» »

Kako nastaviti google.com

Kako nastaviti google.com

Racunalnik ::

Odprem explorer, notri vpisem google.com in skoz mece ven slovenkega, tudi ce izberem desno spodaj google.com se samo napis spreminja iz slovenscina v slovenski.
Rad bi skenslal tudi crni trak od googla ki se naseli v explorerju.

Racunalnik ::

Opazil sem tudi da ce isces doloceno stvar v googlu da ti v razlicnih brskalnikih (firefox, explorer, crome) pokaze iskano stran v razlicnem vrstnem redu. Torej ce iscemo cars enkrat pokaz doloceno stran na 2 mestu zadetkov, v drugem brskalniku pa na recimo 4 mestu. Kako je to mogoce ce je pa iskalnik v vseh primerih google.com

hojnikb ::

očitno da google tudi različn vrstni red zadetkov glede na browser, nebi blo nič čudnega..
kar se tiče pa črnega traka ??8-O tist trak je že po defaultu tam in ga nemroš kr skenslat..
za jezik pa nastavi english, če te tak moti google v slovenščini..
#brezpodpisa

blblb ::

www.google.com/ncr pa bo v angleskem jeziku.

lp, blblb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

Racunalnik ::

Ja v nastavitvah na levi pod properties lahko nastavis anglescino, ampak ko recimo zbrises zgodovino in cashe se vse vrne na slovenscino. A se da mogoce dobit staro verzijo googla kjer si imel na levi ali isces po sloveniji ali po svetu, cist enostavno ,zdej p acist zakomplicirano in omejeno.

solatko ::

Gogle prednostno deluje glede na lokacijo računalniškega priklopa in nastavljenega jezičnega vmesnika v OS. Če boš surfal v Italiji, ti bo metalo italianske povezave. Lahko pa ga nastaviš, da ti vse pojme išče v celem svetu. Za to potezo so se odločili, predvsem zaradi hitrosti iskanja, ker je enga Janeza hitreje najti samo na slovenskem področju, kot da se to išče po bazah celega sveta.
Delo krepa človeka

z00s ::

Živjo.

Mene tudi zajebava tale večjezičnost. Sploh je problem, ko iščem kaj takega, kar je v tujem jeziku tudi nek pojem. Npr. Balon - kako naj iskalniku povem, da naj išče glede na lokacijo priklopa? Jezik OS je slo, iščem po google.si (v nastavitvah nastavljen na default search engine), rezultati so pa vse drugo kot slovenščina?

lp,Z00s

ps: a v mozilli lahko za iskalnik desno zgoraj nastaviš slovensko iskanje?

Racunalnik ::

Razumem da so naredili lokacijsko pac tudi za tiste ki ne dojemajo najbolj googla in sveta. Ampak prej si mel na levi lepo preklop na svet ali lokalno, cist enostavno. Zdej pa ce je slovenski gogole in angleska beseda ti mece ven angleske zadetke in moras kej slovenskega zraven napisat da se usmeri na lokacijo, ampak vec kot pises slabs je pri zadetkih.


Najbolj me pa moti to da ce v explorerju iscem nevem pod izrazom bottle, mi bo neko internet stran podjetja ali clanek vrglo na tretjem mestu, ce pa isto v googlu iscem preko firefoxa mi bo pa isto spletno stran podjetja ali clanka vrglo na sedmem mestu. To mi ni jasno kaj ima veze brskalnik z googlom?
Tako potem po ratingu nikoli nemores najdti glavnega zadetka oziroma spletne strani ki je glavna na svojem podrocju zardi obiska ali podobno?

Naj mi nekdo to razlozi prosim.

Noben neve?

Noben neve?

Zgodovina sprememb…

Racunalnik ::

Racunalnik je izjavil:

Razumem da so naredili lokacijsko pac tudi za tiste ki ne dojemajo najbolj googla in sveta. Ampak prej si mel na levi lepo preklop na svet ali lokalno, cist enostavno. Zdej pa ce je slovenski gogole in angleska beseda ti mece ven angleske zadetke in moras kej slovenskega zraven napisat da se usmeri na lokacijo, ampak vec kot pises slabs je pri zadetkih.


Najbolj me pa moti to da ce v explorerju iscem nevem pod izrazom bottle, mi bo neko internet stran podjetja ali clanek vrglo na tretjem mestu, ce pa isto v googlu iscem preko firefoxa mi bo pa isto spletno stran podjetja ali clanka vrglo na sedmem mestu. To mi ni jasno kaj ima veze brskalnik z googlom?
Tako potem po ratingu nikoli nemores najdti glavnega zadetka oziroma spletne strani ki je glavna na svojem podrocju zardi obiska ali podobno?

Naj mi nekdo to razlozi prosim.

Noben neve?

Noben neve?

z00s ::

Enkrat sem nekje bral, da iskalni algoritem upošteva prejšnja iskanja in ti na podlagi tega vrže ven zadetke. Opis je bil za ZDA. Gugl na podlagi tvojih iskanj ugotovi, ali si demokrat ali republikanec in ti potem, ko ti iščeš npr. "global warming" servira zadetke glede na to, kaj si. Če si demokrat bo več zadetkov na temo global warming ni ql, svet gre u k..., če si pa republikanec, ti pa najde, da je vse pod kontrolo, da vlada pripravlja super plane in da je vse ok. Nekako tako (lahko, da je tudi obratno;). Torej sklepam, da različni brskalniki vržejo različne zadetke na podlagi različne zgodovine...

Ampak to je le moj poskus odgovoriti na tvoje vpr., možno, da sem popolnoma zgrešil in da tiči zajec v kakšnem drugem grmu;)

lp,Z00s

ps: rejting oz to, katera spletna stran je glavna na svojem področju, pa ni absolutna mera, tako da ne obstaja;)

Racunalnik ::

Ampak vrjetno se da nekam vpisati iskalni pojem in da ti vrze ven zadetke ne glede na lokcijo ali podobne algoritme?

BRBR ::

Racunalnik je izjavil:

Ampak vrjetno se da nekam vpisati iskalni pojem in da ti vrze ven zadetke ne glede na lokcijo ali podobne algoritme?


Ne, vsaka zahteva gre skoz ene algoritme.

Po moji teoriji si lahko narediš svoj brskalnik, al pa, če znaš in če se da, zamenjaš brskalnikov signature , ter se skriješ za proxy.

Kakšnega uporabnega haska pa verjetno ne bo.

black ice ::

Racunalnik je izjavil:

Ampak vrjetno se da nekam vpisati iskalni pojem in da ti vrze ven zadetke ne glede na lokcijo ali podobne algoritme?

Poskusi z duckduckgo.com.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priljubljenost iskalnika DuckDuckGo raste

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
369673 (3166) dunda
»

Google je postal neuporaben

Oddelek: Omrežja in internet
466581 (4959) Cervantes
»

Najpopularnejši Google, z najvišjo rastjo Bing

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
354797 (3842) urban99
»

google.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
559399 (8183) Tody
»

Google postane Kul™

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
242881 (2881) KoMar-

Več podobnih tem