» »

Kavcija za steklenice?

Kavcija za steklenice?

estons ::

Ok, priznam, da nimam pojma kako to funkcionira. Zato prosim za pojasnila.

Če kupim npr. Donat v Mercatorju, mi zaračunajo nek znesek. (Nisem več ziher, ali je kavcija za steklenice ločeno prikazana na računu ali ne.) Naslednjič v Mercator prinesem prazne steklenice, jih dam v avtomat za vračanje steklenic, dobim sprintan bon z vrednostjo kavcije in bon dam na blagajni, kjer mi vrednost kavcije odštejejo od nakupa.

1. vprašanje: Ali se ta bon lahko uporabi samo za nakup novih steklenic pijače, ali pa za karkoli (npr. tehnični izdelek, ali hrana)?
1.5 Ali je potrebno kupiti isto število steklenic, kot si jih vrnil?

2. Kako pa stvar funkcionira v malih lokalnih trgovinah? Živel sem v prepričanju, da je dovolj prodajalki pokazati prazno embalažo in je odložiti v košaro za zbiranje embalaže, ampak vidim na računu, da mi zadnjič niso nič odšteli.

3. V trgovini so celo neka opozorila, da vinskih steklenic ne sprejemajo - kako naj vem, katere steklenice lahko vrnem in katerih ne?

St235 ::

Ti načeloma plačaš steklenico kot takšno, tako da dejasnko tisti znesek lahko tudi nazaj dobiš. Ne vem pa kako imajo to urejene različne trgovine, sem že slišal da so ponekod kompliciral, večino pa ti znesek brez težav obijejo pri naslednjem nakupu. Nisem pa še bil v situaciji, ko bi zahteval denar nazaj.

V manjših trgovinah to tako funkcionira, da dejansko poveš prodajli kolk steklenic si prinesel jih vržeš v košaro in ona to poračuna. Če pač pozabi računat jo moraš na to opozorit.

Steklenic vina ne sprejejemajo zato, ker jih ne jemljejo nazaj proizvajalci. Torej vračaš lahko tiste steklenice kjer proizvajalci to omogočajo. Trgovnina pač tega ne počne in človekoljubnih razlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Primoz78 ::

Ko sem pred par leti nesel steklenice v mercator center NG imajo tam avtomat za prevzem embalaze, kjer meces steklenice skozi eno odprtinoce mas gajbo pa kar po tekocem traku. Avtomat presteje in ti izda listek z bar kodo katerega das prodajalki pri nakupu in ti odbine od vrednosti nakpa.

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Bananovec ::

Nekaj časa nazaj sem v lokalnem merkatorju vrnil 2 kišti, steklenice dobil plačane v gotovini.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

burek17 ::

A gdo ve mogoce ce v Sparu sprejemajo tudi steklenice od literskih sokov za razredcit, pa od navadnih sokov, gaziranih pijac, radensk itd. al sam od piva. Kako je pa z gajbami ce kej veste, a to tut sprejemajo, pa kje jih vrnes, k v avtomat za steklenice jih glih ne mores dat, pa kok so vredne?

WaterBoy ::

Zelo so zmanjšali. Za vino se mi zdi da se nikjer več ne jemle nazaj, edino pivo. Če se ne motim je zaboj vreden 2€ in 20 steklenic 2€

T0RN4D0 ::

Pri vinu je (bilo?) tako, da se lahko vračajo steklenice s klasičnim pokrovčkom, buteljke so nepovratne.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

šernk ::

Gajbe jemljejo tudi avtomati nazaj. S tem da nekoč si lahko komplet gajbo s steklenicami dal v avtomat v šparu, nazadnje ko sem bil tam smo morali pa posebej steklenice in posebej prazno gajbo, ko imaš 2 gajbi že študiraš ali se ti ne splača vržt v smeti tistih par evrov :))
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

slovenec_89 ::

Imam eno (morda butasto) vprašanje glede povratnih steklenic.

Tole Union pivo je v Merkatorju po 0,99EUR ( http://trgovina.mercator.si/market/alko... )
Kupil sem 1 zaboj (20 steklenic) in jih po enem tednu prinesel nazaj prazne, jih dal v tisti avtomat za vračanje. Izdal mi je listek, bon z 4EUR vračila. Ko sem potem vzel nov zaboj, pa mi je na blagajni zaračnala 19,80EUR. Torej brez bona 4EUR, če prav razumem? Ali je mogoče 0,99EUR/steklenico mišljeno že z upoštevanim bonom ali bi mi morala prodajalka na teh 19,80EUR odšteti še 4EUR?

