayu. Zakaj pa marsikomu ne odgovarjajo (z mano vred)? Ker te imajo izdelovalci za loleka in moraš delati po njihovo ali pa ne sploh. Sej tudi različni implementatorji androida silijo k temu ampak je vseeno veliko več svobode.

Na žalost je za nepreveč razgledanga in rahlo nezainteresiranga v tehnologije, apple krama ravno prava reč (pod pogojem, da mu jo usposbi za njegove potrebe nekdo ki se spozna). Dela... dela lepo, dela vse kar apple dovoli in malo več (a ne preveč) za premium ceno.

Kjer delam, imam to smolo (ali pa srečo) da večina uporablja za mobile kramo apple naprave (iPhone, iPad...). Kaj naj rečem? Vzdrževanje njihovih želja je večinoma enostavno saj so scenariji/rešitve za njihove potrebe ponavadi le tri:
- Da, stane toliko v app store
- Ne, stric japk ne dovoli
- Neizvedljivo, tudi jabolko ni vsemogočno čeprav tako misliš (izdredno SCI-FI stil želja)

V našem ožjem krogu je beseda "apple user" elegantna oblika za označit nekoga ki ima rad nekaj fancy v roki, ki mora stati več kot si lahko sosed privošči in ga ni potrebno znati uporabljati ker bistvo je le to, da te vidijo da ga imaš.

Žalostno pa je da to povsem drži v 85% primerih videnih na lasten oči.


To so novejše psihične motnje,ki bi jih bilo treba priznati,kot bolezen in je treba takšne ljudi takoj zdravit.Ne bit jezen na takšne ljudi,ampak to so novodobne psihične motnje in pomagaj jim če se le da.

Spc ::

zee je izjavil:

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).

Nekateri mislite, da je jailbreak nameščanje piratskih aplikacij, ampak ni.

V resnici z jailbreakom dobiš dostop do vseh datotek, tudi sistemskih tako, da lahko spreminjaš katere datoteke želiš in to je tudi vse kaj jailbreak naredi.
Bo pa microsoft v bližji prihodnosti tudi zaklepal Windows 8 oz. jih že zaklepa tako, da bo verjetno tudi jailbreak za windows 8 počasi potreben, sploh je secure boot ena velika bedarija.
 

nekikr ::

No ja, nekateri izvedejo JB zato, da jim ni treba plačati oderuških 0,79 centov za eno igro ali aplikacijo. To je nepredstavljivo visoka številka, ki ogroža življenje mnogih. Imaš pa potem seveda tudi tiste, ki bi radi imeli kaj svojega, pa jim drugega kot to ne preostane (razen alternativnih OSov). Jaz recimo sem naredil JB vedno samo zaradi dveh aplikacij, sedaj s tem evasionom pa samo še zaradi ene: Lockinfo. Ki sem ga plačal preko Cydie, da ne bo kdo kaj pameten.

TEDY ::

Spc je izjavil:

Bo pa microsoft v bližji prihodnosti tudi zaklepal Windows 8 oz. jih že zaklepa tako, da bo verjetno tudi jailbreak za windows 8 počasi potreben, sploh je secure boot ena velika bedarija.

klik

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

No ja, nekateri izvedejo JB zato, da jim ni treba plačati oderuških 0,79 centov za eno igro ali aplikacijo. To je nepredstavljivo visoka številka, ki ogroža življenje mnogih. Imaš pa potem seveda tudi tiste, ki bi radi imeli kaj svojega, pa jim drugega kot to ne preostane (razen alternativnih OSov). Jaz recimo sem naredil JB vedno samo zaradi dveh aplikacij, sedaj s tem evasionom pa samo še zaradi ene: Lockinfo. Ki sem ga plačal preko Cydie, da ne bo kdo kaj pameten.

