» »

Odštevanje do padca

Odštevanje do padca

Temo vidijo: vsi
««
43 / 63
»»

dstr17_ ::

Me prav zanima kateri so analitiki, o katerih je govora v zadnjem stavku.

jype ::

Hja, rov je zdaj spet prazen, ne, njih je pa precej malo. Morda bi del rova lahko oddajali v najem tudi za panevropske nacistične skupine?

Nasilje nad mirnimi protestniki na teh "kvazizasebnih nacističnih shodih" je enako nedopustno kot nasilje nad mirnimi protestniki kjerkoli.

Si je treba zapomnit, kako in kdaj se s takim nasiljem obračuna: Battle of Cable Street @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Tukaj gre bolj za simbolični pomen. Ne smeš brati vsega dobesedno!


Pa mi razloži tale simbolični pomen, torej. Še prej pa mi odgovori na simpl vprašanje - kdo danes pri nas ogroža fizičen obstoj volilcev SDS in NSI? Ker tisti tvoj simbolični pomen, namiguje točno na to.

A tisti, ki pa lutke z obrazi političnih nasproptniki obešajo in z verbalnim nasiljem vdrejo in onemogočajo mirne trubine Zbora za Republiko, so pa zate višek demokracije v naši državi???


Kje sem to trdil? Kr daj lepo citat, al pa STFU.

To ni nobeno sodelovanje na tribuni ampak načrtna provokacija. Najprej z žaljivimi transparenti pričakaš udeležence tribune, potem pa pričakuješ, da boš od njih v dvorani dobil jogurt, sendviče in častni sedež.


Javna tribuna. Kaj drugega ni za dodat. Verjamem pa, da bi pripadniki desnih jurišnih enot z veseljem prepovedali izražanje mnenja drugače mislečim. Jajo refleks, pa to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

floyd1 ::

kuall je izjavil:

Virant si dela same sovražnike. Najprej se je zasral levičarjem, ko je šel v koalicijo z Janšo, zdaj se bo pa še desničarjem, ko ruši desno vlado. Totalni debil. Nima prihodnosti v politki. Pameten politik se bo prilizoval obem stranem, ne pa obe strani šinfal, ker volivce lahko dobi samo od ene ali obeh strani.
Saj vemo, edina opcija obstati v SLO politiki je, da se klanjaš Janši. Za ljudi s hrbtenico tam nikakor ni prostora. Vsi ostali so "kreteni, pedri in izdajalci". Don't think so. Nimamo enopartijskega sistema in naša vlada (ali parlament) ni stranka kimavcev pod dosmrtnim vodstvom vsemogočnega Ivana. V SDS pa naj imajo kakor hočejo.

Ivan je zavestno kršil zakone in tak človek ne more biti kredibilni predsednik vlade, sprijaznite se, verniki ;).

NissanGTR ::

Hja, rov je zdaj spet prazen, ne, njih je pa precej malo. Morda bi del rova lahko oddajali v najem tudi za panevropske nacistične skupine?


v bistvu tvoji idoli Slovenijo spreminjajo v Nemčijo v tridestetih...
Po novem političnim nasprotnikom celo na domove hodite(jo) ljudi zastraševat in jim grozit, celo predsednik ustavnega sodišča ni več varen pred nasiljem skrajnežev, ker ne misli tako kot nasilna leva drhal na ulici. Svoboda govora in združevanja velja samo še za levičarske skrajneže, ki bi druge v rove metali in jih obešali na trgih, sami pa drugim ne pustijo niti, da bi v neki dvorani mirno razravljali.

V bistvu je naša država v zadnjih dveh mesecih po zaslugi skrajne levice in teh "vstajnikov" postala en čuden hibrid kitajske kulturne revolucije in hitlerjeve nacistične Nemčije.

negot ::

Po Ivanovi zaslugi pa Severna Koreja, tako mala, pa tako raznolika, lp:)

floyd1 ::

NissanGTR je izjavil:

V bistvu je naša država v zadnjih dveh mesecih po zaslugi skrajne levice in teh "vstajnikov" postala en čuden hibrid kitajske kulturne revolucije in hitlerjeve nacistične Nemčije.
Kdo podpira naci skrajneže v SLO vemo, vseeno pa je (tako kaže :|) še kar nekaj težav z razumevanjem tega. Tudi zato, ker po "befelu" poročilo o tem ostaja v predalih. Zaradi opozicijske levice ne, torej bo treba krivca drugje iskat...;)

Daedalus ::

Tudi zato, ker po "befelu" poročilo o tem ostaja v predalih. Zaradi opozicijske levice ne, torej bo treba krivca drugje iskat...


