» »

Samsung galaxy S4

Samsung galaxy S4

««
4 / 15
»»

17rnn ::

M-XXXX je izjavil:

Primerjava zaslonov:
http://blog.gsmarena.com/a/showpic.php?...
http://blog.gsmarena.com/a/showpic.php?...
http://blog.gsmarena.com/a/showpic.php?...

design? ja, zelo veliko je imaš od tega, ko daš v etui, kot večina uporabnikov

Vse je relativno. Nekateri imajo telefon zgolj kot modni dodatek in takim je pač lepota najpomembnejša.

Meni osebno ni tako zelo. Pa razni bumperji in podobno? Smeh no... Telefon je za uporabljat ne pa gledat in ujčkat. Fuck it, če ga razbiješ greš pa po drugega. Ne pa da ga gledaš doma v vitrini, da ja nebi dobil kakšne praske..


Sploh ne gre za to, da je telefon modni dodatek. Gre za to, da če kupiš premium napravo za velik denar, hočeš premium občutek, ne pa cheap plastike, s katere se začne po prvem padcu telefona po tleh ali po nekajkratnem izvleku iz žepa, luščiti barva, spodaj pa se skriva še bolj cheap črna plastika. Tudi Nokia uporablja umetno maso za ohišja pa jih redkokdo zaradi tega kritizira, pa HTC One X tudi, pa nihče ni rekel, da ti telefoni izgledajo in imajo občutek, da so "cheap". Samsung se pa na trenutke obnaša kot, da so ZTE, Huawei in podobni diletanti ...

Misliš, da si lastnik Mercedesa, ki je odštel 50k€ v notranjosti želi cheap plastiko kot v Kii, Hyundaju itd.? Pa to ne pomeni, da je človek nek hud šminker ...

M-XXXX ::

Sploh ne gre za to, da je telefon modni dodatek. Gre za to, da če kupiš premium napravo za velik denar, hočeš premium občutek, ne pa cheap plastike, s katere se začne po prvem padcu telefona po tleh ali po nekajkratnem izvleku iz žepa, luščiti barva, spodaj pa se skriva še bolj cheap črna plastika.

Tega ne zanikam, občutek bi bil lahko veliko boljši.

Vendar pretiravat ti pa ni treba. Vse praske se bodo na aluminiju (ko že HTC One primerjamo) poznale veliko prej. Udrtine prav tako prej nastanejo in se poznajo na togem materialu (aliminiju). Kaj narediš ko imaš popraskan aluminij na telefonu? Pa kakšen strošek je menjava pri aluminijastem unibody telefonu ter kakšen je strošek menjave 2-3€ plastičnega pokrovčka? Se mi je zdelo. Potem pa še razlika v temperaturi pri držanju kovinskega telefona ali plastičnega (mrzlo/vroče vreme).

Pa kakšno luščenje barve? Ste na glavo padli?

Vsak material ima svoje prednosti in s tem tudi slabosti. Trenutno pač Samsung meni da ima plastika več prednosti kot slabosti glede na konkurenco.

mm46 ::

M-XXXX je izjavil:

Vendar pretiravat ti pa ni treba. Vse praske se bodo na aluminiju (ko že HTC One primerjamo) poznale veliko prej. Udrtine prav tako prej nastanejo in se poznajo na togem materialu (aliminiju).

Na črnem najbrž res, na srebrnem pa bomo vidli ko bo nekja časa na trgu. Pri meni je bil tako prvi iphone kot 2 alu macbooka po več kot treh letih brez praske.

M-XXXX je izjavil:


Kaj narediš ko imaš popraskan aluminij na telefonu? Pa kakšen strošek je menjava pri aluminijastem unibody telefonu ter kakšen je strošek menjave 2-3€ plastičnega pokrovčka? Se mi je zdelo. Potem pa še razlika v temperaturi pri držanju kovinskega telefona ali plastičnega (mrzlo/vroče vreme).

