» »

Pa kakšnem vrstnem redu gledati Star Wars

Pa kakšnem vrstnem redu gledati Star Wars

«
1
2

Kurzweil ::

Torej na spletu in med kolegi sem slišal različna veriante kako bi naj bilo najbolj smotrno pogledati sago Star Wars, nekateri mi trdijo da naj gledam najprej dele 456 in šele na to 123, spet drugi pa da naj gledam lepo po vrsnem redu od 1-6. Torej hočeš gledati Star Wars tako da se bo zgodba kronološko ujemala in ne tako, kot so bili posneti po vrstnem redu.

Hvala

Pinzl ::

Če jih hočeš gledat tako kot poteka zgodba jih pogledaš po 1,2,3,4,5,6....7(2014/15)...

če pa bi rad za začetek imel nekaj mistike(kot si je to zamislil Lucas ) pa jih poglej 4,5,6,1,2,3...

če si ful ljubitelj efektov jih glej 4,5,6,1,2,3 saj so v 4,5,6 delu efekti slabši, pa da se ne navadiš kakšne lepote le-teh iz prvih treh delov :)

oo7 ::

Jah posneti so bili 4,5,6,1,2,3
Zgodba se pa odvija po vrsti 1,2,3,4,5,6

blackbfm ::

priporočam 4,5,6,1,2,3

ker se mi zdi da je ravno pri 3 tist vrhunec vzdušja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

motorc ::

Priporočam 4,5,6,1,2,3 potem pa še fanmade review delov 1,2 in 3: http://redlettermedia.com/plinkett/star...

Če ne boš gledaš review-jev potem glej samo 4,5,6, ker prvi trije deli so zanič. Splača se jih pogledat samo zato, da se lahko potem smejiš ob gledanju review-jev. Ko enkrat zakapiraš humor postane blazno smešno.

Nikec3 ::

motorc je izjavil:

Priporočam 4,5,6,1,2,3 potem pa še fanmade review delov 1,2 in 3: http://redlettermedia.com/plinkett/star...

Če ne boš gledaš review-jev potem glej samo 4,5,6, ker prvi trije deli so zanič. Splača se jih pogledat samo zato, da se lahko potem smejiš ob gledanju review-jev. Ko enkrat zakapiraš humor postane blazno smešno.


Ta humor je res nekaj najboljšega. Drugače pa menim, da sta od novih delov slaba, 1. in 2., medtem ko je tretji precej soliden.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Kurzweil ::

Če sta 1. in 2. delo slaba, potem mislim, da bo bolje če grem kar 123456?

bzp ::

Predlagam 4, 5, 6, 1, 2, 3. Razlika je precejšna in special effects v 4, 5 in 6 gledaš z zavedanjem da so to 30 let stari filmi. Pa če bi 30 let živel pod eno skalo tako da res popolnoma nič nebi vedel o SW, bi pri tem zaporedju doživel več "didn't see that one coming" momentov.

Tr0n ::

1, 2 in 3 zame sploh ne obstajajo. Torej 4, 5 in 6.

Nikec3 ::

Efekti niso tako grozni. Empire Strikes Back (V) ima po mojem izvrstne efekte. Malo nedodelani so samo v epizodi IV.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Poldi112 ::

Tr0n je izjavil:

1, 2 in 3 zame sploh ne obstajajo. Torej 4, 5 in 6.


Točno tako. So lepi, ampak neumni. Za razliko od 4,5,6, ki so grdi, a še kar dobri (ok, šestica je precej razvlečena).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MIHAc27 ::

Meni so vsi delu v redu (čeprav starih že dolgo nisem gledal), mi je bilo pa malce bedno to, da v 3.delu sem že dobro vedel, kaj se bo zgodilo.
Tako da jaz priporočam ogled kar po vrsti 1-6.

