» »

Kateri HDD ?

Kateri HDD ?

FuI2cY ::

Pozdravljeni,

kupujem trdi disk, ki naj bo čim hitrejši in čim večja kapaciteta >= 2Tera. Gledal sem WD Caviar Black 2Tera, še priporočate kaj drugega ?

Hvala za odgovore :)

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

FuI2cY ::

Kako je pa kaj s hitrostjo Green Edition ?

einstein :P ::

to pa ne vem, nisem ga še imel, sem ga pa nameraval kupiti (točno tega) zaradi pomanjkanja prostora. imam pa doma že wd elements kaki 2 leti in se kar dobro obnese.

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

l0g1t3ch ::

Kaj ni imela green serija nekih težav z dolgoživostjo diska, ker se je zaradi varčevanja prevečkrat prižigal in ugašal ?
Jaz bi za hrambo rajši kupil tale disk http://www.mimovrste.com/artikel/206015...

FuI2cY ::

Razmišljam tudi o nakupu dveh diskov in bi juj v RAID dal. Kaj je s temi WD, ki imajo zraven napisano RE ? Obvezno mora biti 7200rpm. Kako je kaj red edition v hitrosti proti black edition ? Se splača datu 50EUR več za black edition ? Če se ne, potem bi nabavil 2x red edition, ki je priporočal l0g1t3ch.

Za red edition sem gledal, da imajo za hitrost (rpm) napisano IntelliPower. Kaj to pomeni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

FuI2cY ::

Verjetno bom vzel kar ta HDD: http://www.mimovrste.com/artikel/206015...

Priporoča kdo kaj drugega ? Al je to to idealen nakup ?

l0g1t3ch ::

RE pomeni "raid edition", torej HDD optimiziran za delovanje v raid polju.
IntelliPower pomeni da prilagaja hitrost vrtenja diskov med 5400 in 7200rpm. Če ta dva diska ne bosta sistemska ampak neka hramba za odlaganje datotek, potem ti priporočam da vzameš kar red verzijo.

destroyer2k ::

FuI2cY je izjavil:

Verjetno bom vzel kar ta HDD: http://www.mimovrste.com/artikel/206015...

Priporoča kdo kaj drugega ? Al je to to idealen nakup ?


Kot je zgoraj omenil red je za shrambo primeren. Kolikor si ti napisal pa rabiš hitrost, kar samo black ostane. In tudi razlika je red ima 2-3 lete garancijo black pa 5 let.

FuI2cY ::

Bolj rabim za hrambo (ne bo sistemski, ker sistem je na SDD) ampak mi je pomembna tudi hitrost. Torej če ima Red edition tudi 7200rpm bom potem najverjetneje vzel tega red edition s 3Tera prostora. Koliko bo dejansko prostora? 2.6tera ?

Kolikor sem razmišljal za hrambo sploh ni potrebno imeti diska v RAID, tako ne bom gledal diske z RE oznako. Edino to je mogoče škoda, da je samo 3leta garancije medtem ko ima black edition 5let :(

Mislim, da je to to :)

Hvala obema za nasvete!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FuI2cY ()

l0g1t3ch ::

Če rabiš to za hrambo filmov, slik in glasbe potem bo red serija čez glavo dost hitra. Če imaš pa višek denarja oz. želiš najhitrejši HDD potem pa black ali RE.

einstein :P ::

ne vem, jaz bi vzel greena, zate pa po lastni presoji.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

FuI2cY ::

http://www.hoh.de/hardware/festplatten/...

tukaj sem vido, da je kljukica za RAID optimizacijo. Je to v redu al je še vedno boljše za raid RE imet ?

l0g1t3ch ::

RED serija je narejena za NAS (za soho segment), torej je optimizirana za
- raid
- obratovanje 24/7
- nizko porabo elektrike in nizko gretje

Je precej hitra v sekvenčnem branju in pisanju (pomembno pri kopiranju datotek na/iz pogona), slabša pa je pri naključnih dostopih (pomebno za sistemski disk).

RE serija pa je namenjena za strežnike in NAS ter SAN naprave (tudi za bolj zahtevne kot je soho segment), za razliko od RED serije se konstantno vrti na 7200 rpm in je posledično hitrejša.
Ima še nekaj dodatnih tehnologij, ki pa pridejo prav samo v podatkovnih centrih in posledično višjo ceno.

Moje mnenje ostaja da uporabi red serijo, če pa želiš le najboljše oziroma imaš višek denarja pa vzemi RE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: l0g1t3ch ()

Venum ::

FuI2cY je izjavil:

Kako je pa kaj s hitrostjo Green Edition ?


Einstein ne ve kako je s hitrostjo greenov, zato ga je prlepu.. Moja dva greena nimata nobenih težav z delovanjem pa ju že mam ohoho časa.. Drugače pa glej za blacki, ja.. So ful hitri!

FuI2cY ::

l0g1t3ch, hvala za super razlago. Sem se odločil za Red edition 3000GB.

Hvala vsem!

VoidRay ::

Raidaj dva Spinpointa f3 :)
Work can't kill you, but why take a chance?

FuI2cY ::

VoidRay je izjavil:

Raidaj dva Spinpointa f3 :)

Rabim več placa :)

Anney ::

Sam imam Red 3TB in do zdaj je super. Dela praktično 24/7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sata3/sata2 itd..

Oddelek: Pomoč in nasveti
121867 (1579) hojnikb
»

hdd info

Oddelek: Pomoč in nasveti
5808 (711) bluefish
»

Notranji trdi disk 2TB - 5 različnih vrst ?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5213062 (11556) SanAndreas
»

zunanji ali notranji disk

Oddelek: Kaj kupiti
204071 (3734) 5pellfire
»

Disk

Oddelek: Kaj kupiti
131055 (765) Mesar

Več podobnih tem