Upam, da naslednja Vlada tole famozno poročilo javno objavi.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

NissanGTR ::

Po Ivanovi zaslugi pa Severna Koreja, tako mala, pa tako raznolika, lp

Če bi bili mi Ivanova Severna Koreja ti in podobni ne bi tukaj srali klevet in vsak levičar, ki ima pet minut časa, ne bi na ulici nekaznovano pozival na umor predsednika vlade... Severno Korejo imate v Dražgošah...

Kdo podpira naci skrajneže v SLO vemo,

leve skrajneže financiramo vsi davkoplačevalci. Liberalna akademija, Mirovni inštitut... vse te skrajneže proti svoji volji finančno napajam tudi jaz... tudi tisti levi Jašarjevi drogiranci iz Maribora, ki bi ljudi javno obešali, so v tisti Pekarni financirani iz proračuna, kot neka nevladna opganizacija...

Upam, da naslednja Vlada tole famozno poročilo javno objavi.
zakaj pa rabiš neko poročilo? Dovolj je, da pogledaš fotografije z demonstracij in Dražgoš, pa lahko vidiš, da je pri nas politična skrajnost 99% skoncentrirana na levici.

Daedalus ::

zakaj pa rabiš neko poročilo? Dovolj je, da pogledaš fotografije z demonstracij in Dražgoš, pa lahko vidiš, da je pri nas politična skrajnost 99% skoncentrirana na levici.


Zato da ti dokažem, kako zlagana je tale tvoja izjava. In da se enkrat razčisti, a je kaj na namigovanjih o povezavah SDS-a in skrajne desnice pri nas. To, da se poročilo skriva medtem ko je SDS na oblasti, je sicer dober indikator. Ni pa uraden.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

NissanGTR ::

namigovanjih o povezavah SDS-a in skrajne desnice pri nas.
Pet mulcev, ki imajo karantanski grb, so kvečjemu marginalna skupina, ne pa skrajna desnica. Skrajne desnice pri nas ni. Desničarske skrajneže si izmišljujejo levi novinarji v Mladini in Dnevniku in pa politična levica. Če ni umetno ustvarjene skrajne desnice, potem tudi razne antife, Mirovni inštituti in podobni priveski na državni proračun nimajo smisla za obstoj in dotok državnega denarja.

Pri nas je pa itak za 90% levičarjev že Angela Merkel politična skrajnost, ki jo pri nas v "zdravi" levi družbi kot je Slovenija, nikakor ne bi tolerirali.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Pet mulcev, ki imajo karantanski grb, so kvečjemu marginalna skupina, ne pa skrajna desnica. Skrajne desnice pri nas ni. Desničarske skrajneže si izmišljujejo levi novinarji v Mladini in Dnevniku in pa politična levica. Če ni umetno ustvarjene skrajne desnice, potem tudi razne antife, Mirovni inštituti in podobni priveski na državni proračun nimajo smisla za obstoj in dotok državnega denarja.


Da, da, da... dolgcajt. Naj objavijo poročilo, pa bo. Verjamem pa da te je strah zvedeti kaj novega o Jajotu Velikem.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

NissanGTR> Pet mulcev, ki imajo karantanski grb, so kvečjemu marginalna skupina, ne pa skrajna desnica. Skrajne desnice pri nas ni. Desničarske skrajneže si izmišljujejo levi novinarji v Mladini in Dnevniku in pa politična levica. Če ni umetno ustvarjene skrajne desnice, potem tudi razne antife, Mirovni inštituti in podobni priveski na državni proračun nimajo smisla za obstoj in dotok državnega denarja.
NissanGTR> Pri nas je pa itak za 90% levičarjev že Angela Merkel politična skrajnost, ki jo pri nas v "zdravi" levi družbi kot je Slovenija, nikakor ne bi tolerirali.

