» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
114 / 168
»»

MEDENA ::

omg 600€ za 20'' LCD ...ti nisi normalen eagle.

Veron ::

Zheegec ::

Veron - niti ne, sicer je NEC, ampak je TN matrika, tako da se niti ne splača.

2007WFP je malo drag, NEC 20WGX2 je a lot better. Pri 2007WFP je menda tudi opazen bending... Nisem ga še videl sicer.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

[MYTiX] ::

Dell 2007fpw in Nec 20WGX2 uporabljata isti s-ips panel (čeprav po novem naj bi Dell začel vgrajevat tudi PVA panele), tako da edina razlika ki je med njima, razen v oblikovanju, je to, da ima NEC tisto "zrcalo" čez monitor, ki naj bi mu povečalo kontrast.
podpis

Jackass ::

Jah sam a je tut elektronka v ozadju in osvetlite enaka?

Mislm da je to glavna stvra k loč monitorje. Če js pomislm LG L2000C je čist hud monitor, sam če bi bla še ena dodatna funkcija za ostrino ne bi blo nč narobe.

A slučajn kdo ve, kaj pomen funkcija (oz. kaj nardi, ker js neopazm razlike) RCM pri LG L2000C (verjetno ima še kakšen LG isto funkcijo?
jAcKaSS

MIx ::

hey SLO-Techovci....prebrou sm zadnih 15 strani glede monitorjev.fora je v tem da sm meu sposojen LCD od NEC-a 20WGX2 PRO (133k)in sm ga meu en tedn, igrou sm špile čist sm se navadu in zdej k ga nimam več bom znoru :) na tem navadnme monitorju 17' in bom čimprej poskrebeu za neki nouga ker ne zdržim:) . lahk sam rečm da S-IPS ga rula resno (sony-Technology)prebrou sm da Večinoma govorite o TN matriki...mene pa predvsem zanima S-IPS matrika...zato vs sprašujm...mislm za S-IPS sm se 100% odloču sam kaj bi dubu do 80k-100k če se sploh dubi kej...pa dobr je če je wide pa odzivni čaš pod 8ms...

Hvala za odgovore...

Fizikalko ::

S-IPS nima s Sonyjem nobene veze.

Zheegec ::

20" S-IPS je samo L2000C, samo je slika kar precej slabša kot na 20WGX2PRO, tako da priporočam da raje kar tega NECa vzameš...

S-IPS nima veze s Sonyjem, najbrž je mislil Opticlear filter, ki pa mislim da je Sonyjeva pogruntavščina (X-black).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Whisky1981 ::

Najlepša hvala za odgovore. Na koncu sem se odločil za LG L2000C z S-IPS matriko. Fantastiičen monitor, moram ga pohvalit. Res, da moje mnenje nima nee teže glede na to, da sem prešel iz 15" na 20,1". Dal pa sem 430€.

LP, Whisky

MIx ::

ubistvu sony pa Nec ma veze....ker sta se združla

Fizikalko ::

Z matriko S-IPS nima veze, pa konc. Proizvajalec matrike je LG, Nec jo pa potem še mal nabilda.

MEDENA ::

Alien zdej ga pa serješ....najprej hvališ L2000C, sedaj pa NEC...pozabil si podrobnost....NEC je 200-250€ dražji.....

Spider9 ::

Jaz bi pa prosil za kak 19" monitor ki bi bil najboljši med ceno/kvaliteto. Seveda pa naj bo čim cenejši. Mogoče KLIK, kak predlog ?
LP

Spider9 ::

Aja pa še tole.

Uporabljal se bi predvsem za tipkanje, net, kak film, nič igric.
LP

Matev ::

mislim da so zadnje strani vse polne natančno takih vprašanj

prosim preberi jih da se ne bomo ponavljali

m0LN4r ::

Torej mene pa zanima VELIKOST SLIKE pri Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster 204B HAS+Pivot.
Pri tem monitorju in namreč me zanima širina in višina polja kjer je prikazana slika v cm.
Torej dejanska velikost slike in hkrati razmerje.

