» »

Marca konec prodaje macov pro v EU

Marca konec prodaje macov pro v EU

Slo-Tech - Mac Pro ni bil nikoli najpriljubljenejši Applov izdelek, sploh v zadnjem času zaradi praktično neobstoječega oglaševanja. Apple namreč sledi svoji strategiji, v kateri ni več prostora za klasične PC-je, ampak se bo vse dogajalo v oblakih in mobilnih napravah. A to ni neposredni razlog za prenehanje prodaje Maca Pro v EU, saj v tujini prodaja ostaja. Še več, napoveduje se tudi nova verzija izdelka kasneje to leto. S 1. marcem začne veljati druga revizija standarda IEC 60950-1, s katero pa trenutni Mac Pro ni v skladu.

V skladu z odredbo bo v državah članicah EU in EFTA prepovedana prodaja elektronskih naprav, ki ne bodo v skladu s tem standardom. EU je standard potrdila marca 2007 in ga malo popravila decembra 2011, veljati pa začne prihodnji mesec. Mac Pro ne ustreza standardu v delu, ki predpisuje notranjo zgradbo in povezavo električnih komponent, čeprav so imeli več let časa.

Tako bo Apple od prodajalcev zadnjo serijo naročil prevzel 18. februarja, da bodo izdelki izdobavljeni do 1. marca. Po tem času bodo lahko trgovci le še prodajali stare zaloge, ne bodo pa smeli več naročevati novih macov pro. Mac Pro se v Evropo vrnil šele z novo izdajo, ki bo v skladu z evropskimi standardi in ki jo pričakujemo sredi tega leta.

92 komentarjev

«
1
2

gruntfürmich ::

hja, tudi 'oblikovalci' so ugotovili, da delujejo bolj fensi če jabolko kažejo vsepovsod, ne pa da je skrit pod mizo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Marat ::

za domačo "kišto" je mac mini čisto v redu, pa še bolj mobilen je kot mac pro :)

ripmork ::

Mac Pro je svoj čas za premium ceno ponujal premium performance - vsaj tako sem slišal od nekaj zadovoljnih uporabnikov leta nazaj.
Dandanes oz. že kar nekaj časa moraš biti pa naravnost nor, da v tole investiraš. Mnenje taistih ljudi - lastnikov teh strojev!

priznam pa, tole je daleč najbolj všečno ohišje in princip sestave desktop sistema, vsaj zame.
Bomo videli, kaj bo Apple letos predstavil.

axee ::

Cel hollywood in glasbena industrija je od začetka digitalizacije uporabljala te mašine. Sem govoril z mnogimi uporabniki, in kupujejo zaradi enostavnosti, zaradi varnosti in stabilnosti OSX in zaradi zanesljivosti strojne opreme. Če daš 6 mestno številko za studio, boš dal pa še par jurčkov več za PC, ki vse skupaj poganja in povezuje.

Je pa z tem, ko je Apple malo zaspal na profi mašinah (na katerih je zrastel, IMHO) cel "profi" medijski svet (ki se ne spozna najbolj na računalniško opremo) počasi vidi, da profi workstationi z Windowsi in Avid/Adobe pramsko opremo sploh niso tako slabi, in da se to ne enači z Windows XP na neki škripajoči kišti iz prvega supermarketa, kot ponavadi vsi zagreti uporabniki jabolk sanjajo.

Drugače pa kdor nabavi Apple, HP, Dell, itd.. mašino točno ve, zakaj jo potrebuje. Workstationi so malce drugačni od navadnih PC-jev, čeprav niso (recimo enoprocesorski) nič bolj zmogljivi. Downtime je popolnoma nedopusten, zato predlagam, da se jih ne enači z PC-jem, ki ga na hitro na mlacomu sestavil (banaliziram).

