» »

Program za izdelavo 3D modela pokrajine

Program za izdelavo 3D modela pokrajine

sverde21 ::

Želel bi izdelati 3D model pokrajine v moji okolici za nadaljnjo obdelavo na računalniku v kakšnem 3D programu. Obstaja kakšen program, v katerega bi uvozil datoteko oz. datoteke v formatu .gpx ali kakšnem podobnem formatu in bi mi znal sam izdelati neko digitalno "ravnino". Torej dejansko se sprehodim gor in dol z GPS recorderjem v roki in na podlagi tega dobim digitalno obliko površine po kateri sem hodil.
<?php echo `w`; ?>

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

black ice ::

GIS/GURS kako se že imenuje bi moral imeti objavljene podatke o višini terena. Če ti kaj pomaga, da ne boš dupliciral podatkov.

sverde21 ::

@black_ice: dvomim da imajo tako točne podatke kot bi jih lahko sam sproduciral...
<?php echo `w`; ?>

bluefish ::

Odvisno od tega, kaj boš potem počel s 3D modelom.

CaqKa ::

sverde21 je izjavil:

@black_ice: dvomim da imajo tako točne podatke kot bi jih lahko sam sproduciral...

kolkor sem nazadnje slisal je na gpsu za obicne smrtnike visinsko gps nenatancen ta +/-50m. geodeti imajo pa baje dostop do orenk bolj natancbih gps orodij.

CaqKa ::

ni vec, je pa visinska natancost se vedno ocitno bolj vprasljiva od sirinske. Error analysis for the Global Positioning System @ Wikipedia

scenic16 ::

Metode in natančnosti, precej poljudno TUKAJ

Tabela na str. 412 !

krneki ::

Na GURSu dobiš za celo Slovenijo x,y,z točke 5m horizontalne in 0,1m vertikalne ločljivosti.

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

sverde21 ::

@krneki: glede na to da toliko omenjate GURS, kje natančno se pa to dobi, da mal pofirbcam.
<?php echo `w`; ?>

AlphaOne ::

zelo enostavno to storis z google sketch up. na zemljevidu najdes svojo lokacijo, izberes okolico svoje bajte, izvozis v program in s klikom na gumb, viola! imas 3D teren okoli svoje bajte s tekstruro vred

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: b3D_950 ()

sverde21 ::

Ah tole je tolk way off da res ni.. ravnina tam k je hrib, tam k je pa dolina pa kao hrib xD, tako da je tole precej useless.
<?php echo `w`; ?>

AlphaOne ::

hmmm, moj okoliš lepo predstavi, edino texture so precej low res

sverde21 ::

Možno da je problem da smo v rovtah :), teksture so dokaj zadovoljive, vendar pa rabim malce več natančnosti kar se tiče reljefa.
<?php echo `w`; ?>

krneki ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avtomobila v tujini

Oddelek: Na cesti
61248 (1026) black ice
»

Uri - SEO

Oddelek: Izdelava spletišč
91693 (1180) Netrunner
»

Pay pall brez rednega dohodka?

Oddelek: Loža
316361 (5420) bluefish
»

Microsoft Virtual Earth, naslednja verzija?

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
303718 (2426) darkolord
»

Black-Ice

Oddelek: Programska oprema
101019 (847) SkIDiver

Več podobnih tem