» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
115 / 168
»»

Ash_ ::

Sam se odločujem za nakup Apple in me zanima v kakšno kvalitetno skupino se uvrščajo LCD-ji modela Imac 20", predvsem za fotografsko obdelavo in grafiko nasploh?

Hvala lp
Ash

Pesimist ::

kdaj bodo zaceli laserske monitorje ven metat? :D Trenutnih dead pixel LCDjev ne prenesem lih prav. Do zdaj vse kaj sem mel LCD varianto je melo dead pixel pa da se ubijes. Panasonic GSM, Neki drugi GSM, obadva Nokia 6131 GSMja, Laptop , Samsung 215TW. Edino kaj nima dead pixla je Philipsov DVD player ampak to pa ma na skatli garancijo da ni dead pixlov tak da se ne cudim prevec lol.

Dr_M ::

|Sawyer|: bad luck :)

doma lohk nastejem 9 barvnih LCD displayov (2 digitalna fotoaparata, 4 mobilni telefoni, 3 monitorji) in niti na enmu ni ene mrtve pike :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pesimist ::

no in kdaj mislijo pol zacet prodajat prve monitore na laser? govora je blo nekje konc 2007 menda? Verjamem sicer da bojo drazji ampak istocasno verjamem da bo najcenejsi model kvalitetnejsi po sliki od dragega backlight LCDja. Skoda da toti nasledni LCDji z led backlighti ne odpravijo dead pixlov kompletno ;(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Reloaded ::

Aloha
Bral malo skoz ta forum in seveda sedaj tudi sam pred dilemo :))
Nabavti treba LCDja, zaj uporaba bo za kaki divx kdaj pa kdaj, malo neta pa malo igranja torej vsestranski monitor. Nekak mi WIDE niso všeč, razmišljam o 19, predvsem o samsungu 971P in pa 931BFu. Vaša mnenja o teh dveh in seveda še kake druge predloge, prosim.

CIAO
Reloaded!!!

Fizikalko ::

>>Bral malo skoz ta forum

Really? Dej mal po tej temi še pobrskaj, pa ti bo več kot očitno, zakaj vzemi 971P.

Reloaded ::

Hvala za odgovor Fizikalko
Vem za matrike ampak vse imajo svoje slabosti in prednosti, mislim pa da je namen forumov, da najdeš pravi nasvet, neglede če je že več enakih vprašanj, ampak prebrati 115 strani ni kar tako veš, tak da prosim, forum je za vse ljudi, ne biti preveč pameten, prosim. Jaz sem predvsem mislil, če ma kdo izkušnje z 931BFom, ker če mene vprašaš je odgovor tudi jasen, to je 971P, ampak me zanima, če je vredno razlike v denarju, glede na mojo uporabo.
CIAO
Reloaded!!!

Fizikalko ::

IMHO je vredno za skoraj vsakega, razen staro mamao, ki gre vsake toliko na internet. Problem je le, če maš keš oziroma ga misliš toliko dat za monitor. Jaz bi vsekakor na tvojem mestu vzel PVA ali S-IPS matriko.

Skankulja ::

Nabavil sem 20wgx2 pro. Zaenkrat dead pixel free in brez backlight bleeda. Barve in kontrast so sapojemajoči. Vidni koti takisto (mogoče malo moti vijoličen odtenek črne pri kotih nad 50°, kar pa je značilno za s-ips panele). Opazen je color banding (neglede na nastavitve (beri: advanced dv off/on in standard dvm)), je pa res, da ga imam trenutno priključenega na laptop preko vga kabla.

glinik ::

Ne vem kakšno grafično imaš na laptopu. Ne mislite si, da je grafična kartica nepomembna pri kvaliteti slik

Geforci MX400 in podobni so imeli obupno slabo sliko ...

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Skankulja ::

Se razume. Takoj ko dobim ram iz garancije ga bom obesil na 7800gt dvi.

miwche ::

@skankulja

bending je precej manj opazen, če kontrast nastaviš na 50, svetilnost pa poljubno od 15 do 50. obvezno pa na standard dvm, ker so vsi ostali obup!
~ there are more alpha males than beta testers ~

Skankulja ::

miwche: been there, done that :P. Nasvet sem našel tu.
tonex23: na widescreen forumu je nekdo omenjal, da je rešil problem z dvi kablom, ki je priložen k monitorju (ko svojega obesim na dvi poročam kako in kaj glede biosa).

edit: zanimivo. tu naprimer bandinga ni za opazit (standard mode, adv off) test1 in test2. Najbrž mi ga photoshop biksa na laptopu :)).

Zgodovina sprememb…

Skankulja ::


Čist frišna zadeva :P.