Bomo videli kaj bodo predstavili letos :)

LuiIII ::

Redki zelo redki so workstationi, ki upravičijo pri meni svojo ceno. Je pa res, da sem si jih vedno sestavljal sam. Downtime na workstationu je veliko bolj dopusten kot na serverju a vseeno ne morem mimo tega, da če na brand workstationu kaj crkne, moram na to čakati 2-5 dni, če pa na sestavljeni mašini, je pa nekaj delov vedno na zalogi doma ali pa jih imajo na zalogi trgovine.
Nekaj čisto drugega pa so računalniki na delovnih mestih s posebnimi zahtevami (vlaga, prah, vibracije,...)

axee ::

Govoril sem za primer, kot naprimer avdio studio, kjer se je do sedaj v 99% uporabljalo Mac Pro-je. Res je, če kaj crkne čakaš dalj časa, ampak nisi vsi tako kot midva, da bi sami šraufal in menjal. Downtime je popolnoma nedopusten in predstavlja izgubo, ki se lahko primerja z ceno samega workstationa. Enako je v video produkciji, recimo. Govorim za izredne primere, ko se gre za projekte, omejene s časom in ko ti stranka stoji v studiu, pa brez workstationa praktično nič ne deluje.

IMHO je nakup takih mašin upravičen (pa ne samo Mac Pro, recimo cel Dreamworks deluje na HP-jevih Z workstationih), bil bi nor, če bi si nabavil to zase (tudi jaz sem si sestavljal in popravljal še vse računalnike), ampak če bi bil vzadaj posel, je cena za tak workstation pravzaprav majhna, glede na ostale stroške.

murmur ::

To pomeni, da Apple v bistvu nima workstation masine?! Samo PC-je z mobile komponentami.

murmur ::

murmur je izjavil:

To pomeni, da Apple v bistvu nima workstation masine?! Samo PC-je z mobile komponentami.


Po vsej verjetnosti bo novi MacPro z Ivy Bridge EP 10 core. Juhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

axee ::

Jap, to točno to pomeni. Mislim, da so v iMacih desktop čipi (max i7 3770, če se ne motim), ostalo so itak mobile..

ZaphodBB ::

axee je izjavil:

Cel hollywood in glasbena industrija je od začetka digitalizacije uporabljala te mašine. Sem govoril z mnogimi uporabniki, in kupujejo zaradi enostavnosti, zaradi varnosti in stabilnosti OSX in zaradi zanesljivosti strojne opreme. Če daš 6 mestno številko za studio, boš dal pa še par jurčkov več za PC, ki vse skupaj poganja in povezuje.

Je pa z tem, ko je Apple malo zaspal na profi mašinah (na katerih je zrastel, IMHO) cel "profi" medijski svet (ki se ne spozna najbolj na računalniško opremo) počasi vidi, da profi workstationi z Windowsi in Avid/Adobe pramsko opremo sploh niso tako slabi, in da se to ne enači z Windows XP na neki škripajoči kišti iz prvega supermarketa, kot ponavadi vsi zagreti uporabniki jabolk sanjajo.

Drugače pa kdor nabavi Apple, HP, Dell, itd.. mašino točno ve, zakaj jo potrebuje. Workstationi so malce drugačni od navadnih PC-jev, čeprav niso (recimo enoprocesorski) nič bolj zmogljivi. Downtime je popolnoma nedopusten, zato predlagam, da se jih ne enači z PC-jem, ki ga na hitro na mlacomu sestavil (banaliziram).

Bomo videli kaj bodo predstavili letos :)

Stabilnost Macov je en velik mit.

axee ::

Mac Pro-jev? Govorim namreč samo o teh, ostalo je druga klasa.

Unknown_001 ::

A to ljudje dejansko kupujejo?

Me zanima od kje denar, v teh "kriznih" časih.

skika ::

Unknown_001 je izjavil:

A to ljudje dejansko kupujejo?

Me zanima od kje denar, v teh "kriznih" časih.


"Krizni časi" se en velik mit.

gruntfürmich ::

hja, ravno v kriznih časih bi morale firme investirat v izbljšave da si zmanjšajo stroške in izrinejo tekmece iz posla.
ampak ker seveda v času debelih krav niso varčevali, sedaj nimajo kaj zapravljat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

levaky ::

Samo glede na info, ima Apple dovolj za zapravljat...

Unknown_001 ::

gruntfürmich je izjavil:

hja, ravno v kriznih časih bi morale firme investirat v izbljšave da si zmanjšajo stroške in izrinejo tekmece iz posla.
ampak ker seveda v času debelih krav niso varčevali, sedaj nimajo kaj zapravljat...