Ti ki maš dnar si to lahko privoščiš
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Spc ::

Jailbreak je nekaj podobnega kot če bi na notebook z Windowsi inštaliral linux in ti zaradi tega ne bi priznali garancije.
Na linux tudi lahko inštaliraš "piratske" in plačljive programe, brez nekih blesavih zaklenjenih omejitev.
 

nekikr ::

JesusChrist je izjavil:

nekikr je izjavil:

No ja, nekateri izvedejo JB zato, da jim ni treba plačati oderuških 0,79 centov za eno igro ali aplikacijo. To je nepredstavljivo visoka številka, ki ogroža življenje mnogih. Imaš pa potem seveda tudi tiste, ki bi radi imeli kaj svojega, pa jim drugega kot to ne preostane (razen alternativnih OSov). Jaz recimo sem naredil JB vedno samo zaradi dveh aplikacij, sedaj s tem evasionom pa samo še zaradi ene: Lockinfo. Ki sem ga plačal preko Cydie, da ne bo kdo kaj pameten.

Ti ki maš dnar si to lahko privoščiš

Če pa ti nimaš potem si pa kupi eno Nokio za 30€ v Tušu in je problem rešen?

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

nekikr je izjavil:

No ja, nekateri izvedejo JB zato, da jim ni treba plačati oderuških 0,79 centov za eno igro ali aplikacijo. To je nepredstavljivo visoka številka, ki ogroža življenje mnogih. Imaš pa potem seveda tudi tiste, ki bi radi imeli kaj svojega, pa jim drugega kot to ne preostane (razen alternativnih OSov). Jaz recimo sem naredil JB vedno samo zaradi dveh aplikacij, sedaj s tem evasionom pa samo še zaradi ene: Lockinfo. Ki sem ga plačal preko Cydie, da ne bo kdo kaj pameten.

Ti ki maš dnar si to lahko privoščiš

Če pa ti nimaš potem si pa kupi eno Nokio za 30€ v Tušu in je problem rešen?


Ne ker pol pa nebo iPhone-a pa bom takoj manj vreden
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Ja, ker koliko si vreden je res vredno samo od precej malo vredne naprave, ki je čez eno leto zastarela. Predvidevam, da si še v srednji šoli, če ti 650€ predstavlja nepredstavljiv luksuz?

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

Ja, ker koliko si vreden je res vredno samo od precej malo vredne naprave, ki je čez eno leto zastarela. Predvidevam, da si še v srednji šoli, če ti 650€ predstavlja nepredstavljiv luksuz?


Če pa pol nebom mel več takega socialnega statusa z nokio. Nemoreš brez VW in iPhone-a v sloveniji no.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

PaX_MaN ::

MrStein je izjavil:

zee je izjavil:

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).

Ne, ne škodi mu. Direktno sploh ne.

Seveda mu. Ker od pirata ni dobil keša, saj le-ta ni plačal za izdelek kot bi moral. To pomeni manj za zdravstveno & pokojninsko zavarovanje, hrano, najemnino in podobno.
(Pa seveda ker država ne dobi DDV, to pomeni manj zelencev za dohtarje, policijo, itn.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

driver_x ::

pingo76 je izjavil:

Eh ta japka. Sej so lepa in lepo izdelana krama ki svoje aplikacije povsem suvereno pomika po displayu. Zakaj pa marsikomu ne odgovarjajo (z mano vred)? Ker te imajo izdelovalci za loleka in moraš delati po njihovo ali pa ne sploh. Sej tudi različni implementatorji androida silijo k temu ampak je vseeno veliko več svobode.

Na žalost je za nepreveč razgledanga in rahlo nezainteresiranga v tehnologije, apple krama ravno prava reč (pod pogojem, da mu jo usposbi za njegove potrebe nekdo ki se spozna). Dela... dela lepo, dela vse kar apple dovoli in malo več (a ne preveč) za premium ceno.

