» »

V sredo dan D za blackberryje

V sredo dan D za blackberryje

X10

vir: Daily Mail

Z10

vir: Daily Mail
Daily Mail - Kanadski RIM bo to sredo predstavil prve, tokrat dražje modele telefonov z novim operacijskim sistemom BlackBerry OS 10. Videli bomo dva modela - celozaslonskega Z10 v stilu iPhona oz. Androidov, ter X10, z malo manjšim zaslonom a polno tipkovnico. Cenejši modeli pridejo potem v začetku pomladi.

Z10 naj bi tako ponujal 4.2'' zaslon resolucije 1280x768 pikslov, 2GB delovnega spomina, 16 oz. 32GB trajnega spomina, dvojedrni procesor, 8-megapikselno kamero, microSD razširitveno režo in ostale potrebne pritiklilne. X10 naj bi bil po vsem, razen seveda zaslonu, isti.

Seveda za uspeh izdelka (in s tem preživetje podjetja) ne bosta toliko ključna ne izgled in ne specifikacije, ampak predvsem sprejem novega operacijskega sistema. Analitiki, ki so se dosedaj imeli priložnost poigrati z njim, pravijo, da je "presenetljivo dober", ter da bi znal pritegniti tako poslovne kot zasebne uporabnike. A po drugi strani naj bi bil precej drugačen od že videnega - bojda nekako tako, kot je veljalo za prvi iPhone, tako da naj bi bilo potrebnega kaj nekaj privajanja. Kaj točno mislijo s tem, bomo videli čez nekaj dni. Predvsem naj bi ga ven vlekel "povratek tipkovnice", ki se zelo prilega današnjim mobilnim aplikacijam in je virtualka preprosto ne uspe dovolj dobro nadomestiti. Obenem vse stare močne točke - push email, notifikacijska rdeča lučka, stranski gumbi - vse ostajajo na istem mestu.

Obetajo si med 1 do 4 milijone prodanih enot v prvih treh mesecih. Karkoli manj od milijona naj bi bilo katastrofa.

Več čez nekaj dni.

38 komentarjev

zee ::

Moj izkusnja z Blackberry-iji je mesanice slabe volje in jeze. Imel sem priloznost igrati se z Blackberry 9700 in 9800, pa me nobena ni prepricala. Vzrok je bil zgolj in samo v tem, da sta oba aparata nakljucno zmrzovala, nekatere opcije so se spontano pojavljale/izginevale.

Drzim pesti, da jim uspe preziveti. Konkurenca je vedno dobra.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Samurai ::

Mogoče bodo vroči za en dan, ko se bo pa razvedelo o cenenosti, se bo pa samo še bolj potopil v rdeče številke.
"In the long run we are all dead." - John Maynard Keynes

alexa-lol ::

men ta x10 zgleda uredu... tipkovnica včasih paše, še posebej pozimi ko maš rokavice...
Win phone bi bil X10 z androidom in zmogljivostjo S3/Lumia 920 ... bomo videli kakšen bo novi OS..

zee ::

Telefone z zaslonom na dotik imam ze zadnja stiri leta, pa nisem se nikoli imel tezav pri tipkanju v mrazu. Zaslon je bil malenkost manj odziven, vendar tudi pri Nokiah s tipkami ni bilo pozimi nic drugace, dasiravno za tipkanje nikoli ne uporabljam rokavic.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

FlyingBee ::

dasiravno izgleda kot mešanica iphone 5 in optimus 3D, je na pogled všečen in zna biti z inovativnim SW-jem, dobra napoved za prihodnost RIM-a

Tilen ::

tipkovnica včasih paše, še posebej pozimi ko maš rokavice...


Lumia 920 deluje tudi, če tapkaš z rokavicami.

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

WamPIRe- ::

Tilen je izjavil:

tipkovnica včasih paše, še posebej pozimi ko maš rokavice...


Lumia 920 deluje tudi, če tapkaš z rokavicami.