Cenejši je seveda plastičen pokrovček.
Kar se pa tiče držanja telefona pa je ta glossy hrbet pr s3 katastrofa, sploh ko se mal segreje in se začnejo roke potit. s2 in g. nexus sta bila v tem pogledu veliko boljša, sploh nexus.

M-XXXX je izjavil:


Pa kakšno luščenje barve? Ste na glavo padli?



M-XXXX je izjavil:

Vsak material ima svoje prednosti in s tem tudi slabosti. Trenutno pač Samsung meni da ima plastika več prednosti kot slabosti glede na konkurenco.

Se strinjam, se pa da tudi plastiko veliko bolje naredit, da nimaš takega cheap filinga v roki, npr... lumia 800/920 (obvezno mat) in one x.

17rnn ::

M-XXXX je izjavil:

Sploh ne gre za to, da je telefon modni dodatek. Gre za to, da če kupiš premium napravo za velik denar, hočeš premium občutek, ne pa cheap plastike, s katere se začne po prvem padcu telefona po tleh ali po nekajkratnem izvleku iz žepa, luščiti barva, spodaj pa se skriva še bolj cheap črna plastika.

Tega ne zanikam, občutek bi bil lahko veliko boljši.

Vendar pretiravat ti pa ni treba. Vse praske se bodo na aluminiju (ko že HTC One primerjamo) poznale veliko prej. Udrtine prav tako prej nastanejo in se poznajo na togem materialu (aliminiju). Kaj narediš ko imaš popraskan aluminij na telefonu? Pa kakšen strošek je menjava pri aluminijastem unibody telefonu ter kakšen je strošek menjave 2-3EUR plastičnega pokrovčka? Se mi je zdelo. Potem pa še razlika v temperaturi pri držanju kovinskega telefona ali plastičnega (mrzlo/vroče vreme).

Pa kakšno luščenje barve? Ste na glavo padli?

Vsak material ima svoje prednosti in s tem tudi slabosti. Trenutno pač Samsung meni da ima plastika več prednosti kot slabosti glede na konkurenco.


Plastika je lahko zalo dober material s premium občutkom (serija Lumia, HTC One X, ...) problem je v tem, da ni tako tanka, kar pomeni da je debelejši tudi telefon - to pa nekaterim seveda ni všeč. Torej se mora proizvajalec odločiti ali bo specifikacije "navijal" do skrajnih meja in uporabil poceni plastiko (ki je IMHO nasprotna ideji premium telefona) ali bo uporabil jeklo, steklo ali kvalitetno plastiko, ob povečani debelini telefona ali pa aluminij, ki omogoča tanek telefon a je problem pri barvi ...

Produkt je vedno serija kompromisov in Samsung se IMHO zaradi PR in marketinga odloča za navijanje specifikacij - več jeder, Mghz, Mpix, bolj žive barve itd. - ker to pomeni, da povprečen, relativno neuki kupec iz serije "top" telefonov na polici, vzame tistega, ki ima na listku najvišje številke, na ekranu pa najbolj žive barve. Privarčujejo pa med drugim tudi z uporabo cheap plastike. Večina kupcev nas pač nima možnosti vzeti telefon za teden ali dva na test, da vidimo kako se obnese, stara itd. v realnem življenju.

P.s. Poznam dva lastnika GS3 in oba imata na mestih udarcev grde praske s katerih se lušči barva, spodaj pa "zija" cheap črna plastika. iPhone 5 popraskan in obtolčen ne zgleda tako obupno (tudi črna verzija). Nekateri materiali se pač bolje starajo kot drugi - npr. jeans, les, jeklo, v nekaterih primerih tudi aluminij in plastika ...
http://www.subtraction.com/2007/07/16/d...
http://designmind.frogdesign.com/blog/a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

bdoxx ::

me zanima kaj bodo samiju očital ko/če bo zamnjal svojo ''crap'' plastiko z nekimi ''premium'' materiali.