Kjer delam, imam to smolo (ali pa srečo) da večina uporablja za mobile kramo apple naprave (iPhone, iPad...). Kaj naj rečem? Vzdrževanje njihovih želja je večinoma enostavno saj so scenariji/rešitve za njihove potrebe ponavadi le tri:
- Da, stane toliko v app store
- Ne, stric japk ne dovoli
- Neizvedljivo, tudi jabolko ni vsemogočno čeprav tako misliš (izdredno SCI-FI stil želja)

V našem ožjem krogu je beseda "apple user" elegantna oblika za označit nekoga ki ima rad nekaj fancy v roki, ki mora stati več kot si lahko sosed privošči in ga ni potrebno znati uporabljati ker bistvo je le to, da te vidijo da ga imaš.

Žalostno pa je da to povsem drži v 85% primerih videnih na lasten oči.


Novica je govorila o Jailbreaku in ne o profilih ljudi, ki uporabljajo take ali drugačne naprave. Glede na to, da si funkcionalno nepismen, se ne čudim sodbam, ki jih daješ.

pingo76 ::

"Novica je govorila o Jailbreaku in ne o profilih ljudi, ki uporabljajo take ali drugačne naprave. Glede na to, da si funkcionalno nepismen, se ne čudim sodbam, ki jih daješ. "
In to se ti je pač zdelo vredno napisat? O tvojih opazkah sicer nebi, je pa referenca o "odprtosti" sistema (to kar naj bi jailbreak odpravil) v kontekstu, le da ni tako očitna.
Če želiš imeti od appla nepožegnane aplikacije na njihovih napravah pač moraš poseči tja kamor veičina uporabnikov najraje nebi šarila.

Ostalo pa lahko mirno smatraš kot spam če se ti tako zdi.

Invictus ::

Če bi bili Slovenci navajeni plačevati za stvari, ki jih uporabljajo in ne krasti, bi vsa ta debata bila brezpredmetna ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JesusChrist ::

Invictus je izjavil:

Če bi bili Slovenci navajeni plačevati za stvari, ki jih uporabljajo in ne krasti, bi vsa ta debata bila brezpredmetna ...


Kaj pa če bi rad plačal pa ne moreš drugače dobiti kot da "kradeš" (ker smo že povedali kaj je kraja in kaj kopiranje).
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nekikr ::

Potem greš v kot in jokaš? Ali pa se privežeš na Applovo zgradbo in gladovno stavkaš? Ampak ne kradeš (ker smo že povedali, da lahko krajo imenuješ tudi kopiranje, nelegalno presnemavanje, nelegalna odtujitev, odtujitev brez privoljenja lastnika oz. proti lastnikovi volji itd. itd. Izberi svojo verzijo, ki ti danes ustreza).

driver_x ::

Invictus je izjavil:

Če bi bili Slovenci navajeni plačevati za stvari, ki jih uporabljajo in ne krasti, bi vsa ta debata bila brezpredmetna ...


Saj so ti razložili, da JB ni namenjen samo kraji. Sicer pa, zakaj ne bi kradli, saj smo Slovenci, saj imamo tak zgled.

JesusChrist ::

nekikr je izjavil:

Potem greš v kot in jokaš? Ali pa se privežeš na Applovo zgradbo in gladovno stavkaš? Ampak ne kradeš (ker smo že povedali, da lahko krajo imenuješ tudi kopiranje, nelegalno presnemavanje, nelegalna odtujitev, odtujitev brez privoljenja lastnika oz. proti lastnikovi volji itd. itd. Izberi svojo verzijo, ki ti danes ustreza).