Prosim tistega ki ima tale monitor Monitor LCD 20" Samsung SyncMaster 204B HAS+Pivot
da izmeri širino in dolžino slike in celotnega monitorja in če ima še voljo debelino robov.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Jackass ::

m0LN4r: A na uradni strani ni podatkov?
jAcKaSS

m0LN4r ::

men se tiste mere zdijo prevelike in mislim da je všet rob in so v inčih
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Jaffa ::

204B: Slika: 410mm x 310mm (+- mm), z robovi 442mm x 342mm.

Drugač pa tud jaz priporočam, da si preberete ta članek na X-bits.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Cuba man ::

Nevem, če je bil ta link že tukaj a ga bom vseeno objavil. :D

Vodič ob nakupovanju LCDja

Jaffa ::

Je imel kdo možnost v praksi videt 3007FPW? Pa če kdo ve, kje bi se ga dalo videt na štajerskem koncu?
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Tugo ::

Jaffa: V LJ ga ima BOF, tako da lahko tudi v vašem koncu poizkusiš srečo tam. Zgleda pa med ostalimi monitorji (tudi s 24" Dell) kot bi imel doma v stanovanju eno manjše letalo. Ko se enkrat navadiš (po moje prej kot v enem tednu) pa se ti zdi vsak drug monitor manjši, ne da je ta 30" večji :)

lp, T.

Zheegec ::

Tugo - trenutno 3007FPW nima noben BB na zalogi ampak samo po naročilu...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tugo ::

Če bi imel možnost, bi se popravil, da GA JE IMEL BB, drugač pa hvala za popravek moje napake.
Tega je že kar nekaj mesecev, ampak gledal sem ga v BBju.

lp, T.

Jeremias ::

Zivjo!
zanima me vase mnejne glede tega monitorija HP LCD 2465

Lp

Jernej
Lp
Jernej

Tugo ::

Imam in sem zelo zadovoljen.
Ko sem kupoval sem gledal še Dell 2407 in Samsung 244T in sta bila kar nekaj dražja (cca 60k+).
Imata nekaj več vhodov (RGB, composite, S-Video), vendar računam, da kaj takega ne bom rabil, ker se je do sedaj izkazalo, da kadarkoli sem študiral za karkoli v naprej, tistega nisem nikoli rabil. Po Murphyju bom seveda te vhode nekoč pogrešal :)
Dellova slika mi ni bila všeč (vse do revisiona A03 ni bilo dobre slike - pozabil izraz, ampak zgleda podobno kot na TN matrikah, ko vidiš prehod barve), Samsung pa je imel kar nekaj večji input lagg (problema s sliko tam nisem opazil).

lp, T.

mat3 ::

Pomoje je nekako best buy Samsung SyncMaster 940FN za 369 €. PVA matrika, vsaj za 19" monitorje.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

5pellfire ::

Pomoje je nekako best buy Samsung SyncMaster 940FN za 369 €. PVA matrika, vsaj za 19" monitorje.


pa si ti sploh pogledal kakega 940Fn ...jaz sem ko je še koštal 80k in je prava katastrofa kako je bilo to
skupaj sestavljeno. Sestavljajo jih na Slovaškem:\ , sicer to niti ni tako bistveno, bistveno je to da so
zelo zelo površno skupaj sestavljeni ...pri dveh monitorjih ki sem jih jaz gledal je bil le eden pogojno
sprejemljiv (tudi prodajalec je potrdil da je večina Fn takih in da je bil ta pogojno sprejemljiv eden bolje
sestavljenih).

Skratka, med deli plastike so razmiki in to vidni z prostim očesom od daleč...okvir okoli zaslona je zelo
žalostno narejen ...pri enem sem videl nek kos papirja ali folije med plastiko in zaslonom ...monitor sem
imel priložnost vzet domov na test...ampak ne hvala, 80k za tako slabo narejen monitor mi je bilo škoda
dat.

