» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
168 / 168
»
»»

gansta ::

Kolega kupuje nov monitor, kaj mu priporočate:

Mora biti IPS, velikost (25-28''), cena do ~ 200€ (Svetilnost: 250 cd/m2, Ločljivost: 1920×1080).

Monitor se bo večinoma uporabljal za Video editing (Premier ter vsakdanja opravila: filmi, web, morda kakšna igra...).

Kaj priporočate in iz kje ? Gleda npr. model: LG 27MP58VQ-P (https://goo.gl/kTznN4).

scipascapa ::

reci kolegu, da kvaliteta in poceni ne gresta skupaj, sploh pri monitorjih se ne varčuje, ker to ne crkuje in kupuješ za 5 let cca.

sploh video editiranje.

je pa tale philips ok.

Klemen97 ::

Je tole uredo monitor?

Zanimiva mi je predvsem nizka cena ter visoka ločljivost. Uporabljal ga bom predvsem za programiranje ter grafično oblikovanje(več oken naenkrat,...). Kot piše, ima IPS matriko, ter ločljivost 2560 x 1080.

https://www.mimovrste.com/led-monitorji...

gansta ::

21:9 format ne priporočam ker je problem v aplikacijah...

Rok Woot ::

Ok, rabim en kvaliteten monitor. Sedaj imam Dell 3007 wfp. Rad bi da bi bil malo večji, torej kakih 31"-32". Da je lepo osvetljen in neslišen. Barvna reprodukcija me ne zanima. Tak da je prijazen za oči, lahko je tudi črno-bel. Pripravljen sem dati tja do 1300€, seveda pa raje manj.

Mare3 ::

Jaz kupujem nov monitor do nekje 250€, kaj je v tem rangu top?

Mare3 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

X-Jumper ::

Iščem soliden monitor za delo v Lightroomu, Photoshopu in InDesignu. Trenutno delam na Samsungu 24" SA350, ki se kar soliden. Bi pa rad še na IPS in večjo diagonalo. Vidim pa, da solidnega ~27" IPS ni lahko dobiti za ta denar. Mislim na okoli 250€. Mi zna kdo svetovati?
24" je OK, ampak bi res rad šel večje. Ni nujno, da je resolucija več kot FHD.

mencejack ::

Im choosing between 4 monitors in almost same price range. Im using pc mostly for gaming(overwatch, BF1, PUBG,COD, ...)
specs:8gb RAM, i5 7500, GF GTX 1060 3gb

1. AOC LED monitor G2460Vq6 (24inch, 160euro)
2. Asus gaming monitor VX248H (24inch, 180euro)
3. Asus LED monitor VS248HR (24inch, 180euro)
4. AOC LED monitor G2778VQ (27inch, 190euro)

And rank from best to worst please. Im a bit in rush, so thanks for all answers.

Melanholija ::

Kaj pa kakšni za gaming z HDR podporo ipd? Za next gen konzole....je kaj oz pride kaj na trg.

PARTyZAN ::

HDR je zaenkrat še v povojih; standard ni še čisto dorečen, tistih par napovedanih monitorjev bo imelo visoko ceno, problemi so s spranimi barvami v OSih. Dell ki ga reviewa Linus na prvi povezavi mislim, da je ta trenutek najboljša izbira, če iščeš HDR monitor.

Pazite na svetilnost, če kupujete HDR, peak mora dosegat vsaj 1000nt. LG 32UD99 je že en primer natega; dosega peak 550nt, tipično pa 350nt. Za primerjavo, tisti Dell ima peak 1000nt, tipično pa 400nt.

Tole je tudi zanimivo čtivo, če te zanima HDR.

Melanholija ::

Hvala, me zanima ja....samo se ne mudi, bom prebral čtivo. Potem verjetno najbolje še za kašne dve leti, da se počaka?

alvir28 ::

Kupujem nov monitor in me zanima kaj priporočate.

Uporabljal ga bom za gaming, gledanje filmov, brskanje po netu..
Želel bi si 27 inčnega (po možnosti 1440p) in nebi rad zapravil več kot 500 EUR.
Grafično bom nadgradil na GTX 1080.

Brez Gesla ::

Zdravo

V kratkem bom potreboval najprej 2, potem pa se en(skupaj bodo 3je) 24" monitor za svoj racunalnik. Gledam rang tam 150-170eur po monitorju. Pisarniska uporaba, programiranje, photoshop obdelava slik, mogoce kdaj tudi kaksen spil...krasno bi bilo ce bi bil design monitorja tak z cim manjsim robom ker bodo monitorji postavljeni horizontalno en poleg drugega...

+

v racunalniku imam graficno kartico MSI RADEON RX 550 AERO ITX 2G OC, kako na to graficno kartico zvezati 2 oz. 3 monitorje?

Hvala ze v naprej

Noben?

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Kako se vam zdita ta dva monitorja? Sta najcenejsa curved 34" monitorja z vsaj 1440p resolucijo, se vam zdita dober nakup za ta denar?

https://www.amazon.de/dp/B00WR9204Q
https://www.amazon.de/dp/B074W7MSRV

MrStein ::

En zanimiv test za vidne kote: http://lcdtech.info/en/tests/color-shif...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

novakovič ::

Samsung C34F791 700EUR skupaj s poštnino kaj menite?

MrStein ::

Imel sem sorodnega C27H711 in ga vrnil.
Ergonimija fuč (nič ni nastavljivo, pri tvojem sicer višina; razen če boš svoj VESA nosilec uporabil)
Slika ima zelo očitno odvisnost od kota gledanja. Ja, tudi če si v centru "krogle" in naj ne bi bilo sploh možno (skoraj).
HMDI dynamic range me je zajebaval (temno sive barve so vse črne, svetle pa vse bele), sicer se verjetno da nastaviti in mogoče tvoje tega nima, ampak omenim.
Pa še neke napake v sliki v določenih primerih.
Če ga kupiš, pa poročaj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Engineer_SLO ::

Iščem monitor HDR 27" IPS matrika a 2K najbližjemi je ASUS LCD ROG SWIFT PG279Q samo ni HDR :(

Kaj priporočate - izkušnje?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mtech7 ::

Iščem zamenjavo za 2 dell U2412 monitorja in sicer gledam P3418hw.
Ugotovil sem, da za delo rabim 1 cca 24" monitor, zraven pa še polovico za zapiske ali iskanje po spletu itd.
Je velika razlika v sliki med P in U?
Kje kupujete monitorje, npr MindFactory ima solidno ceno, vendar monitorja ne pošlje v Slovenijo...?

next_byte ::

AOC MVA LED monitor U3277FWQ ali Samsung U28D590D, rabil ga bom za programiranje, 3d modeliranje, igranje iger? Iščem 4k zaslon do max nekje 400 eur.

simnov ::

Kater 28" 4k freesync in da gre na stojalu čimbolj dol.

hariscorale ::

Razlika je 120 vrstic v višini... A ni to očitno?

Dražji so, ker je razmerje nekoliko drugačno, kar kao povzroča štale v proizvodnji (naj bi bilo lažje vse šipe rezati na 16:9 format), posledično se jih kupi manj, izdela manj, cena je še višja, itd.

1920 x 1200 FTW. Ali pa vsaj 2560 x nekaj, najverjetneje 2560 x 1440, ker je 2560 x 1600 enostavno predrag (to so 30", ki se začnejo pri ~1000 €, spet fora z različnimi formati).
««
168 / 168
»
»»