Zdaj mi pa prisezi, da nikoli nisi nič nelegalno downloadal (fkral). Prosim lepo. Pri svojih najdrazjih prisezi.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Seveda sem! Ko sem bil star toliko kot trenutno ti (predvidevam). Nato sem odrasel in začel delati in spoštovati tuje delo. V svoji Steam zbirki imam tako trenutno praktično vse kar sem kdaj preigral, programe imam prav tako vse kupljene (ali pa free verzije). Tisto, kar snamem dol (izredno redko, recimo Spartacus S3E1 in S3E2) pa vem, da je moj fail, ker ne počakam, da pride na HBO. Ampak si tega ne opravičujem v glavi z nekimi "saj ne kradem" najstniškimi forami in "saj samo kopijo naredim, nihče nima manj zaradi tega". Zavedam se, da je to ena navadna kraja, ki sem jo naredil samo zato, ker me nihče ne gleda. Oprosti, nelegalno presnemavanje.

JesusChrist ::

1. niti približno ne veš koliko sem star ker ti lahko zaigram 12 ali pa 50 letnika
2. tudi sam nimam SKORAJ nič piratskega
3. ne meči kamenja, če sam nisi brez grehov.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

cegu ::

nekikr je izjavil:

Seveda sem! Ko sem bil star toliko kot trenutno ti (predvidevam). Nato sem odrasel in začel delati in spoštovati tuje delo. V svoji Steam zbirki imam tako trenutno praktično vse kar sem kdaj preigral, programe imam prav tako vse kupljene (ali pa free verzije). Tisto, kar snamem dol (izredno redko, recimo Spartacus S3E1 in S3E2) pa vem, da je moj fail, ker ne počakam, da pride na HBO. Ampak si tega ne opravičujem v glavi z nekimi "saj ne kradem" najstniškimi forami in "saj samo kopijo naredim, nihče nima manj zaradi tega". Zavedam se, da je to ena navadna kraja, ki sem jo naredil samo zato, ker me nihče ne gleda. Oprosti, nelegalno presnemavanje.


Menda ne moreš pričakovati da bo današnji najstnik pametnejši kot pa ti v najstniških letih. Če si ti delal isto, potem ne moreš obtoževati nekoga, ki tudi počne tako kot ti. Tvoje spoštovanje do tuje lastnine je najbrž prišlo skozi pot piratstva.

Moje znanje Excela, Matlaba, Mathematice, Pspice-a... je izključno posledica piratstva. Sedaj ko pa na račun Excela tudi služim denar, ga pa seveda - kupim.

Načelno se s teboj strinjam, če bi vsi piratizirali, bi marsikatere vsebine nehale obstajati. Ampak dejstvo je da ne piratzirajo vsi ljudje, toliko kot jih piratizira zaenkrat je le pozitivno ta avtorje.

Če bodo piratiziranje močno onemogočali, se lahko zopet postavijo lokalni pirati ki bodo vsebino prodajali po USB-ključkih (ali VPN-jih, kakorkoli že). S tem bodo pa res avtorji trpeli, saj bo zavedanje o obstoju vsebine manjše, tisti ki bo pa Kupil od lokalnega pirata pa NE BO dal dinarja avtorju.

Tako da neka mera piratstva mora biti. Tega se najbrž založniki zavedajo.

nekikr ::

