» »

Microsoftov Messenger se poslavlja 15. marca

Microsoftov Messenger se poslavlja 15. marca

TheNextWeb - Microsoft je razkril datum, ko bo ukinil storitev Messenger, ki je bila z nami vse od leta 1999. Že lani so napovedali, da se bo zaradi prevzema in integracije Skypa moral Messenger kmalu posloviti, sedaj pa vemo, da se bo to zgodilo 15. marca (edina izjema ostaja Kitajska, kjer bo Messenger še deloval, ker tam Skype funkcionira prek TOM-a).

To ni nepričakovan razvoj dogodkov, saj je s prevzemom Skypa leta 2011 Microsoft kar naenkrat imel pod streho dva izdelka, ki sta opravljala praktično enako funkcijo. To nima smisla, zato bo Messenger ukinjen. Do dneva ukinitve bodo uporabniki videvali obvestilo, naj ga nadgradijo na Skype, potem pa bo umrl. Program bo po izklopu omrežja še deloval, le povezati se ne bo mogoče z nikomer. Prehod na Skype bo zelo enostaven, saj se je mogoče prijaviti z uporabniškim imenom in geslom za Windows Live (isti kakor za Messenger). Po prijavi Skype vpraša, ali ima uporabnik tudi poseben račun za Skype, in ga pozove k vpisu. V tem primeru sistem samodejno združi oba računa in vse kontakte iz obeh adresarjev.

Skype je namreč od leta 2011 že toliko zrasel, da si Microsoft to lahko privošči. Sedaj podpira že vse platforme, torej Windows, Xbox Live, Windows Phone, Mac, Linux itn. Skype ima trenutno 280 milijonov aktivnih uporabnikov, Messenger pa 100 milijonov (veliko se jih seveda prekriva). Facebook kot velik konkurent jih ima milijardo.

50 komentarjev

«
1
2

zee ::

Klienta za Linux in OS X ste bolj tako-tako. Samega Messengerja pa ne bom pogresal, ker ga ne uporabljam ze ~10 let oz. od takrat, ko so ljudje zaceli siriti svako jake crve po omrezju.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

RejZoR ::

A kdo ve kako se to čudo od Skypa zbaše v trey only? Live Messenger si lahko dal, glup Skype pa vedno visi v taskbaru in ga nikakor ne znam spravit stran. Ne štekam.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ivanuscha ::

Imaš v nastavitvah, nekje bolj proti dnu, poišči...

Bor H ::

options, advanced options, taskbar
Alternativno ga pa lahko zaženeš v compatibility za XPje, če ne bo delal.
Messenger je bil kul, sploh je bilo zabavno ker si imel še direkt igre integrirane in risanje, kar so pa z zadnjimi verzijami skenslal.

KoKi ::

Sem ravno prej vrgel MSN ven iz Pidgina, da se nebi kdo slučajno spomnil in mi začel težit s Skype-om.
# hackable

huelz ::

Messenger Plus je bil kul zaradi tabov, ima Skype samo svoj glup sistem al podpira s kakim pluginom podobno funkcijo?

Dami ::

RejZoR je izjavil:

A kdo ve kako se to čudo od Skypa zbaše v trey only? Live Messenger si lahko dal, glup Skype pa vedno visi v taskbaru in ga nikakor ne znam spravit stran. Ne štekam.

Daš v compactibility mode za vista sp2 in dela.
Jaz sem že takoj ko so združl bazi od sykpe in messengera zbrisal slednjega. Moti me samo (in to zelo) da sykpe ne more oddajat sporočil offline userjem (poslano bo šele ko bosta OBA userja naslednjič online, kar je bedarija).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

plizzzzzz ::

pa glih sem ga hotel začet uporabljat, šment :))

Phantomeye ::

spomini...

k sm ga prvic zacel uporabljat, nisem mogu verjet, kako se lahko z nekom pogovarjaš neposredno in to zastonj... in so bla moja vprašanja sosolcu, ki mi ga je predstavu "a to je res zastonj??"

RejZoR ::

Dami je izjavil:

RejZoR je izjavil:

A kdo ve kako se to čudo od Skypa zbaše v trey only? Live Messenger si lahko dal, glup Skype pa vedno visi v taskbaru in ga nikakor ne znam spravit stran. Ne štekam.