NissanGTR ::

Koliko si pa star, da še nisi gledal Star Wars?

glej pa po takšnem vrstem redu, kot so bili snemani in so prihajali v kino, se pravi 456123.

masterpsi ::

jaz sem gledal 123 456 - 456 so mi bili prav slabi, ampak bolj zaradi slabih efektov kot same tematike (pač 30let stari filmi). Na momente mi je šlo kar na smeh. Jbg, special effect fan here :)

jype ::

4

Rider G-3X ::

Matchete Order
4,5,2,3,6

papak ::

4,5,6. Potem pa če hočeš še kaj drugega gledat, k je malo povezano, pa še 1,2 pa 3. Glede efektov so pa obnovljene verzije iz 90tih čisto ok, ker oni stari efekti danes mogoče res malo zmotijo.

matobeli ::

če hočeš doživeti delček norije in duha, ki je spremljal Starwars, moraš absolutno gledati tako kot so bili posneti, drugače izveš zgodbo preveč kronološko pravilno in linearno, kar pa ni nekaj zanimivo. Verjemi mi, sem storil to napako. Ampak sem potem še nekajkrat pogledal v "normalnem" vrstnem redu da se spravim z močjo.

Meni so bili vsi deli všeč, vsak po svoje, eni boljšo zgodbo, eni sliko. Še dobro da je tako, če bi bili snemani po vrsti bi imeli 123 filmi še slabo sliko poleg "manj pomembne/slabše/whatever" vsebine :)

So pa epizode mišljene kot celota, zato je zelo pomembno da pogledaš vseh 6 delov. Ni to stargate :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

Poldi112 ::

jype je izjavil:

4


Empire strikes back ti ni všeč?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

V "A New Hope" sem se še lahko pretvarjal, da sta se morda Harrison Ford in George Lucas še učila delat eden z drugim, potem je pa postalo zelo jasno, da je Lucas blazno slab režiser, Ford pa super igralec, ki bi od sebe znal dati bistveno več.

Ja, OK, 5 je boljši od 6 in od vseh prejšnjih, ampak to je tako nekako kot Matrix: Če gledaš samo prvi del, je super film, če še ostala dva (al so že trije) pa... Ti postane žal.

Zvezdica27 ::

ma... matrix je v bistvu trilogija, je pa fora, da je enka lahko samostojen film.

pri SW pa nujno 456123, nujno. Ker če ne ... te bo srat prijelo ko iz high teck padeš 30 let nazaj. Pa še za feeling gre
zz

RejZoR ::

4,5,6 in pol nehaš gledat. Ko sem bil majhen sem gledal staro trilogijo in mi je še vedno poleg Aliena in The Matrix eden najboljših filmov sploh. Tanovih delov pa sploh nisem gledal in jih verjetno tud ne bom. Takrat je bila cela evforija okoli Phantom Menace pa je šlo mimo mene kot da ni obstajalo. Tud nekako mi novejši deli delujejo preveč žajfasto, medtem ko je bila stara trilogija občutno bolj temačna. Razen mogoče Ewoki v trojki (oz šestki), ki so preveč srčkani hehe :)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blackbfm ::

gledaš vse al pa nič, sploh nevem zakaj neko zmrdovanje nad novejšimi deli, meni se zdijo čist na nivoju

Aston_11 ::

Strinjal bi se, da se komot izpusti 4 in ga pogleda zadnjega, če sploh.

Poldi112 ::

blackbfm je izjavil:

gledaš vse al pa nič, sploh nevem zakaj neko zmrdovanje nad novejšimi deli, meni se zdijo čist na nivoju


Tale ti dobro razloži, kaj vse je narobe..
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

petrus ::

Eno uro dolg humoristični odgovor na zakaj zmrdovanje:

To poglej in ti bo jasna fundamentalna razlika med trilogijama.
stati inu obstati

blackbfm ::


Tale ti dobro razloži, kaj vse je narobe..


res huda razlaga, tip nekaj momlja in hoče bit duhovit s tem da se dela norca iz filma

Nikec3 ::

Tip je duhovit in zadane bistvo. Kljub temu bi lahko to naredil za skoraj vsak film. Pogledati je treba vse. Samo res zategnjeni nostalgiki bodo vztrajali pri ne-ogledu novih filmov.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Poldi112 ::

blackbfm je izjavil:


Tale ti dobro razloži, kaj vse je narobe..


res huda razlaga, tip nekaj momlja in hoče bit duhovit s tem da se dela norca iz filma


No saj, očitno ti je forma bolj pomembna od vsebine, tako da ti lahko rečem le - glej prequele. So namenjeni točno tvoji ciljni skupini, tako da ni vrag da ti ne bi bili všeč.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

opeter ::

Meni pa so sicer tudi novi deli všeč. Predvsem v vizualnem smislu. Res, da so določene elemente pobrali iz Johna Carterja, a kaj moreš.