To vse dela tudi na mojem S3.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Tody ::

Heh, push maile imajo vsi že? Led lučke tud in stranske gumbe majo tud Androidi :) Pomoje bo težko prepričat uporabnike, ki so šli čez da je trda tipkovnica the thing to go. Ker mislim da je v večini dobra samo za tipkanje med vožnjo, da lahko slepo tipkaš. Če najdejo zadost velik procent ljudi, ki jim je to top potem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

blue ::

Največji problem bo, da bo na voljo malo aplikacij...
Super bi bilo, če bi na začetku bilo možno poganjati android aplikacije.

Relanium ::

Tody je izjavil:

Heh, push maile imajo vsi že? Led lučke tud in stranske gumbe majo tud Androidi :) Pomoje bo težko prepričat uporabnike, ki so šli čez da je trda tipkovnica the thing to go. Ker mislim da je v večini dobra samo za tipkanje med vožnjo, da lahko slepo tipkaš. Če najdejo zadost velik procent ljudi, ki jim je to top potem...

Kak bi najraj okol kepe take izmečke....

Greš lepega dneva počas čez parking pa ena skor v tebe butne.
Pol te pa gleda ko teleta..
Greš v trgovino s telefoni pa tam ene debatirajo blab blah, jada jada sam tal je boljš, lažje tipkam (a vš ful med vožnjo tipkam, .......)

Da mam kdaj js kontakt s takim osebkom, me dolgo ne bo pozabil!
(večinoma pa to videvam ženske)

_Dormage_ ::

blue je izjavil:

Največji problem bo, da bo na voljo malo aplikacij...
Super bi bilo, če bi na začetku bilo možno poganjati android aplikacije.

Zakaj bi blo to dobro?
Vsi tumbajo to in res nima smisla.
Če rabiš android aplikacije potem kupiš anrdoid telefon.

damjanll ::

blue je izjavil:

Največji problem bo, da bo na voljo malo aplikacij...
Super bi bilo, če bi na začetku bilo možno poganjati android aplikacije.


Ta nov blackberry 10 OS ima subset android API-jev, in se da prepakirat obstojece android aplikacije da delajo na blackberry-u:

http://developer.blackberry.com/android/

Tako da to se da, in veliko od android appsov je ze na ta nacin skonvertiranih da bodo delali na BB10.

Vso sreco RIM-u :)

Yama ::

kaj vsi o nekih aplikacijah sanjate, a ni bilo včasih super ko si dobil štoparico, flashlight in podobne samoumevne zadeve out of the box? :)
Saj je super da lahko neko random uporabnost dobiš tako, ampak proizvajalci se mi zdi se ne potrudijo nekih osnovih stvari več naložit ali se motim? (imam izkušnjo z nekaj bolj poceni androidi)

JesusChrist ::

jaz pa dlje mam touch telefone, bolj pogrešam fizične tipkovnice
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Tody ::

JesusChrist, ali lahko poveš zakaj? Jaz pišem maile in msg brez problema, pa me zanima kje majo ljudje probleme, nevem kako je z ljudmi ki imajo debele prste ali kaj takega ? :)

alexa-lol ::

Tody je izjavil:

JesusChrist, ali lahko poveš zakaj? Jaz pišem maile in msg brez problema, pa me zanima kje majo ljudje probleme, nevem kako je z ljudmi ki imajo debele prste ali kaj takega ? :)


Tu gre pač za preferenco... zakaj imajo nekateri radi kebab s solato, nekateri pa brez... pač tako jim paše.

Looooooka ::

Androidovci postajajo bolj neznosni od Jabolcnikov.
Ne more vse laufat istega sranja no.
jaz bi nehal uporabljat telefon ce bi na vseh laufal Android.
Folku bi lepo zacel metat kamencke v okno dokler ne vzpostavim "zveze" :)

M.B. ::

Gor bojo tekle Android aplikacije, HTML aplikacije, Air aplikacije in pa C++ (Qt, Cascade najbolj Native) aplikacije in igre.