Če bi mi kdo, ki večkrat kupuje in vrača steklenico to obrazložil, bi bil zelo hvaležen. =)

TehDucky ::

Kaj pa zaboj ? Ta je zastonj ali si ga tudi posebej kupil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

slovenec_89 ::

Tudi posebej. Zaboj je 2€, steklenica 0,1€.
Cena je 0,99€/steklenico ampak k tej moraš prišteti še 0,1€ za steklenico in 2€ za zaboj. =) Sem zadjle izvedel.
Ne vem pa, če je taka praska v vseh trgovinah ali samo v Merkatorju. :\

LJ4L ::

@slovenec 89 Nazadnje ko sem preveril je tako povsod.
LP from LJ

mainman ::

Kakšno je trenutno stanje glede odkupa steklenic? Doma imam kar nekaj gajbic radenske in pa ogromno steklenic za pivo pa se sprašujem če kateri trgovec tole odkupuje. Sprašujem za prekmurje.
Poskusil sem v šparu pa so me zavrnili češ da samo prodajajo embalažo, odkupa pa nimajo. Tipični trgovec. Za znesek bi potem kupil druge stvari v trgovini, to sem tudi razlagal trgovki in njeni šefici pa zgleda da več nočejo mojega denarja.

Je v mercatorju stanuje boljše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mainman ()

harvey ::

mainman je izjavil:

Kakšno je trenutno stanje glede odkupa steklenic? Doma imam kar nekaj gajbic radenske in pa ogromno steklenic za pivo pa se sprašujem če kateri trgovec tole odkupuje. Sprašujem za prekmurje.
Poskusil sem v šparu pa so me zavrnili češ da samo prodajajo embalažo, odkupa pa nimajo. Tipični trgovec. Za znesek bi potem kupil druge stvari v trgovini, to sem tudi razlagal trgovki in njeni šefici pa zgleda da več nočejo mojega denarja.

Je v mercatorju stanuje boljše?

Do 15 EUR kavcije sprejemajo (kot količine za gospodinjstvo oni to razumejo) v Sparu (LJ CityPark), pač postopno tole odprodajaš.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mainman ::

V sparu v MS ne vzamejo niti ene steklenice.

harvey ::

mainman je izjavil:

V sparu v MS ne vzamejo niti ene steklenice.

Kako je pa to možno 8-O, a vsakič plačaš kavcijo za tri flaše radenske.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mainman ::

Mogoče se nismo razumeli. Doma imam ogromno steklenic, ki bi jih vrnil in za dobropis bi vzel nekaj drugega. Steklenic več ne rabimo. Nažalost v sparu to ni mogoče ker imajo noro politiko.

harvey ::

Nažalost v sparu to ni mogoče ker imajo noro politiko.

Oddajaš preko avtomata do zneska, ki ga imajo napisanega kot "gospodinjske količine" in pač to počneš vsak teden....je sicer butasto, se pa vendarle znebiš steklenic in jih spraviš v promet, ker drugače lahko še čakaš, da se spremeni design steklenic/embalaže in ti nihče ne bo več to odkupil.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mainman ::

Sem vprašal in ne vzamejo niti ene steklenice, če za to ne kupim novega izdelka. Torej če oddam eno steklenico piva mi jo upoštevajo samo če kupim eno pivo.

Machete ::

Mečkator jih zamenja tudi če ne vzameš novih. Imajo pa omejitev na ca 10 komadov od enkrat. Govorim za radensko s katero imam edino izkušnje pri vračanju. lp
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

radmannsdorf ::

jaz sem 10 dni nazaj v Mercatorju vrnil 10 union steklenic, kupil eno čokolado za 1,4EUR, pa mi je potem na blagajni odštela 10x po 0,1EUR brez problema, tako da sem doplačal 40 centov in to je to. tako kot je bilo včasih. vrednost steklenice je 10 centov. nima pa veze od kje ti jih odbije.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

mainman je izjavil:

Sem vprašal in ne vzamejo niti ene steklenice, če za to ne kupim novega izdelka. Torej če oddam eno steklenico piva mi jo upoštevajo samo če kupim eno pivo.

