» »

Monitor ne da slike. Pomoč.

Monitor ne da slike. Pomoč.

rockybalboas ::

Pozdrav,

em pred nekaj dnevi mi je računalnik uzel napajalnik.... nabavil sem novega sedaj rač. deluje vendar ni slike(vse deluje kot ponavadi vendar ni piska ko se računalnik zažene).
poskusil sem odstraniti vse naprave razen ram, plata, procesor, napajalnik. video kartica ne da slike prav tako ne VGA whod na plati.... ko rač. zaženem brez rama dobim več piskov... Ko jih dam nazaj... deluje kot prej....

trenutno nimam dodatnih ramov da stestiram, sem pa probal 2 napajalnika če bi bil problem v napajanju. Računalnik se tudi normalno greje.... gre pa za asrock plato AM2+


kakršen koli nasvet dobrodošel....



"monitor deluje normalno, testiral tudi z drugim monitorjem"
Ne pridem niti v Bios

freesty ::

Probaj se z drugo grafiko mozno, da ti je napajalnik potegnu kaj za sabo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Veron ::

preveri, da nisi pozabil tiste dodatne napajalne kable na plato (polet 24pinskega), ponavadi je 4 ali 8 pinski

vsaj to je ponavad, če nič ne piska pa slike ne da (poleg okvarje plate) ampak če praviš, da se je po menjavi napajalnika to zgodil, sumim, da nisi priklopil vsega :)

če bi bila grafika bi piskalo (enako ram)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

rockybalboas ::

freesty je izjavil:

Probaj se z drugo grafiko mozno, da ti je napajalnik potegnu kaj za sabo.

sm probu z grafično pa je isto... prej sm lavfu na integrirano.... ta pa tudi ne da slike



vsi pini so polni, tudi un z 4imi za procesor... el. je ok...

tudi sam sumim procesor ali plato... očitno bom mogu najdt nekoga z deli da probamo drugo plato al pa procesor... sam vrjetn je plata.... sm jo vn uzel pa zgleda kot nova na obeh straneh.... nč skurjen...


nekako se mi zdi kot da se bios ne zalavfa ... majhen signal pride vn na monitor.... kot da se je nekaj priklopilo vendar še vedno "no video input"


tukaj sm tudi našel nasvet:

ni piska, vse zgleda ok, le slike ni


Kaj sploh ni začetnega piska? Ta mora biti, ker potem je lahko res zgolj problem v ramu. Sam sem imel enkrat podoben primer. Če imaš 2 ali več palički rama, poizkusi zagon zgolj z eno. Če ne bo šlo s prvo, poizkusi tudi drugo oz. preostale. Še najbolj je pa, da si od koga sposodiš ram, za katerega 100% veš, da dela. Če ne bo to, potem bo držalo, kar so ti že drugi sugerirali, da je šla matična. Če si kaj navijal, se ti je lahko tudi bios kaj "skorumpiral" (tudi to sem že doživel in moral nanovo flešati čip).


Probal oba rama.... vendar bom poskusil še nekje novega dobiti.... mogoče je le to....

Zgodovina sprememb…

rockybalboas ::

sm naredu še ClearCmos.... ne pomaga :S zdej al so rami al pa plata :S

rockybalboas ::

ok hvala vsem... za pomoč... sem našel še en star ddr2 ram.... vrgu vn tista k sta bila notri.... miška spet špila :D potem sem testiral oba rama še enkrat... 1ga je skurlo :D

freesty ::

Verjetno sploh nimas zvocnika pristekanega in zato ne piska.

No samo, da si zrihtal.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ne pokaze slike po 3 mesecih neuporabe

Oddelek: Strojna oprema
472853 (1764) polde66
»

PCI express x16

Oddelek: Pomoč in nasveti
242626 (2322) shadeX
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354976 (3104) Riff
»

Brez slike ob zagonu

Oddelek: Strojna oprema
211749 (1325) Riff
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352495 (1915) polde66

Več podobnih tem