» »

Uporabljate zabavno pirotehniko?

Uporabljate zabavno pirotehniko?

«
1
2

Brias ::

Kaj kej kurite v recesijskem decembru, baterije, rakete, ....?

imate kaksno favorite firmo in favorite izdelek ( Hamex, Piroplanet, Orion, Lecana, WECO, helios ... )

jest10 ::

Piroplanet, Hamex in Helios.
Baterije, vulkančke in rakete

draciel ::

To me je navduševalo predvsem kadar sem imel okoli 15 let pa tja do 20. Sedaj sploh ne več. V zadnje sem kupil v italiji cca 5k kosov močnih petard. Enih 500 sem jih zagonu, potem pa mi je postalo čisto brez veze. Mnogo tudi zaradi tega ker imam psa in se na smrt boji petard, tako da sem raje prenehal. Še vedno jih hranim v omari in dvomim da jih bom kdaj porabil. Najbrž jih bom za 1. maj vrgel na ogenj ( to sem si rekel že vsaj 2X , vendar nikoli ni bilo šanse ).

Nevem pač brezveze je zagonit toliko eur za zadevo ki samo poči oz. je trenutek veselja , užitka enak 0.5 sekunde. Na koncu pa mogoče ostaneš še brez prstov, roke.

Looooooka ::

Jst mam same upokojence okol sebe.Sel pes iz sluzbe dons...in je en sosed(star 50+) eno mini raketo spustil v zrak.
V 2 sekundah(vec kot ocitno zvok stare zagrenjene upokojenke) se je ze slisalo dretje "KRETENI, BANDA HUDICEVA!!!!".
Hodim naprej po cesti in pridem do "launch sajta"...in tam mu ze druga soseda(itak upokojenka) govori, kako bo komu zazgal bajto, ostal brez prstov, itd etc...med tem, ko se revez brani, da uporablja cev za usmerjanje, da prizge in se takoj umakne, da pazi na varnost...
V glavnem se en dokaz, da ko si star koncas na nivoju otroka. Se drugi te obravnavajo na tak nacin :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

VoidRay ::

draciel je izjavil:

To me je navduševalo predvsem kadar sem imel okoli 15 let pa tja do 20. Sedaj sploh ne več. V zadnje sem kupil v italiji cca 5k kosov močnih petard. Enih 500 sem jih zagonu, potem pa mi je postalo čisto brez veze. Mnogo tudi zaradi tega ker imam psa in se na smrt boji petard, tako da sem raje prenehal. Še vedno jih hranim v omari in dvomim da jih bom kdaj porabil. Najbrž jih bom za 1. maj vrgel na ogenj ( to sem si rekel že vsaj 2X , vendar nikoli ni bilo šanse ).

Nevem pač brezveze je zagonit toliko eur za zadevo ki samo poči oz. je trenutek veselja , užitka enak 0.5 sekunde. Na koncu pa mogoče ostaneš še brez prstov, roke.

Daj jih meni
poslji zs
Work can't kill you, but why take a chance?

Janac ::

Vsako leto dam max 50EUR. Pred dvema letoma sem si kupil še 6mm start pistolo, torej vsako leto 50 raket, 100 razpočnikov itd. Poleg tega kupim black jack ipd. rakete, par baterij, vulkanov, helikopterjev, fontan, rimskih sveč, kronc, dimnih itd.

Enkrat na leto, torej mi ni žal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: BladE_ ()

Siddh ::

sem še nekak bil za petarde pa to (nisem jih metal, ni pa me motilo, da jih drugi mečejo), mi je pa lani v tem času megatresk ali nekaj takega razneslo dobrega pol metra od glave, ker se je enemu kolegu zdelo smešno, če bi to vrgel v mene, na srečo sem se dovolj hitro obrnil in se je petarda odbila od hrbta ter takoj zatem počila, od takrat še samo ognjemet gledam od daleč


einstein :P ::

prejšnja leta kakšen žvižgač, raketo, vulkanček, letos pa nič, tudi lani nisem,... sploh ne čutim potrebe po tem... itak samo denar zagoniš, pa še naravo onesnažuješ in živali strašiš... brezveze...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Mentalist ::

Nikoli nisem bil navdušen nad temi stvarmi.
Lool.

jest10 ::

Malo nazaj prižgal 2 vulkančka. 1,5-letni sin je bil navdušen.