Si drzneš dat od sebe še podatke?

Kdo je nasilen, koliko in na kakšen način?

Naciste je treba za vsako ceno zatret v kali. Spoštovana Angela Merkel to zelo dobro ve - ti pa ne.

floyd1 ::

Desničarske skrajneže si izmišljujejo levi novinarji v Mladini in Dnevniku in pa politična levica.
Tudi o taboriščih, plinskih celicah in krematorijih med WW2 se nekateri še vedno točno na tak način pogovarjajo. Židovska zarota, saj veš.

NissanGTR ::

Da, da, da... dolgcajt. Naj objavijo poročilo, pa bo.
Je Srečko Meh iz SD že povedal, da v poročilu piše, da imamo skrajne levičarje, skrajne desničarje in pa skrajne muslimane... skratka pavlihova pratika od poročila. Za mene je pa vse kar pride iz Sove en naveden bulšit. Prej so Sovo za svoje politične rabote izkoriščali levi LDS kresalčki, zdej pa počne to sds.

Jaz lahko stanje v družbi in kje je pri nas politični ekstremizem čisto natančno sam ocenim in to lahko stori vsak ki je vsaj malo nepristranski in ne rabimo za to neke sove. Dejstvo je, da je Slovenija raj za levičarski ekstremizem. Levičarski ekstremizem je postal celo mainstream naše družbe.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Jaz lahko stanje v družbi in kje je pri nas politični ekstremizem čisto natančno sam ocenim in to lahko stori vsak ki je vsaj malo nepristranski in ne rabimo za to neke sove. Dejstvo je, da je Slovenija raj za levičarski ekstremizem. Levičarski ekstremizem je postal celo mainstream naše družbe.


In koliko ljudi so ugrabile in ubile slovenske Rdeče brigade?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

NissanGTR> Jaz lahko stanje v družbi in kje je pri nas politični ekstremizem čisto natančno sam ocenim in to lahko stori vsak ki je vsaj malo nepristranski

Kakšno zabavno protislovje.

NissanGTR ::

In koliko ljudi so ugrabile in ubile slovenske Rdeče brigade?


Zakaj pa bi v tem trenutku pri nas rdeče brigade sploh morale koga ugrabiti?
Pri nas rdeče brigade vladajo v skoraj vseh porah družbe... od večine levih političnih strank, medijev, šolskega sistema, sindikatov, nevladnih organizacij, kmalu bodo tudi vlado spet prevzele rdeče brigade... zaenkrat nimajo slovenske rdeče brigade čisto nobene potrebe, da delujejo po taktiki rdečih brigad iz 70ih.

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

vlada je razpadla, lahko zaprete topic
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Invictus ::

NissanGTR je izjavil:


Pri nas je pa itak za 90% levičarjev že Angela Merkel politična skrajnost, ki jo pri nas v "zdravi" levi družbi kot je Slovenija, nikakor ne bi tolerirali.

Če bi bilo 90% levičarjev v Sloveniji, SDS ne bi prišla niti v parlament ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

NissanGTR ::

Če bi bilo 90% levičarjev v Sloveniji, SDS ne bi prišla niti v parlament ...


levičarjev ni 90% celotne družbe, tega nisem napisal...
napisal sem, da je za 90% levičarjev že Angela Merkel politična skrajnost

Levičarjev je pa pri nas cca. 60% celotne družbe, vendar so militantni, glasni in ustrahujejo in utišajo ostalih 40% družbe, ki so državljani drugega reda...

T-h-o-r ::

edino pravilno; potomci narodnih izdajalcev nikjer ne bi imeli besede
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Invictus ::

NissanGTR je izjavil:


Levičarjev je pa pri nas cca. 60% celotne družbe, vendar so militantni, glasni in ustrahujejo in utišajo ostalih 40% družbe, ki so državljani drugega reda...

Militantni? Glasni? Ustrahujejo?

A si ti eden tistih ki levo zamenjuje z desno?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

aerie ::

Tale Nissan pa je mal preveč v kozarc pogledu, da take strela.