Daš v compactibility mode za vista sp2 in dela.
Jaz sem že takoj ko so združl bazi od sykpe in messengera zbrisal slednjega. Moti me samo (in to zelo) da sykpe ne more oddajat sporočil offline userjem (poslano bo šele ko bosta OBA userja naslednjič online, kar je bedarija).


Zakaj dafak bi moral dajat moderen in updejtan program v compatibility način!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Relanium ::

Kaj men gre na živce je nemogoča uporaba v drugih klientih (pidgin ipd....)
MSN je pa tak že dolgo mrtev ker so ga pač širitelji črvov in smrklje s svojimi pisanimi zmazki od pisave uničile.

Bor H ::

RejZoR je izjavil:

Dami je izjavil:

RejZoR je izjavil:

A kdo ve kako se to čudo od Skypa zbaše v trey only? Live Messenger si lahko dal, glup Skype pa vedno visi v taskbaru in ga nikakor ne znam spravit stran. Ne štekam.

Daš v compactibility mode za vista sp2 in dela.
Jaz sem že takoj ko so združl bazi od sykpe in messengera zbrisal slednjega. Moti me samo (in to zelo) da sykpe ne more oddajat sporočil offline userjem (poslano bo šele ko bosta OBA userja naslednjič online, kar je bedarija).


Zakaj dafak bi moral dajat moderen in updejtan program v compatibility način!?


sej ni treba, imaš options -> advanced, in imaš nastavitev za taskbar
ČE slučajno ne bo delal uporabiš compatibility

cen1 ::

Pod Import contacts v Skyp-u sploh nimam hotmaila/msn... WTF? Kako importaš stike z msn-ja v skype?

Skratka, a si moram sedaj še posebej naložit MSN, ga nadgradit in tako združit račune? A se to res ne da direktno iz Skype-a? Katastrofa..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

JesusChrist ::

Phantomeye je izjavil:

spomini...

k sm ga prvic zacel uporabljat, nisem mogu verjet, kako se lahko z nekom pogovarjaš neposredno in to zastonj... in so bla moja vprašanja sosolcu, ki mi ga je predstavu "a to je res zastonj??"


U must be young.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Phantomeye ::

JesusChrist je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

spomini...

k sm ga prvic zacel uporabljat, nisem mogu verjet, kako se lahko z nekom pogovarjaš neposredno in to zastonj... in so bla moja vprašanja sosolcu, ki mi ga je predstavu "a to je res zastonj??"


U must be young.


15 sem bil star ko sem se prvič registriral na hotmail. To je 13 let nazaj.
Internet (ISDN) sem dobil šele ko sem bil star 14 let (pri 15 pa ADSL). Medtem ko so vsi moji sošolci v petem razredu osnovne šole viseli na IRCU (preko mirc clienta), sm jst samo bukov gledal, kva je to za eno čudo.

Oddly enough sem later on kar nekaj časa preživel tudi na ircu ja...

Relanium ::

Phantomeye je izjavil:


15 sem bil star ko sem se prvič registriral na hotmail. To je 13 let nazaj.
Internet (ISDN) sem dobil šele ko sem bil star 14 let (pri 15 pa ADSL). Medtem ko so vsi moji sošolci v petem razredu osnovne šole viseli na IRCU (preko mirc clienta), sm jst samo bukov gledal, kva je to za eno čudo.

Oddly enough sem later on kar nekaj časa preživel tudi na ircu ja...

Ne sekiraj se, js sm dobil kablca ko je bil irc že zdavnaj izumrl (oz ni bil več kul)
to je blo leta 2007, nekateri pa še poznej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

gruntfürmich ::

ojojojoj, to so bili legendarni časi ko smo viseli na msn.ju!
ampak očitno sem jst že takrat bil 10 let spredaj, ker sem prešel iz msn.ja na skype. potem pa ugotovil da na skypu ni nikogar poznanega...:)) in zbrisal vse skupaj:P
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jlpktnst ::

Problem je, da je Skype precej slab program, protokol pa podpira zelo zelo malo ostalih programov... dost crappy je stanje glede IM aplikacij. In ja, nevem kje ste videli možnost združevanja računov, osebno je nisem opazil.

