» »

Bitcoin - Hranjenje vecje kolicine denarja

Bitcoin - Hranjenje vecje kolicine denarja

furion ::

LP,

Bitcoin ze kako leto spremljam, a ga ne uporabljam. Zanima me, kaksna so vasa mnenja glede hranjenja premozenja v bitcoinih?

Recimo, da bi pretopil 10,000eur v bitcoine pa jih imel v omrezju, namesto na banki. Koliko je to smiselno s prespektive:
1.) Varnosti in anonimnosti
2.) Ohranjanja kupne moci proti recimo dolarjem/eur ali zlatu
3.) Likvidnosti
4.) Dolgorocnosti obstoja bitcoina

Je trenutno bolj hipoteticno vprasanje, na banki niti nimam toliko denarja. Koliksen % financnega portfolia bi vi zaupali v bitcoin?

Rok Woot ::

0%

popster ::

Vse kar si naštel pod 1-4 je tisto kar bitcoin obeta. je pa res da gre za ekspirimentalen projekt v primerjavi z dolarjem/eurom.

disposable2 ::

furion je izjavil:

LP,

Bitcoin ze kako leto spremljam, a ga ne uporabljam. Zanima me, kaksna so vasa mnenja glede hranjenja premozenja v bitcoinih?

Recimo, da bi pretopil 10,000eur v bitcoine pa jih imel v omrezju, namesto na banki. Koliko je to smiselno s prespektive:
1.) Varnosti in anonimnosti
2.) Ohranjanja kupne moci proti recimo dolarjem/eur ali zlatu
3.) Likvidnosti
4.) Dolgorocnosti obstoja bitcoina

Je trenutno bolj hipoteticno vprasanje, na banki niti nimam toliko denarja. Koliksen % financnega portfolia bi vi zaupali v bitcoin?



Obstaja izračun, da ugotviš optimalno izpostavljenost. Za bitcoin in kakega starejšega konzerativnega človeka, bi bilo to okrog 4%. Za mlajše pa tudi 96% makes sense. In pa 10k ni neka večja vsota. Take količine ni problem zamenat za gotovino ali obratno v enem dnevu.

Zgodovina sprememb…

furion ::

Morda bi zaenkrat pretopil v bitcoine le denar, ki ga ne bom pogresal ce se izgubi.

furion ::

Sem kupil za $20 bitcoinov (1.5xxbtc)...za kej vec bom pa pocakal ce cena kej pade.

Lonsarg ::

Bitcoin ni namenjen, oziroma vsaj še dolgo ne bo shranjevanju denarja, za to imaš druge valute. Bitcoin je kot delnica enega podjetja, predstavlja neko tveganje izgube denarja in neko možnost zaslužka. Bitcoine rabiš, če hočeš z njimi trgovat(iz karkšnegakoli razloga), ali pa če ti je zanimiv kot nek vložek za kapital, drugega pametnega vzroka ni.

gruntfürmich ::

če cena pade na 2$ jih takoj kupim na 10k€. ampak žal se držijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

furion ::

Ja meni se tudi cena trenutno zdi predraga...ce ostane stabilna za vec let ok, ampak ce kupim po $13 in pade na $2 zgubim vso kupno moc, je isto koda bi dnar v pec vrgu pa ga skuru.

Lonsarg ::

Sam takrat, ko se je zgodil tisti tahud padec se je pred tem zgodil tudi hud vzpon, torej balon, ki je počil. Zaenkrat pa ni hudega balona(lahko da je, sam sigurno ni hud, če gledaš strmino vzpona), še vedno manjka namreč malenkost, da sploh pride bitcoin do tiste vrednosti, kot je bil takrat balon.

Tak da na 2$ bo padlo samo če bo kaka tehnična(shekali omrežje) ali pa pravna(prepoved bitcoina) težave. Kar tako zaradi balona pa ne bo zadeva padla na 2$.

gruntfürmich ::

ja, to zna biti problem. razširjenost in populatnost mu preprečuje da bi se znova vrnil pod 5$ imho...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

furion ::

sam nemores pa vedet zagotovo...lhko da spet kdo zgine z marketa al neki pa je spet kak mini crash. Sam mislim, da bodo crashi vedno manjsi, ce ze, razen, ce se nardi se kak nor balon.
Upam da pade na $9, to bi blo ze OK za kakega jurja spustit not.

Bananovec ::

Sam ne bi shranjeval v bitcoinih niti centa, čeravno upam, da se bom kdaj šel gemblanja z BC v velikih količinah.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Rok Woot ::

disposable2 je izjavil:


Obstaja izračun, da ugotviš optimalno izpostavljenost. Za bitcoin in kakega starejšega konzerativnega človeka, bi bilo to okrog 4%. Za mlajše pa tudi 96% makes sense. In pa 10k ni neka večja vsota. Take količine ni problem zamenat za gotovino ali obratno v enem dnevu.


Od kje ti te podatki? Ti kar daj 96% notri, al si že dal? Me zanima od kje ti ta raziskava. Najbrž si jo kravi iz riti potegnil.

furion ::

Gre iz $13 na $23...bi se bilo splacalo kupit :)

lexios ::

Se je, vprašanje ostaja isto - a se sedaj? >:D

gruntfürmich ::

epic tema bo tole. kot tista s pico za 10kBTC:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

disposable22 ::

Rok Woot je izjavil:

disposable2 je izjavil:


Obstaja izračun, da ugotviš optimalno izpostavljenost. Za bitcoin in kakega starejšega konzerativnega človeka, bi bilo to okrog 4%. Za mlajše pa tudi 96% makes sense. In pa 10k ni neka večja vsota. Take količine ni problem zamenat za gotovino ali obratno v enem dnevu.


Od kje ti te podatki? Ti kar daj 96% notri, al si že dal? Me zanima od kje ti ta raziskava. Najbrž si jo kravi iz riti potegnil.


To pač ni raziskava ampak matematika.

Also, moja izpostavljenost je trenutno 1:300 prblizno. Za vsak eur na banki mam 300 eur v btc. Pač je šla cena malo gor.

Smurf ::

Se pravi imas vse v bitcoinih in nic v banki :D

disposable22 ::

Smurf je izjavil:

Se pravi imas vse v bitcoinih in nic v banki :D


Ja no, pač nek drobižek je na banki.

gruntfürmich ::

disposable22 je izjavil:

Ja no, pač nek drobižek je na banki.

a do zneska ki ga garantira država na banki, ostalo pa v BTC?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Ce bi res imel toliko denarja ne bi po forumih pisal...

jype ::

barakus> Ce bi res imel toliko denarja ne bi po forumih pisal...

Zanimiv koncept. Lahko še postopek, ne samo rezultat?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kriptpvalute z visokim potencialom (strani: 1 2 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
7417593 (15105) Jerry000
»

Bitcoin brez razvejitve, SegWit2x odložen

Oddelek: Novice / Kriptovalute
2212441 (8929) Utk
»

Kaj je Bitcoin - razlaga za vsakogar

Oddelek: Znanost in tehnologija
1110206 (8610) bitcoin
»

Kitajska onemogočila nakazila na bitcoinske borze, bitcoin izgubil polovico vrednosti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
15644202 (39389) A. Smith

Več podobnih tem