Če izrinejo tekmece iz posla, potem to pomeni firma manj in s tem več nezaposlenih, in mamo spet krizo.
Bolje bi bilo, če firme ne bi rinile vse v isto smer pa se tam kregale za prevlado, ampak da bi vsaka šla v svojo smer v isti panogi ( konkurenca še zmeri mora bit, tak da če dve firmi rineta v isto ni nič narobe). Potem imajo možnost medsebojnega trga. In so stabilne.

Zgodovina sprememb…

jakan123 ::

Unknown_001 je izjavil:

A to ljudje dejansko kupujejo?

Me zanima od kje denar, v teh "kriznih" časih.


Kupujemo ja. Denar pa dobimo z delom.

Unknown_001 ::

4 jurje za računalnik???

jakan123 ::

Unknown_001 je izjavil:

4 jurje za računalnik???


Ja in? Nekateri pa dajo za avto 50k, čerpav se avto za 15k prav tako dobro pelje.

Če rabiš za delo pač kupiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jakan123 ()

Unknown_001 ::

Za 2000 eur dobiš kick ass gajbo, ki ni nič slabša od tiste jabuke za 4k.

Stark ::

Ni vse samo v specifikacijah. ^^

frikihamster ::

jakan123 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

4 jurje za računalnik???


Ja in? Nekateri pa dajo za avto 50k, čerpav se avto za 15k prav tako dobro pelje.

Če rabiš za delo pač kupiš.


Se hecaš? Si kdaj peljal avto za 50k, da govoriš take neumnosti?

Unknown_001 ::

Stark je izjavil:

Ni vse samo v specifikacijah. ^^


Hočeš reči, da je applov OS vreden pol cene računalnika?

MrStein ::

frikihamster je izjavil:


Se hecaš? Si kdaj peljal avto za 50k, da govoriš take neumnosti?

Vprašaj to tistega ki trdi, da je računalnik za 5000 EUR "enak" tistemu za 1500 EUR. :)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Unknown_001 ::

Za apple to velja. Ne vem, kaj jabuk na ohišju pripomore k temu, da je računalnik boljši.

MrStein ::

Kaj pa na Dell ohišju? HP ohišju?
(mogoče bi moj prejšnji komentar morali pustiti..)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Invictus ::

Unknown_001 je izjavil:

Za apple to velja. Ne vem, kaj jabuk na ohišju pripomore k temu, da je računalnik boljši.

Podoben Dellov ali HPjev workstation stane približno isto kot Mac Pro.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gazibo ::

Kaj mi bo Dell al HP srot ko na njemu ne morem gnati Logica. Jaka muda

axee ::

Lejte, Mac Pro je drugačna zadeva, kot ostali Maci. Ja, vedno lahko nabaviš bolj poceni in hitrejši PC, kot Mac-a, ampak workstation PC-ji so pa nekaj drugega.

Tukaj se cene Mac Pro-jev brez težav primerjajo z Dell, HP itd. In ne gre se le za to, da je hitrejši, ampak da je notri Xeon, ECC RAM, celotna platforma je eno klaso višje kot navadna roba. Ne to primerjat z navadnimi PC-ji. Tudi Dellove in HPjeve workstatione se ne primerja z PC-ji, in če ne razumeš, čemu so nemenjeni, pač ne komentiraj (govorim nasplošno). Vedno pa lahko workstation sestaviš sam in boš seveda prišel skozi ceneje, ampak večina ljudi, ki dejansko POTREBUJE te mašine nima časa se bavit.

@womb: Točno ta odnos, da je Dell ali HP "šrot" meče na jabolčne uporabnike tako slabo luč. Veliko vas je nerazgledanih, nažalost tudi ljudje, ki se profi bavijo z tem. Logic je fenomenalen, ampak ni pa nič več kot Pro Tools, Cubase itd in zato ostalo ni noben šrot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

ZaphodBB ::

axee je izjavil:

Lejte, Mac Pro je drugačna zadeva, kot ostali Maci. Ja, vedno lahko nabaviš bolj poceni in hitrejši PC, kot Mac-a, ampak workstation PC-ji so pa nekaj drugega.

Tukaj se cene Mac Pro-jev brez težav primerjajo z Dell, HP itd. In ne gre se le za to, da je hitrejši, ampak da je notri Xeon, ECC RAM, celotna platforma je eno klaso višje kot navadna roba. Ne to primerjat z navadnimi PC-ji. Tudi Dellove in HPjeve workstatione se ne primerja z PC-ji, in če ne razumeš, čemu so nemenjeni, pač ne komentiraj (govorim nasplošno).

