» »

Zunanji trdi disk USB 3.0

Zunanji trdi disk USB 3.0

abyssus ::

Imam en majhen problem z svojim zunanjim diskom. Priklopim ga na usb 3.0 vhod, kjer dela normalno. Čez čas pa ga računalnik preprosto več ne zazna. Lučka na disku še vedno sveti. Poskusil sem tako, da sem ga odklopil in nazaj priklopil pa še ga vedno ne zazna. Če ga priklopim na vhod USB 2.0, dela normalno. Če priklopim na vhod USB 3.0 kateri drugi ključek, ključek prav tako dela. Le zunanji disk ne. Pomaga samo to, da računalnik ponovno zaženem, ampak mi gre na živce, da moram vsake tolko časa znova zagnati računalnik. Vem, da ni glih ne vem kaj vendar me vseeno moti in bi rad zadevo kako popravil, če se le da. Kakšna pomoč?

Lp

5er--> ::

Update firmware-a na disku... če obstaja... ali pa drugo ohišje za disk.
Sam sem zaradi istega problema, po neuspešnem flashanju ohišja, zamenjal original ohišje diska za tole:
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Sedaj zaenx ni problemov. =)

abyssus ::

Sam imam 2.5" disk.

kixs ::

Nadgraditi moras firmware na USB 3 kontrolerju na maticni plosci ali dodatni kartici (odvisno kaj imas). Preveri kateri USB3 kontroler imas in nato na njihovi spletni strani najdi update. Navadno so te tezave imeli NEC/Renesas kontrolerji.

lp

floyd1 ::

Tudi pri meni na glavni mašini (W7-64) podobno sranje z "wd my book essential 2TB" zunanjim diskom. Updatal fw, nekaj časa bilo ok, potem spet izginjanje diska. Na usb2 pa deluje brez problemov, ravno tako tudi na usb3 na drugem (htpc) računalniku (W7-32).

abyssus ::

Sem v device managerju poskusil z update pa pravi, da je najnovejši driver že gor. Najbolj temu ne zaupam, zato sem šel googlat vendar vsaj na official site nisem ničesar našel.

Fresco Logic xHCI (USB3) Controller FL1000 Series.

Zanima me, če je varno to instalirat: http://www.usb3-drivers.com/download.ph...
Skrbi me zato, ker je unofficial.

floyd1 ::

Verjetno boš moral naložit nov firmware in ne samo driver, kot je povedal kixs.

Jaz imam Asrock USB3 kontroler in na njihovi strani je pisalo, da ima chipset oznako uPD720200. Torej sem iz te strani naložil firmware 3.0.3.4.

Sicer pa med postopkom piše, da program za flashanje prej preveri, kateri chipset je na kartici in da v primeru izbire napačnega noče flashat. Če jim je za verjet...

Skratka, hvala še enkrat kixs, meni (za zdaj ;)) dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423836 (2858) Karen
»

Error 0x8007045D?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5797 (608) OK.d
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245640 (4511) Bye
»

Renesas USB 3.0 Host Controller in Win 8.1

Oddelek: Strojna oprema
222500 (2227) Han
»

Zunanji trdi disk ni prepoznan

Oddelek: Pomoč in nasveti
143288 (3099) yoco

Več podobnih tem