Cingular ::

tudi sam sem pred dilemo. sedaj imam 17" LCD pa sem prvo mislil vzeti 20" widescreen, ampak se mi zdi da ni kaj dosti večji od navadne 17tke (vsaj po višini). je imel kdo prej 17" pa je šel na 20"WS? kakšni so občutki? tako da sem se že nekak odločil za 22", vendar je to vsaj 100Eur več.

torej opcije so :

1. LG L204WT ga dobim za 260Eur
2. Samsung 226BW ga dobim za 380Eur
3. iz avstrije lahko naročim 22" recimo V7 ali FujitsuSiemens za 300EUR s poštnino.

kaj bi vzeli vi? igram pa dirkačine in dosti surfam po netu, ter nekaj malega delam v excelu in corelu. aja pa kakšna je velikost črk na 20" pri 1680x1050? je to sploh berljivo? ali lahko imaš za surfanje nastavljeno kakšno manjšo ločljivost? ker že sedaj na 17" pri 1280x1024 komaj kaj vidim prebrat:\

lp in hvala za odgovore
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cingular ()

s5cougar ::

@Cingular:
Sam sem prešaltal iz 17" LCD na 20.1" WideScreen LCD. Res je višina tega 20.1" widescreena nekaj takega kot pri 17", a je neprimerno širši. :D Fonti so nekje iste velikosti kot pri 17" (meni ravno prav).
Errare humanum est.

Cingular ::

katerega 20" WS pa imaš?

lp
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

s5cougar ::

LG L204WT in Belinea 102035W.
Errare humanum est.

Cingular ::

kako se obnese kaj LG? si zadovoljen?

lp
Intel E4300@3.3GHz, Asus P5B, 2x1Gb OCZ Gold XTC, WD 400Gb SATAII 16Mb,
Nvidia 8800GTS 320Mb@650/1000, Nec 3540&Lite-On LS, Logitech Z5400,
22" LCD Samsung 225BW, MS Vista Bussines

s5cougar ::

V primerjavi z Belineo je sranje. :D LG-ja imam, ker pač ni blo za 2 dobra monitorja, je pa čisto v redu, če pred tem nisi videl boljšega monitorja. >:D
Errare humanum est.

rimljan ::

@s5cougar, jst tehtam med Belineo 102030 in Lg204wt, po tvojem je potem Belinea s MVA matriko občutno boljša izbira?

razlika med 102030 in 102035 modelom je tako samo v dvi izhodu
rimljan

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rimljan ()

s5cougar ::

@rimljan:
Noč in dan. :D
Errare humanum est.

Matej_K ::

Ewo sem nabavil Samsunga 226BW 22" mrcina...

Slika je lepa malo me moti edino ker imam podstavek od mize previsoko in si nemorem nagniti LCD bolj naprej kot navpično da bi videl bolje...

Imam pa grafično kartico Geforce4TI4200 in nevem zakaj mi pri resolucijah ne ponudi priporočene resolucije za ta monitor ki je
Optimalna resolucija 1680 X 1050@60 Hz

ampak meni ponudi samo največ 1600x1024 ???

Sedaj sem downloadal nove driverje in bom probal če bo potem kaj bolje...

In ja vem..za take velike resolucije moram kupiti boljšo grafično :D

Monitor je priklopljen preko DVI kabla
... .. .

spitavc ::

Počasi je prišel čas, da tudi sam zajadram v svet LCD monitorjev. Naprej sem si določil ceno 90 jurjev in bi zdaj rad dobil največ za tak keš. Po kalvariji prebiranja 115 strani tele teme, raziskovanja tehničnih podatkov in prebiranja testov sem zožil izbor na dva modela in sicer:
LG l2000c-sf
ter
Samsung 971p

Oba sta se dokaj veliko pocenila v zadnjem času sem opazil, zanima pa me, kateri je bolj primeren, če veliko časa preživim na netu pa tudi kakšen špil odigram dokaj pogosto.

deejay2 ::

Jest bi rajs samsunga vzel. Sicer nimam izkusenj z obema monitorjema, ampak sam imam samsunga ze leto in pol in deluje brezhibno. tok tok tok

Zanima me, kateri monitor je trenutno best buy? Kot sem zgoraj omenil imam trenuten monitor ze leto in pol, in sicer gre za samsunga 193p+. Monitor je tudi po vsem tem casu precej malo izgubil na ceni. Se vedno stane 100.000 starih tolarjev na mimovrste (prej 107.00), sepravi je se vedno na nekem vredu nivoju. Ker ne sledim vec toliko razvoja monitorjev me zanima, ali je kaksen monitor na trziscu, ki se lahko s sliko primerja s strenutnim, le da ima se vecjo delovno povrsino (22" ali 24")?? Seveda naj bo cena v mejah normale...