@womb: Točno ta odnos, da je Dell ali HP "šrot" meče na jabolčne uporabnike tako slabo luč.

Hardver je isti. Softver je pa OSX daleč od popolnega. Vsaj moj kolega producent pravi, da je na MACih večkrat izgubil svoje delo kot na PCjih. To each his own.

axee ::

Glej, tudi sam sem bolj PC usmerjen in Mace bolj tako-tako prenašam (zase si vedno sestavim PC, in mi Apple filozofija ne odgovarja), ampak pač dejstva so dejstva.

i7 doma sestavljena kišta NI enako kot Apple/HP/Dell workstation.

In JA, če je uporabnik doma v svetu komponent, si bo najbrž sam sestavil workstation z PRIMERNIMI komponentami, in to ne bo nek i7 PC za čuka pa pol, kar trdijo ostali, ki bi ga sestavili.

Ker pa večini gre za to, da stvar nabavi in čimprej postavi v uporabo, da se nakup čimprej amortizira, pa potrebuje sestavljeno mašino, na katero se lahko zanese.

Vedno bodo sestavljene mašine dražje, in vedno se bo zdelo NAM (izkušenim uporabnikom), da nas nategujejo, samo ne mešat PC-jev z workstationi. Ker lestvica cen bi šla približno tako:

računalnik po komponentah < sestavljen računalnik < workstation po komponentah < sestavljen workstation

Zdaj pa nehajte vsi mešat najcenejšo in najdražjo kategorijo po tej lestvici, lepo prosim no. Ker res vsak izpade huje, kot Apple fanboy, ki mu je vse, kar ni Apple+Logic/Finalcut "šrot".

gazibo ::

axee je izjavil:

@womb: Točno ta odnos, da je Dell ali HP "šrot" meče na jabolčne uporabnike tako slabo luč. Veliko vas je nerazgledanih, nažalost tudi ljudje, ki se profi bavijo z tem. Logic je fenomenalen, ampak ni pa nič več kot Pro Tools, Cubase itd in zato ostalo ni noben šrot.


LOL dej uredu bo, Logic je svetlobna leta pred vsem, v ceni, funkcionalnosti, pluginih in instrumentih, audio engine ima rahlo boljsi kot ostali itd.....

axee ::

Hvali se z svojim delom, in ne orodjem. Če si dober, ti bo orodje samo pomagalo hitreje priti do cilja. Še vsak, ki mu je v glasbi uspelo se bo strinjal, da ga do uspeha ni pripeljal Logic, ampak znanje. Logic za dobro ceno ponuja skoraj kompletno zbirko synth-ov in je zato zelo primeren za EDM (kjer je tudi najbolj popularen), ampak se skupaj z nakupom Mac-a vložek nekako izravna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

gazibo ::

se pravi ni vse isti srot :)

hvala na razumevanju

zeleni ::

axee je izjavil:

Cel hollywood in glasbena industrija je od začetka digitalizacije uporabljala te mašine. Sem govoril z mnogimi uporabniki, in kupujejo zaradi enostavnosti, zaradi varnosti in stabilnosti OSX in zaradi zanesljivosti strojne opreme. Če daš 6 mestno številko za studio, boš dal pa še par jurčkov več za PC, ki vse skupaj poganja in povezuje.


Zaradi varnosti osx?

Ce se ze pri vsem drugem da debatirati, se pri varnosti ne da. Varen ni bil.

jakan123 ::

Unknown_001 je izjavil:

Za 2000 eur dobiš kick ass gajbo, ki ni nič slabša od tiste jabuke za 4k.


Meni kick ass gajba z Windowsi ne koristi kaj dosti.

mihec87 ::

jakan123 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Za 2000 eur dobiš kick ass gajbo, ki ni nič slabša od tiste jabuke za 4k.


Meni kick ass gajba z Windowsi ne koristi kaj dosti.


