» »

mreža na 200 metrou...

mreža na 200 metrou...

srale ::

zanima me če ima kdo kakšno pametno idejo kako postavit mrežo na razdaljo 200 metrou..seveda prosim za kaj sprejemljivega..ne za kako brezžično za nekaj k dem...
hvala za pomoč..

MadMax ::

Potegnes kabel.

srale ::

200 metrou not go..za utp je meja 100 metrou...ne vem pa kakao je kaj z bnc-jem...ravno mi ni da bi ojačevalce kupovau...

pino ::

cez 182m ne bo slo.Probi kje prisparat tistih 8m ce se da. Drugace pa ojacevalec
LP Pino

Dax ::

Če maš prosto zračno linijo in dost casha...

Eno slovensko podjetje (reklama v prejšnjem monitorju) ponuja laserski prenos podatkov, doseg praktično neomejen, samo ovir ne sme bit vmes...

srale ::

dax:kaj mi lahko prosim sporočiš katero podjetje je to..linija je prosta..tukaj maš pa še moj mail:sunki@email.si...druge varjante pa najbrž res ni,kajnea??

JeDo ::

LAhko tud brezžično povezavo med dvemi compi nardiš, al pa se dobijo tud fiber optic kartice že sicer cen ne vem sekal pa bi met 200 m optičnih kablov :=) Drgač tist wireless kao 2mbit link se da narest za ene 80-100 jurjev... sam če maš kak fizičn objekt vmes narediš to tko, da daš na 100 metrov en hub 5 portn cheap za 10 jruju pa je ...

lp JeDo
----------------------------------------------------------------------------
<br>

TTine ::

Pametno bos naredil, ce bos poklical na TECH TRADE v industrijsko cono Trzin ali pa klikni tukaj in ti bodo tam vse povedali kaj je mozno in kaj ne ter po kaksni ceni. Po moje so oni ta-prav naslov za tvoje zelje:)))
LP
Tine.

Tjulenj ::

uf. jest mam realtekovo mrezno kartico (10M, UTP in BNC) in ima gor en fletn jumpercek, s katerim izberes max. dolzino (izbiras med 200 in 400m). zadeve nikol nisem preizkusil ampak zagotovo je to najcenejsi nacin. aja, sama kartica je bila pred kakimi tremi leti 4000 SIT. ce pa slucajno ne bo delalo, ali pa ce taksne kartice ne bos dobil, pa postavi vmes en poceni hub ali pa se pozanimaj za kaksne ojacevalce, ce ni predrago

MadMax ::

Vsi poznate UTP. Za vecje dolzine je pa STP boljsi...

DeR ::

Rešitev je optični kabel.
3COM-ovi HUB-i serije C imajo zadaj konektor za priklop na optiko. Potem pa dolžina ni več važna:-)

RoMar ::

na polovici daj hub vmes pa bo

srale ::

z veseljem bi to naredu..samo mal čudno bi zgledalo sredi sadovnjaka postavit kako škatlo in hub notr..pač potrebno je zvezat dve zgradbe v naravnem okolju..

Dalmatinc ::

svetujem

Daj hub zakoplji v zemljo.. sej lahko skopaš luknjo in noter potissneš hub in wojla to je to:D

sasox ::

Kje bos pa napajanje dobu? Pol bi mogu vlect se kabl za napajanje :))

Dax ::

OK, srale... torej

Sorry, sam tiste reklame za laserski LAN resnično nisem najdu. Vem da je v januarskem ali pa februarskem Mojem Mikru, sam jst niam blage veze kje sta... sm že pol sobe okol obrnu.

Alternativa... radijski valovi... www.proxim.com . Zastopnik za Slovenijo je FMC Ljubljana... www.fmc.si.

Sam to je dokaj draga rešitev. Pod 1kDEM po mojem neuš pršu.
Kot so ti že priporočali... Hub zakoplješ nek v zemljo... kak problem pa je zraven UTP kabla vlečt še napajalni kabel... samo pazi, da doblo ozemljiš zadevo, ker če ti strela useka v sadovnjak, papa računalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UTP kabel - max- dolžina ?! komu verjet ?

Oddelek: Omrežja in internet
4514251 (10036) Pyr0Beast
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402388 (1859) klemen338
»

lan povezava - 100m

Oddelek: Omrežja in internet
322415 (1956) Blue3D
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814819 (4014) PaJo
»

Mrežni kartici!

Oddelek: Pomoč in nasveti
121234 (1096) sadarj10

Več podobnih tem