Sem pa nabavil pred mesecem HP1965 za cca. 330 € (sem spisal test na strani 110 če te zanima) ...ki je
neprimerno bolje sestavljen, je pa kr opazen ghosting, ampak mene niti ne moti toliko ker ne igram FPS
iger kaj dosti (sem pa preigral HL2E1 pa sem ghosting opazil le v 2. primerih tj. 2 prizorih tako da tudi ni
sile...v Far Cry-u pa ga nisem zasledil v času kaj sem teste poganjal)

Skratka, 950Fn nisem hotel imeti ko je koštal še 330€...za 370€ pa dobiš že dosti boljše monitorje ne pa
to žalost:\ :\ ...no mogoče pa so to zdaj popravili

mat3 ::

Ja če tako praviš pa predlagaj kakega (najraje Samsunga), ki je boljši za podoben denar 350-380 € ? Jaz ga (žal) v živo še nisem uspel videti. Sm ga pa mislil kupiti. Gledal sem tudi Samsung 970p sam je mal drag, ma celo slabše karakteristike kot tale 940fn in plačaš sam tisto roko za držalo. :\ In govoriš samo o zunanjosti, kaj pa bistvo zaslona, slika kaka je? Ali si samo plastiko gledal :D
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

5pellfire ::

Monitor sem v trgovini vklopil in pogledal ...kaj vem ...detaljnih testov (tako kot z HP-jem) nisem
izvajal ravno zaradi tega ker je bil slabo narejen ...barve naj nebi bile slabe, baje pa je ta zaslon
trpel za zelo neenakomerno osvetlitvijo (ti. backlight bleeding).

Ali si samo plastiko gledal :D


Hmm, a ti bi tudi kupil avto z dobro mašino in zelo slabim plehom?? Mene take stvari motijo in nisem
pripravljen plačat za njih...sploh ker je konkurence ohoho.

Za kaj boš sploh uporabljal monitor ...filme, internet, igre - katere??? potem bo kaj lažje povedat:D

970P pa naj bi bil boljši kot 940Fn ...sem se pogovarjal z enim Đermanim ki je mel oba pa pravi da je
970P daleč pred Fn-jem...samo problemi z roko ga jebejo (beri: roka se seseda po par mesecih)

Zgodovina sprememb…

mat3 ::

Saj to je vidiš, tista roka tud mene moti. Toliko denarja več zaradi roke, ki je niti ne rabim. Monitor bi pa potreboval za Internet, igre (HL2, HL2E2, Far Cry, GTR2,... tak tip), tudi za slike gledat z digitalca, kaj malega urediti (tega ne delam profesionalno), kak film tudi in mogoče še kaj drugega nebistvenega glede monitorja. Zdej sem mel LG 1915S in sm bil zadovoljen, samo se pozna da ma že par let ne. Predvsem bi zdej rad nabavil Samsunga, ker so itak že od CRT-ov naprej znamka zase. Sam zdej kot praviš res ne vem kirga. Seveda če bi mel 500+ € ne bi spraševal :\ . Najraje kakega za ceno pod 400 €.

Zdej gledam tele:

Samsung 193P+ Sam je mal drag, ne vem.....

Edit: Ma ja vem glinik da ni sam zaradi roke, sam po podatkih je enak kot 940fn, roke pa ne rabim, da ga bom premikal ne vem kako in kam.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

glinik ::

mat3

Ma ni samo zaradi roke 970P toliko dražji ... Daj človek razmisli malo ... Se ti ne zdi, da bi znala biti tudi slika bolša?