17rnn ::

Saj že krožijo govorice, da se za Note 3 in GS 5 razmišlja o boljših materialih. Gospodje in gospe se hitro učijo ni kaj. Bolj me sicer zanima kako bodo ob boljših materialih implenetirali možnost menjave baterije in sd kartice ter sprejem signalov in višino cene, kar so glavni problemi "premium" materialov. Med tem Apple (po govoricah) razmišlja o uporabi tanjše plastike ojačane s "steklenimi" in drugimi vlakni. Eni se z materiali premikajo proti cenovnemu vrhu, drugi proti dnu :) vsak pač poskuša izničiti svoje pomanjkljivosti ...

PINki ::

M-XXXX: Imam S2 pa se je vse prej spraskalo (okvir in robovi) kot pa ta pokrovček baterije za 2-3€.

Pa ko že omenjaš verzijo software. Neke bistvene razlike med 4.1 in 4.2 ni in če so dosegli večjo stabilnost na 4.1 naj potem s tem shipajo telefon in v doglednem času updatajo ne pa na vrat, na nos kot samsung in potem spustijo takšne buge naprej ala superbrick itd. Ne glede na to, da ima samsung hitrejši procesor (za kar 12% :))-kar te pali) še vseeno rabi dlje, da pride do homescrena kot večina drugih telefonov in odpira dialer 3 sekunde. Seveda tudi vemo, da boš ti to rešil z uporabo custom roma, ampak kaj pa tisti ki ga ne bodo.

FlyingBee ::

mm46 je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Siddh je izjavil:

koliko ljudi sploh kdaj menja baterijo? mogoče dva, trije na vsakih sto kupcev


ja bi bil zanim podatek, ponavadi je na baterijo še manj garancije in če ne drugega, ga težje prodaš, ko se ga naveličaš ... je pa vsekakor HTC One vseeno relativno dober telefon

Prvega iphona sem imel 3 leta, i4 pa dve leti in pol (sedaj ga naprej uporablja oče) in pri nobenem ni blo potrebe po menjavi baterije. Na notebooku sem jo menjal po skoraj petih letih in 750 ciklih...


malo prirejeno, ampak aplikativno, ena lastovka še ne prinese pomladi ali pa tudi slepa kura zrno najde ... drugače pa si se preveč omejil na apple za take primerjave in argumente

17rnn ::

Ouch:
http://allthingsd.com/20130423/galaxy-s...

"I urge readers looking for a new Android smartphone to carefully consider the more polished-looking, and quite capable, HTC One, rather than defaulting to the latest Samsung."
"While many will compare the Galaxy S 4 with the iPhone 5, I also compared it with the $200 HTC One, which came out April 19. The HTC has a handsome, sturdier, aluminum body, dual stereo speakers, an excellent camera, better screen resolution than the new Samsung and twice the base memory for the same price.
If you're a nut for lists of new features, love Samsung or crave an even bigger display, the Galaxy S 4 may be for you. It's a good phone, just not a great one."

Vajenc ::

sturdier, aluminum body, dual stereo speakers

To so edina dejstva, ki govorijo v prid HTC One, vse ostalo pa je bolj kot ne bolje pri SGS4. Meni osebno tudi aluminium body ne pomeni nobene prednosti. Me pa moti srebrno pobarvan plastičen rob na SGS4, ki se bo najverjetneje lupil podobno kot tisti na SGS i9000.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

PARTyZAN ::

"Srebrn" rob je že na SGS3, plastika je takšne barve kot vidiš. Ni barvana.

Vajenc ::

PARTyZAN je izjavil:

plastika je takšne barve kot vidiš. Ni barvana.

Če to drži, potem je to še en razlog več za izbiro SGS4. Trojke nisem imel, pri enki pa je bilo odstopanje srebrnega premaza, poleg manjka led fleša oz. lučke edini zaresen očitek telefonu.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

JohanP ::

17rnn je izjavil:

Ouch:
http://allthingsd.com/20130423/galaxy-s...

