» »

Google Nexus 5

Google Nexus 5

««
39 / 54
»»

modelno1 ::

Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Dejan99 ::

Končno so odpravili memory leak oz. hroščat memory management. Je kar trajalo.

PrimozR ::

Torej ni več upočasnitev pri veliko 'odprtih' aplikacijah? Mi je zanimivo, kako se na štirki pozna hitrejše delovanje, če zapreš vse kartice. Kar je nasprotno z načeli teh modernih sistemov.

Enron x86 ::

Že pol ure se zajeb*, pa mi ne uspe namestit factory image 5.1.1 za Nexus 5. Izpiše se napaka "error: update package missing system.img". Do zdaj sem po istem postopku nadgradil na 5.0 in 5.1, tokrat pa ne gre ... A je komu uspelo? Uporabljam 15 seconds ADB installer (verzija 1.4.2 in 1.3 - povsod isto).

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Enron x86 ::

Če bo še kdo imel isto težavo - je uspelo po tem postopku.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

negotiator ::

Ima še kdo težave z mikrofonom? Ko s kom govorim, se me baje ne sliši dobro, pa ko snemam video, je avdio kvaliteta res slaba - zvok je popačen. Zdi se mi, da je malo bolje, če prekrijem zgornji mikrofon, a težava še vedno ne izgine popolnoma.

Hvala za odgovor, lp
All easy problems have already been solved.

GupeM ::

Jaz sem imel težavo z mikrofonom. U bistvu sploh ni delal, vendar samo kadar je delal tudi noise reduction mic. Daj probaj nekoga poklicat pa daj na prostoročno telefoniranje. Če te bo takrat normalno slišal je skoraj sigurno isti problem. So mi pa na servisu najprej zamenjali konektor za mic, pa je problem ostal, potem so mi zamenjali še matično, sedaj pa dela. Tudi ko sem googlal, je imelo precej ljudi težave s tem noise reduction micom. Na YouTubeu je celo nek video kako to popravit, vendar nisem probal ker je telefon še v garanciji.

Sami ::

Danes sem v razmaku pol ure prejel OTA 5.1.1, najprej na N4 in čez pol ure na N5.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

negotiator ::

@GupeM

Too bad, da se nisem spravil, ko je bil še v garanciji...

Hvala, LP
All easy problems have already been solved.

mumbo ::

GupeM kdo ti je menjal zaslon?

Jaz sem si ga menjal sam, dobil iz Kitajske za 36,17 eur. Seveda se ne more primerjat z orginalnim a sem bil zadovoljen, ker so mi tedaj (oktober 2014) na Vama trade rekli da zamenjava stane 140 eur.

Ampak sedaj nisem več kaj preveč zadovoljen, ker mi je zadnjič steklo spokalo v žepu! Kljub temu da nisem imel nič drugega zraven in da se nisem nikamor pritisnil s telefonom. Dam telefon iz žepa in kar na enkrat počen zaslon. Pač kitajsko sranje. :( Telefon se sicer da normalno uporabljat ampak ne zgleda. Sam ne vem kaj naj naredim. Drugače mi je softwarsko telefon zakon, dela hitro in maš zadnji android gor itd.. Razen seveda baterije, ki je totalno zanič.

Kaj mi predlagate? :) Obstaja kdo v SLO ali HR, ki bi mi lahko zamenjal samo steklo? Sicer čakam odgovor servisa Čriček iz LJ, baje naj bi oni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mumbo ()

PrimozR ::

Da greš na uradni servis, ker je za drobiž dražje od OEM zaslona.

GupeM ::

mumbo je izjavil:

GupeM kdo ti je menjal zaslon?

Jaz sem si ga menjal sam, dobil iz Kitajske za 36,17 eur. Seveda se ne more primerjat z orginalnim a sem bil zadovoljen, ker so mi tedaj (oktober 2014) na Vama trade rekli da zamenjava stane 140 eur.

Ampak sedaj nisem več kaj preveč zadovoljen, ker mi je zadnjič steklo spokalo v žepu! Kljub temu da nisem imel nič drugega zraven in da se nisem nikamor pritisnil s telefonom. Dam telefon iz žepa in kar na enkrat počen zaslon. Pač kitajsko sranje. :( Telefon se sicer da normalno uporabljat ampak ne zgleda. Sam ne vem kaj naj naredim. Drugače mi je softwarsko telefon zakon, dela hitro in maš zadnji android gor itd.. Razen seveda baterije, ki je totalno zanič.

Kaj mi predlagate? :) Obstaja kdo v SLO ali HR, ki bi mi lahko zamenjal samo steklo? Sicer čakam odgovor servisa Čriček iz LJ, baje naj bi oni...

Men so ga menjali na servisu. Nekaj čez 120€ pride.