LuiIII ::

@Thor: Pravzaprav se po tolikih desetletjih državljanske vojne v Sloveniji sprašujem kdo je zares izdal narod? In ti lahko odgovorim: 1944 - domobranska prisega, 1945 - povojni poboji, 1945 - 1990 komunistični režim. To so za mene izdaje naroda.

jype ::

LuiIII> To so za mene izdaje naroda.

Zanimivo, preostanku sveta se pa zdi edina izdaja naroda kolaboracija, vse ostalo pa demokratična volja ljudstva.

para! ::

T-h-o-r je izjavil:

edino pravilno; potomci narodnih izdajalcev nikjer ne bi imeli besede

Zakaj ne? Pust potomce, sej niso oni sprejemal odločitev.
Death before dishonor!

NissanGTR ::

edino pravilno; potomci narodnih izdajalcev nikjer ne bi imeli besede


Potomcev narodnih izdajalcev je v Sloveniji mogoče 1-2%, ostalo so bili pobiti ali pa so šli v tujino. Oni so plačali kazen, tisti ki so pa po vojni metali v jame, pa še vedno dobivajo 1500 evrov penzije in so pomembni člani naše družbe.

Sicer pa je tvoje razmišljanje grozno, odvratno in fašistično, da nekomu odrekaš neke človekove pravice, ker je potomec nekoga. In to je strpna napredna levica

jaz sem potomec Slovencev iz Posavja internirancev v nemški lager, pa sem v tej družbi tudi državljan drugega reda, ker nočem ljudi metati v jame, ker ne maram levice, sem za nekatere umsko omejen polčlovek, ki bi ga celo na tem forumu marsikateri levičar z veseljem vrgel v jamo...

T-h-o-r ::

če bi jih bil 1 % po jugoslaviji, nebi rabli osamosvojitvene vojne, malo južno pa še 5 let klanja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

LuiIII ::

@jype: Poboji so bili volja ljudstva? Komunističen režim je bil volja ljudstva? Ko je v 50-ih letih komunizem pokazal zobe je začetno navdušenje nad revolucijo izplahnelo. Obstal je szgolj in samo zaradi zastraševanja in metanja drobtinic.

bdoxx ::

Levičarjev je pa pri nas cca. 60% celotne družbe, vendar so militantni, glasni in ustrahujejo in utišajo ostalih 40% družbe, ki so državljani drugega reda...


Nisan malo si zamenjel levo in desno
evo moja skromna razlaga (na zelo zelo široko), glede levih in desnih
'LEVO'' vladanje temelji na spodbujanju, nagrajevanuju, pomoči, konsenzu...
''DESNO'' vladanje pa temelji na agresiji, ustrahovanju, kaznovanju, zatiranju drugače mislečih...

T-h-o-r ::

LuiIII je izjavil:

@Thor: Pravzaprav se po tolikih desetletjih državljanske vojne v Sloveniji sprašujem kdo je zares izdal narod? In ti lahko odgovorim: 1944 - domobranska prisega, 1945 - povojni poboji, 1945 - 1990 komunistični režim. To so za mene izdaje naroda.


kaj pa pol delaš med nami izdajalci, neonacisti v berlinu rekrutirajo vsak dan nove obraze, sam ti ne vem, če bi jim bil primeren kandidat

včeraj ste hoteli zadavit nedolžno žensko, jutri boste s palcami in noži okrog hodili? come at me bro', sam pol se bo treba tudi s posledicami takšnih dejanj sprijaznit
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

jype ::

LuiIII> @jype: Poboji so bili volja ljudstva? Komunističen režim je bil volja ljudstva?

Ne boš verjel: Ja. Morda ljudje niso dobro vedeli, česa si želijo, vsekakor so pa zahtevali družbeno reorganizacijo in podprli komuniste.

LuiIII> Ko je v 50-ih letih komunizem pokazal zobe je začetno navdušenje nad revolucijo izplahnelo. Obstal je szgolj in samo zaradi zastraševanja in metanja drobtinic.

