» »

Tablica MicroUSB to USB

Tablica MicroUSB to USB

vklemen ::

Pozdrav,

pred kratkim smo pri hiši kupili tabličnik Prestigio MP5080C PRO (za čisto osnovne potrebe).

Poleg osnovnega pomnilnika sem vanj namestil še 16GB MicroSd kartico in z le-to nimam problemov.

Za pregled datotek v pomnilnikih uporabljam že vgrajeni Androidov Explorer in pa Astro File Manager.

Kupil sem tudi povezovalni kabel (adapter) MicroUSB to USB s spšodnjega linka, da bi lahko na tabličnik direkt priklapljal tudi USB ključke:
http://www.vivanco.com/Homepage/Product...

Težava se pojavi ob samem priklopu in sicer mi Androidov Explorer v mapi MNT in nato v njej ob pritisku na USB_Storage zateži naj si namestim Root Explorer (ta pa da nimam rootane naprave - česar niti ne bi delal zaenkrat), Astro File Manager pa mi napiše, da je USB prazen (v samih Androidovih osnovnih nastavitvah pod pomnilnik ni videti, da bi se USB sploh "mountal").

Zdaj pa ne vem ali kabel z linka ni pravi in sem se pri nakupu v Big Bangu zafrknil (oz. so me), ker vidim, da na spletu se za tovrstno povezovanje oglašuje t.i. Micro USB OTG kabel (ne vem pa ali je ta z linka prav tako OTG ali ne)?

Če kabel ni pravi pa prosim, če mi lahko kdo poda link do pravega? V kolikor bi potreboval kakšen drugi software na tabličniku oz. ne gledam prav (čeprav to dvomi, ker tudi MIcroSD kartica se kot External_SD nahaja v mapi MNT - pa tudi tabličnikov data disk je tam) pa tudi prosim za pomoč.

Hvala že vnaprej in SREČNO 2013 vsem

Zheegec ::

kabel je pravi. Pri prestigotu imajo tablice, ki USB OTG podpirajo ta kabel že zraven. če pa prestigio tablica tega kabla ni imela zraven pa OTG najbrž ne podpira... Vsaj ne brez rootanja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vklemen ::

Aha, torej USB ključek pač ne bo šel....škoda, ampak bo šlo tudi brez.
Hvala in lp

Zheegec ::

Poglej za kakšni firmware update, pri Nexus7 so to funkcijo dodali kasneje recimo...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vklemen ::

No,da javim konec zadeve.Usb se da na ta model čisto ok priklopiti,samo moj kabel iz prvega posta ni t.i. OTG ampak navadni (drugacna vezava pinov in seveda ne dela).Kontaktiral sem Asbis in sem pri njih nabavil pravi OTG ter sedaj lepo zazna kljucke, gsm itd.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako prenesti slike iz mobilnika, če touch ne dela?

Oddelek: Mobilne tehnologije
133418 (3220) bigee
»

Windows 8.1 tablica? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6214801 (8322) Lonsarg
»

Miška na adroid telefonu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
152324 (2019) fujtajksel
»

Android tablica za gledanje filmov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
52224 (2044) safast
»

Iz fotoaparata na tablico

Oddelek: Strojna oprema
172822 (2410) Lonsarg

Več podobnih tem