MrStein ::

Združevanje je mutno...
Če prav razumem, se moraš v Skype (program) prijaviti z MSN accountom, potem pa ti ponudi združevanje.

A omrežji pa nista povezani? Torej Skype user ne more poslat sporočila MSN uporabniku?

Mogoče je čas, da se to nekako standardizira. (beri: en se razglasi za standard)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Hayabusa ::

Kaj če uporabljaš Messenger alternativo (amsn) ? Kako potem poteka postopek ?

Mavrik ::

A omrežji pa nista povezani? Torej Skype user ne more poslat sporočila MSN uporabniku?


Po tistem ko računa spariš jasno lahko.

Kaj če uporabljaš Messenger alternativo (amsn) ? Kako potem poteka postopek ?


1.) Inštaliraš Skype
2.) Prijaviš se z MSN računom
The truth is rarely pure and never simple.

Phantomeye ::

gruntfürmich je izjavil:

ojojojoj, to so bili legendarni časi ko smo viseli na msn.ju!
ampak očitno sem jst že takrat bil 10 let spredaj, ker sem prešel iz msn.ja na skype. potem pa ugotovil da na skypu ni nikogar poznanega...:)) in zbrisal vse skupaj:P



Ja, mene je skype leta nazaj tudi snubil. so mi govoril ljudje, da je superioren msnju... hja. superioren v čem?

ce network nima ljudi je lahko najboljša zadeva pod soncem, pa ti ne koristi, če jo nimaš s nikomur možnost uporabljat.

pol je pa itak facebook uletu in je prevzel primat.

mtosev ::

Phantomeye je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

spomini...

k sm ga prvic zacel uporabljat, nisem mogu verjet, kako se lahko z nekom pogovarjaš neposredno in to zastonj... in so bla moja vprašanja sosolcu, ki mi ga je predstavu "a to je res zastonj??"


U must be young.


15 sem bil star ko sem se prvič registriral na hotmail. To je 13 let nazaj.
Internet (ISDN) sem dobil šele ko sem bil star 14 let (pri 15 pa ADSL). Medtem ko so vsi moji sošolci v petem razredu osnovne šole viseli na IRCU (preko mirc clienta), sm jst samo bukov gledal, kva je to za eno čudo.

Oddly enough sem later on kar nekaj časa preživel tudi na ircu ja...
pozno si ti dobo net. jaz sn npr dial up net imel že leta 1999 ko sn bil star 11let.boardband net pa mam od 2004
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mitch ::

Shame... :'(

Phantomeye ::

mtosev je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

JesusChrist je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

spomini...

k sm ga prvic zacel uporabljat, nisem mogu verjet, kako se lahko z nekom pogovarjaš neposredno in to zastonj... in so bla moja vprašanja sosolcu, ki mi ga je predstavu "a to je res zastonj??"


U must be young.


15 sem bil star ko sem se prvič registriral na hotmail. To je 13 let nazaj.
Internet (ISDN) sem dobil šele ko sem bil star 14 let (pri 15 pa ADSL). Medtem ko so vsi moji sošolci v petem razredu osnovne šole viseli na IRCU (preko mirc clienta), sm jst samo bukov gledal, kva je to za eno čudo.

Oddly enough sem later on kar nekaj časa preživel tudi na ircu ja...
pozno si ti dobo net. jaz sn npr dial up net imel že leta 1999 ko sn bil star 11let.boardband net pa mam od 2004


Ne. Pozno sem dobil računalnik.

Sicer pa, ko je clovek star 11 let je popolnoma odvisen od tega, kakšen pogled imajo starši na tehnologijo(sosed je imel že 1997 dial up. Pa je isti letnik kot jaz. Njegov fotr inženir).

poleg tega pa:

11-letni sošolci leta 1999:

"uauuu računalnik imaš :O srečkoooooo"

11-letni sošolci leta 2013:
"uau, racunalnik maš. good for you"

st0jko ::

11-letni sošolci leta 2013:
"uau, racunalnik maš. good for you"


What..?! Računalnika nimaš???? oO

fixd

Mah.. Js sem še do pred kratkim vztrajal na MSNju, čeprav že dolgo ni blo koga pametnega gor. Vse je nekako pobral/nadomestil FB, Skype in google talk.
keks?