Narobe. Ko je v petdesetih komunizem pokazal zobe, je končno ljudem postalo jasno, kako dobro je, da ima Jugoslavija v resnici posebne vrste socializem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

NissanGTR ::

'LEVO'' vladanje temelji na spodbujanju, nagrajevanuju, pomoči, konsenzu...
''DESNO'' vladanje pa temelji na agresiji, ustrahovanju, kaznovanju, zatiranju drugače mislečih...


nismo vsi krave pasli na fdv ali ff, da bi takšne nebuloze, kako je družba razdeljena, sprejeli kot resnico...

PaX_MaN ::

LuiIII je izjavil:

@jype: Poboji so bili volja ljudstva?

Da:
"Sporočam ti, da smo dobili poročilo iz terena, da moramo aretirati tov. N.I. iz i. podgoram, rojen 1896 in zaradi njega je blo intarniranih 5 družin iz V. in je bil tudi velik prijatelj s K. iz Ž., ker je dizjertiral g beli gardi ker je neki funkcionar pri beli gardi. In ludstvo je zahtevalo da ga moramo likvidirati in mi smo ga likvidirali."

"Smo aretirali tudi več ljudi, ki niso zanesljivi, enega od tistig smo ga rikvidirali imenuje se C.S., rojen 21.04.1912 (M. je bil star fašist). Priznal je, da je zdajal kmetje in drugo lustvo v bližini je zahtevalo da ga moramo aretirati, ki je mislil iti Nemcam v G. ..."

jype ::

NissanGTR> nismo vsi krave pasli na fdv ali ff,

Morda tebi ne bi škodilo, če bi kdaj šel pogledat tja.

Daedalus ::

Levičarjev je pa pri nas cca. 60% celotne družbe, vendar so militantni, glasni in ustrahujejo in utišajo ostalih 40% družbe, ki so državljani drugega reda...


A si tole izpeljal iz pravljice RKC o pregonu kristjanov? Oba pa nakladata, sicer. Pri nas se ~70% prebivalstva izreka za katolike. Se pravi, da so tvoje cifre iz riti potegnjene. Edino če trdiš, da komunaro-katoliki preganjajo ostale katolike??? More biti resen mess v tvoji glavi...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

jype ::

Daedalus> Pri nas se ~70% prebivalstva izreka za katolike.

Ne, se ne (jih je pa več kot 50% takih, ki se pred starši bojijo rečt, da niso).

Daedalus ::

Ja, moja zajeb, nekak so se mi podatki iz leta 1991 prikradli poleg. Malo pod 60%, pa je zadnji uradni podatek - vir
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

LuiIII ::

@T-h-o-r: Nisi vreden odgovora.
@maticko: Uf tole je pa po moje precej faljen, da ne rečem celo ekstremen pogled na razmerje desnica - levica. Jaz mislim, da je nekako takole:

Leve vrednote: večji pomen države za posameznikovo socialno stanje, močnejša udeležba države v gospodarstvu, v vzgoji in izobraževanju, bolj reguliran trg, bolj multikulturno usmerjena kulturna politika, direktni socialno izravnalni mehanizmi

Desne vrednote: večji pomen in odgovornost posameznika za njegovo socialno stanje, manj države v gospodarstvu, večji povdarek na domoljubju,

Najbolj se po mojem razlikujeta oba pogleda ravno v pogledu na to kako deluje odnos država - posameznik. Na ekstremnem levem stališču je država tista, ki s svojimi mehanizmi v večini skrbi za posameznika, medtem ko je desno stališče, da je posameznik čisto sam odgovoren za vse.

Pri nas je večinska mentaliteta, zaradi +50 let komunizma in posledično invalidne osebne odgovornosti, pregloboko na levi strani in zato imamo in bomo imeli še ogromne težave v tej krizi kjer so pač očitno potrebne neke bolj "desne" korekcije v delovanju države. Te korekcije se zdijo nekaterim, ki so vajeni socialne države (pri nas je precej draga zaradi neefektivnosti in iskoriščanja socialnih bonitet), že kar fašističen državni udar. Me bo pa zanimal komentar istih oseb, ko bodo jasni prvi ukrepi trojke (računam na september 2013).

Cervantes ::

LuiIII je izjavil:



Desne vrednote: večji pomen in odgovornost posameznika za njegovo socialno stanje, manj države v gospodarstvu, večji povdarek na domoljubju,


Pozabil si RKC in revanšizem. Aja, kaj pa če tole dvoje pade pod domoljubje?