"I urge readers looking for a new Android smartphone to carefully consider the more polished-looking, and quite capable, HTC One, rather than defaulting to the latest Samsung."
"While many will compare the Galaxy S 4 with the iPhone 5, I also compared it with the $200 HTC One, which came out April 19. The HTC has a handsome, sturdier, aluminum body, dual stereo speakers, an excellent camera, better screen resolution than the new Samsung and twice the base memory for the same price.
If you're a nut for lists of new features, love Samsung or crave an even bigger display, the Galaxy S 4 may be for you. It's a good phone, just not a great one."


Vajenc je izjavil:

sturdier, aluminum body, dual stereo speakers

To so edina dejstva, ki govorijo v prid HTC One, vse ostalo pa je bolj kot ne bolje pri SGS4. Meni osebno tudi aluminium body ne pomeni nobene prednosti. Me pa moti srebrno pobarvan plastičen rob na SGS4, ki se bo najverjetneje lupil podobno kot tisti na SGS i9000.


Pa znate angleško? Avtor članka poziva kupce le naj dejansko preverijo kateri telefon jim vizualno bolj ustreza in ne tečejo takoj po SG4, brez da preverijo konkurence. Kar je čisto fer, okusi ljudi so različni. HTC one je na pogled zelo lep telefon - če je to merilo, prav tako jabolčni izdelki. Vsaj dokler jih folk ne zavije v razne gumice in folije.
Glede plastičnega roba na SGS i9000 me zanima, kaj za vraga delate z vašimi napravami, da imate take probleme? Ker na mojem starem SGS so vidne udrtine na tem robu - normalno telefon je star skoraj 3 leta in vmes je precejkrat padel na tla - barva pa se ne lupi.

bdoxx ::

no men so pa nasploh htc telefoni grdi ko sto mater, one, 8s... bruh. še najlepši mi je bil htc diamond

Vajenc ::

JohanP je izjavil:


Pa znate angleško? Avtor članka poziva kupce le naj dejansko preverijo kateri telefon jim vizualno bolj ustreza in ne tečejo takoj po SG4, brez da preverijo konkurence. Kar je čisto fer, okusi ljudi so različni.

Znaš ti slovensko? Napisal sem, katere naštete dobrote (ja, sem jih znal prevesti) HTC One bi lahko predstavljale prednost pred SGS4.

JohanP je izjavil:


Glede plastičnega roba na SGS i9000 me zanima, kaj za vraga delate z vašimi napravami, da imate take probleme? Ker na mojem starem SGS so vidne udrtine na tem robu - normalno telefon je star skoraj 3 leta in vmes je precejkrat padel na tla - barva pa se ne lupi.

Verjetno ga nosiš v ovitku, torbici... Probaj ga en mesec imeti po žepih brez ovitka.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

JohanP ::

IMO se razumeva, linkal sem te bolj zaradi SGS pilinga. Prednosti so relativne - potrebno je DEJANSKO preveriti katera naprava ti bolj ustreza in ne teči takoj po SG4 samo zato, ker je najnovejši...
V živo nisem videl ne HTC-one in ne SG4 in se vzdržim vnaprejšnih napovedi o tem kateri je boljši - potrebno je sprobat. Primerjal pa sem SG3 in SGNII in se odločil za slednjega. testiral tudi Lumio 920 pa mi je pretežka glede na velikost in prerobustna, pa sar vrednosti so nenormalne.

Brez folije in ovitka, po žepih ves čas (2,5 leta)...

Vajenc ::

JohanP je izjavil:


Brez folije in ovitka, po žepih ves čas (2,5 leta)...

Tvoj aparat je izjema. Poznam 4 lastnike SGS i9000 in pri vseh se je na zgornjem in spodnjem robu luščila srebrna obroba. Če nisi ravno perfekcionist se sicer tudi na takega navadiš (Aged to Perfection?).
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

JohanP ::

Srebrna? Imaš nekam veliko toleranco za srebrno barvo. Na mojem SGS je metalic temno siva :D
Lahko da gre za kasnejšo serijo in so "optimizirali" proizvodnjo.

