» »

Polnilci za telefon

Polnilci za telefon

mrbomb ::

Zanima me če bi uporabljal polnilec npr od sony-ja na asusovih napravah ali bi to škodovalo bateriji?
  • poskusilo klonirati: mrbomb ()

BladE_ ::

Če gre za USB polnilec ni važno paše in polni normalno samo, da ne boš zarinil mini USB v micro USB recimo :D
Akcija - Reakcija

Zeratul ^^ ::

Nebi. Itaq imajo vsi skoraj androidi enako polnilce.
#yolo

XeonAdvanced ::

@mrbomb

Če je priključek enak, potem lahko ampak ni nujno, da bo hitrost polnjenja enaka, odvisno od toka.
HP XW6400|2× Xeon E5320 @1.86GHz 16MB L2 Cache|Sapphire HD6850
4GB FB-DIMM|HP 575W

St235 ::

Če govorimo o micro/mini... usb priključki, potem bo vse ok.

floyd1 ::

Vse je OK, le če boš npr. s polnilcem telefona polnil tablico bo trajalo bistveno dlje (v ca. 3 urah mi jo je (izklopljeno) napolnil komaj na 53%). Originalni polnilec (5V/2A) bi mi jo že zdavnaj napolnil.

GeForce ::

Kolikor jaz vem mora biti le napetost (5V) enaka kot pri original polnilcu, glede polnilnega toka (800mA - 2A) je pa tako da večji ko je hitrejše polni, nevem pa če je kaj narobe če polniš z višjim polnilnim tokom kot je original? A to kaj škoduje sami napravi oziroma bateriji?

jest10 ::

GeForce je izjavil:

Kolikor jaz vem mora biti le napetost (5V) enaka kot pri original polnilcu, glede polnilnega toka (800mA - 2A) je pa tako da večji ko je hitrejše polni, nevem pa če je kaj narobe če polniš z višjim polnilnim tokom kot je original? A to kaj škoduje sami napravi oziroma bateriji?


Koliko toka potegne, je odvisno od naprave. Ti daš lahko polnilc 5V 123A, pa bo enako hitro napolnil, kot 5V 2A

St235 ::

GeForce je izjavil:

Kolikor jaz vem mora biti le napetost (5V) enaka kot pri original polnilcu, glede polnilnega toka (800mA - 2A) je pa tako da večji ko je hitrejše polni, nevem pa če je kaj narobe če polniš z višjim polnilnim tokom kot je original? A to kaj škoduje sami napravi oziroma bateriji?


ne, ker naprava tista, ki diktira kolk toka bo potegnila.

GeForce ::

@jest12 in @Lakotnik29 - hvala, tak odgovor sem rabil

nightbird ::

kaj pa se zgodi v primeru neenake napetosti? jaz sem recimo telefon ene par krat polnil s polnilcem, ki ima kao napetost 4,75V, original pa 5V, ali je to zanemarljivo mala sprememba napetosti?

lp

jest10 ::

Malo višja ni problema. Pri nižji se pa lahko pojavi problem s polnenjem in ti ne napolni baterije do konca.

nightbird ::

ampak to v smislu, da telefon ne bi zaznal in bi bila lažno polna in bi s tem uničeval baterijo ali jo pač ne napolni do konca in je to to?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Overcharge in polnilne baterije (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6412024 (4220) int47
»

Izhodna moc adapterjev

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
71110 (844) bajsibajsi
»

Polnjenje pametnega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
375243 (4500) IL_DIAVOLO
»

Polnilne baterije

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
448394 (6180) darkolord
»

kapaciteta polnilnih baterij

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
217214 (6826) door_man

Več podobnih tem