» »

Kako deluje Android aplikacija Smart Measure

Kako deluje Android aplikacija Smart Measure

Kurzweil ::

Torej zanima me nakakšna "kmečka" razlaga delovanja aplikacije Smart Measure za Android naprave.

Stran aplikacije

In sicer veliko sem googlal in me je stvar tako zmedla, da nevem kako bi denimo stvar sploh razumel, če podam nekaj linkov, kjer sem bral razlago:

povezava 1 | povezava 2 | povezava 3

Torej prebral sem navodila kako se skalibrira kot, razumem, da se razdalja do objektov meri tako, da recimo če meriš razdaljo do človeka ga fokusiraš v čevlje. Potem lahko tudi zmeriš višino tega objekta. Vse to je treba početi nekako tako, da si sam najbolj skalibriraš zadevo, jasno stvar ni točno, ampak to v tem primeru sploh ni pomembno. Mene predvsem zanima čisto delovanje stvari.

Recimo za merjenje kota s na Nintendo Wiiju in mislim, da tudi na Android napravah uporablje gieroskop, to je menda tista zadeva, ki meri nekako lego oz. kot s pomočjo tistega gela. Znan mi je tudi izraz trigonometrija, to če prav razumem je iskanje neke točke (kot je po moji razlagi tudi lokacije mobilnega telefona) na način da se meri razdalja do telefona iz treh oddajnikov.
Potem se pogosto omenja, da ima mislim, da fotoaparat možnost zaznavanja prostora z nekim lastnim senzorjem.

Pa me tako na čisto najbolj razumljiv način zanima, kako glede na sliko aplikacija ve to pribljižno oddaljenost predmeta oz. objekta?
Kajti poznam merilce z laserjem, ki mislim, da delujejo tako, da ga zanima samo čas potovanja slednjega na osnovi katerega ugotovi razdaljo, ampak tu tega laserja seveda ni. Kako stvar deluje?

Hvala za razumno razlago, dejansko nemorem spet, dokler ne doženem te stvari.

CaqKa ::

vecina smart toolsov uporablja ziroskope in meri razne kote, pri tem pa se zelo zanasa na tvojo oceno neke druge stvari.
v tem primeru gre za uporabo ziroskopov (3d kompas). visina cloveka je tisti faktor ki je tukaj odlocujoc. privzema se da slikas na visini oci, kar je nekje 1.5-1.8m visine. nato s krizcem pokazes na tla, nato v vodoravno lego, in nato se vrh objekta. dobis dva trikotnika za katera imas znane kote in eno stranico (vodoravno - od fotoaparata do objekta). pri spodnjem trikotniku pa imas dodatno znano se visino. na podlagi teh podatkov se izracuna se visina zgornjega trikotnika.

Kurzweil ::

Mogoče bo komu prav prišel video, kako stvar deluje:



@CaqKa, torej tu je trigonometrija mišljena kot te tri točke, ki ji opisuješ in ji te točke in seveda razdalje med njimi povedo vse, da dobiš kot rezultat višini/dolžini/širino?

Torej je mogoče ta moj gieroskop ali kako se mi reče dejansko ziroskop?
Torej ta aplikacija poleg vsega nima nobene veze z oddajniki/sateliti ali katerimi drugimi znanimi podatki.

Še vedno mi ni jasno kako lahko določi končno točki ki jo slikaš/fokustiraš, nekako mora meriti razdaljo oz. se orientorati na to oddaljeno točko, kako on ve recimo da je luč tako velika, ali pa če bi bila 2x bližje in 2x manjša?

Kurzweil ::

očitno je ziroskop = Gyroscope

CaqKa, veš da mi je kapnilo, hvala za razlago lepo si napisal.

CaqKa ::

za resevanje trikotnika rabis tri podatke... eno stranico, ter kota ali pa stranici...
ziroskop zmeri kot vodoravno in do tal, kjer je objekt, drugi kot, ki je med vodoravnico in navpicnico je znan... 90°, navpicnica pa je tudi znana to je pa visina od tal na kateri drzis telefon.

ja brez gpsa dela to :)

Kurzweil ::

Torej takole to nekako gre:

 Slika moje predstave

Slika moje predstave



Aplikacija pa si nekako nariše takle trikotnik

 Takole si jaz to predstavljam

Takole si jaz to predstavljam



Sedaj pa imamo ono vodoravno stranico in kot, kako dobimo iz tega dolžino vodoravne stranice, ki predstavlja višino?

Kurzweil ::

Glede na zgornji post imamo verjetno glede na pravokotno obrnjeno Android napravo in slikano točko spodnjo stranico, glede na slikano zgornjo točko s pomočjo ziroskopa (gyeroscope-a) dobimo kot, kako naj iz tega dobim dolžino spodnje stranice, ki verjetno predstavlja razdaljo?

Hv

CaqKa ::

bolj takole:
 Smart measure

Smart measure


razdalja BC, ki je enaka kot razdalja h ki jo vpišeš, ti skupaj s podatkoma kotom φ1 in kotom 90°, da razdaljo AB.
Ko imaš razdaljo AB, zmeriš še kot φ2 in znova uporabiš znan kot 90°. S temi podatki izračunaš razdaljo BD.
Na koncu sešteješ BD in BC in dobiš višino bloka.

si razmišljal da bi si nickname menjal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geometrija

Oddelek: Šola
193719 (2792) invisable
»

Kako izmeriti naklon terena?

Oddelek: Loža
135222 (5040) Malajlo
»

Problem 5

Oddelek: Znanost in tehnologija
303362 (2546) CaqKa
»

Trigonometrične enačbe

Oddelek: Šola
132815 (2389) ta_ki_tke
»

Razdalja med kroglo in stožcem

Oddelek: Programiranje
203068 (2395) jernejl

Več podobnih tem