Eni kadijo, drugi kofetkajo, tretji vsak dan tolčejo pir,... nekateri pa kupimo nekaj pirotehnike.

einstein :P ::

@jest10

le glej, da se sin ne navadi, da se mu kaj ne zgodi ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Kamran ::

Hey,

Bi se kar strinjal z "ajnštajnom" v osnovi, čeprav tudi že prej, v otroštvu me to ni kaj preveč privlačilo.

Zame bi bilo že 10 € (vloženih v petarde) preveč - za ta denar na eBayu dobiš kar luštne e-zverine s katerimi se potem igraš.
Sicer pa razlika med fantom in moškim je samo v ceni njegovih igrač. :))

Seveda je pa druga fora, če bi imel takšne rakete kot jih ima Gandalf v LOTR (1. del). :))

Na podeželju je menda dobra finta igranje s (kalcijevim) karbidom in vodo...

RejZoR ::

Mislim da nekje od 7 oz 8 razreda osnovne naprej nisem več metal tega sranja, zdej ko pa imamo psa pa mi niti slučajno ne pade na pamet kaj takega. Pa še takrat je bila najmočnejša stvar, ki sem jo kdajkoli prižgal neke pokalice, ki so izgledale kot dinamit, velikosti 1-2cm dolžine. Rdeče barve z vrvico, povezane v verigo. Pol pa smo jih razdiral in metal posamezne. Ker je vrvica gorela instantno si jo mogu takoj vržt. Če ti je počila, ko si jo držal s prsti je bil en tak feeling kot če se s kladivom udariš po prstu. Kar ni bilo fajn če si imel premražene prste... Vse ostalo sem gledal iz primerne razdalje. Do eksploziva vseh močnejših oblik sem vedno imel respect in še vedno ga imam. Zato ga imam najraje daleč stran od sebe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kunigunda ::

Jest za ta dnar kupim pijaco in cez balkon gledam, kaj so drugi zapravljal :)

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

mtosev ::

ne uporabljam.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

gzibret ::

Kamran je izjavil:

Hey,

Bi se kar strinjal z "ajnštajnom" v osnovi, čeprav tudi že prej, v otroštvu me to ni kaj preveč privlačilo.

Zame bi bilo že 10 EUR (vloženih v petarde) preveč - za ta denar na eBayu dobiš kar luštne e-zverine s katerimi se potem igraš.
Sicer pa razlika med fantom in moškim je samo v ceni njegovih igrač. :))

Seveda je pa druga fora, če bi imel takšne rakete kot jih ima Gandalf v LOTR (1. del). :))

Na podeželju je menda dobra finta igranje s (kalcijevim) karbidom in vodo...


Za veliko noč... Ponekod na Štajerskem je takrat pravo vojno stanje ;) Nekateri fantje so naredili vžig na svečko in dolg kabel, da lahko zapališ iz varne razdalje, ker trga bobniče. Celo v hišah, oddaljenih nekaj 100m se tresejo stekla. In zelo poceni je, skoraj zastonj.

Ko sem bil mlajši sem imel silne ideje, da bi naredil eno demonstracijo naprave v Lj, samo bi lahko izbruhnil škandal in panika.... he he...
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Apofis ::

Ah, bi vas poslau v Afganistan pa tam pokajte...

