» »

Diski problematični ali matična?

Diski problematični ali matična?

turist1 ::

naenkrat se PC noče več zagnati... dolgo ga nisem uporabljal...

start pcja, cel zaslon črn.... lučka za power utripa skoraj 2x v sekundi....rdeča za buzy PC pa utripa nonstop npr 3x v sekundi...

ne morem v bios itd...

imam 3 sata diske.. sem vse diske odklopil in poskusil start da vidim ali jih matična zazna... isto, včasih celo bios zažene in vidim da zazna tisti disk ki je priklopljen.... minut nazaj sem zagnal pc, videl v biusu da ga je zaznal, restart pcja... sedaj je pa black screen... restart isto... enkrat zazna drugič ne?... kaj je problem :(
  • spremenil: turist1 ()

Janac ::

Se pravi tudi POSTA ne?

turist1 ::

Janac, ne razumem o čem govoriš? sedaj sem na drugem pCju...

včasih zazna disk ki ga priklopim v večini primerov ga ne zazna...

turist1 ::

ja saj pravim, od 3 diskov, kateregakoli priklopim, ko restartam pc, je monitor ČRN.

parkrat mi je uspelo in sem prišel v bios.
3 sata diski, vsak sata ima svoj sata (podatkovni kabel), kable za napajanje (molex al kaj so že ) s pa nekateri delijo... a to nima veze...

je možno da je grafična?... dvomim..

Rainbow Dash ::

ce mas se kak drug sata kabel probi prvo to zamejat, probi na drug molex al ka mas napajalni kabel za HDD priklopit, ce to naredis pa se kr nedela,
pol ce mas intergrirano grafo, pa mas se 1 na pci slotu, jo dj vn, pa probi ce na intergrirani dela.
Lahk da se ti je kak kabel iz matične izklopu...

Pa ce mas 3 trde diske, si meu najverjetneje nastimano da je 1 master/ 2 slave..
Ce priklopljas pol una 2 ko sta slave, bi pomoje mogu dat da sta masterja nazaj...


tuki mas mal razlozeno... Sam un connector na HDD-ju das drugam...

Lp

Zgodovina sprememb…

turist1 ::

nimam drugih sata kablov trenutno...

na sata ni potrebno menjat jumperjev v biosu le oznacis kateri je primary boot. ni v tem problem...

preoblem je ker ko prizgem pc je vse crno! torej ne pridem do biosa itd...
gledam škatlo, utripa lucka za power 2x na sekundo in DVD enota.. 3x na sekundo... (prazna je ni, cdjev notri)...

verjetno ni problem v grafični? ampak drugje? diski... :/

turist1 ::

hm.... ok povezal vse 3 diske...in ugotovil sledeče:

1.včasih pridem v windowse!
2. restartam PC, cel zaslon črn.... kot da bi bila grafična fuč??utripata lučki za power na PCju in lučka na DVD enoti.
3. je možno da je grafična problem, enkrat dela drugič ne?.. lahko kako preverim grafično razen tako da bi preveril z drugo grafično, ki je nimam....

Hayabusa ::

Odklopiš vse diske, kako dela ?
Lahko da je zanič (preslab) napajalnik, lahko da so napihnjeni kondenzatorji na os. plošči.

Napiši HW konfiguracijo.

Rainbow Dash ::

ce mas kak zunanji trdi disk, odklopi te 3 ko jih mas dle not, pa na zunanjega naloz winse, ce bo delalo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514038 (3204) MasterKiD
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517874 (6620) solatko
»

SATA 3 kartica?

Oddelek: Kaj kupiti
363433 (2461) KTr1sk
»

Težave s komponentami

Oddelek: Pomoč in nasveti
8991 (862) Dead_Eye
»

Kako dobiti podatke s SATA diska?

Oddelek: Strojna oprema
121270 (1033) Spajky

Več podobnih tem