MuadDib ::

Oi!

Nekako ne razumem te stvari. Sam uporabljam Skype in MSN Messenger. Vendar ko se zelim prijavit v Skype z MSN racunom, mi enostavno rece da je napacno geslo (preverjeno ni napacno, saj sem se odjavil in prijavil na MSNju).

In zdaj me muci cesa nisem prav razumel, da se ne morem

prijavit? Kaj delam narobe?

Naj se objavim da uporabljam Skype Beta 2.1.0.81.

A mi lahko kdo pomaga?

LP, BB

Blisk ::

Skype mi ni več všeč, ker je ratal prevelik preokoren in precej precej prezahteven po opremi
dokler je bil to še light varianta je bil ok zdaj pa mi ni več

Janac ::

Pa kaj je blo MS-ju da bo ukinil messenger? To me je zelo prizadelo, skype je podn... dobesedno...

enpac ::

Ah j... ga pac skype ni za vas, mas na izbiro mnogo alternativ, skype ma dovol veliko bazo uporabnikov (in glede na popularnost nekje na podnu ze ne more bit res pa je, da vsakemu ne more bit vsec vse) , tece skoraj na vsaki platformi, zvok in video sta odlicna. Not lahko povezes facebook chat, msn in seveda skype. In nevem kaj je prezahtevniga pri skypu kako mocno strojno opremo rabi, racunalnik mam z leta 2008 z tem, da sem ze takrat kupo leto dni star procesor in tece vse naravnost gladko. Res pa je, da ma neko napako, da vcasih nabije CPU porabo samo, se tudi to izbolsuje iz verzije v verzijo. In mislim, da ce nekaj kupis za 8.5 miljarde dolarjev je jasno, da bo postalo mainstream.

MrStein ::

MuadDib je izjavil:

Oi!

Nekako ne razumem te stvari. Sam uporabljam Skype in MSN Messenger. Vendar ko se zelim prijavit v Skype z MSN racunom, mi enostavno rece da je napacno geslo (preverjeno ni napacno, saj sem se odjavil in prijavil na MSNju).

In zdaj me muci cesa nisem prav razumel, da se ne morem

prijavit? Kaj delam narobe?

Naj se objavim da uporabljam Skype Beta 2.1.0.81.

A mi lahko kdo pomaga?

Deset let stara verzija Skype tega ne podpira ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MuadDib ::

MrStein je izjavil:

MuadDib je izjavil:

Oi!

Nekako ne razumem te stvari. Sam uporabljam Skype in MSN Messenger. Vendar ko se zelim prijavit v Skype z MSN racunom, mi enostavno rece da je napacno geslo (preverjeno ni napacno, saj sem se odjavil in prijavil na MSNju).

In zdaj me muci cesa nisem prav razumel, da se ne morem

prijavit? Kaj delam narobe?

Naj se objavim da uporabljam Skype Beta 2.1.0.81.

A mi lahko kdo pomaga?

Deset let stara verzija Skype tega ne podpira ;)


MrStein hvala za odgovor. Uporabljam zadnjo (meni znano) stabilno verzijo, ki je bila napisana za linux (ubuntu repositorij). Res je tale verzija iz leta 2009, vseeno pa bi bilo dobro dobit nekaksno podporo tudi za linux (ko bi vsaj vedel za kaksno alternativno programje). Se enkrat prosim za konstruktivnejso pomoc.

LP, BB

MrStein ::

Beta je stabilna?

To funkcijo so uvedli pred kakim mesecem. Starejše verzije je nimajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

34054 ::

@MuadDib: na http://skype.com lahko dobiš verzijo 4.1 ki to funkcionalnost podpira.

barakus ::

Slava mu!