Glej, pozitivno ali ne ni stvar debate. Če jih bo bolelo, bodo ponudili trial verzije vsake zadeve, pa se bo problem rešil. Ali pa naj propadejo, koga briga, če je avtor lačen, če ne zna postaviti poslovnega modela, ki bi bil vzdržen. Saj drugače imaš prav, samo opravičevanje nelegalnega početja z nekim višjim ciljem pač ni sprejemljivo. Jaz recimo verjamem, da če bi vdrl v banko in pobral denar ter ga razdelil ljudem, da bi s tem naredil ogromno dobrega in da bi se v obliki davkov vse to povrnilo nazaj, ampak to še ne pomeni, da imam pravico kaj takega izvesti.
Na tvoj prvi stavek: včasih ni bilo takega pritiska, se mi zdi da je bilo še bolj samoumevno, da se to počne, ker resnično nisi mogel nikjer kupiti večine stvari. Danes recimo so razlogi za piratiziranje glasbe/iger/programov totalno smešni, ko pa imaš vse kar rabiš na dosegu treh klikov. Če se spomniš leta nazaj kako je bilo....lokalna trgovina je imela 6 iger in to je bilo skoraj da že to. Ni opravičljivo s tem, nikakor ne, samo situacija je bila taka, da je bilo bolj "logično", čeprav še vedno narobe. A kar je bolj pomembno, praktično nihče ni kaj dosti dal na to. Danes recimo se opozarja povsod, še tule gor je nova novica in debata vsak teden in se mi zdi da je prav, da se bobu reče bob in se kraje ne pakira v lično embalažo, ker se s tem ustvarja neko prepričanje, da je resnično vse kar je na spletu zastonj, četudi avtor zahteva plačilo. In to prepričanje v sebi nosi čedalje več ljudi, kar pa je narobe. In morda je prav, da nekdo, ki je dal to puberteto že skozi, pove kako pa stvar izgleda po nekaj letih. Dobre avtorje je treba podpirati, slabi naj pa crknejo. In če že ukradeš nekaj, potem se zavedaj, da si ukradel in da nisi samo permanentno odtujil brez dovoljenja avtorja.

mailer ::

Glede na to, da telefon stane približno 600€ ni izgovora, da kupec nebi kupil tudi aplikacijo za tistih par centov. Ampak piratizirajo tudi tisti, ki imajo veliko denarja, po možnosti še več kot ostali z manj finančnimi sredstvi. Sicer pa če bi bil telefon tako superioren kot večina misli da je, zakaj bi ga sploh zaklepali. Saj se dobro blago samo hvali, kajne?

Bananovec ::

Tako v ZDA kakor tudi pri nas sodi med dovoljene postopke, je pa res, da vas lahko stane garancije, če ga Apple odkrije.

To za države v EU ne velja.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Barack ::

Phantomeye je izjavil:

Barack je izjavil:

Sick of all the Apple news? We're here for you!

engadget apple novice

:)

če bi lahko tudi na slo-techu tako imeli

lp



To je za tiste, ki nimajo dovolj močne volje, da preprosto ne bi bral novic, ki jih ne zanimajo.


to bo to, apple religija oboževalcev in "hajterjev" po kmečko :D

MrStein ::

PaX_MaN je izjavil:

MrStein je izjavil:

zee je izjavil:

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).

Ne, ne škodi mu. Direktno sploh ne.

Seveda mu. Ker od pirata ni dobil keša, saj le-ta ni plačal za izdelek kot bi moral. To pomeni manj za zdravstveno & pokojninsko zavarovanje, hrano, najemnino in podobno.
(Pa seveda ker država ne dobi DDV, to pomeni manj zelencev za dohtarje, policijo, itn.)

Pravkar enemu* nisem plačal. Je na slabšem? Država tudi? V primerjavi s čim?

* v bistvu nobenemu od 7 milijard ljudi nisem plačal, mater sem prasec... pa vse države sveta sem pahnil korak bližje propadu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Seveda si.

Predvsem avtorja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BosKo ::

pingo76 je izjavil:

Eh ta japka. Sej so lepa in lepo izdelana krama ki svoje aplikacije povsem suvereno pomika po displayu. Zakaj pa marsikomu ne odgovarjajo (z mano vred)? Ker te imajo izdelovalci za loleka in moraš delati po njihovo ali pa ne sploh. Sej tudi različni implementatorji androida silijo k temu ampak je vseeno veliko več svobode.

Na žalost je za nepreveč razgledanga in rahlo nezainteresiranga v tehnologije, apple krama ravno prava reč (pod pogojem, da mu jo usposbi za njegove potrebe nekdo ki se spozna). Dela... dela lepo, dela vse kar apple dovoli in malo več (a ne preveč) za premium ceno.