Ganon ::

Nikoli nisem kupoval pirotehnike, mi je škoda denarja za to.

tx-z ::

Vulkančnki pa uni paketi(baterije); to je najbol :) Vse ostalo pa ne:) Tist k ma vžigalno vrvico da je bl zihr :D
tx-z

Gladi ::

Problem so različni domači zvarki, kjer folk hoče preseči standardne petarde in svoj razum. Potem pa pride do raznih smrtnih žrtev( par let nazaj najstnik mlel smodnik v kuhinskem mlinčku) in do raznih poškodb (že prej omenjena posnetka, recimo).

Pithlit ::

Kaj pa je 'zabavna pirotehnika'?
Life is as complicated as we make it...

zenith1 ::

Sploh mi ni jasno kaj so ukinil obvezno vojaško služenje, če je pa pokanje tako zanimivo.

einstein :P ::

zenith1 je izjavil:

Sploh mi ni jasno kaj so ukinil obvezno vojaško služenje, če je pa pokanje tako zanimivo.



zato, da se nebi mulci, ki si dandanes odtrgajo roko ubili...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

zenith1 ::

Isti ti je to đon.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: gzibret ()

einstein :P ::

isti đon?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: gzibret ()

Brias ::

jaz si vedno rad pogledam dober ognjemet .... sedaj jih moram gledati


ampak to kar se zadnja leta dogaja v Ljubljani in Sloveniji .... je joke ....

MOL je letos za veseli december namenil 300.000 EUR ( nekje pol za okrasitev pol za prireditve ... )

ognjemet bo letos vreden 3.700 EUR :) kar znese 1.2% .....
http://www.finance.si/264580/Ljubljansk...


naj povem da se zadnja rumena noc ko so bili TOLARJI, je hamex za ognjemet dobil 10 milionov tolarjev ...

... sedaj jih moram gledati na youtubu .....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

amigo_no1 ::

gzibret je izjavil:

Kamran je izjavil:

Hey,

Bi se kar strinjal z "ajnštajnom" v osnovi, čeprav tudi že prej, v otroštvu me to ni kaj preveč privlačilo.

Zame bi bilo že 10 EUR (vloženih v petarde) preveč - za ta denar na eBayu dobiš kar luštne e-zverine s katerimi se potem igraš.
Sicer pa razlika med fantom in moškim je samo v ceni njegovih igrač. :))

Seveda je pa druga fora, če bi imel takšne rakete kot jih ima Gandalf v LOTR (1. del). :))

Na podeželju je menda dobra finta igranje s (kalcijevim) karbidom in vodo...


Za veliko noč... Ponekod na Štajerskem je takrat pravo vojno stanje ;) Nekateri fantje so naredili vžig na svečko in dolg kabel, da lahko zapališ iz varne razdalje, ker trga bobniče. Celo v hišah, oddaljenih nekaj 100m se tresejo stekla. In zelo poceni je, skoraj zastonj.

Ko sem bil mlajši sem imel silne ideje, da bi naredil eno demonstracijo naprave v Lj, samo bi lahko izbruhnil škandal in panika.... he he...

Potrebuješ se posodo, katereri se bo mešanica "vžgala" in naredila bum.
Mi smo pri tem uporabljali prazno 120 mm ? ohišje nekakšne granate cca 0.5 metra dolžine :D, spredaj si dal plastenko, zadaj karbid&voda ter prižgal preko vrvice.

Take oblike (na sredini):
File:GP90.jpg @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

einstein :P ::

če imaš kaj takega, potem se samo notri vsedeš, pritisneš play in ne rabiš nobenih petard: ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

mat xxl ::

Samo imaš pa ljudi, imam enega soseda vsako leto pravi, da v zrak požene za vsaj 300 eur baterij, sicer ne pokajočih, samo vseeno in uživa toliko kot jaz, ki zraven gledam...., res ne vem, kaj je v tem, mi je pa zanimivo, da so še zmeram dovoljene relativno zelo zelo močne petarde, ki se izstreljujejo z start pištolo, jih imam sam, pa me zadnja leta mineva ker imam ultra občutljivo kužico, ki pokov ne prenese, tako, da jih komaj kaj razpočim, pa še to samo za novo leto . Da bi pa sam nekaj experimentiral pa ostal brez rok, moraš biti pa res nor, da se lotiš .....

