» »

Samsung galaxy S4

Samsung galaxy S4

««
5 / 15
»»

M-XXXX ::

Za vlago pa žal ne morem preizkusit.

bdoxx ::

ql

17rnn ::

Ah to je IMHO bolj za igračkanje - še ena stvar več, ki jo Samsung z veseljem doda ne spec list - v telefonu pač (še) ne morejo biti vgrajeni neki hudi senzorji :)

Lahko si pa kupiš http://cubesensors.com/ če te kaj več zanima o okolju v katerem preživiš največ časa ...

bdoxx ::

ampak ta očitno dela dokaj natančo, mar ne?

17rnn ::

bdoxx je izjavil:

ampak ta očitno dela dokaj natančo, mar ne?

Misliš senzor za temperaturo? :) To pa res ni nobena znanost - to so imeli mobilci že pred desetimi leti. Takrat me je motilo predvsem to, da sem moral telefon položiti na prosto in počakati, da se senzor prilagodi - ni me namreč zanimala temperatura mojega žepa. Se pa strinjam, da (verjetno?) zaradi že tako visokih cen in prostorske stiske v modernih pametnih telefonih, temperaturnih senzorjev ni kaj dosti opaziti - proizvajalci sredstva raje porabijo za kaj bolj nujnega z vidika pametnih telefonov npr. kvalitetno ohišje? Sicer pa imaš za zunanjost itak poplavo vremenskih appsov, za notranjost pa je verjetno dedicated senzor/vremenska postaja boljša rešitev ...

bdoxx ::

Ah to je IMHO bolj za igračkanje - še ena stvar več, ki jo Samsung z veseljem doda ne spec list - v telefonu pač (še) ne morejo biti vgrajeni neki hudi senzorji :)


Misliš senzor za temperaturo? :) To pa res ni nobena znanost - to so imeli mobilci že pred desetimi leti


1x govoriš o hudih senzorjih 1x pa da to ni nobena znanost

FlyingBee ::

sem probal v živo S4, lahka, obvladljiva z eno roko, ekran super, ampak od kar imam note 2, me lahko le še malo stvari preseneti pri mobilcih ... ni pa tako odzivna kot nexus 4, zaradi "pipničarovnika TM" pač

plastika? super, dokler na tla ne pade, to slednje pa velja za večino mobitelov

škoda, da še nimajo Optimus G na ogled

17rnn ::

bdoxx je izjavil:

Ah to je IMHO bolj za igračkanje - še ena stvar več, ki jo Samsung z veseljem doda ne spec list - v telefonu pač (še) ne morejo biti vgrajeni neki hudi senzorji :)


Misliš senzor za temperaturo? :) To pa res ni nobena znanost - to so imeli mobilci že pred desetimi leti


1x govoriš o hudih senzorjih 1x pa da to ni nobena znanost


Pri S4 ne gre samo za senzor za temperaturo, ampak tudi druge lastnosti zraka. Merjenje tempreature ni nič posebnega, senzor za število škodljivih organskih snovi v zraku, vlago, zračni tlak itd. so pač malenkost bolj kompleksne stvari in dvomim, da so v GS4 na ravni stand-alone senzorjev ...
http://www.epa.gov/iaq/voc.html

bdoxx ::

ja govri se točno za temperaturo in vlago, ne pa merjenje nekih škodljivh snovi v zraku in nevem česa vse.
sicer za preverit temperaturo, in vlago v zraku - torej nekaj, kar zanima average userja je pa čist okej in ql future?

Jerry000 ::

FlyingBee je izjavil:

sem probal v živo S4, lahka, obvladljiva z eno roko, ekran super, ampak od kar imam note 2, me lahko le še malo stvari preseneti pri mobilcih ... ni pa tako odzivna kot nexus 4, zaradi "pipničarovnika TM" pač

plastika? super, dokler na tla ne pade, to slednje pa velja za večino mobitelov

škoda, da še nimajo Optimus G na ogled


Se potem še vedno splača kupiti N4?