Komaj čakam 7. epizodo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

genesiss ::

4-5-1-2-3-6

oo7 ::

1-2-3-4-5-6>:D

oemdzi ::

0-0-0-0-0-0 :P Vsaj tako sem jaz naredil, preveč bistvenih spoilerjev sem videl, da bi se mi zdelo vredno gledati.
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

bambam20 ::

1 in 2 se lahko mirno izpusti. Največji mazohisti pa naj gledajo 3-ji del, kako Ana(l)kin, ki ga uprizarja leseni Hayden Christensen postane Darth Wader.

Edino pravo so samoo 4,5 in 6-i del.

opeter ::

Jaz prenovljenega šestega dela, torej Star Wars: Return of the Jedi (ne tistega iz 1997, ampak iz ... ne vem ... leta 2004?) sploh ne morem več gledat.
Zakaj? Zamenjali so glasbe v ozadju in obenem konec so čisto spremenili konec (v primerjavi z izvirnikom iz leta je bilo že dovolj sprememb v verziji iz leta 1997).

* * * POZOR SPOILER! * * *

Da pa so zamenjali Sebastian Shawa za Hayden Christensena na koncu (ko se pojavijo duhovi), no, to mi je bilo dovolj!
 1983/1997 vs 2004 verzija

1983/1997 vs 2004 verzija




In žal po novem ta dela kažejo vsepovsod, tako na teveju, kot na streaming-servisih, pa tudi na ploščkih po novem drugo ne dobiš. Absurdno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Cervantes ::

Jaz imam še taprve DVDje, še Region 1, hehe. Jih včasih še rad pogledam, ampak mora biti taprav feeling... drgač pa 456, ostalo lahko spustiš, čeprav so za zgodbo pomembni.
Je pa enka totalno idiotska, sploh tisti bedasti žabec, whateverhisnamewas... kot bi se scenarist in režiser hotela posrat na franšizo [8:(]

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

kdo mogoče ve, od kje bo šla 7 epizoda? od 6 naprej, al od 3 naprej? Ali mogoče nameravajo naredit stand alone.

ker, će smo pošteni, povprečna publika ne bo gledala filmov iz 1970, da bodo vedl, o čem gre tanov film. Mogoče bodo gledal pa epizode 123. Razen, če mislijo dat na začetek kak 15 minutni flashback or something.

Matek ::

Phantomeye je izjavil:

kdo mogoče ve, od kje bo šla 7 epizoda? od 6 naprej, al od 3 naprej? Ali mogoče nameravajo naredit stand alone.

ker, će smo pošteni, povprečna publika ne bo gledala filmov iz 1970, da bodo vedl, o čem gre tanov film. Mogoče bodo gledal pa epizode 123. Razen, če mislijo dat na začetek kak 15 minutni flashback or something.
Kako so pa gledalci episode 4 ob izidu lahko razumeli film, če prvih treh epizod sploh še ni bilo?! :P

Katerikoli hollywoodski celovečerec lahko normalno pogledaš povsem samostojno, ne glede na to, koliko delov je v seriji.

Drugače bo šla pa sedemka seveda od 6 naprej, številke epizod označujejo kronološko zaporedje. Leio, Lukea in Hana bodo igrali originalni (in ustrezno postarani) igralci.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

BorutK-73 ::

Phantomeye je izjavil:

kdo mogoče ve, od kje bo šla 7 epizoda? od 6 naprej, al od 3 naprej? Ali mogoče nameravajo naredit stand alone.

ker, će smo pošteni, povprečna publika ne bo gledala filmov iz 1970, da bodo vedl, o čem gre tanov film. Mogoče bodo gledal pa epizode 123. Razen, če mislijo dat na začetek kak 15 minutni flashback or something.

V filmu bosta imela glavno vlogo otroka od Han Solo-ta in princese Leile. Verjetno veš od kje bodo šli naprej.