Že Playbook zgleda fajn. Geste so zelo uporabne. Je vse vedno na istem mestu. Pa še hvalijo se da ima njihov browser največjo podporo za html 5 na html5test. Bo pa treba videt če bo BB 10 res to. Na Dev Alpha zgleda zanimivo. Bo treba zdaj videt, ko se klici pa smsi vključijo na alpha napravah.
@zee Že OS 2.1, ki je na Playbooku je nekaj čisto drugačnega. Spodaj je namreč QNX, je pa še vedn delno Java + AIR, Android in HTML 5. OS 10 pa je v C++.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

gabl136 ::

Tisti ki imamo blackberry telefone (predvsem Bold modele) vemo zakaj jih imamo. Noben drug proizvajalec nima niti podobne storitve kot je BIS/BES, za tiste ki imamo telefon predvsem za poslovno rabo je to najboljša zadeva, sploh kar se tiče podatkovnega prometa v tujini. Dokler ne bo noben drug proizvajalec nudil kaj podobnega bom uporabljal BB. Je pa res da ti telefoni prvenstveno niso namenjeni za igračkat se :) Ne razumem pa folka ki trdi da lahko na touch screenu tipka enako hitro kot na qwerty tipkovnico, tega enostavno ne verjamem. Je pa kombinacija qwerty keyboard + touch (BB Bold 9900, Nokia E6) super uporabna zadeva. Prednost v telefonih kot so Galaxy S, Iphone vidim samo v tem da je res super zadeva za net pa za igrce. Ampak zato obstajajo pa tudi tablica (Playbook, Ipad...) ali pa tisti mini prenosniki. Jusm my opinion :)

Me pa fajn firbec matra kakšne bojo tele desetke. Všečno se mi sliši predvsem integriran BIS v operacijskem sistemu, kar pomeni da pri operaterju nebo več treba plačevat dodatno 12€/mesec. Bomo vidli :)

Hayabusa ::

Ti pišeš romane na BB ? Resno vprašanje.Ker če da, potem si omisli prenosnika.

test
touch screen vs qwerty
http://blog.laptopmag.com/can-qwerty-te...

in še
dvorak vs qwerty
http://hanschen.org/2010/01/30/dvorak-t...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Invictus ::

Blackberry je zakon za emaile, sploh s fizično tipkovnico. Sam sem imel (oz. ga imam še pa ga ne uporabljam) nek starejši Blackberry.

Precej boljši od Androida, in se mi ni sesuval. Osnovne storitve so delale super. Dodatne aplikacije? Poslovnih aplikacij je dovolj. Ostalo me niti ne zanima.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

WhiteAngel ::

@Tody: Fizicno tipkovnico rabis zato, da imas zaslon frej. Ce imas npr. kaksen terminal ali podobno odprt, poj nicesar ne vidis vec, ker imas tipkovnico cez 2/3 zaslona.

gabl136 ::

Ne, ne pišem romanov, napišem pa vsak dan na telefonu veliko količino mailov, na fizično tipkovnico sem lažje točen in ni treba karnaprej popravljat, da o slepem tipkanju ne govorim...skratka na qwerty tipkovnico napišem ravno tako hitro (ali pa skoraj tako hitro) kot na računalniku, kar pomeni da lahko delam vse na terenu, kar mi prišpara ogromno časa, tako da touch screena za poslovno rabo ne maram pa če mi ga šenkajo. Poleg tega so pa še bolj občutljivi, in glede na to da sem konj in mi telefon leti po tleh vsaj nekajkrat na teden bi pomoje vsakega touchscreena precej hitro uniču.

FlyingBee ::

za resno poslovno uporabo ga ni čez BB s fizičo tipkovnico, vse ostalo je za igrajčkat

Looooooka ::

gabl136 je izjavil:

Tisti ki imamo blackberry telefone (predvsem Bold modele) vemo zakaj jih imamo. Noben drug proizvajalec nima niti podobne storitve kot je BIS/BES, za tiste ki imamo telefon predvsem za poslovno rabo je to najboljša zadeva, sploh kar se tiče podatkovnega prometa v tujini. Dokler ne bo noben drug proizvajalec nudil kaj podobnega bom uporabljal BB. Je pa res da ti telefoni prvenstveno niso namenjeni za igračkat se :) Ne razumem pa folka ki trdi da lahko na touch screenu tipka enako hitro kot na qwerty tipkovnico, tega enostavno ne verjamem. Je pa kombinacija qwerty keyboard + touch (BB Bold 9900, Nokia E6) super uporabna zadeva. Prednost v telefonih kot so Galaxy S, Iphone vidim samo v tem da je res super zadeva za net pa za igrce. Ampak zato obstajajo pa tudi tablica (Playbook, Ipad...) ali pa tisti mini prenosniki. Jusm my opinion :)

