» »

Facebook bi računal za pošiljanje sporočil

Facebook bi računal za pošiljanje sporočil

Slo-Tech - Facebook preizkuša različne načine, kako od uporabnikov iztisniti kakšen evro. Oktobra so začeli zaračunavati za večjo vidnost uporabnikovih objav (tako imenovani promoted posts). Konec decembra so poizkusili še nekaj drugega in sicer zaračunavanje za pošiljanje sporočil osebam na Facebooku, ki niso prijatelji. Sedaj prehaja preizkus v drugo fazo.

Facebook je že leta 2010 v mapi za sporočila poleg klasične podmape Prejeto (Inbox), kamor se steka pošta, uvedel še predalček Ostalo (Other), kamor vtaknejo reklame, množična povabila in drugo manj pomembno pošto. Poleg oglasov pa lahko najdemo notri še sporočila ljudi (odvisno od nastavitev zasebnosti v Facebooku), ki jih ne poznamo, zato marsikatero sporočilo tam nikoli prebrano ponikne. Facebook spet računa na nečimrnost in želi to monetizirati.

Konec decembra so začeli preizkušati, sprva seveda na manjšem vzorcu, ali bi bili ljudje pripravljeni plačati dolar, zato da bi njihova sporočila drugim, ki niso prijatelji, pristala neposredno v mapi Prejeto in ne v mapi Drugo. Rezultati so bili vzpodbudni, zato je Facebook projekt nadaljeval. Kdor želi poslati neposredno sporočilo kakšni veliki zvezdi, bo moral odšteti precej več. Konkretno, sporočilo Marku Zuckerbergu bi stalo 100 dolarjev.

Facebook pojasnjuje, da gre za enega izmed načinov, kako zmanjšati količino spama, ki ga prejmejo zelo popularne osebe. Zato so algoritem zasnovali tako, da je cena sporočila tem višja, kolikor več oboževalcev ima oseba. Kot je običaj, storitev za zdaj preizkušajo na majhnem vzorcu ljudi.

32 komentarjev

Gregor P ::

Vedno več razlogov, zakaj pobegniti na kakšno Diasporo (če res ne gre brez spletnih socialnih omrežij).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

listje123 ::

Kar naj računajo za vsa sporočila, polno je zasvojencev s facebookom ki ne znajo drugega kot da se pozirajo v kopalnici in ne počnejo nič pametnega. Facebook ni nič drugega kot razdajanje svojih podatkov in slik v splet.

F*CK YOU FACEBOOK!

smash ::

a pa to plačilo bi dobil tisti, h kateremu gre sporočilo, al cukerman? :)

Daedalus ::

Facebook pojasnjuje, da gre za enega izmed načinov, kako zmanjšati količino spama, ki ga prejmejo zelo popularne osebe. Zato so algoritem zasnovali tako, da je cena sporočila tem višja, kolikor več oboževalcev ima oseba. Kot je običaj, storitev za zdaj preizkušajo na majhnem vzorcu ljudi.


V bistvu hočejo spam zaračunavat. Ker ko uvedeš tako storitev, je jasno - več spema, več denarja (za FB).
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

CyberPunk ::

Pa saj obstaja email. Imas cloveka (tudi) na FB kot bekap adresar, posiljas pa mail. A je to taka tezka znanost. ;) Zaradi mene naj kar zaracunavajo.

Looooooka ::

Ne vidim problema.
Nadlegovalci naj pac placajo vec.
99% postov gor so itak bedarije.
Ce hoce kdo za svoj butast post placat...naj placa.
Nihce ga ne sili.
Ce je post dovolj zanimiv ga bojo itak drugi sami sheral naprej in ne rabi placati niti centa.

Micro server ::

Facebook je najbolsi !

Elysium ::

listje123 je izjavil:

Kar naj računajo za vsa sporočila, polno je zasvojencev s facebookom ki ne znajo drugega kot da se pozirajo v kopalnici in ne počnejo nič pametnega. Facebook ni nič drugega kot razdajanje svojih podatkov in slik v splet.

F*CK YOU FACEBOOK!

Ne vem, zakaj se je treba tako zelo obremenjevati z aktivnostmi drugih ljudi?

Pithlit ::

Zakaj pa morajo drugi s svojimi aktivnostmi obremenjevati mene?

Danes sem dobila že 4 invite z farmville...
Life is as complicated as we make it...

PARTyZAN ::

Blokiraš aplikacijo in jih ne boš dobila nič?

Pithlit ::

Jok. Invite dobiš vseeno. Ne dobivaš pa raznih obvestil tipa 'ta-in-ta je zadel roza pižamo za kravo v farmville'.
Life is as complicated as we make it...

Invictus ::

Zakaj pa ne bi smeli zaračunavat?

Meni se to zdi čisto dober poslovni model.

Seveda bodo pa potihoma uvedli filtre, ki bodo sporočila vseh ne-prijateljev avtomatsko brisala. Pa si rešen. Seveda spet za plačilo :D.

Zaslužiš dvakrat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PARTyZAN ::

Jaz nisem dobil nobenega farmville invita že odkar sem ga blokiral.

listje123 ::

Elysium je izjavil:

listje123 je izjavil:

Kar naj računajo za vsa sporočila, polno je zasvojencev s facebookom ki ne znajo drugega kot da se pozirajo v kopalnici in ne počnejo nič pametnega. Facebook ni nič drugega kot razdajanje svojih podatkov in slik v splet.

F*CK YOU FACEBOOK!

Ne vem, zakaj se je treba tako zelo obremenjevati z aktivnostmi drugih ljudi?