Fizikalko ::

Niti slučajno ne menjaj. Vsi 22 ali celo 24", ki so pod 500 EUR, so katastrofa. Dober 24" (S-IPS) stane okrog 1000 EUR. Morda kakega stotaka +-

deejay2 ::

Aha, potem je se bolje pocakat z nakupom taksnega velikega monitorja.

Pred kratkim sem v Big Bangu vidu enega wide screen lcd-ja, ampak je bla slika v primerjavi z mojim 193p+ precej manj ostra. Hvala lepa za tak monitor. Se vedno se drzim nacela, da raje gledam v manjsi monitor z lepo sliko kot v vecjega z malo manj lepo. Obenem pa tud tega, da dam rajs mal vec za monitor in manj za ostale komponente kot obratno

Sicer pa ce kupujete monitor si ga res pejte pogledat v stacuno, ker tele karakteristike, podane iz strani prodajalcev, so precej cudne in brez ogleda monitorja v zivo je nakup res loterija.

Fizikalko ::

Dvomim, da se bodo zelo kvalitetni monitorji (PVA, MVA, S-IPS matrike) še kaj dosti cenili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

krho ::

@Matej_K: DVI čip na kartici ne podpira, kolega je imel 5600U, pa tudi ni mogel preko DVIja imeti 1680x1050
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Matej_K ::

@krho

Mi je ratalo...samo nove driverje od nvidie sm naložu in dela..mi je takoj poi deafultu ponudu resolucijo 1680x1050

Tudi igrice ki jih igram večinoma Medal of Honor se da naštimat da je obstrani črni rob in da ti ne raztegne slike..sedaj moram najti kakšno novo igrico ki podpiora WS način igranja pa bo :D

Sem zadovoljen, moti me samo da nimam nagiba naprej, ker imam monitor previsoko na mizi in se zgornji rob že malo začenja črniti ob določenih kotih ampak meni je vredi...Bom pa mizo mal spodžagu da bo nižja :D
... .. .

Maximus ::

@deejay2 V big bangu je slika slaba zato, ker so monitorji povezani prek spliterja in nimajo vsi nativne ločljivosti nastavljene. Vpraši prodajalca, naj ti direktno na DVI priklopi željeni monitor, pa boš vidu kakšna je dejanska slika.

rapz0r ::

@krho

Bučke. Če v driverjih ni bl oza naštimat 1680x1050 se pa naštima custom resolucijo in dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rapz0r ()

Matej_K ::

Ellow no bom mal opisal monitor po dveh dneh uporabe

Samsung 226BW 22"

LCD sem nabavu v Harvey Normanu zanj sem odštel 399 eurov (95.000). Prodajalec je biu zlo prijazn in mi je dovolil da sem lcd pred nakupom sprobal in da sem videl da na tistemu ki ga bom kupil ni nobene mrtve točke...Res pa da sva pri enemu najdla en mrtev piksel (sredina zaslona na rdeči podlagi je bila črna pika) in mi je odprl druzga in tako dobil brez mrtvih pik...

Glede LCDja pa tko...prej nisem uporabljal nobenega LCDja samo v šoli in na delu...

Glede velikosti sem ful navdušen...slike in internet pa igrice na njemu zgledajo uibr lepe...lepe barve in vse...
Malo me edino moti ker nima nagiba naprej ker imam na mizi podstavek in je monitor malo previsoko in bi si ga mogel obrniti malo naprej navzdol ampak to bom rešil z umikom podstavka...Ker na zgornji strani se hitro pojavi temnejši rob ...naprimer pri gledanju filmov...tako da ta monitor nima glih takega vidnega kota kot bi si mogoče želel..ampak se prilagodiš da ga postaviš tako da ti je všeč...

Res pa da imam LCD priklopljen preko DVI ja na Geforce4TI4200 in mislim kmalu kupiti kako 7600GT vsaj zaradi visokih resolucij pri igricah..

Večino časa za računalnikom igram igrice (Medal of Honor) tako da sem naštimal da je obstrani črni rob da ni slika raztegnjena(igrica ne podpira WS), medtem ko pri Wrrocku na resoluciji 1600x900 je kulsko igrati ti zasede skoraj celi zaslon in vidiš vse...ghostinga je zelo mal (opazil sem ga le pri Medal of Honor)..res se opazi le pri zelo hitrem premiku ampak do zdj mi to še ni škodil..nasprotniki padajo pod mojimi metki isto kot prej :D

Prej sem imel 19"crt monitor...Če so še kakšna vprašanja kar vprašajte...
... .. .