Outcast ::

Po enotedenskem updatu na 5.1.1 se mi zdi, da baterija zdrži še manj kot na 5.1.

nanoleet ::

Google play services so v riti. Povzročajo prevelko aktivnost radia in če si veliko na mobile data, ti hitro spije baterijo... Sta bila že dva updata in še vedno ni ok.

starboi ::

Naredita tako ...Odprite Settings/Privacy Guard in kliknete zgoraj desno na 3pikice, ter Show built-in apps ... potem v seznamu izberete Google play services in uredite dovoljenja .. Jaz sem "disejblal" Wake up in Keep Awake. To bo rešilo vajino težavo . Lp

nanoleet ::

Pa bo delal sync in vse ostalo tako kot prej? Dvomim.

starboi ::

Vse dela normalno .

JerryP ::

Zdravo, na telefonu sta se mi pojavili razpoki na ohišju in sicer pod tipko za glasnost in pod vodilom za sim kartico. Zanima me, če je kdo imel podobne težave in je za to uveljavljal garancijo?

weasel ::

Jaz imam te razpoke pri tipki za glasnost, luknji za slušalke , mikrofonu (noise canceling - tisti zgoraj), sim trayu. Nisem pa uveljavljal garancije.

Outcast ::

starboi je izjavil:

Naredita tako ...Odprite Settings/Privacy Guard in kliknete zgoraj desno na 3pikice, ter Show built-in apps ... potem v seznamu izberete Google play services in uredite dovoljenja .. Jaz sem "disejblal" Wake up in Keep Awake. To bo rešilo vajino težavo . Lp


Privacy Guard?

modelno1 ::

Je kdo že namestil Android M developer preview?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

starboi ::

Outcast je izjavil:

starboi je izjavil:

Naredita tako ...Odprite Settings/Privacy Guard in kliknete zgoraj desno na 3pikice, ter Show built-in apps ... potem v seznamu izberete Google play services in uredite dovoljenja .. Jaz sem "disejblal" Wake up in Keep Awake. To bo rešilo vajino težavo . Lp


Privacy Guard?


Se oproščam ... Settings/Privacy/Privacy Guard .

 PG

PG


Če se ne motim imajo vsi tako na Lollipop-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: starboi ()

Goody ::

Se motiš, to imaš custom ROM, verjetno CM based

Mavrik ::

nanoleet je izjavil:

Google play services so v riti. Povzročajo prevelko aktivnost radia in če si veliko na mobile data, ti hitro spije baterijo... Sta bila že dva updata in še vedno ni ok.


To kar si napisal nima nobenega smisla.
The truth is rarely pure and never simple.

martincek1 ::

Privacy Guard bo omogočen na stock Android M. Seveda ne pod tem imenom.

Zgodovina sprememb…

Outcast ::

starboi je izjavil:

Outcast je izjavil:

starboi je izjavil:

Naredita tako ...Odprite Settings/Privacy Guard in kliknete zgoraj desno na 3pikice, ter Show built-in apps ... potem v seznamu izberete Google play services in uredite dovoljenja .. Jaz sem "disejblal" Wake up in Keep Awake. To bo rešilo vajino težavo . Lp


Privacy Guard?


Se oproščam ... Settings/Privacy/Privacy Guard .

 PG

PG


Če se ne motim imajo vsi tako na Lollipop-u.


Hvala ti za pomoč, samo v mojem primeru, na mojem N5, mi tole ne pomaga:)

starboi ::

Se opravičujem vsem ... sem imel vtis da je to na vseh napravah z Lollipop , pa je zgleda da , samo na custom romih . Sam uporabljam CM na 3 napravah in na vseh imam isto opcijo . :)

Mavrik ::

nanoleet je izjavil:

Pa bo delal sync in vse ostalo tako kot prej? Dvomim.


Jasno da ne, nehal ti bo delat GCM ko bo telefon spal (dobival boš push sporočila samo ko ti telefon zbudi karkoli drugega), nehal bo delati ves geofencing (Google Now recimo), backup sistema, Fit sledenje in še par malenkosti.

Daleč največ boš naredil, če raje namesto tega v aplikacijah pogasneš stvari, ki delajo v ozadju (Google Location History in Google Now, Fit in ostale stvari ki v ozadju preverjajo tvojo lokacijo. Recimo Foursquare in Facebook Messenger imata to vklopljeno privzeto). Druga stvar, ki ti bo pa sfukala baterijo s Play Services, pa so Ad Blockerji, ki blokirajo Google Analytics - ker ne bo mogel do strežnika, bo GPS periodično poskušal uploadati analitiko in ti bo tako v ozadju prižigal procesor in radio. Daj izjemo.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Goody ::

@Mavrik, kakšen ja URL za Google analytics da dam v izjemo AdAway? Aja, pa katere push notification si mislil da ne bo delalo če vzameš g.play serv. dovoljenje za keep awake? Meni se zdi da dela vse normalno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

borutz ::

meni pa bo update-u na 5.1.1 ne dela vec auto rotate screen. :(
imas se kdo to tezavo?

mumbo ::

borutz, meni to dela ok...