Me pa fajn firbec matra kakšne bojo tele desetke. Všečno se mi sliši predvsem integriran BIS v operacijskem sistemu, kar pomeni da pri operaterju nebo več treba plačevat dodatno 12€/mesec. Bomo vidli :)

Odvisno od telefona. Na mojem WP7 lahko tipkam enako hitro. Problem je bolj v tem, da ste eni navajeni na tist obcutek fizicne tipkovnice, ki ma pa poleg tega, da dejansko ni hitrejsa(spet odvisno od telefona in nesnage, ki je gor) se en problem.
Gumbi se lahko znucajo in si dejansko pocasnejsi.
Jst bl upam, da so OS zrihtal. Ker stari blackberryji iz nekega cudnega razloga postanejo hudicevo pocasni ce ne brises msgjev in mailov.
Tega problema pri drugih recimo NI.
Je pa seveda interno msgjanje in pushmail pac prednost BB-ja.
Tisti, ki kupujejo telefon in g apotem ocenjujejo na podlagi igric pa res lahko BB lepo preskocijo :)

gabl136 ::

Bolde imam že odkar obstajajo in lahko iz prve roke povem da obrabljanje tipkovnice ni problem (pri Boldu 9000 je pa bil problem obraba kroglice/trackpada). Pa pozabljaš na slepo tipkanje. To pri touchu odpade. Verjamem pa da se tudi na touch navadiš. Samo ne vidim razloga zakaj bi se navajal :)

Kar se tiče počasnosti OSa težko karkol rečem ker nikoli nisem mel problemov, vendar drugega kot Bolda nikoli nisem mel. Curve 8520 ima sesta in res včasih pojambra da ni isti kot je bil Bold 9000.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

SaXsIm ::

Bi mel takoj, samo kaj, ko bojo cene zagotovo navite v višave...
SaXsIm

smash ::

Tody je izjavil:

JesusChrist, ali lahko poveš zakaj? Jaz pišem maile in msg brez problema, pa me zanima kje majo ljudje probleme, nevem kako je z ljudmi ki imajo debele prste ali kaj takega ? :)


v bistvu ti ne verjamem, da lahko z eno roko brez problema napišeš tako točno kot kdorkoli z tipkovnico

potem pa dodajmo še eno stopnjo težavnosti več, ko zahtevam da napišeš nekaj brez da bi gledal telefon

Tody ::

No ampak, uporaba tipkovnice v primerjavi z tema dvema opraviloma ali manjši ekran ko gledaš recimor google maps? Mislim nekako res ne moreš primerjat kakega HTC ACE ali kako podobno prduljo. Z Galaxy ali pa ONE ali pa Iphonom se pa pozna razlika. Slepega tipkanja pa niti ne uporabljam na telefonu.

JesusChrist ::

Tody če veliko tipkaš to pomeni, da je itak velika večina ekrana (polovica ali več) zasedena s tipkovnico in se ravno pokrije s tistim "manjšim ekranom". Pa še ne deluje niti približno kot bi morala... ni je čez fizično
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

bozicek ::

Looooooka je izjavil:


Gumbi se lahko znucajo in si dejansko pocasnejsi.
Jst bl upam, da so OS zrihtal. Ker stari blackberryji iz nekega cudnega razloga postanejo hudicevo pocasni ce ne brises msgjev in mailov.
Tega problema pri drugih recimo NI.
Je pa seveda interno msgjanje in pushmail pac prednost BB-ja.


Kurca...Android, ce imam vec kot 1000 smsov od ene osebe, zacne stekat.
Ce imam vec kot 20 sms pogovorov razlicnih ljudi zacne stekat.
Ko pa zbrisem rata nazaj normalno odziven

in to na treh kar sem jih imel/imam
Darila letos samo za poredne

smash ::

bozicek je izjavil:

Looooooka je izjavil:


Gumbi se lahko znucajo in si dejansko pocasnejsi.
Jst bl upam, da so OS zrihtal. Ker stari blackberryji iz nekega cudnega razloga postanejo hudicevo pocasni ce ne brises msgjev in mailov.
Tega problema pri drugih recimo NI.
Je pa seveda interno msgjanje in pushmail pac prednost BB-ja.