Prepričan da je težava v gajbah?

gruntfürmich ::

uh joj, kake komentarje tu berem. da so sekunde odločilne, vsaka ura zamude katastrofa...
pa kaj ste res sami miljonarji tule, da vam gredo jurji po gobe če se ura zamudi?
izjave na ravni tiste, koliko bdp-ja bomo povečali ko bomo ukinili praznike...;((
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

seveda, da jih več ne prodajajo, ker so bili predragi, je pa tu res, da apple nima takšnega ugleda ali lojalnih kupcev v evropi kot v ZDA.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Company ::

gruntfürmich je izjavil:

uh joj, kake komentarje tu berem. da so sekunde odločilne, vsaka ura zamude katastrofa...
pa kaj ste res sami miljonarji tule, da vam gredo jurji po gobe če se ura zamudi?
izjave na ravni tiste, koliko bdp-ja bomo povečali ko bomo ukinili praznike...;((


V bistvu nimaš pojma, o čem je sploh govor tule. Govorimo o razlikah me apple workstations in računalnikih, ki si jih uporabnikih sestavijo sami. Na obeh lahko goniš OSX, če se le za druge malo potrudiš. Vsi imajo pripombe o kolegih/sosedih/prijateljih, ki so nekaj povedali o crkovanju ipd. Prvo dejstvo pa je, da obstaja ciljna publika za te računalnike, drugo dejstvo pa je tudi to, da vsi tisti, ki sploh razmišljate, kaj bi s takim računalnikom počeli, niste ciljna publika. Tudi jaz nisem, da se razumemo. Naši južni sosedje imajo dober pregovor: nije žvaka za seljaka.
Vsak naj si kupi računalnik, ki ga zmore kupiti, ne se pa utrujati s tem, zakaj si lahko eni kupijo več kot drugi. Za gonit Call of Duty 24 pa je takle Apple res neumnost kupiti...
LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Company ()

gruntfürmich ::

Company je izjavil:

V bistvu nimaš pojma, o čem je sploh govor tule.

ubistvu nisi niti našel rdeče niti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

axee ::

Torej vsi, ki se ne strinjate z mano pravite, da so Apple workstationi (Mac Pro), HP Z workstationi in Dell Precision workstationi eno overpriced sranje, ki jih lahko brez težav nadomestijo doma sestavljeni i7 računalniki?

Zanimivo, sam sestavljam računalnike, jih servisiram in vedno zagovarjam "sestavi si sam", pa še vseeno razumem razliko med workstationom in PC-jem. Če ga ne potrebuješ še ne pomeni, da nima poante ta vrsta računalnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

fosil ::

No pojasni razliko med sestavi sam in workstation.
Pa ne rečt xeon procesor in ecc ram, to lahko uporabiš tudi v sestavi sam varianti.
Tako je!

LuiIII ::

Če mene vprašaš je edina razlika v tem, da naj bi bile komponente nekako bolje "uparjene" pri tier 1 workstationih, dodano morda nekaj software orodij za monitoring, kakšen redundančen napajalnik in pa seveda glasnejše ohišje. No pa seveda garancija je bolj ugodna in predvsem celovita.
Seveda je pa velika razlika edinole v glavi in pa znanju, ki je potrebno, da se sestavi "home grown" workstation. Čisto razumem uporabnike, ki potrebujejo workstatione, nimajo pa omenjenega znanja. Taki pač nabavijo brand rešitev.
Mac Pro-ja pa že nekaj let na svojem področju delovanja nisem srečal in mislim, da ga tudi ne bom več. Enostavno na OSX ni ustreznega programja. Glede na p/p razmerje in support GPU-jev to tudi ne preseneča.

axee ::

Sem že zgoraj napisal, tako navadne PC-je kot tudi workstatione lahko sestaviš sam, lahko pa plačaš nekomu, da ti ga sestavi. Ne primerjam sestavi sam in workstation, primerjam PC in workstation. Ker problem je, da potem pravijo, da lahko tudi doma sestaviš hitrejšo mašino za manjši denar. Pa gre pri workstationu za drugo stvar, in se zato domačega i7 računalnika ne primerja z Mac Pro. Štekaš? :D

Smešno je, ker sam sestavljam računalnike in se zavedam, da je smotrn nakup workstationov zelo redek, ampak to še ne pomeni, da ne obstajajo z razlogom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

jakan123 ::

mihec87 je izjavil:

jakan123 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Za 2000 eur dobiš kick ass gajbo, ki ni nič slabša od tiste jabuke za 4k.


Meni kick ass gajba z Windowsi ne koristi kaj dosti.


Prepričan da je težava v gajbah?