Kjer delam, imam to smolo (ali pa srečo) da večina uporablja za mobile kramo apple naprave (iPhone, iPad...). Kaj naj rečem? Vzdrževanje njihovih želja je večinoma enostavno saj so scenariji/rešitve za njihove potrebe ponavadi le tri:
- Da, stane toliko v app store
- Ne, stric japk ne dovoli
- Neizvedljivo, tudi jabolko ni vsemogočno čeprav tako misliš (izdredno SCI-FI stil želja)

V našem ožjem krogu je beseda "apple user" elegantna oblika za označit nekoga ki ima rad nekaj fancy v roki, ki mora stati več kot si lahko sosed privošči in ga ni potrebno znati uporabljati ker bistvo je le to, da te vidijo da ga imaš.

Žalostno pa je da to povsem drži v 85% primerih videnih na lasten oči.



pingo76 tudi pri nas vsi uporabljajo apple kramo, smo sicer razvojno podjetje. Ali misliš da smo tudi nerezgledani in rahlo nezainteresirani za tehnologije ?
Tudi Googlovi inženirji presegajo bol na Macbooke, kot na kake Asuse. Verjetno ker hočejo biti bolj fancy
http://9to5google.com/2011/05/11/at-goo...

pingo76 ::

BosKo je izjavil:

pingo76 je izjavil:

Eh ta japka. Sej so lepa in lepo izdelana krama ki svoje aplikacije povsem suvereno pomika po displayu. Zakaj pa marsikomu ne odgovarjajo (z mano vred)? Ker te imajo izdelovalci za loleka in moraš delati po njihovo ali pa ne sploh. Sej tudi različni implementatorji androida silijo k temu ampak je vseeno veliko več svobode.

Na žalost je za nepreveč razgledanga in rahlo nezainteresiranga v tehnologije, apple krama ravno prava reč (pod pogojem, da mu jo usposbi za njegove potrebe nekdo ki se spozna). Dela... dela lepo, dela vse kar apple dovoli in malo več (a ne preveč) za premium ceno.

Kjer delam, imam to smolo (ali pa srečo) da večina uporablja za mobile kramo apple naprave (iPhone, iPad...). Kaj naj rečem? Vzdrževanje njihovih želja je večinoma enostavno saj so scenariji/rešitve za njihove potrebe ponavadi le tri:
- Da, stane toliko v app store
- Ne, stric japk ne dovoli
- Neizvedljivo, tudi jabolko ni vsemogočno čeprav tako misliš (izdredno SCI-FI stil želja)

V našem ožjem krogu je beseda "apple user" elegantna oblika za označit nekoga ki ima rad nekaj fancy v roki, ki mora stati več kot si lahko sosed privošči in ga ni potrebno znati uporabljati ker bistvo je le to, da te vidijo da ga imaš.

Žalostno pa je da to povsem drži v 85% primerih videnih na lasten oči.



pingo76 tudi pri nas vsi uporabljajo apple kramo, smo sicer razvojno podjetje. Ali misliš da smo tudi nerezgledani in rahlo nezainteresirani za tehnologije ?
Tudi Googlovi inženirji presegajo bol na Macbooke, kot na kake Asuse. Verjetno ker hočejo biti bolj fancy
http://9to5google.com/2011/05/11/at-goo...


Sej zato ne mečem vse v isti koš. Meni je bil macbook air z windowsi 7 prav všeč. :)
Saj če nebi nekaj ponujali jih nobeden nebi imel. 3/4 ali več pa jih ima ker naj bi bili kul ker drugi pravijo da je.
Apple ni nek nateg vsesplošno, ravno nasprotno, našel je način kako vnovčiti svoje stvari, in zavoljo da ne bo težav (kljub temu so) veilko stvari ne "dovolijo". Vse skupaj pa stane veliko več kot je smiselno oz. vsaj "anti" appleovci to tako vidimo.
Kar potrebujem od smartphone-a mi nudi že n-krat cenejši android približno enako kakovostno (nekje bolj nekje manj).