Kurca...Android, ce imam vec kot 1000 smsov od ene osebe, zacne stekat.
Ce imam vec kot 20 sms pogovorov razlicnih ljudi zacne stekat.
Ko pa zbrisem rata nazaj normalno odziven

in to na treh kar sem jih imel/imam


potem ni kriv android, temveč aplikacija - zamenjaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

Tody ::

Men tole z 20 različnimi osebami dela brez problema, res je pa da nimam 1000 msg od ene osebe (sem mel ene 500), res je tudi da nimam neke podhranjene zadeve ampak sem mel zmeri takrat najboljše od HTC. Ne moreš dat 50 eur za telefon in pričakovat da se bo obnašal isto kot tisti za 500.

lostsoul ::

Glede blackberrija: Imam blackberry 10 alpha napravo, je hitra, odzivna, brskalnik je bolš kot od drugih tipkovnica pa dobra za popizdit. Android aplikacijo sm pretvoru in jo naložu tudi za BB10 (ja, blackberry 10 podpira android aplikacije!). Vse skupaj je novo, čez par minut bomo vidli kaj bo! Video live!

LordPero ::

Fizične tipkalice so vsekakor boljše (imam hi-end tič screene že toliko let, pa se še vedno počutim debilno, ko/ker moram pod prste gledat, ko tipkam ...), vsekakor si želim slider a la N900 (torej velik ekran + qwetry, kompromis je debelina), sam očitno so vsi šli na obisk h dodotu.

Also, fizična tipkovnica pomeni, da lahko dostopaš do konzole ali kaj podobnega, klikaš bližnice, pišeš daljše zadeve brez da bi imel efektivno vsaj pol ali 3/4 manjši ekran etc., ampak ja, tudi v npr. desktop Winsih sam veliko več uporabljam tipkovnico (za ne-txt namene) kot večina, tako da me ne presenečajo smernice razvoja.

Večina folka tudi ne natipka več kot ene vrstice txta na telefone, za kar pač res ne rabiš fizične tipkovnice (ne vem sicer zakaj odgavrjat na maile enovrstično samo zato, ker to delaš s telefona ... ?).

Glede OSa pa, iOS, WP in Android so mi vsi precej za stare starše narejeni (sicer imam Android), vse drugo, kar sem občudoval v zadnjih letih, je crknilo (večina projektov že preden je prišla do prodaje), tako da sedaj mi ostaja samo še Ubuntu in BB (aja, Tizen še nekje lurka).
Ker ja, kar se mene tiče, je bil Maemo še najboljši os :(.

_Dormage_ je izjavil:

Če rabiš android aplikacije potem kupiš anrdoid telefon.

To seveda ne deluje tako, skoraj noben z Androidom/iOSom/WP ne potrebuje aplikacij (funkcij) vezane na točno ta OS, ampak podpora pomeni zelo veliko in ni omejena samo na tekoče delovanje in krpanje lukenj. Samo pač lepo je imeti veliko možnosti izbire random aplikacij, očitno predvsem tistih neumnih, neuporabnih (ker pač ja, iŠtacuna in gTrgovina sta 90% crapa -nič narobe s tem). Pa ne rečt, da si še niste namestili kakšne jezne perjadi ali daljinca.

Zvišuje se tudi število imetnikov pametnih telefonov (sploh Android, sicer tudi WP & iOS), ki recimo popolnoma nikoli ne dostopa do interneta s telefonom (niti za nastavit pošto ali se prijavit u app trgovino, stock OS s trgovine, klici in SMSi).

Also, že nasploh so mi te predstavitve ameriškega stila precej bedne, ampak ta Rim/BBjeva se mi je zdela še malce bolj bedna :).
LordPero

smash ::

LordPero je izjavil:

Fizične tipkalice so vsekakor boljše (imam hi-end tič screene že toliko let, pa se še vedno počutim debilno, ko/ker moram pod prste gledat, ko tipkam ...), vsekakor si želim slider a la N900 (torej velik ekran + qwetry, kompromis je debelina), sam očitno so vsi šli na obisk h dodotu.