To ni obremenjevanje, to je samo moje mnenje na to temo :)

Lp

dukenukem ::

naj naštimajo vse plačljivo ,bomo pa prešaltal na google + ,al pa kaj druzga ,fb bo pa zgubil veliko uporabnikov....

blackbfm ::

google+ je popolnoma ista stvar kot fb

rkobarov ::

people are more interested in "stalking" others, rather than "connecting" with them. zato bo fb vedno popularen :)

[D]emon ::

Pithlit je izjavil:

Jok. Invite dobiš vseeno. Ne dobivaš pa raznih obvestil tipa 'ta-in-ta je zadel roza pižamo za kravo v farmville'.


Potem ocitno ne znas blockat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Pithlit ::

Očitno.
Life is as complicated as we make it...

enadvatri ::

Gregor P je izjavil:

Vedno več razlogov, zakaj pobegniti na kakšno Diasporo (če res ne gre brez spletnih socialnih omrežij).


Stara novica, pa vendar.

Diaspora ni slaba, a je premalo domišljena. Niti nekega poslovno - uporabnega modela še ni, kje oz. pri kom bi dejansko uporabniki gostovali. Da o izpiljenih podrobnostih niti ne pišem.

draciel ::

dukenukem je izjavil:

naj naštimajo vse plačljivo ,bomo pa prešaltal na google + ,al pa kaj druzga ,fb bo pa zgubil veliko uporabnikov....



Vse samo google+ ne. Zato ker ni dobro da bi google držal prvo mesto v vseh njegovih storitvah. Že tako drži prvo mesto kot iskalnik, oglaševalnik na netu, google mape, OS ( med prvimi in popularnejšimi ) in še bi lahko našteval.

Verjemite da firma s toliko denarja in skoraj brez konkurence ni dobra stvar.

Raj imam fb kot pa google+. Ali pa karkoli drugega.. samo g+ ne.

Recimo dam primer: Google ima pri oglaševanju stroga pravila. Če kaj kršiš te banajo za vedno in ne prideš več v njihov program. Povej mi kam boš šel pol oglaševat svoje izdelke npr? Sedaj je kar dobra alternativa facebook, če ga nebi bilo, kje bi uspešno oglaševal?

Unknown_001 ::

Tipični kapitalizem. Kradejo, kradejo, kradejo, nakradejo in pol še malo kradejo pa še jim ni dost.;(

CaqKa ::

Pithlit je izjavil:

Jok. Invite dobiš vseeno. Ne dobivaš pa raznih obvestil tipa 'ta-in-ta je zadel roza pižamo za kravo v farmville'.

blokiraj farmvile kot aplikacijo, ne pa samo posta, ali pa smao posts of games...

Invictus je izjavil:

Zakaj pa ne bi smeli zaračunavat?

Meni se to zdi čisto dober poslovni model.

Seveda bodo pa potihoma uvedli filtre, ki bodo sporočila vseh ne-prijateljev avtomatsko brisala. Pa si rešen. Seveda spet za plačilo :D.

Zaslužiš dvakrat.

med drugim zaradi tega, ker imam nastavljeno da mi osebe ki niso moji prijatelji sploh ne morejo pošiljat fb sporočil.
če nekdo to mojo nastavitev zaobide s tem ko plača facebooku, zakaj jaz pol sploh imam to nastavitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Hayabusa ::

Ker si test dummy @ Fb.

BaToCarx ::

Pithlit je izjavil:

Jok. Invite dobiš vseeno. Ne dobivaš pa raznih obvestil tipa 'ta-in-ta je zadel roza pižamo za kravo v farmville'.



Odpri

 Greš malo dol dobiš to.

Greš malo dol dobiš to.



In v polje samo napiši "farm..." pa ko klikneš instantno blokira, deluje 100%

ozbolt ::

Upam da si bom sam lahko nastavil ceno. Ali bom moral placati facebooku, ce bom zelel, da drugi placujejo vec facebooku da me spamajo?

Gregor P ::

ha ha na koncu bo tako, da boš moral ekstra plačevati Zuckiju, da te ne spama:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

win64 ::

Kao, da če hočeš Zuckebenberju pošiljat zasebna sporočila, moraš plačat $100.

francek1 ::

Še en od vzrokov, zakaj it na Google +.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

blackbfm ::

in kaj bo na g+ drugače? ko pride čas bodo že pokazal svoj pravi obraz...recimo tazadnja cvetka je kenslanje zastonjskega google appsa

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Blisk ::

Kmalu bo res prišlo do tega da FB ne bo več zastonj...

[D]emon ::

@Blisk, in potem bo konec sveta, kajne? *sarkazem* :))

Sicer pa, dvomim, da bo FB kdaj placljiv--placljivost bi marsikoga pregnala in s tem povzrocila upad dohodka preko oglasov. Je pa zagotovo neprimerno vec prostovoljnih brezplacnih uporabnikov, kot bi bilo prostovoljnih placljivih, ki bi povrh vsega se neradi gledali oglase na strani, za uporabo katere bi ze tako ali tako placevali. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov fb profil

Oddelek: Pomoč in nasveti
133430 (2586) FormerUser
»

Facebook bi računal za pošiljanje sporočil

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
328153 (6173) [D]emon
»

Facebook želi spremembe politike zasebnosti, EU skeptična

Oddelek: Novice / Zasebnost
3811877 (10493) Truga
»

Facebook predstavil nov način komuniciranja

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4317690 (15397) qwzyx
»

Živahno trgovanje z ukradenimi računi za Facebook

Oddelek: Novice / Zasebnost
168853 (6466) GizmoX

Več podobnih tem