Ja. Meni je vseeno ali imam mac ali PC workstation, samo da deluje tako kot mora. Ker pa uporabljam mac only software moram pač imeti maca.

Moram pa tudi priznati, da mi mac os malo bolj odgovarja kot windows.

enadvatri ::

axee je izjavil:

Sem že zgoraj napisal, tako navadne PC-je kot tudi workstatione lahko sestaviš sam, lahko pa plačaš nekomu, da ti ga sestavi. Ne primerjam sestavi sam in workstation, primerjam PC in workstation. Ker problem je, da potem pravijo, da lahko tudi doma sestaviš hitrejšo mašino za manjši denar. Pa gre pri workstationu za drugo stvar, in se zato domačega i7 računalnika ne primerja z Mac Pro. Štekaš? :D

Smešno je, ker sam sestavljam računalnike in se zavedam, da je smotrn nakup workstationov zelo redek, ampak to še ne pomeni, da ne obstajajo z razlogom.


Smotrn nakup delovnih postaj niti ni tako redek. Jaz poznam tistega, ki dobro sestavlja delovne postaje in oh in sploh računalnike ni dovolj!

Sam si tudi sestavljam računalnike, delovne postaje in se zanašam nase. Tudi za številne uporabnike so bili čisto dovolj dobri v trgovini sestavljeni računalniki, kar sedaj lahko dobijo le še pod mizo (torej nezakonito in brez formalno zagotovljene garancije). S takim omejevanjem se nikakor ne strinjam in vsi vemo, čigava je zasluga; velikih korporacij oz. igralcev - tudi slovenskih. Problem pa so bili še servisi oz. trgovine kot je Mlacom, ki so vsako okvaro naprtili kupcu oz. okolju, kjer je PC ležal. Žal. In žal so bili tudi pošteni trgovci, ki so svoje mašince pridno, predvsem pa pošteno servisirali ter so sedaj opleli. Tako se vprašaj, kdo resen bo za svoj posel kupil pri tebi na črno sestavljen računalnik ali ti plačal, da mu ga sestaviš, če mu ne boš (pravno formalno) mogel ponuditi nobene garancije, kaj šele, da bi mu tvoje delo šlo v stroške?

Če kupiš delovno postajo od kogar koli (IBM, HP, Apple ...), ki ravno ne slovi po odurnem odnosu do strank, si lahko miren, da boš dobil spodoben servis in ti tudi ne bodo naprtili vsake krivde. Še več, opravili ga bodo hitro, kakovostno, nekateri - IBM pa celo rad kaj zamenja, kar je uničil potrošnik (moja izkušnja)! Prav tako so komponente, ne bom rekel uparjene, zagotovo pa vsaj stestirane. Pred več leti sem naletel na neznansko težavo, da mi je pekač kvarili medije (ne boš verjel, kriv je bil poslovni spor med Vio, katere čipset sem imel na Abitovi plati in Creativa, ki je izdelal moj pekač). Ker sem kupoval vrhunske in najsodobnejše komponente, tako marljivih in številčnih skupnosti zanesenjakov pa še ni bilo, da bi se o težavi pozanimal vnaprej, sem se nasankal. Jaz sem dovolj samokritičen, da napake in nezmožnosti zlahka priznam ...

Težav in tudi argumentov proti sestavljanju doma je kolikor hočeš. So pa tudi seveda za in ko so, se to splača. Sicer pa ne.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

axee je izjavil:

Smešno je, ker sam sestavljam računalnike in se zavedam, da je smotrn nakup workstationov zelo redek, ampak to še ne pomeni, da ne obstajajo z razlogom.


Veš, to isto so rekli za nekdanje velike mašine (na univerzah, podjetji), predvsem tiste z luknjastimi karticami, pa poglej, kje so/smo zdaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

ZaphodBB je izjavil:


Hardver je isti. Softver je pa OSX daleč od popolnega. Vsaj moj kolega producent pravi, da je na MACih večkrat izgubil svoje delo kot na PCjih. To each his own.

Če še ni slišal za backup, pol mu noben sistem ne pomaga.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WWDC 2019: Applove novosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12324573 (19086) s1m0n
»

Applova prireditev bo 22. oktobra (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9628075 (23812) sensei
»

Novosti z Applove predstavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5629785 (25734) PrimozR
»

Marca konec prodaje macov pro v EU (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9223605 (18972) Invictus

Več podobnih tem