17rnn ::

Vajenc je izjavil:

sturdier, aluminum body, dual stereo speakers

To so edina dejstva, ki govorijo v prid HTC One, vse ostalo pa je bolj kot ne bolje pri SGS4. Meni osebno tudi aluminium body ne pomeni nobene prednosti. Me pa moti srebrno pobarvan plastičen rob na SGS4, ki se bo najverjetneje lupil podobno kot tisti na SGS i9000.


Saj je že v članku rečeno - če si človek, ki gleda na specse in featur-je je SGS4 prava izbira zate, če ne, je po mnenju avtorja večja verjetnost, da je One boljša izbira. Gleda se vedno celota, predvsem pa ti spec list ne more pravilno predstaviti uporabniške izkušnje, ki jo določa cel kup malih in subtilnih detajlov ter občutkov, ki jih doživiš v lastni buči, ko uporabljaš telefon. Pri tem veliko vlogo igrata tako fizičen kot software dizajn - kjer Samsung že kar tradicionalno šepa. Glede na kritike, ki jih doživljajo bodo gotovo tudi to popravili, če se le ne bodo preveč osredotočali na "trenutne" prodajne uspehe, kot to vsaj na prvi pogled počnejo pri "you know who" ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

Vajenc ::

17rnn je izjavil:


Saj je že v članku rečeno - če si človek, ki gleda na specse in featur-je je SGS4 prava izbira zate, če ne, je po mnenju avtorja večja verjetnost, da je One boljša izbira. Gleda se vedno celota, predvsem pa ti spec list ne more pravilno predstaviti uporabniške izkušnje, ki jo določa cel kup malih in subtilnih detajlov ter občutkov, ki jih doživiš v lastni buči, ko uporabljaš telefon. Pri tem veliko vlogo igrata tako fizičen kot software dizajn - kjer Samsung že kar tradicionalno šepa. Glede na kritike, ki jih doživljajo bodo gotovo tudi to popravili, če se le ne bodo preveč osredotočali na "trenutne" prodajne uspehe, kot to vsaj na prvi pogled počnejo pri "you know who" ...

Delno se strinjam, s tem, da bi dal večji povdarek na specs in features, če govorimo o pametnih telefonih. Osnovni foto, navigacijo in internet so imeli že tudi telefoni starejši od osem let, pa težko verjamem, da bi se danes telefoni s takšnimi specifikacijami dobro prodajali, ne glede kako lepo bi pasali v roko. In glede na to, da večina ne bo kupovala oba telefona hkrati, se bomo odločili predvsem na podlagi tujih testiranj, kjer trenutno prikazujejo, da ima SGS4 več prednosti kot slabosti napram HTC One oz. vsej ostali konkurenci.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Siddh ::

ta nokia 7710 ma večjo resolucijo ekrana kot pa moja xperia, razvoj pa tak no xD vidiš da v desetih letih razvoja se telefoni niso praktično nič spremenli, samo cenejši so postali


n2deep ::

Mobitel je že objavil ceno.
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

17rnn ::

Vajenc je izjavil:


Delno se strinjam, s tem, da bi dal večji povdarek na specs in features, če govorimo o pametnih telefonih. Osnovni foto, navigacijo in internet so imeli že tudi telefoni starejši od osem let, pa težko verjamem, da bi se danes telefoni s takšnimi specifikacijami dobro prodajali, ne glede kako lepo bi pasali v roko. In glede na to, da večina ne bo kupovala oba telefona hkrati, se bomo odločili predvsem na podlagi tujih testiranj, kjer trenutno prikazujejo, da ima SGS4 več prednosti kot slabosti napram HTC One oz. vsej ostali konkurenci.