To so pa kr neke fore, do sedaj sem brez problema menjal gajbe - piva, radenske/donata, pa čeprav nisem nabavljal novih. Pač zamenjaš v Mercatorju, Tušu, drugem Sparu...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

WaterBoy ::

Hrvati majo to lepo poštimano. Vsaka flaša in plastenka je povratna ne pa pri nas ;((

harvey ::

WaterBoy je izjavil:

Hrvati majo to lepo poštimano. Vsaka flaša in plastenka je povratna ne pa pri nas ;((

Zato pa pavšalisti izvažajo embalažo na hrv:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ghost7 ::

harvey je izjavil:

WaterBoy je izjavil:

Hrvati majo to lepo poštimano. Vsaka flaša in plastenka je povratna ne pa pri nas ;((

Zato pa pavšalisti izvažajo embalažo na hrv:)


Ni čisto tako, so označene. Če greš na skener (automat) ti slovenskega (kupljenega pri nas) Laškega piva ne vzame, samo njihovega. Potem razne flaše od olja in podobno tudi ne boš prodal. Sam hodim z vso robo v Plodine, kjer nimajo skenerja in tudi nič ne morijo, če pripelješ vse piksne in plastenke s celotedenskega dopusta naenkrat. Pač pošteje, pregleda kaj je "povratna naknada" napiše listek in to je to. Te robe se nabere za eno kosilo (v denarju čevapčiči + solata + kruh). Seveda si za vsako piksno že plačal ob nakupu in je to na enak način kot pri nas kavcija za steklenice. V profitu si samo v primeru, da imaš robo iz SLO, kar pa se ti ne splača vozit (raje porabiš prostor za prtljago + pijača je težka in pokuriš gorivo + obremenjuješ avto). Sam peljem ponavadi en plato piva, da je za štart :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

WaterBoy ::

Zato bi pa morali takšen sistem uvesti tudi pri nas

Ghost7 ::

WaterBoy je izjavil:

Zato bi pa morali takšen sistem uvesti tudi pri nas


Se strinjam, ampak prosim navedi razloge.

Moj je, da, ko greš zvečer po obali vidiš redko kje še kakšno plastenko oziroma pločevinko in je teko vzpostavljen nek red. Če pa jo že vidiš jo drug dan ne boš, ker bo lokalni penzjonist zjutraj ob petih naokoli iskal, če kje katera leži, potem pa šel po (verjetno) kruh.
Menda imajo domačini dogovrjene rajone, kje kdo lahko pobira, drugače je piz***ija...

harvey ::

Ni čisto tako, so označene.

Seveda tiste, ki so označene s povratno naknado, tisti ki zbirajo, vedo kako se stvarem streže. Tako nabrana embalaža tekom leta hitro nanese za dnevne nabave - kruh, mleko....Itak se peljejo tedensko gor in dol, tako da ni problem glede vožnje teh piksen dol. Seveda ne boš tega tovoril na Korčulo:), v Istro pa zlahka in to počnejo....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Ghost7 ::

harvey je izjavil:

Ni čisto tako, so označene.

Seveda tiste, ki so označene s povratno naknado, tisti ki zbirajo, vedo kako se stvarem streže. Tako nabrana embalaža tekom leta hitro nanese za dnevne nabave - kruh, mleko....Itak se peljejo tedensko gor in dol, tako da ni problem glede vožnje teh piksen dol. Seveda ne boš tega tovoril na Korčulo:), v Istro pa zlahka in to počnejo....


To je res, imajo pa še to "cako", sprejemajo samo nepoškodovane, torej stinjena roba ne velja. Torej imaš hitro poln prtljažnik... Če si tedensko v Istri, pa nanese, itaq neseš sabo en nahrbtnik prtljage, ostalo je lahko za pločevinke :)

Šimpanz ::

Hrvaški sistem je slab ker zajema samo plastenke in pločevinke za pijačo. če pa imaš konzervo od paštete, jogurtov lonček itd. pa zadeva le laufa.

fosil ::

Je že bilo povedano pred časom, da v Sloveniji zberemo večji delež odpadne embalaže kakor Hrvati.
Tako je!

harvey ::

Takole je stanje Spar - CityPark, včeraj menjal pivo, radenska.
 Spar

Spar



Vsi, ki imate težavo z drugimi Spari, svetujem kakšno pismo na spar.si
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je Radenska v steklenici res bolj eko kot v plastenki?

Oddelek: Problemi človeštva
102587 (2119) Unknown_001
»

Voda iz pipe vs voda iz plastenke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5811299 (9208) Spajky
»

Zakaj ima slatina iz steklenice drugačen okus

Oddelek: Loža
134930 (3909) [D]emon
»

Siemens izstopa iz jedrskega posla

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
257534 (6340) Looooooka
»

Laško ima novo podobo. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9715070 (8285) mihec87

Več podobnih tem