» »

Avto, ki vozi sam! (Audi)

Avto, ki vozi sam! (Audi)

shadeX ::

Pogledal sem zanimiv video, kako ženska pusti avto in potem mu preko telefona ukaže parkirati. Avto lepo spelje, dobi parkirišče in parkira. Zanimivo vse skupaj. Sicer vem da to ni neka novost ( samodejno parkiranje - vem, da je prej že Google nekaj delal na tem), ker sem videl že nekje podobne zadeve ampak malo sem začel razmišljat, da mogoče to pa niti ni tako slaba zadeva. Če ne drugega, te bo lahko kdaj avto sam odpeljal domov , medtem ko se ga boš nažgal v bližnji gostilni.

Sam kar se tiče videa. Zanima me kako bi avto odreagiral če nebi dobil prostega parkirnega mesta. In pa tudi malo nesiguren se mi zdi medtem ko se sam pelje..

A mislite da je prihodnost na tem, da bodo avti sami vozili čez nekaj časa? Bo sploh mogoče, da se potem nesreča sploh zgodi?

darkolord ::

Ni tako zelo težko narediti, da avto vozi ob optimalnih pogojih.

ZELO težko pa je narediti, da se bo avto vozil v vsakršnih pogojih in da bo optimalno odreagiral v vseh nepredvidenih situacijah. Vemo sicer, da človek v marsikateri situaciji odreagira slabo, a računalnik-avto bo moral v vseh situacijah biti vsaj tako dober kot človek.

shadeX ::

Sam tud ne razumem iz videa. Slučajno tam je bilo parkirišče, kjer je ženska avto pustila. Zanima me, če bi znal avto parkirati sam , če bi ga pustil sred ljubljane in mu ukazal naj parkira. Bogve kje bi parkiral..

Ne ne, pomoje to nebo šlo, dokler računalnik ne bo znal sam razmišljati :D

darkolord ::

Ne, seveda ne bi znal (še).

fosil ::

Zadeva je stara že nekaj let, ampak gre tudi hitreje :)
BMW racing
Tako je!

mat xxl ::

DKW ...... pa da zmore nekaj takega ... ja čudež...

tx-z ::


tx-z

bluefish ::

Cilj je menda avtonomno vozilo (A8) do leta 2016: http://www.siol.net/avtomoto/novice/kra...

darkolord ::

pa mir na svetu tudi :)

bluefish ::

Heh, najbrž res.

Hvalijo se sicer s testnimi kilometri, vendar nič konkretnega o pogojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

fosil ::

Potem se postavi vprašanje.
Če tak avto povzroči nesrečo, kdo je kriv?
Tako je!

Aston_11 ::

Objektivna odgovornost imetnika vozila.

black ice ::

Tisti, ki sedi za volanom. :>
Brez skrbi, bodo že napisali v drobni tisk, da ne odgovarjajo za morebitne nesreče, ker bo "voznik" imel možnost preprečitve le-te. Podobno kot inštruktor v avtošoli.

dzinks63 ::

O tem smo na ST že govorili, v Kaliforniji so korak pred vsemi: Self-driving cars now legal in California,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

darkolord ::

dzinks63> O tem smo na ST že govorili, v Kaliforniji so korak pred vsemi: Self-driving cars now legal in California,

Sam avtov še ni primernih :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uber ne bo odgovarjal za smrt peške (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6313031 (9555) gendale2018
»

Robotsko parkiranje se širi

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
305692 (2995) lebdim
»

Musk obljublja samovozeče Tesle do konca leta 2017

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3211219 (9348) fpbs
»

Pionirska Kalifornija ne bo dovolila samovozečih avtomobilov brez voznikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7528922 (25997) [D]emon
»

slovenski vozniki - posnetki (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13316161 (13887) Mesar

Več podobnih tem