» »

Kaj je narobe- blue sreen

Kaj je narobe- blue sreen

Rainbow Dash ::

Pozdravljeni,

imam nek problem.. Računalnik se mi občasno crasha, pač naredi neke modro črne črte (zelo male) vertikalno. Koda nebi imel zadosti močen napajalnik... Uglaunem, imam 2x 6 pin connectorja za grafiko in priključeno samo osnovno. Imam LC Power 600W, ampak pomoje ne odda 450w od sebe.. Uglaunem napajalnik se tudi kar dosti segreva... V glavnem, to mi je začelo delati, ko sem vgradil prva 2 ventilatorja in pa ledike, in sem jih nato odstranil, in je bilo vredu kake 2 meseca (pa rečmo da je se kr 1x na 2 tedna vn vrglo), in sem vgradil nazaj notri ledike brez ventilatorjev, in je spet začelo, torej pomoje je to da je napajalnik preslab, lahko je tudi grafična (Club 3d hd radeon 6870)... V glavnem, rabim 100% nekaj močnejšega (napajalnik) sedaj pa se nemorem odločiti katerega:


1-http://www.mimovrste.com/artikel/240000...
2-http://www.mimovrste.com/artikel/240000...
oba napajalnika sta od dobre firme corsir, ampak ne zastopim zakaj je 500w napajalnik za 10EUR dražji od napajalnika 600w, in pa ali mi bo zadosti 500w oz. 600w , če hočem priklopiti najosnovnejše in še dodati najosnovnejšemu 5 ventilatorjev in še led diode!


Lp

mrTwelveTrees ::

si prepričan da je napajalnik, lahko je tud grafična.

Rainbow Dash ::

Lahko je tudi grafika ja... ko sem računal na extreme power supply calculator, mi je prišlo da ob 5x ventilatorjih in ledikah, in pri napravag usb sem pretiraval, da bi računalnik porabil 430W, umm glede grafike je pa to:
GRAfiko sem kupil, in je crknila nekaj tednov kasneje, nato dam na popravilo, dobim novo, iste firme (cluib 3d, hd radeon 6870), in je začelo delati tte črte, in dam na popravilo, in dobim spet novo iste firme, in spet dela tte črte, s tem ma ko sem dobil novo, je bilo kak mesec mir (nikoli ni tisti mesec vn vrglo)...

Tk da nevem kaj naj naredim, al naj zamejam psu, al grafiko


Glede napajalnika se mi pa zdi da je kriv, ker vedno ko priklopim kaj gor, začne vse bolj in bolj pogosto vn metati. Bom zdajle priklopiu vse kar mam gor pa povem pol pa bo...

Zgodovina sprememb…

mrTwelveTrees ::

mas moznost da si izposodis kje napajalnik, ali pa da tvojo grafično testiras v drugem racunalniku ?

Rainbow Dash ::

umm zal ne...
zdle sm prklopu 4 ventilatorje pa ledike pa bom pustiu neki casa da vidim ka bo daj

A ma kdo se kak nasvet???

Zgodovina sprememb…

Rainbow Dash ::

zaenkrat se vse dela...
Uglaunem če bom zameju grafiko bom prodau tto in kupu tole:
http://www.mimovrste.com/artikel/263009...

Rainbow Dash ::

alo dle mi je vn vrglo... pa zdej ne dela več unioh črt modro črnoh ampak mi je dle ze 2x naredlo kr black screen... Uglaunem res nevem ka nj nardim... zdej mi je ze drugič danes vn vrglo, zdej sm pa odklopšu une 4 ventilatorje


Prosim pomagite

Pacomon ::

Kje si kupil grafiko? Jaz imam Sapphire HD7870 Ghz edition 2GB in mi v BF3 včasih vrze ven z black screenom(NO-CABLE NA MONITORJU) in cudnim zvokom. Supplayer mi je rekel da so krivi driverji na Sapphire pa pravijo da kartici, kar je tudi bolj vrjetno.

Skaywalker ::

lahko te zafrkava ram previsoka ali preniska napetost probi memtest zalaufat pa poglej kolk so mhz so

pviran3 ::

na vsakem bluescreenu nekaj piše.
Vsak bluescreen naredi minidump datoteko, katero se da analizirat lahko tudi kar online:
http://www.osronline.com/page.cfm?name=...


Če v c:\Windows\minidump nimaš nič, preveri nastavitve, morajo bit take:

Skaywalker ::

prav tako poglej kako napetost potrebujejo

Rainbow Dash ::

SAM MEN NAREID DRUGAČN blue screen ne unga od windovsa ko ti pove da se je vindows crashu, pac tk koda bi izklopu ekran, nič ne piše

Pacomon ::

Kje si kupil kartico?

je error tak?

Janac ::

OP: S kje si doma?

Rainbow Dash ::

umm- ne ni tak.. uglaunem ni tega zvoka... pa ko restartam računalnik je vse normalno naprej (dokler pač se ne naredi spet )... kartico sem kupil v x-com-u v velenju (spar), za 180EUR..... Pa ko naredi to se če kr po skype lahk menim... vsaj ko je naredlo un modro črne črte... sedaj ko naredi black screen, pa mi dela se kake 2 sec skype pol pa prekine...

Zgodovina sprememb…

Pacomon ::

Pravijo da so problemi z driverji jaz osebno sem sprobal 12.10 in 12.11 beta 8 in beta 11 pa nic boljse. Sem pa bral po forumih da pri ostalih ni nic boljse.
Tako da so te kartice pomoje zj****.

Potem imas tega..

Janac ::

Vprasal sem zato, ker ti lahko posodim napajalnik, da izkljucis okvaro.

Rainbow Dash ::

evo točno to ko tt link... točno to naredi, stem da mi ni se nikoli naredilo ko sem spilal bf3, delalo mi je ko sem spilal minecraft... Nevem no.... drugače janac sem iz velenja

Zgodovina sprememb…

Pacomon ::

Glej jaz mam cisto isti error na 7870. Vcasih z cudnim zvokom vcasih brez, vcasih takoj zmrzne vcasih se tudi pogovarjam kaksne 2s pa potem.

Rainbow Dash ::

nevem no... pacomon, ker napajalnik pa mas ti?

Pacomon ::

rasurbo 650W

Rainbow Dash ::

kok si pa dau zajga

Pacomon ::

Pa ni to kriv napajalnik 99% sem da so kartice.

Rainbow Dash ::

lej pri men to naredi večkrat, če priklopim več na napajalnik... priklopu sm prej 4 ventilatorje in ledike, in mi je naredlo v cca. 1 uri.. zdej ko sm odsteku vse ventilatorje in ledike mi dela ze 4 ure...

pri men je nwm 80% da je napajalnik

lej a mi das skype/fb al kej od tega pa da se bol pomenima ?

Zgodovina sprememb…

Pacomon ::

imas na zs.

Rainbow Dash ::

nenajde unga pacomon... pošlji bolj razločno :S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj je narobe- občasni black screen-->SPET!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
995987 (4411) Rainbow Dash
»

Corsair CX2 ATX 430 W

Oddelek: Kaj kupiti
9963 (822) freesty

Napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
465391 (4471) Mavrik
»

Napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
141598 (1279) KTr1sk

Več podobnih tem