FlyingBee ::

S4 ogroža samo HTC One in ostale zverine nove generacije, na prejšnje pa niti ne pomislim, da bi primerjal

Zgodovina sprememb…

BladE_ ::

Po tvojih prejšnjih izjavah sodeč nisi ravno Sony fan in si verjetno zato pozabil omeniti Z... Z in One sta zelo konkurenčna S4, že večkrat omenjeno sta za kupca bolj privlačna kot pa S4, ki nekako ostaja na dizajnu S3 in po specifikacijah ne zaostajata nič... mogoče edino v "osmih" jedrih, ki pa jih tako ali tako pri nas ne bo(?)... Nekako mi pa tudi ni jasno, da daješ neke izjave, grajaš ali hvališ po nekaj minutnem držanju v roki!?
Akcija - Reakcija

17rnn ::

bdoxx je izjavil:

ja govri se točno za temperaturo in vlago, ne pa merjenje nekih škodljivh snovi v zraku in nevem česa vse.
sicer za preverit temperaturo, in vlago v zraku - torej nekaj, kar zanima average userja je pa čist okej in ql future?


Point tega dela S-health appa naj bi bil v prikazovanju ravni udobja/kvalitete zraka, za kar sta indeksa vlage in temperature premalo. Sicer pa lahko enostavnost za povprečnega uporabnika dosežeš z indeksom kvalitete, ki je sestavljen iz več drugih (pod)indeksov, ki sami po sebi niso tako zanimivi povprečnemu uporabniku ali se mu zdijo zastrašujoči. Mene torej zanima praktična vrednost teh dveh senzorjev na telefonu oz. ali sta v realnem življenju dejansko uporabna ali sta samo še en gimmick, podobno kot nekateri drugi softwareski poskusi Samsunga (npr. Smartstay ipd.) ...

FlyingBee ::

BladE, N4 sem imel 1 teden vsak dan pogosto v uporabi in so tipke bile prav nadležno slabo izdelane, kar pa se kot nova generacija tukaj uporablja so mobiteli z snapdragonom 600 in ne S4, ki sploh ni slab, imata celo enako grafično Adreno 320, ampak xperia Z pač ni v istem rangu z HTC One, S4, Optimus G Pro, ... če ti je všeč, ti ga pa priporočam, ker je v marsičem super, me pa motijo nekatere lastnosti, zaradi katerega ni v mojem TOP 3

BladE_ ::

Ne razumem kaj hočeš pvedat... Ne vem zakaj se potem delajo primerjave S4/One/Z, če niso isti rang? Spet pa blebetaš o neki polovični uporabi in na podlagi tega določiš kater telefon je dober? Meni je važna je uporabniška izkušnja in po enem tednu definitivno ne veš za vse + in -... če pa telefon uporabljaš za igranje igric je pa to druga stvar...
Akcija - Reakcija

FlyingBee ::

isti rang so če gledaš po top dog od vsakega proizvajalca, drugače pa ne in to vemo tisti, ki kaj pregledajo in preberejo na tujih review-ih,ne da bi samo hoteli od nekoga trditve podirat

kar pa se tice 1 tedenska preiskusa pa je vec kot dovolj,da te hw tipke motijo zaradi slabe izdelave

xperia z je sama po sebi super, relativno pa ne in ni to samo moje mnenje

none1337 ::

Jutri ga začne ponujat simobil.

Drugače pa edini, ki ogroža s4 je htc one. Si težko predstavljam, da bi kdo ki je raziskal stvari izbral xperio z namesto s4/one (zdaj, ko bosta oba na voljo).

Siddh ::

in zakaj naj bi bil S4 toliko boljši od xperie?
oba imata podobno strojno opremo, sony ma res včasih neke probleme z androidom, ampak to imajo itak vsi proizvajalci
poleg tega pa ima xperia veliko boljši dizajn, po moje


FlyingBee ::

kdo, ki da 400+ EUR za mobitel ne nosi v etuiju? kje je potem ta tvoj dizajn?

ne razumem, saj je za večino še vedno HTC Tatoo več kot v redu smartphone, ampak ga ne moremo primerjat niti s telefoni, ki so samo pol leta mlajši

enostavno nista v istem razredu

mm46 ::

FlyingBee je izjavil:

kdo, ki da 400+ EUR za mobitel ne nosi v etuiju? kje je potem ta tvoj dizajn?