MilanP ::

Zakaj pa sploh potem kupite če mate kuže? Pa že za ostale bi lahko upoštevali da majo domače živali ki se bojijo in bi to šli na samo delati.

iso2000 ::

Zame je uporaba petard nekaj najbolj retardiranega, kar lahko človek počne.
Razni ognjemeti so še nekak, je vsaj nekaj za videti, ampak sam sem do sedaj v svojem življenju za pirotehniko porabil 0€ ali 0 katerekoli druge value.

No, na kratko, zabavne pirotehnike absolutno ne uporabljam in nasprotujem njeni uporabi, ker moti mene, muči živali in jo enačim z zažiganjem denarja.

Lp

jest10 ::

No upam da je zate tudi kajenje enako zažiganju denarja, kofetkanje metanju denarja v wc itd.

Alexius Heristalski ::

gzibret je izjavil:

Za veliko noč... Ponekod na Štajerskem je takrat pravo vojno stanje ;) Nekateri fantje so naredili vžig na svečko in dolg kabel, da lahko zapališ iz varne razdalje, ker trga bobniče. Celo v hišah, oddaljenih nekaj 100m se tresejo stekla. In zelo poceni je, skoraj zastonj.

Ko sem bil mlajši sem imel silne ideje, da bi naredil eno demonstracijo naprave v Lj, samo bi lahko izbruhnil škandal in panika.... he he...

Tudi v Zasavju imajo te finte s karbidom, mi je razlagal bivši sošolec iz srednje. Ko je šel na prostovoljno služenje vojaškega roka, se je izkazalo, da ima prav zaradi tega nekoliko slabši sluh, tako da ga menda ne bi redno zaposlili v vojski, če bi se hotel.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

gzibret ::

Fantje so uporabljali bojler 1m premera in 2 m dolžine, cca 1 m3 volumna.

Trga bobniče! Sluh? Ja, morda res malo slabše slišim, he he... Eden je gluh na eno uho, ker je vedno prižigal z desno roko, in je desno uho kasiralo glavni udarni val ;)

Samo se ne sekira. Še vedno veselo strela. Z acetilenom, s "štokom" na smodnik in z vsem, kar poči.
Vse je za neki dobr!

Rias Gremory ::

Kot, da je tako težko imeti čepke za ušesa.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Pithlit ::

Pol pa ne 'butne' tko kot mora. Čepki so za pussije.
Life is as complicated as we make it...

Kamran ::

Jah... morate paziti na ušesa. Da ne boste kdaj kaj "pomembnega" preslišali. :))

[D]emon ::

Pirotehnika ni zabavna. Ergo, ne.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

iso2000 ::

jest10 je izjavil:

No upam da je zate tudi kajenje enako zažiganju denarja, kofetkanje metanju denarja v wc itd.

Z obema izjavama se strinjam, s tem da bi lahko k obema dodal še zgubljanje časa.
Ok, recimo da si lahko predstavljam, da kava ali cigaret, ko si že omenil, uporabniku ponujata neko zadovoljstvo. Konec koncev obe zadevi vsebujeta sestavine, ki vplivajo na človeka. Ampak petarda? Hmm, BUM in to je to?!? Ne vem no... Se mi zdi da ni ravno enako npr. kajenju ali kofetkanju. No, razen če si "navlečen" na glasne poke? Morda bi lahko edino vpletel druženje. Ampak zopet si ne predstavljam, da bi kolege povabil: "Ej, a gremo zmetat par škatel petard? Ful bo dobr!" Mislim, da gremo vsi rajši na pivo, če je v igri druženje, ali pa odigrat en basket ali pa kaj tretjega.

jest10 ::

iso2000 je izjavil:

jest10 je izjavil:

No upam da je zate tudi kajenje enako zažiganju denarja, kofetkanje metanju denarja v wc itd.

