» »

Asus k75vj in dual boot Linux in Windows 8

Asus k75vj in dual boot Linux in Windows 8

DOOM_er ::

Imam zgoraj omenjeni prenosnik. Windows 8 se mi inštalirajo normalno in tudi delujejo v redu. Problem se pojavi ko želim naložiti še mint linux 14. Ob sami inštalaciji mi pri particioniranju pokaže 2 diska ( 2 diska imam tudi fiznično v računalniku ). En disk je v redu prikaza, in sicer disk ki ga imam za podatke, medtem ko je disk na katerem imam naložene windows 8 prikazan kot free space oziroma kot da ni nič na njem. V resnici pa imam na njem windows particijo kjer imam naloženo osemko ter še 2 vnaprej pripravljene particije na kateri bom inštaliral Linux. File manager v linuxu mi pa normalno pokaže vse diske in lahko jih tudi mountam. Če bi formatiral sistemski disk se bojim da bi izgubil vse podatke oziroma bi moral naložiti na novo windowse.
Robots will steal your job. But that's OK

Hayabusa ::

DOOM_er ::



ne delajo mi interwebz na gparted tako da sem slikal kar z telefonom.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

Hayabusa ::

Gparted obviously ne prepozna gpt particij in si z njim ne moreš pomagati.
http://www.partition-tool.com/resource/...
GPT vs. MBR
Compared with MBR disk, A GPT disk can support larger than 2 TB volumes where MBR cannot. A GPT disk can be basic or dynamic, just like an MBR disk can be basic or dynamic. GPT disks also support up to 128 partitions rather than the 4 primary partitions limited to MBR. Also, GPT keeps a backup of the partition table at the end of the disk. Furthermore, GPT disk provides greater reliability due to replication and cyclical redundancy check (CRC) protection of the partition table. It can be used as a storage volume on all x64-based platforms, including platforms running Microsoft Windows XP Professional x64 Edition. Windows Server 2003 SP1 also enables support for GPT in x86 versions of the Windows Server 2003 family.



Ponovi vajo s tem:
http://www.partitionwizard.com/download/pwhe7.iso

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

DOOM_er ::

normalno pokaže vse particije. Sej drugače trenutno pišem iz windows 8 ki so naloženi na tem računalniku in se normalno bootajo.
Robots will steal your job. But that's OK

Zvezdica27 ::

lp,

sodeč po netu,bi gparted moral delati tudi z GPT, aso določeni bugi in včasih se kaj zatakne...

malo googlaj, je cel kup rešitev in nasvetov, a ker sam nisem z GPT nikoli nič delal, raje ne bi pomagal.

išči po ubuntuforums, nisi edini.

zz

DOOM_er ::

Aja sem pozabil dopisat da.mi je uspelo. Bom k bom dam prau napisal kako
Robots will steal your job. But that's OK

DOOM_er ::

Sem žrtvoval inštalacijo windowsev ampak, for the greater good.

No ko sem vstavil usb ključ z Kubuntu 12.10 ( ta tudi deluje z Uefi) sem potem naložil kubuntu. Pri particioniranju sem uporabil opcijo install along with windows 8 (nekaj v tem smilsu). Sam mi je postavil vse potrebne particije uefi in podobno. Potem sem pa še enkrat šel naložit kubuntu in ročno sparticioniral particiji za / in swap. Potem sem inštaliral še winows 8. Windowsi so povozili grub tako kot ponavadi. Na usb sem si prenesel ubuntu security remix 12.04 in iz terminala v njem pognal boot-repair. Potem mi je nekaj zatežil glede uefija ( izberite advanced repair ) in date klukico pri preserve uefi oziroma nekaj podobnega. Pote sem dal repair. Ob ponovnem zagonu se mi spet prikaže grub, in imam opcijo tudi windows loader with UEFI. Oba OS-a se mi bootata normalno.

!!!!POZOR pri inštalaciji. Vedno dajte ko bootate iz naprave, izberite opcijo ki ima UEFI: < ime usb ključa >.
upam da bo komu pomagalo.
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Particijska tabela - prepis

Oddelek: Pomoč in nasveti
91030 (798) gddr85
»

Bootcamp ne pokaže v start-upu (MAC)

Oddelek: Pomoč in nasveti
152000 (1801) luky
»

težave pri nameščanju windows 10 na ASUS-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5611609 (10136) solatko
»

Nov PC z SSD in HDD

Oddelek: Pomoč in nasveti
111506 (1148) He-Man
»

"Popravilo" particij

Oddelek: Operacijski sistemi
91157 (842) Dober dan

Več podobnih tem