Zgodovina sprememb…

jype ::

LuiIII> Leve vrednote: večji pomen države za posameznikovo socialno stanje, močnejša udeležba države v gospodarstvu, v vzgoji in izobraževanju, bolj reguliran trg, bolj multikulturno usmerjena kulturna politika, direktni socialno izravnalni mehanizmi

To si pa zelo naivno predstavljaš. Leva vrednota je praktično izključno večja osebna svoboda, ki brez pravne in socialne varnosti ne more obstajati, ker se sicer z ekonomskimi pritiski ljudi lahko prisili v karkoli, hkrati pa vztraja, da so svobodni (to kar v desničarski maniri počnem jaz, ko pravim da se vsi lahko naučijo programirat in služijo velike denarje, pa seveda ne drži). Iz tega izhaja tudi multikulturnost družbe, ker si vsak lahko sam izbere, v kakšne barve cunje se bo zavil, katerega boga bo zagovarjal in iz koga bo bril norce, pa tudi s kom se bo onegavil, poročal, imel otroke in delal biznis.

Velika država sploh ni del levičarske agende.

VaeVictis ::

Cervantes je izjavil:

LuiIII je izjavil:



Desne vrednote: večji pomen in odgovornost posameznika za njegovo socialno stanje, manj države v gospodarstvu, večji povdarek na domoljubju,


Pozabil si RKC in revanšizem.


Ti si pa pozabil kaj je v osnovi razlika med levico in desnico in se osredotočaš več ali manj samo na Slovenijo.

V osnovi je razlika med levico in desnico samo odnos posameznik - država.

Če je temelj individualizem (sam lahko poskrbim zase, ne rabim države, da mi pomaga) si bolj na desnici, če je bolj kolektivizem (rabim državo, da mi pomaga, da skrbi za socialo,...) si bolj na levi.

jype ::

LuiIII> Najbolj se po mojem razlikujeta oba pogleda ravno v pogledu na to kako deluje odnos država - posameznik. Na ekstremnem levem stališču je država tista, ki s svojimi mehanizmi v večini skrbi za posameznika, medtem ko je desno stališče, da je posameznik čisto sam odgovoren za vse.

To seveda ne drži. Ravno skrajni desničar se zanaša na državo, skrajni levičar pa je anarhist in države sploh ne prizna.

VaeVictis> Če je temelj individualizem (sam lahko poskrbim zase, ne rabim države, da mi pomaga) si bolj na desnici, če je bolj kolektivizem (rabim državo, da mi pomaga, da skrbi za socialo,...) si bolj na levi.

Nonsense, glej zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Daedalus ::

Pri nas je večinska mentaliteta, zaradi +50 let komunizma in posledično invalidne osebne odgovornosti, pregloboko na levi strani in zato imamo in bomo imeli še ogromne težave v tej krizi kjer so pač očitno potrebne neke bolj "desne" korekcije v delovanju države. Te korekcije se zdijo nekaterim, ki so vajeni socialne države (pri nas je precej draga zaradi neefektivnosti in iskoriščanja socialnih bonitet), že kar fašističen državni udar. Me bo pa zanimal komentar istih oseb, ko bodo jasni prvi ukrepi trojke (računam na september 2013).


To, da potrebujemo "desne" korekcije, se strinjam. Da je pa za spektakularen fail tele Vlade krivo zgolj in samo ljudstvo... pa se ne strinjam. IMHO so reforme izvedljive. Samo ne ob konstanem zastraševanju in napadanju vsakogar, ki se ne strinja z vladnimi potezami. SDS z Janšo na čelu, so vseskozi zlivali bencin na ogenj, namesto da bi z umirjeno retoriko iskali čimširšo podporo. Ne moreš se iti frontalnega spopada z večino volilnega telesa in upat na politično preživetje. Ne gre, simpl as that. Pa če smo čisto pošteni - taisto ljudstvo je odreklo podporo Vladi, ki mu je (po tem tvojem sklepanju) bila pisana na kožo. Nope, does not compute.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

VaeVictis ::

The far left seeks the complete equalization of the distribution of wealth, and a society in which everyone is provided equal economic and social opportunities, and no one has excessive wealth or power over others...

