» »

Kupujem bord

Kupujem bord

GitaBri ::

Sem visok 190 cm, tko da bi rabu bord od ene 160-170 cm, št. noge mam 47. Kupu ga bom na SNOWBOARD SHOPU in će mi lohk poveste al sm uzeu dobre mere :P pa kej mi še svetujte če ne. Sestavu sm pa neki tazga (komplet):
-(velikost:163w): http://www.snowboard1.si/snowboard-west...
-(št. 48): http://www.snowboard1.si/cevlji-za-boar...
-(XL): http://www.snowboard1.si/vezi-za-boarda...

-Aja drgač pa ka pomen un W nakonc višine borda?

innerspace ::

GitaBri je izjavil:

-Aja drgač pa ka pomen un W nakonc višine borda?


Za board ti pise dolzina 145cm. Ti rabis 165+ cm, tako da poisci primernejsega.
Ce se ti ne mudi, poglej za rabljenimi Burtoni.

W pa pomeni wide, tak board je sirsi, za vecje dimenzije stopal.

Pri vezeh je pomembna kakovost napenjalnih trakov, pri slabsih vezeh se zobki hitro zgulijo in takrat lahko postane boardanje zelo nevarno.
Cevlje pa pomeri z debelimi stumfi in pricakuj veliko gibanja stopal, tako da mora biti cevelj udoben in oprijet ob istem casu. Pazi na oprijem pete, ta ne sme drseti.


Have fun!
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Infinity ::

Jaz sem velik 183 in imam 47 nogo, imam Elan El grande dilo, katera je ena najširših v prodaji, med vezmi in dilo imam tudi distančnike da ne drsam z prsti po snegu v zavojih, ti pa priporočam večjo dilo kot 163cm, saj imam sam 163 in sem manjši od tebe.

GitaBri ::

Ka pa vezi so bolj primerne XL ali M/L za št. 48?

Infinity ::

XL imam

miha1986 ::

Shkorc ::

Mene tudi zanimajo vaše izkušnje z Goltes snowboardi. O njih ni veliko informacij na netu, pa me zanima če so višji modeli zakej.

Infinity ::

kolega jih ma že odkar borda in pravi da so super, sam sem tut probal par njihovih boljših dil
in morm rečt da so super, le meni so malo preozke (47 št. noge)

BivšiUser2 ::

Naj kaj morem paziti pri nakupu rabljene snowboard opreme bord, vezi in čevlji?
Prav tako me zanimajo vaše izkušnje kaj priporočati začetniku? All mountain ali freestyle? Prvo leto bi se rad učil, kasneje pa že kake akrobacije.
Pač hočem s stvari sedaj nabaviti, da pozimi lahko samo pičim gor v gore.

Anyone?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

BivšiUser2 ::

Ok, nekaj sem naštudiral glede velikost boarda in vezi. Še vedno pa nevem kaj so ostale stvari, ki jih ,žpri nakupu morem gledati. Ne razumem npr. camber profil.
Prav tako me zanima ce so v LJ kakšni sejmi pred Snežinko (samo tega sem našel). Lp.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

bluefish ::

Za prvo leto in tistih nekaj skokov na smučišče je vseeno, če si ga izposodiš. Kasneje boš pa že vedel, kaj ti odgovarja.

BivšiUser2 ::

Hvala za nasvet, v bistvu maš 100% prav bluefish, samo pa bi vseeno rad malo od nekoga na hitro slišal osnove (vsaj kaj naj si prvo sposodim), ker sem bral, da bi naj določene kombinacije bordov začetnikom najbolj šle na roko, pa bi rad da vsaj tisti feeling dobim z nekimi začetniškimi (da si začetniške sposodim).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Nejcop ::

Živijo

Jst bi se rad zacel ukvarjat z bordanjem pa sem malo pobrskal po bolhi in nasel tale oglas http://m.bolha.com/rekreacija-sport/zim...
Prosim ce mi lahko kdo ki se spozna svetuje star sm 14 let visok 175cm in tezek okoli 50 kg stevilko noge pa imam 44-45. Buce bom kupil posebej ter tudi celado in rokavice

chort ::

Odlicen bord, js imam dva. Preveri da niso robniki utrgani in flikani nazaj, in pa da nima res velikih poskodb (do lesene sredice) na spodnjem delu. Ostalo se da vse zrihtat. Verjetno kej bo poskodovano ker je hudo poceni.

Nejcop ::

V opisu ne pise da bi bil kej poskodovan pa tud na slikah ne bom pa prodajalcu poslal sporocilo in ga povprašal

BivšiUser2 ::

Stvar mi je redno zapasala, pa me zanima, če je kje kaka trgovina z rabljeno opremo, ok vem da je zdaj ravno bil sejem le-te (Snežinka), samo nisem folgal iti (pač sem šel sprobat bordat), na bolhi pa moraš vse xkrat pregledati in ugotavljati če stvari skupaj pašejo.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

sarma832 ::

Mene tudi zanima glede borda... Nogo imam 45 ali 46 in ubcke od burtona pa so taki veliki mi nekih 5-10cm gleda čez rob, drsam po tleh, vcasih zapnem, na zlo strme površine pa sploh ne morem...oz takoj zdrsnem.

Kakšne širine bord se kupi v takem primeru? ali kakšne tanjše buce mogoče?

bluefish ::

Imaš že Wide izvedbo borda?

Machete ::

Blue tomato ima kar konkretno znižanje boardov.

https://www.blue-tomato.com/en-SI/produ...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri snowboard?

Oddelek: Šport
131531 (1247) cresh
»

Nakup borda (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5115767 (6235) Tydek
»

Bordanje, Začetnik in nakup opreme

Oddelek: Loža
111992 (1757) mared
»

Začetnik: bordanje ali smučanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215419 (14657) c0dehunter
»

Burton bordi

Oddelek: Loža
116347 (6059) Vikking

Več podobnih tem