IgorM ::

Matej_K:
Hvala ia info glede 226. Zanima me še kakšna je enakomernost osvetlitve pri tem monitorju?
Stojalo od monitorja je nastavljivo in če je koliko cm je od mize pa do roba monitorja?
Hvala že v naprej.
Igor

Matej_K ::

Ko imaš monitor v pravem položaju je osvetlitev vredu..v mojem primeru sem stojalo vzadaj podložil z 1cdjem in še par listov zato da je nagnjen pravokotno na moje oči...drugaače pa osvetlitev v zgornjem delu hitro zmanjka..se kaže malo temnejša stran ampak samo kadar ga nimaš pod "pravim" kotom..

Stojalo začuda ni nastavljivo skoraj nič...edino nagib nazaj...kar mi je čudno,ker ko sem gledal v trgovini 225BW se ga je dalo premikati gor-dol...nevem no ali pa meni ne rata premaknit tega minitorja :8)

od mize do roba monitorja 7 cm...stojalo podstavek široko 21,5cm
od mize do ekrana 10 cm
... .. .

primy ::

Kaj menite o naslednjem monitorju, se ga splača?

samsung 971p

Bi lahko kdo kaj več povedal iz osebnih izkušenj ali je kakšna boljša alternativa 19" do 420 € (100.000 SIT)

p.s.: Grafična je Ati Radeon 9550

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primy ()

Zheegec ::

Ja edino NEC 90GX2 še pride v poštev, čeprav je slabša matrika (TN)... Pojdi malo pogledat nekam oba, za resno delo je seveda 971P še vedno boljši.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

primy ::

Rabil bi ga
60% internet
20% igre
20% filmi in ostalo

Fizikalko ::

Si se kar prav odločil.

YaN-cH ::

Zdravo

Sprašujem lastnike Samsungov SM 970p, in sicer tiste kateri so menjali stojalo na servisu, če se vam še poseda stojalo.

spitavc ::

Torej menite, da se bolj splača 19"samsung 971p s PVA matriko za 87 jurjev, kot 20" LG l2000c z S-ISP matriko za 91 jurčkov?

Fizikalko ::

Premisli, če rabiš 1600x1200. Če ja, potem vzemi LG-ja. Sicer vzemi 971p.

MEDENA ::

€ spitavc EURO!

diso32 ::

Jst pa imam 19" in nameravam kupiti še enega WIDE screen. Zanima me, ali naj bo to 20" ali 22", da bi bil po višini zaslona enak 19" ???
-

globoko grlo ::

za wide si kr 22 omisli

men je 215TW glih za glih, pa je 21", 20" je pa še večja žalost

bosta92 ::

oj

omislil sem si nakup LCD-ja(je bil že čas):D

rabim poceni robo, 19" in ne widescreen
:)
za domačo rabo(igre, word, net...)

Zheegec ::

Disco32 - že 20" wide-screen ima višjo ločljivost po višini kot 19" LCD, fizična velikost pa niti nima veze. Raje vzemi dobrega 20" kot pa poceni 22".
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tomaz27 ::

Po ločljivosti ima ja, on je pomoje mislil po samih merah fizično. Meni osebno je 20 lcd premali za 1680x1050 ločjivost. Pred 3 dnevi sem imel doma 20 LG 203WT in so mi črke premale. Isto mi je bilo pri 17 lcd, ki ima isto ločljivost kot 19, je pa na 19 seveda vse večje. Tako da sam če ki kupoval wide bi vzel 22. Je pa res da malo slabše vidim, tako da za tiste ki odlično vidite in vam pri 20 ni vse premalo je verjetno 20 boljši nakup.

Aja fizično je 20 po širini 3 cm manjša od 19 crt 4:3 oz 5:4

diso32 ::

točno tako... po fizičnih merah, saj sedaj imam 19", zraven pa še 17" CRT, in ko kakšen software raztegnem, je obupno za videt, zato si hočem nabavit še en monitor, vendar se mi še ene 19" ne splača več kupovati zaradi cen, za katere dobim wide.

Je pa res, da se ne splača uzeti najcenejši 22", zato bom še malo počakal, da kakšnemu bolj kvalitetnemu 22" pade cena pod 100k ex-sit.
-

kuky ::

danes vzel v Harveyu samsung 226BW ... zelo prijazni prodajalci (koper) ...če bo kak bad pixel a lahko prinesem nazaj . So far nobenih bad pixlov slika je zelo lepa ...črke lepo berljive , ghostinga skoraj nič tako da ....zakon! Igrati PES6 na tem widescreenu je fantastično :D . V sredo priklopim gor xbox360 pa poročam.
««
115 / 168
»»