Na N4 imam folijo na zadnjem steklu, na gnexu sem jo imel na ekranu, vse ostale telefone sem imel brez zaščite...

M-XXXX ::

FlyingBee je izjavil:

kdo, ki da 400+ EUR za mobitel ne nosi v etuiju? kje je potem ta tvoj dizajn?

ne razumem, saj je za večino še vedno HTC Tatoo več kot v redu smartphone, ampak ga ne moremo primerjat niti s telefoni, ki so samo pol leta mlajši

enostavno nista v istem razredu

Čisto vsi moji telefoni so bili najvišji cenovni razred pa v življenju na nobenem nisem še imel ovitka, folije, coverja... Imaš lep/tanek/uporaben telefon in ovitki/folije vse to milo rečeno zjebejo...

Aramis ::

sam imam silikonski etui + usnjeno torbico. Do sedaj mi je že 2x padel po tleh. Enkrat na parkirnem prostoru, drugič doma. Brez tega bi imel kar lep zmazek na steklu. tako pa ni niti praskice.

pač imaš srečo, enkrat ti pade..

FlyingBee ::

M-XXXX je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

kdo, ki da 400+ EUR za mobitel ne nosi v etuiju? kje je potem ta tvoj dizajn?

ne razumem, saj je za večino še vedno HTC Tatoo več kot v redu smartphone, ampak ga ne moremo primerjat niti s telefoni, ki so samo pol leta mlajši

enostavno nista v istem razredu

Čisto vsi moji telefoni so bili najvišji cenovni razred pa v življenju na nobenem nisem še imel ovitka, folije, coverja... Imaš lep/tanek/uporaben telefon in ovitki/folije vse to milo rečeno zjebejo...


ja, in naključno imaš ravno ti že S4 doma, od tistih 50-tih v Sloveniji, ne bi ravno spadal v to kategorijo, ki sem jo jaz mislil

mislil sem na večino ostalih :-)

blackbfm ::

jz sem i4 nosil v etuiju in bumperju prvi 2 leti potem se pa navadiš in je v bistvu brezveze če ga ravno ne mečeš vse okoli..etui samo uničuje funkcionalnost in izgled

Jerry000 ::

FlyingBee je izjavil:

kdo, ki da 400+ EUR za mobitel ne nosi v etuiju? kje je potem ta tvoj dizajn?

ne razumem, saj je za večino še vedno HTC Tatoo več kot v redu smartphone, ampak ga ne moremo primerjat niti s telefoni, ki so samo pol leta mlajši

enostavno nista v istem razredu



Ti pa si smešen, HTC Tattoo je pa res že ornk za časom. Velika večina programobv ne deluje, med njimi najbol uporabna zame, Odpiralni časi, za študentske bone, slovenske železnice...vsi te programi ne delujejo več na HTC Tattoo, saj še vedno poganja 1.6 android. Procesor je tudi slab, kamera nima autofokusa, bliskavice, fotoaparat je res isti kot pred 10 leti. Torej neuporabna stvar. Imam HTC tattoo in komaj čakam da nov mobitel nabavim ker je že res trplenje

M-XXXX ::

ja, in naključno imaš ravno ti že S4 doma, od tistih 50-tih v Sloveniji, ne bi ravno spadal v to kategorijo, ki sem jo jaz mislil

mislil sem na večino ostalih :-)

Ok, gremo potem naprej:
frend: s3- nima etuija
frend: s3- nima etuija
frend: s3- nima etuija
frendica: Iphone 5 nima etuija
frend: HTX X: občasno etui
frend: Note 2: občasno etui
frendica: Iphone 5 občasno etui
frendica: S3 mini: nima etuija

Toliko se na hitro spomnim.
Etui je tukaj sopomenka za kakšno koli zaščito :P

Jerry000 ::

A ma S3 na praske odporen display? Se dobro odnese? Ne predstavljam si ga brez zaščite...če ne display se ti pa zadaj lahko spraska

FlyingBee ::

M-XXXX je izjavil:

ja, in naključno imaš ravno ti že S4 doma, od tistih 50-tih v Sloveniji, ne bi ravno spadal v to kategorijo, ki sem jo jaz mislil

mislil sem na večino ostalih :-)