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

5pellfire ::

Jp, 970P ma baje zlo dobro sliko ...sicer uporablja 6-bitne barve + dithering ...ampak se baje ne opazi
toliko ....drugače pa roko rabiš ...kaj pa misliš kaj ti ekran gor drži na višini...sam ekran pa mislim da
se ne da dol vzet in na steno prišraufat

Kaj pa kak ViewSonic VP930 ...cena starih 100k ali pa Philips 190P7ES ...mogoče kak starejši NEC

Glede iger potebuješ malo boljši odzivni čas z čim manj ghostinga (potem ti HP LP1965 niti ne
priporočam), za gledanje in urejanje fotk pa obvezno zaslon z 8-bitnimi barvami (sem mel pred
HP-jem LG 1970HR zaslon z TN matriko in 6-bitnimi barvami pa so bile slike zelo slabe, na HP-ju
so zdaj waay boljše, CRT pa je bil najboljši:\ )

Če bi te pa HP zanimal pa ti lahko kak test zlaufam (če mam doma) in ti slike pošljem. Ali pa greš
na blef in 940Fn vzameš (če kupiš preko neta tak lahko v 14-ih dneh vrneš če ti ne ustreza).

mat3 ::

Ja zdej se bo treba odločit ja. HP torej odpade. Mogoče bi res 970p, tega sem gledal že od začetka. Če vzamem 940fn in ga kasneje vrnem bom dolgo časa brez monitorja, tako da bi znal biti problem. Rabim tud tak monitor, da bi mel dva dvi ali dvi+rgb priklop, če kdaj komu kaj čaram računalnik, da ga priklopim kar na svoj LCD. V igri je tudi 193p+, bomo vidli kolk bo dnarja. Tako da bo kr težka ja. Bom še kej sporoču kako sem se odločil.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

5pellfire ::

970P in njegov naslednik 971P imata samo en DVI priklop! Potem ostane smao še Philips, ViewSonic in
pa še kak Nec. Ja fak je tak izbirat...jaz sem se 3 mesece odločal...samo sem zdaj z HP-jem kr zadovoln.

mat3 ::

Sej to je ja. Ker ne veš kaj bi se odloču, sam nekaj bo treba. Samsung 193p+ ma dva, dvi in rgb...:\ OK, hvala za zdej.

EDIT: Aha mam ga, ta bo pravi. Samsung 971p. Je 384 €, ma DVI in RGB, kontrast celo 1500:1 ! :)) Tle
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat3 ()

Kato ::

Znižal so ga, super monitor vsaj po tistem kar sem videl v Harveyu.

5pellfire ::

Nope, 971P ma samo en priključek ( specifikacije)
kamor lahko priključiš ali dvi kabel ali pa analogni kabel ...OBOJE NE GRE!!

mat3 ::

Aja zdej razumem zakaj je zraven tudi DVi to RGB kabel. Dobro sam tak dober monitor z tako mičkenim minusom mu oprostim.:) Ravno tega bom vzel, vreden svojga denarja. Bom kupil pa kak poceni splliter pa bo :D
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

5pellfire ::

Ti kr, baje je zelo dober monitor...za ceno nisem vedel da so jo spustili...toliko boljše:D :D

tonex23 ::

tugo, a potem imaš ti MONITOR HP TFT LP2465 24"? je dober? je primeren za igre, ima input lag? je boljši kot MONITOR DELL 2407FPW 24"?
l.p.
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

Ufi ::

Zdravo,

ja se pa odlocam za nakup NEC LCD monitor 20.1" MULTISYNC 20WGX2 PRO
http://ceneje.si/nec-lcd-monitor-201-mu...
In me sam zanima, ce dobim kaj boljsega za tak dnar, al je to to!

Hvala

LP Ufi

Fizikalko ::

To je to.

KtMw ::

Živjo,
jst kupujem LCD monitor 19'',najbrž v formatu 4:5,cena pa do 300€(bo pač treba s TN matriko zdržati).