Moj point je ravno to, da kdor v svojih testih in recenzijah navaja (ali bere) samo benchmarke se moti, ker je to le zelo specifičen in poenostavljen prikaz zmogljivosti telefona, česar pa nikakor ne smemo enačiti z uporabniško izkušnjo ali tem kateri je "boljši". Vsak uporabnik bi moral teden ali dva zadevo uporabljati sam in presoditi glede na svoje zahteve. Ker je to seveda v praksi težko izvedljivo in se nam uporabnikom s tem pač ne da ukvarjati, verjamemo ali ne verjamemo različnim recenzijam in drugim mnenjem. To, da večina recenzij pravi da je GS4 boljši od One pač ne drži ravno - med "večjimi" so pri The Verge, AllThingsD in NY Times rekli, da je za velko ljudi bolj primeren One, ker je enostavnejši, lepši, malce cenejši, 10-15% slabše specifikacije pa niso toliko slabše, da bi komu pokvarile uporabniško izkušnjo napram GS4, še več - na nekaterih točkah GS4 zaradi slabe izpiljenosti software-a celo šteka, kljub temu, da uporablja najhitrejši procesor (kar je malce bedno za telefon, ki ga plačaš 500€+) ...

FlyingBee ::

res ne razumem, saj itak daš telefon potem v ovitek in je vse od kvalitete ekran samo še odvisno, enim je amoled deep black fetish enima pa photoshop accurate IPS panel (baje je to ful pomembno, da so zelo realne barve na 5" zaslonu)

mm46 ::

Jaz nisem še nobenega telefona imel v ovitku. Edini telefon na katerega sem dal samo folijo na ekran je bil galaxy nexus, ker je bil ultra občutljiv na praske.
In (pentile) amoled mi ni všeč še zarad česa drugega kot pretiranih barv, ki jih itak lahko lahko (delno) nastaviš...

17rnn ::

FlyingBee je izjavil:

res ne razumem, saj itak daš telefon potem v ovitek in je vse od kvalitete ekran samo še odvisno, enim je amoled deep black fetish enima pa photoshop accurate IPS panel (baje je to ful pomembno, da so zelo realne barve na 5" zaslonu)


Ovitki so (bili) potrebni ravno zaradi (pre)slabih materialov ohišja in stekla oz. slabega dizajna.

Sicer razumem, da imajo nekateri radi globoke črne na ekranih, a se mi pri amoledu večji problem zdijo zares pretirane barve, ki na prvi pogled privlačijo kupce, po nekaj dneh/tednih uporabe pa večina ugotovi, da so slike in video na takem ekranu videti popolnoma umetne in nerealne (torej ne gre za fotorealizem in uporabo photoshopa na telefonu, ampak samo za spoštovanje določene ravni okusa pri kupcih).

Pri GS4 je baje z vključeno opcijo "movie mode" ekran videti veliko lepše, celo na ravni One, a kaj ko večina "povprečnih" uporabnikov te nastavitve nikoli ne bo niti našla v poplavi globoko zakopanih opcij v menijih. Ne vem za druge, ampak meni gre ta HD(R) izumetničenost že posebno na jetra (posledično padamo v drugo skrajnost - retro izgledi z raznimi instagram filtri in podobno). Razvoj zaslonov mora iti v čim večjo realnost prikaza - da sploh ne veš, da gledaš zadevo na ekranu ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

Vajenc ::

Kvaliteten in prijeten review.

Samsung Galaxy S4

HTC One - žal brez testa kamere

V kratkem naj bi testirala še zgornja dva "side by side" + HTC One camera test.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

FlyingBee ::

17rnn je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

res ne razumem, saj itak daš telefon potem v ovitek in je vse od kvalitete ekran samo še odvisno, enim je amoled deep black fetish enima pa photoshop accurate IPS panel (baje je to ful pomembno, da so zelo realne barve na 5" zaslonu)


Ovitki so (bili) potrebni ravno zaradi (pre)slabih materialov ohišja in stekla oz. slabega dizajna.


ovitki so odkar zedevce stanejo 500+ EUR

Sba ::

Se splača nadgraditi iz S2 ali raje počakati na naslednjo generacijo?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

mjolnir ::

Na sII lahko počneš čisto vse, tako da se ti najverjetneje ne splača, razen če ti denar ni problem in bi rad novejši/boljši model.