Ok, gremo potem naprej:
frend: s3- nima etuija
frend: s3- nima etuija
frend: s3- nima etuija
frendica: Iphone 5 nima etuija
frend: HTX X: občasno etui
frend: Note 2: občasno etui
frendica: Iphone 5 občasno etui
frendica: S3 mini: nima etuija

Toliko se na hitro spomnim.
Etui je tukaj sopomenka za kakšno koli zaščito :P


ja in prišli smo naprej k dejstvu, da imaš 8 frendov in vsi s high-end telefoni ... whaaaat?

Jerry s HTC tatoo-jem ni konec sveta, več kot v redu je še za marsikaj ... ok, recimo, da smartfoni z androidom 2.3 ali višjo verzijo res lahko delaš še vse kar z novimi igračkami (ne čisto vsega, ampak to je bolj marketinška omejitev)

si tudi pomislil na Bolho in popolnoma nove aparate, za cca. 50 - 100 eur cenejše od končnega zneska kredita na Mobitelu, čeprav je od februarja Mobitel s poštenimi cenami na obroke prišel, tako da je N4 360 EUR, kar je sicer že Note 2 na Bolhi, S3 bolj držijo cene

BladE_ ::

@M-XXXX... poslikaj par teh telefonov po robovih, da vidimo... Potem pa na servis in jokat, da je sam od sebe počil, ko ti izstavijo račun :| Meni osebno je 500€ vreden telefon enostavno škoda razbiti, denarja za popravila(200€+) nimam in pazim na njega kolikor se da!
Akcija - Reakcija

Jerry000 ::

A ma S3 na praske odporen display? Se dobro odnese? Ne predstavljam si ga brez zaščite...če ne display se ti pa zadaj lahko spraska

Na bolhi ne kupujem tehnike več, rabljene stvari pri tehniki so zame no go.

FlyingBee ::

če bi imel Mobitel naročnino in bi potekla, bi vzel S4 in 2 leti plačeval oziroma poplačal 550 EUR, ampak kar se tiče Bolhe, bodo tam verjetno čez 2 meseca že tam proti 400 EUR popolnoma novi

Payk ::

@Jerry: Je odporen, do neke mere seveda (Gorilla Glass 2).

Ko je bil še nov, mi je padel na steklo z višine enega pol metra na makadam. Ni pustilo posledic.

Drugič pa mi je, med tem ko sem tekel do trgovine, padel iz žepa od jakne na asfat, pa mi ga je rešil Case mate Barely there. Je etui počil na vogalu, telefonu ni nič.

Toliko izkušenj s padci z mojim. Na steklu pa nimam nobene folije ali kaj. Enkrat sem se nekaj trudu prilepit, pa so mi šli prahci med foljo in ekran, je bilo grdo videt, tako da...
Pazim samo, da ga v žep ne stavim s kakšnimi ključi in podobno.

Edit: popravil link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Payk ()

Jerry000 ::

Všečen etui, ga tudi jaz nabavim če vzamem S3:) Kje si ga pa naročil? Pri nas al na netu?

Men je potekla mobi naročnina že pred 3 leti, ampak 23€ doplačila na mesec mi je pa malo preveč...že 17 dam težko za S3, pa potem še petko in imam malo več prenosa podatkov + telefon:), S4 pa ni nič kaj waw, design je tko podoben S3, ampak je S3 že tko top telefon in bo pomoje še vedno uredu deloval po 3 letih:). Razn če nebojo začel kake grafične ugrajevat u mobilnike za kake novejše next gen igre...pol sm pa u rit:D

Payk ::

Ja. Pri nas preko neta. Tukej

bdoxx ::

zgleda čelarno

mayne ::

Jerry000 ::

Ja bravo, tole je za S4, js pa za S3 sprašujem:)

Formula 1 ::

Ja bravo, sprašuješ v napačni temi. Tole je topic o Galaxy S4 ;) .

r3dkv1c4 ::

Invictus je izjavil:

S4 je celo dražji od Apple Iphone. Vsaj v Avstraliji ... Za 100 AUD.