Zgodovina sprememb…

CMpunk ::

Pravkar sem pogledal 4. del in če je film trajal dve uri, sem zapravil uro in 59 minut svojga živlenja.

Cervantes ::

CMpunk je izjavil:

Pravkar sem pogledal 4. del in če je film trajal dve uri, sem zapravil uro in 59 minut svojga živlenja.

Ti predlagam, pejt rajš gledat V nedeljo zvečer, bo bolj po duši.8-O

Smrekar1 ::

BorutK-73 je izjavil:


V filmu bosta imela glavno vlogo otroka od Han Solo-ta in princese Leile. Verjetno veš od kje bodo šli naprej.


Upam, da se ne bodo zgledovali po GRRM-ju :)

Ali pa ... noja ...

opeter ::

Kaj je GRRM?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

oo7 ::

opeter je izjavil:

Kaj je GRRM?


Najbrž George RR Martin - Game of thrones

opeter ::

Ah, hvala. Nisem razumel, kaj je bilo mišljeno.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cervantes ::

Naj se javi tisti, ki se je prebil čez neverjetno čebuliado njegovih knjig.
Plačam pivo!

Olórin ::

Kurzweil je izjavil:

Torej na spletu in med kolegi sem slišal različna veriante kako bi naj bilo najbolj smotrno pogledati sago Star Wars, nekateri mi trdijo da naj gledam najprej dele 456 in šele na to 123, spet drugi pa da naj gledam lepo po vrsnem redu od 1-6. Torej hočeš gledati Star Wars tako da se bo zgodba kronološko ujemala in ne tako, kot so bili posneti po vrstnem redu.

Hvala


po vrsti, seveda. 1,2,3,4,5,6. Zakaj bi gledal 4,5,6 in nato 1,2,3, če sem filme pogledal že vekrat kot bi se mi dalo šteti in zgodbo znam na pamet. Brezvezno kompliciranje.

ČE PA GLEDAŠ PRVIČ, PA OBVEZNO GLEJ NAJPREJ 4,5,6 IN NATO 1,2,3, preprosto zato ker bo naredilo zgodbo dosti zanimivejšo:)

opeter je izjavil:

Da pa so zamenjali Sebastian Shawa za Hayden Christensena na koncu (ko se pojavijo duhovi), no, to mi je bilo dovolj!
 1983/1997 vs 2004 verzija

1983/1997 vs 2004 verzija




In žal po novem ta dela kažejo vsepovsod, tako na teveju, kot na streaming-servisih, pa tudi na ploščkih po novem drugo ne dobiš. Absurdno.


zamenjava je logična. Vrnili so ga iz časa ko je bil še dobrosrčen. Evil guy je pač umrl.

Dodatno: publiki so prikazali človeka, ki jim je znan iz prvih treh delov. Prikaz nekega penzionista na koncu zgodbe je enostavno preveč nekonsistenčen da bi povprečen gledalec pogruntal kdo ta penzionist je, ki se prvič pojavi v tem prizoru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

Olórin ::

Začetek offtopica.

Cervantes je izjavil:

Naj se javi tisti, ki se je prebil čez neverjetno čebuliado njegovih knjig.
Plačam pivo!


RR Martin?
spoiler alert. everyone dies.

skupinska slika vseh najljubših likov iz serije:


resno ne razumem zakaj je ta neumnost postala tako uspešna


Konec offtopica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

CMpunk ::

ali je treba knjige GRRM-ja brati po vrsti, ali je vseeno?

bambam20 ::

CMpunk je izjavil:

ali je treba knjige GRRM-ja brati po vrsti, ali je vseeno?


To je resno vprašanje ali zajebancija? Seveda, je potrebno brati knjige po vrsti, da boš sploh vedel zakaj se je določeno dejanje sploh storilo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi, ki bi jih lahko gledali 100x (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
17735000 (19895) GrimReaper
»

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
828864 (4851) Brane22
»

Star Wars nasvet =)

Oddelek: Loža
343555 (2821) T-h-o-r
»

Star wars-mi lahk en razloži...

Oddelek: Sedem umetnosti
101442 (1219) Grey
»

Kaj je s temi star warsi

Oddelek: Sedem umetnosti
101258 (1025) Mavrik

Več podobnih tem