Also, fizična tipkovnica pomeni, da lahko dostopaš do konzole ali kaj podobnega, klikaš bližnice, pišeš daljše zadeve brez da bi imel efektivno vsaj pol ali 3/4 manjši ekran etc., ampak ja, tudi v npr. desktop Winsih sam veliko več uporabljam tipkovnico (za ne-txt namene) kot večina, tako da me ne presenečajo smernice razvoja.

Večina folka tudi ne natipka več kot ene vrstice txta na telefone, za kar pač res ne rabiš fizične tipkovnice (ne vem sicer zakaj odgavrjat na maile enovrstično samo zato, ker to delaš s telefona ... ?).

Glede OSa pa, iOS, WP in Android so mi vsi precej za stare starše narejeni (sicer imam Android), vse drugo, kar sem občudoval v zadnjih letih, je crknilo (večina projektov že preden je prišla do prodaje), tako da sedaj mi ostaja samo še Ubuntu in BB (aja, Tizen še nekje lurka).
Ker ja, kar se mene tiče, je bil Maemo še najboljši os :(.

_Dormage_ je izjavil:

Če rabiš android aplikacije potem kupiš anrdoid telefon.

To seveda ne deluje tako, skoraj noben z Androidom/iOSom/WP ne potrebuje aplikacij (funkcij) vezane na točno ta OS, ampak podpora pomeni zelo veliko in ni omejena samo na tekoče delovanje in krpanje lukenj. Samo pač lepo je imeti veliko možnosti izbire random aplikacij, očitno predvsem tistih neumnih, neuporabnih (ker pač ja, iŠtacuna in gTrgovina sta 90% crapa -nič narobe s tem). Pa ne rečt, da si še niste namestili kakšne jezne perjadi ali daljinca.

Zvišuje se tudi število imetnikov pametnih telefonov (sploh Android, sicer tudi WP & iOS), ki recimo popolnoma nikoli ne dostopa do interneta s telefonom (niti za nastavit pošto ali se prijavit u app trgovino, stock OS s trgovine, klici in SMSi).

Also, že nasploh so mi te predstavitve ameriškega stila precej bedne, ampak ta Rim/BBjeva se mi je zdela še malce bolj bedna :).


kaj je mel maemo tako dobrega oz boljšega, kar nima android?

M.B. ::

Najbolj zanimivo na predstavitvi je ko vsi govorijo kak so zelo srečni pa pa vse ko da bi z lista brali. Tu Apple najbolj zmaga ko se še tebi zdi kak je vse kul ko oni buče prodajajo. :)

@lostsoul Kaj pa baterija? Poznam nekoga z dev alpho, ko se najbolj pritožuje da se baterija 6 ur prazni pa 6 ur polni. Res pa je da ima telefon brez tipkovnice.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

LordPero ::

6h prazni in 6h polni se tudi kak drugi hi-end phone, če ga non stop uporabljaš :).

Ja, predstavitev mi je bila res bedna, saj so imeli valid pointe, ki pa so jih komaj omenili, vse se jim je šlo za ploske in wawe. Tudi sam scenarij, kako so predstavljali (sam pogovor je biu beden, pa tudi kar so najbolj hvalili je bilo najmanj uporabno, kar konkurenca že ima etc.) je bilo neumno. A se res ne bi dalo samo po alinejah povedati in pokazati?

Nisem še dosti videov 10ke pogledal, ampak se mi zdi, da so res ogromno časa dali v optimizacijo hitrosti delovanja (to je npr. Apple prvo naredil, osnovne funkcije pa dodal par let kasneje).
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applove novosti: iPad Pro, iPhone 6S, nove ure, WatchOS 2, iOS 9 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
10632616 (21537) Furbo
»

Applove novosti: iPad Air 2, iPad Mini 3, novi iMac z Retino, OS X 10.10, iOS 8.1 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
17456917 (49291) Nummy
»

BlackBerry 10 izšel, nova telefona, RIM ni več RIM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
5518538 (14047) bluefish
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219126 (7732) zee
»

C64 emulator za iPhone spet prepovedan, obilica novosti z Androidom

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
73826 (3243) urke710

Več podobnih tem