Hmm, kdo zdaj kupuje precenjene igračke ...

mene zanima kako je razmerje v ceni v kirgizistanu....a mi prosim poiščeš to?

Jerry000 ::

Formula 1 je izjavil:

Ja bravo, sprašuješ v napačni temi. Tole je topic o Galaxy S4 ;) .



Malo je offtopic zaneslo pa sem vprašal kar tukaj za etui:). No harm done:P

M-XXXX ::

ja in prišli smo naprej k dejstvu, da imaš 8 frendov in vsi s high-end telefoni ... whaaaat?

Čak kaj? A sem mogoče rekel, da poznam samo 8 ljudi ali kaj :D? Vendar ja, večina jih ima telefone višjega razreda.

@M-XXXX... poslikaj par teh telefonov po robovih, da vidimo... Potem pa na servis in jokat, da je sam od sebe počil, ko ti izstavijo račun Meni osebno je 500€ vreden telefon enostavno škoda razbiti, denarja za popravila(200€+) nimam in pazim na njega kolikor se da!

Ravno pri roki moj Note 1. CCa 1.5 leta star, nikoli ga imel v etuiju. Nisem nikoli pazil na njega, no po tleh ga pa tudi nisem metal. Uglavnem uporaba telefona kakor se zagre. Z njim v žepu sem bil od raznih festivalov, izdelal pol zidanice, podiranje drevja čisto vse kar sem delal. Rezultati:


ste vsi tako neverjetno paranoični da joj.

A ma S3 na praske odporen display? Se dobro odnese? Ne predstavljam si ga brez zaščite...če ne display se ti pa zadaj lahko spraska

Zaslon je praktično nemogoče spraskat. Če boš ravno povn žep šraufov imel ter v njem telefon nič ne rečem, pri navadni uporabi pa ne.
Zadnji pokrovček stane po 2-3€... Pa se boš zaradi njega sekiral :D?

Vajenc ::

mayne je izjavil:

http://www.spigen.com/cell-phone/samsun... ga zmaga

Uf, najlepši. Uporabno tudi za tiste, ki vas moti "cheap" plastika na SGS4 ;p
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

mm46 ::

BladE_ je izjavil:

@M-XXXX... poslikaj par teh telefonov po robovih, da vidimo... Potem pa na servis in jokat, da je sam od sebe počil, ko ti izstavijo račun :| Meni osebno je 500€ vreden telefon enostavno škoda razbiti, denarja za popravila(200€+) nimam in pazim na njega kolikor se da!

Še moj (bivši) iphone4 po dveh letih



Sem pa danes mal probal S4... Dizajn in zaslon sta mi vsekakor boljša kot pri S3, mi je pa UI še zmer grd (kot da bi gledal gingerbread), občasno se zatika, ponekod so komplicirali s tabi (settings), pa še kak glitch se najde.

kr?en ::

Imam namen nabavit S4 in me zanimajo kaksne izkusnje iz prve roke (trajanje baterije, kakovost izdelave, vidljivost zaslona v soncnem vremenu ...).

Twix ::

Tale reklama ubija :D
The world is a dangerous place, not because of those who do evil,
but because of those who look on and do nothing. Apple has a patent on patent-
ing things they didn't invent. arka putana! :D hašek :D HVALA EDWARD SNOWDEN!

Siddh ::

se malo še norčujejo iz appla - the next big thing is here 8-)


PINki ::

ta je tudi fajn

Jerry000 ::

Ušeč mi je tista zadeva kejr iz več slik naredi eno. A obstaja kak app za to?

kr?en ::

Zgleda je S4ko nemogoce dobit pri Mobitelu :)) Pol ure po odprtju jih nimajo vec. Ali je ze vse zdilano/rezervirano pod mizo vnaprej ali pa folk caka na liniji ob casu odpiranja, da si rezervira svoj komad.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

Vajenc ::

Po 15. jih bo dovolj za vse... tko pravjo na Mobitelu ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen
««
5 / 15
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Galaxy S4 se dobro prodaja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
14928894 (23326) FlyingBee
»

Sony Xperia Z ali S4 ali ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
343603 (2847) Halfdead987

Več podobnih tem