Bil sem v Bofu, v Comshopu in Bigbengu, in so me LG-ji pozitivno presenetili.
Zanima me tudi vaše mnenje o LG L1952HQ(250€) in o L1960TQ(290€).
Vidni koti so dokaj zadovoljivi,razen od spodaj, slika se mi je zdela dobra. Ni sicer na klasi tistih za 110k sit in naprej, ampak proti samsungom 940BF in podobnim mi je delovala kot "boljša".
V BOFu se je vrtel en screen saver in nisem opazil nekih razlik v črnini črne barve,tako da me glede tega TN matrika ne moti.
Samo v Comshopu je bila videt rumena barva malo fluorescentna proti drugim LCD-jem(morda zaradi splitterja)?

Samo iz praktičnih razlogov,a se mi splača vzeti LCD s TV Tunerjem; razlog pa je predvsem v pomanjkanju prostora. Tle je lahk cena do 380€.
A obstaja kak tak s DVI vhodom?

Kaj pa je z HDMC vhodom(al neki podobnega zarad nekih zaščit...)?kje je tukej fora?

LP

Tugo ::

tonex23: HP LP2565. Men je zakon monitor. Boljši ne morem rečt, da je kot Dell (ker bom dobil od vsazga, da pretiravam ;) Sem zgoraj napisal zakaj sem ga vzel. Glede vprašanj: je primeren za igre, ampak če rabiš hiter odziv (MP streljačine), potem ni primeren NOBEN LCD. Lahko se pa tako kot jaz, prilagodiš določenim stvarem, ampak še vedno ni isto. Nikakor ti ni jasno kako, da ko pride nekdo izza vogala in ga ti zagledaš in hočeš ustrelit si mrtev v tistem delčku sekunde ko ga vidiš samo na pol :) Ok, CRT je za streljačine, za ostale SP igre, pa je po moje primeren. Prej sem imel Samsung 173T in sem oba primerjal s CRTjem. Input lagg imata oba, HP kar nekaj več. Dellova slika mi ni bila všeč.
Predlagam ogled obeh v živo in se odloči.

lp, T.

Jackass ::

V februarski številki revije Monitor je članek o LCD matrikah. Lepo so razložene prednosti in slabosti vsake od matrik. Kdor kupuje LCD, priporočam branje!

Če povzamem v nekaj vrsticah:
- TN: Hiter odzivni čas, vendar slabe barve in vidni kot.
- PVA in MVA je praktično eno in isto (PVA je Samsungova zaščitna znamka), imata najboljši kontrast, super vidni kot, vendar neenakomeren odzivni čas (ni pri vseh barvah enako, črna-bela še vedno precej počasen)
- S-IPS je najdražja matrika, dober odzivni čas, dober vidni kot, vendar nekoliko slabši kontrast, značilno je črna barva nekoliko bolj vijolična.
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

tonex23 ::

bom probal še tukaj vprašat. A kdo mogoče ve zakaj mi monitor prepozna dvi samo, če imam inštalirane grafične (ati) gonilnike v windows, drugače je vsepovsod tema, oz. je ugasnjen...?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

Matev ::

prepozna ti zato ker imaš instalirane gonilnike
če gonilnikov ni ga ne prepozbna

DOH

tonex23 ::

razumem, ampak če hočem naprimer kaj popravit v biosu moram celotni kabl menjat (vga) , da lahko sploh kaj šarim v biosu, ker se mi z dvi kablom monitor prižge šele takrat ko pridem v windows... seprav to vsi počnejo ko so izven okolja windows morjo kabl zamenjat za vga da lahko tam kaj počnejo?
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tonex23 ()

tonex23 ::

lol zdej sm povezal dva kabla in sicer vga in dvi v grafično in v monitor in zdaj dela v dosu kot vga način in v winsih v dvi načinu... tko da lahko viidm sliko v dosu, lahko celo grem v bios zdaj ker ga vidim:) Sam sem pa prepričan da je nekaj narobe da moram imeti dva kabla priklopljena.
intel Core 2 Extreme QX6700, asus commando 965P, 400 gb disk,250gb
external,4gb ddr2 st 800mhz, evga 8800 Ultra, hp lp3065 + 24"dell
««
114 / 168
»»