Sba ::

Ravno zato sprašujem. Glede na to, da me denar ne žuli je res vprašanje, kaj bi s tem pridobil poleg večjega zaslona in boljšega fotoaparata. Na S2 sicer pogrešam NFC, da bi si lahko sprogramiral tage, ampak to je bolj kot ne igračka. Ostalih bonbončkov, ki jih prinaša S4 verjetno niti nebi redno uporabljal.

Sem pa tudi S2 nabavil zelo impulzivno, ampak za tega mi ni žal. :))
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

M-XXXX ::

Sem ga prejle vzel v Lj. Imel so cca 30-40 komadov (dobil sem predzadnjega v Sloveniji:D) Prav tako smo zastonj dobili flip cover. Neke gužve pred centrom ni bilo.
Vtisi: za zdaj: lušen izboljšan S3.

Sicer imam že od samega začetka Note, nekaj časa sem uporabljal tudi S3 vendar je bil zdaj čas za novo igračko, tako dolgo kot sem imel Nota (skoraj leto pa pol) je predolga doba za en mobi :) Dejansko pa razmišljam, da bi vzel še ONE ko pride zunaj, potem pa se odločim katerega obdržim.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Vajenc ::

Sba je izjavil:

Ravno zato sprašujem. Glede na to, da me denar ne žuli je res vprašanje, kaj bi s tem pridobil poleg večjega zaslona in boljšega fotoaparata. Na S2 sicer pogrešam NFC, da bi si lahko sprogramiral tage, ampak to je bolj kot ne igračka. Ostalih bonbončkov, ki jih prinaša S4 verjetno niti nebi redno uporabljal.
Sem pa tudi S2 nabavil zelo impulzivno, ampak za tega mi ni žal. :))

Trenutno verjetno ni programa, kjer bi hardware S2 bil pomanjkljivost napram novejšim. Za software obstajajo costum romi, ki nadomestijo večino reklamiranih bonbončkov. Zagotovo pa se bo prilagodil strojnih potrebam tudi "linuxov" mobilni software, zato je imo v primeru, da denar ne žuli, investicija primerna.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mihco ::

n2deep je izjavil:

Mobitel je že objavil ceno.
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Lahko za HTC one pricakujemo kaj nizjo ceno glede na to, da je od sgs4 v prosti prodaji(tujina) cenejsi za okoli 100EUR?

Vajenc ::

mihco je izjavil:

n2deep je izjavil:

Mobitel je že objavil ceno.
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Lahko za HTC one pricakujemo kaj nizjo ceno glede na to, da je od sgs4 v prosti prodaji(tujina) cenejsi za okoli 100EUR?

Glede na to, da je na obroke Sony Experia Z za 1€ cenejši, kakšne bistvene razlike ni za pričakovat.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

M-XXXX ::

mihco je izjavil:

n2deep je izjavil:

Mobitel je že objavil ceno.
http://www.mobitel.si/telefoni-in-napra...

Lahko za HTC one pricakujemo kaj nizjo ceno glede na to, da je od sgs4 v prosti prodaji(tujina) cenejsi za okoli 100EUR?

Tudi za One je že znana cena (Mobitel jo je objavil nekje v katalogu) in je ista kot S4.

Formula 1 ::

M-XXXX je izjavil:

Sem ga prejle vzel v Lj. Imel so cca 30-40 komadov (dobil sem predzadnjega v Sloveniji:D) Prav tako smo zastonj dobili flip cover. Neke gužve pred centrom ni bilo.
Vtisi: za zdaj: lušen izboljšan S3.