Kebo ::

borutz je izjavil:

meni pa bo update-u na 5.1.1 ne dela vec auto rotate screen. :(
imas se kdo to tezavo?

Se mi je zgodilo ene 2krat, reset je rešil zadevo.

Mavrik ::

Goody je izjavil:

@Mavrik, kakšen ja URL za Google analytics da dam v izjemo AdAway? Aja, pa katere push notification si mislil da ne bo delalo če vzameš g.play serv. dovoljenje za keep awake? Meni se zdi da dela vse normalno...


Ne vem na pamet, v logcatu se pritoži točno z URLjem ko je refused.

Push notificationi (praktično vsi, ker skoraj vsi uporabljajo GCM) pa ti bodo nehali delati ko bo telefon v deep sleep - e.g. če ti kaj drugega zbudi CPU boš dobil paket vseh.
The truth is rarely pure and never simple.

Outcast ::

Če ima še kdo problem z prekomernim praznenjem baterije na 5.1.1 (problem, ki sem ga že opisal zgoraj) je rešitev, vsaj v mojem primeru, da se pobrišejo cache, Wipe Cache Partition sem prvič zagnal, sicer je trajalo malo dalj časa, cca.4 minute.
Pred tem se mi je baterija čez noč spraznila tudi za 15-18%, sedaj normalno 2%.

Mavrik ::

*sigh* Ja, to je tipično ko ti kakšna aplikacija ne zna "pohandlat" posodobitve sistema, potem pa se v ozadju usuva service in drži CPU prižgan. Tak tipični primer tega sranja so kake analitike, ki se začnejo pri uploadu usuvat in ti potem vsakih nekaj minut probajo ta upload ponoviti.
The truth is rarely pure and never simple.

martincek1 ::

A je še kdo opazil po resetu, da je sedaj v meniju 5x5 appov, prej pa 4x5? Nekam natlačeno deluje vse skupaj zdaj, ni mi preveč všeč.

weasel ::

Resetu? Jaz imam še vedno 4x5.

Kekec ::

JAz tudi.

martincek1 ::

Sem še enkrat resetiral, in se je postavilo nazaj na 4x5. Očitno samo bug.

olimpija55 ::

Živjo,
2 dni nazaj sem prejel svoj nexus 5 nazaj iz servisa. Zamenjali so mu baterijo. Ko sem ga prejel sem namestil update 5.1.1 in baterija dela zelo slabo , do 12h je že na 30%, klub majhnji uporabi. Ne vem ali je vzrok baterija ali update. Prosim za pomoč, saj je trenutno moj nexus 5 skoraj neupraben. Prilagam še dva screenshota.

Zgodovina sprememb…

olimpija55 ::

Zvezdica27 ::

meni še vedno občasno pade iz wirelessa oz. se ne poveže na domače omrežje (doma). Recimo na poln signal.

Redkeje kot v 5.0, a še vedno se zgodi...

zz

Outcast ::

Meni se to ne zgodi, se mi pa ne poveže na wi-fi recimo, ko je signal (prepoznaven, shranjen) šibak. V tem primeru ponovno izklopim in priklopim wi-fi in dela normalno, tudi če je zelo šibek.

Blazz ::

a mi kdo razloži zakaj nexus 5 kot smartphone ne zna dodati +386 ko sem v tujini na številke ki jih imam v kontaktih pred klicem?

Goody ::

ker ni tolk pameten da bi vedel da so vse tvoje shranjene številke locirane v Sloveniji. Je lahko kateri telefon tako pameten?

Blazz ::

blackberry je to brezproblema počel.

Goody ::

In kaj če si imel na BB shranjene številke brez prefixa iz večih držav?

Blazz ::

je nekak moral stuhtati zadevo, ker nisem nikoli imel težav s tem, recimo sedaj mi pravi punca, da na njenem samsung note 3 tudi ni teh težav... zato se sprašujem kaj je fora? kak setting kje?...

knesz ::

Blazz je izjavil:

blackberry je to brezproblema počel.

In še vedno počne.
Telefon ve, iz katere države si in številkam brez prefiksa avtomatsko doda prefiks te države. Za klicanje v druge države moraš pa v vsakem primeru sam dodati prefiks in logično je, da imaš tako številke shranjene.
Pišem iz lastnih izkušenj.

Goody ::

Jebiga, mogoče je BBju logično, meni pa ni. Sem v preteklosti delno živel v 2 državah in če bi shranjeval številke brez prefixa bi imel pravo zmedo...
««
39 / 54
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google/LG Nexus 4 (strani: 1 2 3 438 39 40 41 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2013338002 (120852) Mavrik
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746434 (37958) amacar
»

Je proizvodnja Nexus 5 res končana? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5022900 (19357) fast1slow
»

Nexus 5 je prispel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6529818 (22786) Assass1n

Več podobnih tem