Looooooka ::

Sam pazi, da se prvic logiras s skype usernamom in ga sele tam povezes s vojim live accountom, ce ne ti zadeva naredi nov skype username in ga linka s tvojim live accountom.
Potem si gotof brez helpdeska :)

Jst ::

Moja mati ni nikoli imela Skype računa. Uporablja MSN. A ker se MSN poslavlja, sem rekel, da ji bom inštaliral Skype, ker sem ravno za njenim računalnikom.

In prvo odinštaliram Messenger. Potem inštaliram Skype in v login screenu izberem, da se hočem prijaviti kot MSN. Vpišem podatke in kaj se zgodi? Nič. Vidim moder zaslon. Dal sem "Check for newer version," ali kako ima že Skype. Prilagam sliko:



Ima kdo kakšno idejo, kaj naj storim?

(Jaz sem že prej uporabljal Skype in sem računa brez problema združil. A ona pa ni nikoli uporabljala Skype... Vendar to ne bi smel biti problem, saj MS pravi, da naj gremo na Skype in se prijavimo z MSN podatki.)


edit: v taksbaru poleg ure, kjer je Skype ikona, pravi "Skype (Niste Prijavljeni)".

Če grem na account.live.com, se lahko prijavim, tako da sta user/pass pravilna.

Kaj Skype mučka?!?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Jst ::

Ko vpišem podatke in kliknem "Prijavi," se okno malo zmanjša - za eno malenkost vertikalno in vidim samo to:



Ista slika, kot zgoraj, samo da tukaj nisem kliknil "Preveri posodobitve."

Kaj je Skype direkt pod MS? Če pokličem na MSjev helpdesk, so oni pravi, na katere se naj obrnem? Je že kdo imel kdaj takšno težavo?

Čudno, čudno...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

Najverjetneje obstaja odgovor že na googlu. SIcer zlo na hitro odgovora nisem našel, mogoče se treba globje v google zatopiti.

Bi ti pa priporočal, da najprej probaš, če je z skype inštalacijo kaj narobe pa uporabiš drug računalnik, oziroma android,.. nekaj, za prijavit se v skype.

Jst ::

Zanimivo je, da če napišem napačno geslo, da mi javi, da je le-to napačno.

Google sem že nekaj uporabljal, ampak na to napako nisem naletel... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

Ja jaz tut nisem, edina bolj popularna napaka, ki jo google najde je, da ljudem MSN kontakte izbriše in jih morajo preko online vmesnika restorat.

Jst ::

MS pravi, da Skype potrebuje IE za delovanje. Mogoče je tukaj napaka. Vendar ne vidim zakaj?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Ves support sem preiskal, od MSja in od Skype-a, pa nisem naletel na nobenega, ki bi imel isto težavo, kot jaz. Eni imajo "black screen," kar je še najbližje, kar imam sam. Samo black screen se pojavi, če nimaš IE na sistemu. Čudno..
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

Pa si probal reinstall naredit? Pa seveda probat tut rpijavit se z drugim programom.

Jst ::

Kakšnim drugim programom? Za Skype?

Če se prijavim v web based eBuddy z MSN računom, dela normalno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lonsarg ::

Kakim drugim programom za skype, ne za MSN. Ne vem kako je z windows, ampak za mobitele je teh programov na miljone, ki se znajo v skype prijavit. Torej v skype z microsoft računom. Probaj potem ta web based ebudy, če podpira Skype se z microsoft prijavit.

Pač nekak treba ugotovit, ali je kar narobe z tvojim Skype računom ali skype programom, ki ga imaš inštaliranega ane. To je prva stvar, preden sploh iščeš po googlu za rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

MrStein ::

Skype program mora podpirati MSN, sicer ne bo nič iz tega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jst ::

Sem šel po teh navodilih:
http://community.skype.com/t5/Windows-d...

Pa je stanje enako...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

MuadDib ::

zdaj je pa ze toliko casa mimo, pa se vedno MSN protokol deluje :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoftov Messenger se poslavlja 15. marca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5012961 (10175) energetik
»

Konec neke dobe: Windows Live (MSN) Messenger odhaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
5319152 (14710) darkolord
»

MSN blokira povezave do thepiratebay

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
398335 (6212) mirancar
»

Facebook in Google se potegujeta za Skype?

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2713674 (12341) madmitch

Več podobnih tem