Sicer imam že od samega začetka Note, nekaj časa sem uporabljal tudi S3 vendar je bil zdaj čas za novo igračko, tako dolgo kot sem imel Nota (skoraj leto pa pol) je predolga doba za en mobi :) Dejansko pa razmišljam, da bi vzel še ONE ko pride zunaj, potem pa se odločim katerega obdržim.



Tvoj tisti , ki se prodaja na bolhi za 850 € ?

M-XXXX ::

Da.

BTW: pogruntal super funkcijo. Ko je telefon v standbay (pač leži na mizi) in greš z roko cca 10cm nad zaslonom prikaže vsa opozorila (pač neodgovorjeni, smsi...) stanja. Zelo cool zadeva!

FlyingBee ::

dobra zadeva, sam da na bolhi pade na okol
400 eur

JohanP ::

M-XXXX je izjavil:

Da.

BTW: pogruntal super funkcijo. Ko je telefon v standbay (pač leži na mizi) in greš z roko cca 10cm nad zaslonom prikaže vsa opozorila (pač neodgovorjeni, smsi...) stanja. Zelo cool zadeva!


Da ne boš mislil, da je to novost, ker to ima že Note II, imenuje se Hiter pogled.
Res novih funkcij je verjetno precej malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohanP ()

M-XXXX ::

Da ne boš mislil, da je to novost, ker to ima že Note II, imenuje se Hiter pogled.
Res novih funkcij je verjetno precej malo.

Nikjer nisem rekel, da je to novost. Le pravim, da ima omenjeno funkcijo ter še pomembneje: prej nisem vedel kako je aktivirati :P

medenko ::

res vsa čast vam, da zabijate denar za take "drage igračke".

Invictus ::

S4 je celo dražji od Apple Iphone. Vsaj v Avstraliji ... Za 100 AUD.

Hmm, kdo zdaj kupuje precenjene igračke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

noraguta ::

Invictus je izjavil:

S4 je celo dražji od Apple Iphone. Vsaj v Avstraliji ... Za 100 AUD.

Hmm, kdo zdaj kupuje precenjene igračke ...

razlika med telefonoma je kot bi primerjal bicikel in avtomobil. sploh nista v istem razredu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Doman ::

s3ima to funkcijo hiter pogled?

BladE_ ::

Nočni test kamere..

Po mojem mnenju... Z in S4 sta ok, one pa precej slabo...
Akcija - Reakcija

17rnn ::

Tole je pomoje bučka - napaka pri napisih nad videi al se je pa nekdo čudno poigral z nastavitvami. Ravno one ima stabilizacijo slike in večje piksle in naj bi imel zato v slabih pogojih boljšo sliko. Zna biti, da je imel one vključen hdr? ...
http://www.gsmarena.com/htc_one-review-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()

M-XXXX ::

17rnn je izjavil:

Tole je pomoje bučka - napaka pri napisih nad videi al se je pa nekdo čudno poigral z nastavitvami. Ravno one ima stabilizacijo slike in večje piksle in naj bi imel zato v slabih pogojih boljšo sliko. Zna biti, da je imel one vključen hdr? ...
http://www.gsmarena.com/htc_one-review-...

Praktično v vseh testih ima S4 superiorno kamero. V dobrih pogojih ONE nima tako ali tako šanse, tudi marsikdaj v slabih je za odtenek slabši od S4....

Jerry000 ::

Zakaj se ni cena SGS3 znižala sedaj ko je S4 zunaj -.-? 17€ je bilo že prej, cena pa ni šla nič dol (Mobitel)

bdoxx ::

@M-XXXX kako se to odnese, oz kolko so ti senzorji natančni?
Vgrajeni senzorji za merjenje zračnega tlaka, temperature, vlage

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()
««
4 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14928640 (23072) FlyingBee
»

Sony Xperia Z ali S4 ali ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
343579 (2823) Halfdead987

Več podobnih tem