Tole ni ravno anarhizem, ampak je bolj čisti komunizem...


Far right politics involves support of strong or complete social hierarchy in society, and supports supremacy of certain individuals or groups deemed to be innately superior who are to be more valued than those deemed to be innately inferior...

Tole je pa bolj survival of the fittest varianta.

NissanGTR ::

Ne, se ne (jih je pa več kot 50% takih, ki se pred starši bojijo rečt, da niso).


katolikov v resnici pri nas ni več kot 30%, pa še ta cifra je najbrž prevelika. Jaz bi po mojem opazovanju družbe in okolice rekel, da jih je cca. 25%, potem pa imamo pri nas 6% muslimanov, 4% pravoslavcev, 1% evangeličanov, in 1% pripadnikov raznih sekt... ostalo preko 60% so pa ateisti in agnostiki...

jype ::

VaeVictis> The far left seeks the complete equalization of the distribution of wealth,

Ja, tko je blo v 19. stoletju, ko se je rodil komunizem (in je bla desnica ekvivalentna fašizmu).

NissanGTR> katolikov v resnici pri nas ni več kot 30%, pa še ta cifra je najbrž prevelika. Jaz bi po mojem opazovanju družbe in okolice rekel, da jih je cca. 25%, potem pa imamo pri nas 6% muslimanov, 4% pravoslavcev, 1% evangeličanov, in 1% pripadnikov raznih sekt... ostalo preko 60% so pa ateisti in agnostiki...

Dobr si to preštel. Škoda, da verjetno v sanjah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

djordjevic ::

Daedalus je izjavil:

Pri nas je večinska mentaliteta, zaradi +50 let komunizma in posledično invalidne osebne odgovornosti, pregloboko na levi strani in zato imamo in bomo imeli še ogromne težave v tej krizi kjer so pač očitno potrebne neke bolj "desne" korekcije v delovanju države. Te korekcije se zdijo nekaterim, ki so vajeni socialne države (pri nas je precej draga zaradi neefektivnosti in iskoriščanja socialnih bonitet), že kar fašističen državni udar. Me bo pa zanimal komentar istih oseb, ko bodo jasni prvi ukrepi trojke (računam na september 2013).


To, da potrebujemo "desne" korekcije, se strinjam. Da je pa za spektakularen fail tele Vlade krivo zgolj in samo ljudstvo... pa se ne strinjam. IMHO so reforme izvedljive. Samo ne ob konstanem zastraševanju in napadanju vsakogar, ki se ne strinja z vladnimi potezami. SDS z Janšo na čelu, so vseskozi zlivali bencin na ogenj, namesto da bi z umirjeno retoriko iskali čimširšo podporo. Ne moreš se iti frontalnega spopada z večino volilnega telesa in upat na politično preživetje. Ne gre, simpl as that. Pa če smo čisto pošteni - taisto ljudstvo je odreklo podporo Vladi, ki mu je (po tem tvojem sklepanju) bila pisana na kožo. Nope, does not compute.

Nekak tak', ja.
No grave is deep enough to keep us in chains.

NissanGTR ::

Samo ne ob konstanem zastraševanju in napadanju vsakogar, ki se ne strinja z vladnimi potezami. SDS z Janšo na čelu, so vseskozi zlivali bencin na ogenj, namesto da bi z umirjeno retoriko iskali čimširšo podporo


ta vlada je bisveno več vložila v konsenz s sindikati kot prejšnja. Svetlik je samo prišel na sestanke s sindikati in rekel, vzemite ali pustite.

Je pa obe zadnji vladi sesul isti stric s kratkimi nogami, ampak iz različnih razlogov...

Očitno je samo Kardeljev vnuk še primeren, da nam vlada, drugi pa ne smejo, pa tudi če je to levi Pahor...
««
43 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Volitve 2011 (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Problemi človeštva
1588166034 (138056) Ziga Dolhar
»

SDS ustvarja lažne profile (RTVslo), ki poveličujejo njihovo, ter blatijo druge stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9914620 (10432) Buggy

Več podobnih tem