Aja pa tisti "apple userji" kateri ti gredo v nos, kateri kronično potrebujejo našo pomoč si ta naziv popolnoma zaslužijo. Imamo pa le enega ki si vse poštima sam in je zadovoljen oh in sploh, mi pa tudi. Njega ne kličemo "apple user" je pa macboy. :P

No ker ste razvojno podjetje ne vidin mič narobe da razvijate za to platformo. Glede na to da je veliko uporabnikov in so ponavadi pripravleni plačat več kot android heretiki... zakaj pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Matija82 ::

PaX_MaN je izjavil:

MrStein je izjavil:

zee je izjavil:

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).

Ne, ne škodi mu. Direktno sploh ne.

Seveda mu. Ker od pirata ni dobil keša, saj le-ta ni plačal za izdelek kot bi moral. To pomeni manj za zdravstveno & pokojninsko zavarovanje, hrano, najemnino in podobno.
(Pa seveda ker država ne dobi DDV, to pomeni manj zelencev za dohtarje, policijo, itn.)


Pirat ni nujno kupec. Če kopije ne bi bilo (in posledično ne bi bilo nakupa), ali pa če piratska kopija je, avtor je na istem (v primeru piratov-nekupcev).

MrStein ::

Invictus je izjavil:

Seveda si.

Predvsem avtorja.

Lahko to s čim podpreš?

Vsaj ima tega oškodovanca povej, da se mu opravičim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SkipEU ::

zee je izjavil:

Ce kupim nekaj, lahko s to zadevo pocnem karkoli, dokler ne skodim sebi ali socloveku.


Namescanje piratskih verzij aplikacij direktno skodi socloveku (avtorju).


Napačna predpostavka. Kot da bi predpostavljal, da mi vsi škodimo vsem okoli, ker nam avto leti več kot 130 km/h.

[D]emon ::

Mi vsi skodimo vsem okoli ker dihamo. Or at least that's what some are trying to convince us is true... :))

To, da imas popoln nadzor nad napravo, za katero si se posteno skesiral je kvecjemu tzv. ZKP.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Seveda s piratiziranjem škoduješ avtorju. In sebi.

Namesto da bi dal tisti 1,19 EUR za aplikacijo, raje porabiš cel dan za piratsko verzijo.

Oškodovana sta oba. Avtor, ki si zdaj ob novem uporabniku (ali več njih) ne more plačevati položnic in ti ki si zabil cel dan da si prihranil 1,19 EUR, namesto da bi raje v tem času zaslužil 100 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

[D]emon ::

Ce sta zate dva klika cel dan ... hja, nauci se hitreje klikat. Avtor od tistega 1,19 eur dobi par centov, ker Japka pobere vecino.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

nekikr ::

Še osnov matematike ne poznaš, pa tako pameten... :(

MrStein ::

Avtor ima višje položnice kot dan prej? Zanimivo. Torej imajo način ugotoviti, če kdo piratizira programe?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

para! ::

To, da imaš ti možnost zaslužit denar, temelji na nekih zakonih. Ko ti zakoni odpovejo, se boš marsikomu zdel neumen, ker še vedno delaš naprej, saj ti bojo le-ti na koncu dneva pridelano enostavno vzeli, hočeš ali nočeš. Potem te bojo pa vprašal zakaj se jokaš, a maš slučajno kšno položnco več za plačat zdj k so te oropal?
Death before dishonor!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zlonamerna koda za iOS, ki okuži tudi nezlomljene naprave

Oddelek: Novice / Varnost
94578 (3465) BigWhale
»

Tudi iOS 6 zlomljen, a za zdaj ne javno

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2012586 (10499) driver_x
»

V petek izšel iPad 3, jailbreak že nared

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
176970 (4439) bluefish
»

Prvi untethered jailbreak za iOS 5.0.1

Oddelek: Novice / Varnost
209976 (8471) Masamune
»

Dan po izidu iOS 5 beta že odklenjen

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
65094 (3600) F22raptor

Več podobnih tem