» »

enosmerna ulica

enosmerna ulica

ATRUM ::

Zanima me ali je za spremembo prometne ureditve torej da neka ulica postane enosmerna, potrebna kakšna dokumentacija ali je dovolj da se samo spomnijo pa postavijo tablo.

francek1 ::

Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Vice ::

Se ti ne zdi bolj smiselno vprašat pristojno službo, ki ti bo dala konkreten odgovor. A kruh greš tudi iskat v OBI? ;)

Vpraši tukaj: http://www.dc.gov.si/
(da ne boš rekel da nisi dobil nobene pametne informacije)

ATRUM ::

Ja ta pravilnik govori o zankih kakšni morajo biti in kako postavljeni.
Mene pa zanima po kakšnem postopku dvosmerna ulica postane enosmerna.

St235 ::

Ulica postane enosmerna v skladu s prometno ureditvijo. Kdo konkretno odloča o tem kakšna bo ureditev v določeni ulici je odvisno od tega kdo upravlja s tisto cesto. Za lokalne ceste je to občina.

Običajno je znotraj občine oddelek za promet, ki se s takšnimi odločitvami ukvarja.

Za državne ceste pa je to direkcija za ceste.

mailer ::

Lahko se odločijo tudi prebivalci ulice, je pa treba it do vsakega posebej, če se strinja.

St235 ::

Stanovalci lahko zgolj podajo pobudo. nikakor pa ne morejo tega samovoljno odločit.

msjr ::

ATRUM je izjavil:

Zanima me ali je za spremembo prometne ureditve torej da neka ulica postane enosmerna, potrebna kakšna dokumentacija ali je dovolj da se samo spomnijo pa postavijo tablo.


O, seveda, to je kar postopek, odvisno od občinskih oblasti in upravne enote pa je kako hitro gre. Zelo na grobo gre takole:

- pobuda (občani, mestni svet)
- potem pobuda roma na oddelek za promet
- tam pripravijo spremembo lokacijskega načrta
- sprememba roma v javno razgrnitev, tam se potem vse zakomplicira (običajno se javijo kakšne civilne iniciative)
- če je vse to sprejeto, se pripravi na oddelku za promet odlok
- po objavi v uradnem listu se potem poišče izvajalce (nove table, risanje oznak ipd.)
- javni razpis jasno pade in se vse vrne na prejšnjo točko :D
- potem izvajalec postavi table in nariše oznake in to je to

Tole je res na grobo, tako da me ne držat za besedo, če ni glih tak vrstni red ali če sem kaj spustil....

Mehmed ::

Lahko preskocis birokracijo pa si jo enostavno prisvojis.
Blizu mene je ze vec kot leto slepa ulica, ker je nekdo pac nametal ovire, odgovornim se pa ne da ubadat s tem.

St235 ::

slepa != enosmerna

MadMicka ::

Zakaj bi bila pa slepa ulica enako enosmerni ulici. Slepa ulica je ulica z enim samih vhodom oz. izhodom. Slepa ulica pravzaprav nikoli ne more biti enosmerna!

Drugače pa, včasih tele enosmerne ulice postavljaljo čisto ponesrečeno. V Rožni dolini v Ljubljani npr. cesta XV, zgornji del, je bil zmer postavljen v napačno smer, si prišel na Večno pot in potem, če si želel zaviti levo, si rizkiral življenje. Zdej je mal boljš, k so naredili "ležeče policaje". Ta cesta je že prav, da je enosmerna, vendar bi morala biti v kontra smer :)

St235 ::

a ti ločiš med != in = ?

Mehmed ::

Falili ste point.
Pravim da na silo uveljavi svoj rezim. Postavi tablo pa zaparkiraj en pas, folk bo scasoma popustil.

MadMicka ::

Lakotnik29, nism vedu, da "!=" pomeni, da ni enako. Men je zgledal kot poudarjeno je enako. Vidm, da to izhaja iz progamiranja v C+.

St235 ::

Mehmed je izjavil:

Falili ste point.
Pravim da na silo uveljavi svoj rezim. Postavi tablo pa zaparkiraj en pas, folk bo scasoma popustil.


In kaj bo potem? Ljudje se bodo butasto gledal, ko ne bodo mogli mimo. Zato sem te opozori lna dejstvo da mešaš pojme in slepa ulica nima nič z konkretnim primerom. Eno je zabarikadirat ulico, ki jo nihče ne uporalbja in si domišljat, da si glavni na vasi. Čisto nekaj drugega pa je samovoljno spremenit prometni režim na javni ulici, ki jo dnevno uporablja toliko in toliko ljudi.

Mehmed ::

Spraseval je za spremembo prometne ureditve. Ce lahko v centru lj cesto spremenis v dve slepi ulici jo lahko verjetno tudi v enosmerno. Postavis tablo, parkiras na kontra pas, scasoma se ti bojo pridruzili drugi. Da bo folk neumno gledal nima veze, to pocnejo tudi kadar se rezim po predpisih spremeni.
Ti malo podcenjujes nezainteresiranost pa lenobo odgovornih.

St235 ::

Ti pa ljudi, ki vozijo po posamezni cesti. Taka neumnost lahko pali samo dokler se ne najde en stanovalec/uporabnik ceste, ki se s tem ne strinja.

Mehmed ::

Ja, tudi jaz sem tako mislil sprva. Samo za enega so pretezke ovire, tako da probas s pritozbami pa poslusas izgovore.
Tocno vem kako neumno zveni, ampak zacuda deluje ze leto dni.

St235 ::

Pritožbami? tako pokličeš policijo glede na to, da gre za oviro na javni cesti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Parkiranje v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718862 (5094) acookook
»

Koliko vozniki opazujejo/mo prometno signalizacijo

Oddelek: Loža
465361 (1822) fikus_
»

Kam Na Dopust (hrvaška odpade)

Oddelek: Loža
266035 (4276) PrihajaNodi
»

Premik krajevne table (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5812893 (11236) BigWhale
»

Zapiranje ceste

Oddelek: Loža
92059 (1747) SaXsIm

Več podobnih tem