Z obema izjavama se strinjam, s tem da bi lahko k obema dodal še zgubljanje časa.
Ok, recimo da si lahko predstavljam, da kava ali cigaret, ko si že omenil, uporabniku ponujata neko zadovoljstvo. Konec koncev obe zadevi vsebujeta sestavine, ki vplivajo na človeka. Ampak petarda? Hmm, BUM in to je to?!? Ne vem no... Se mi zdi da ni ravno enako npr. kajenju ali kofetkanju. No, razen če si "navlečen" na glasne poke? Morda bi lahko edino vpletel druženje. Ampak zopet si ne predstavljam, da bi kolege povabil: "Ej, a gremo zmetat par škatel petard? Ful bo dobr!" Mislim, da gremo vsi rajši na pivo, če je v igri druženje, ali pa odigrat en basket ali pa kaj tretjega.


Prav tako kot čik ter kofe ponujata zadovoljstvo, ga tudi pirotehnika.
In kot prvo bo potrebo nehati enačiti petarda=pirotehnika. Petarde so le podmnožica pirotehnike! Bo treba najti še kakšen drug argument, kot le "bum".

btw, večina ljubiteljev pirotehnike petard ne mara;)

iso2000 ::


Prav tako kot čik ter kofe ponujata zadovoljstvo, ga tudi pirotehnika.
In kot prvo bo potrebo nehati enačiti petarda=pirotehnika. Petarde so le podmnožica pirotehnike! Bo treba najti še kakšen drug argument, kot le "bum".

btw, večina ljubiteljev pirotehnike petard ne mara;)


Ok, super. Ampak zakaj hudiča danes že cel popoldne poslušam zvočno kuliso kakšne soške fronte - pokanje, žvižganje, prasketanje itd?

Sicer pa poznam razliko med petardo in ognjemetom - bom citiral kar del svojega prvega posta:


Razni ognjemeti so še nekak, je vsaj nekaj za videti, ampak sam sem do sedaj v svojem življenju za pirotehniko porabil 0€ ali 0 katerekoli druge valute.


Rad pogledam "ta prav" ognjemet, kot je npr. ljubljanski za novo leto. Pa zadnjič sem gledal silno zanimivo odajo na Discovery-ju o nekem avstralskem podjetju, ki se že generacije ukvarja s tem in so pripravljali nek spektakularen ognjemet za svetovno prvenstvo. Ognjemeti v tisti odaji so bili krasni. Ampak, da bi šel in kupil vulkan, ali baterijo, ali karkoli se že kupi, pa postavil to sredi ulce in prikuril? Žal me ne prepričaš!
Koliko pa sploh stane ena taka zadevca?
Sicer pa ja, vsako tele ima svoj vesele. Sigurno tudi jaz zapravljam čas in denar, ter uživam v stvareh, ki so drugim butasti. Se pa vsaj trudim da s svojimi "neumnostmi" ne motim drugih. To pokanje je za nekatere moteče oz. neprijetno, da ne omenjam živali, ki so nič hudega sluteče izpostavljene bliskanju, pokanju, žvižganju in kar je še teh zvokov.

vorantz ::

iso2000 je izjavil:

Rad pogledam "ta prav" ognjemet, kot je npr. ljubljanski za novo leto.


Nisi videl dobrega ognjemeta dokler nisi videl projeciranje na stabo + ognjemet + muzika

nekaj v tem smislu


sem gledal enega v franciji (neko miklavževanje v nancy-ju) samo ne najdem dobrega posnetka
velik trg, projekcije na 3 od 4 stavb (se pravi 270°)
perfektno prehajanje iz animacije v ognjemet (leti utrinek po stavbi proti strehi in potem direkt iz tam ustreli raketa) vse skupaj perfektno po ritmu muzike (najbol zapali klasična)

bo dolgo preden v slo vidimo kaj takega :/

SaXsIm ::

Sam že kar nekaj časa nisem zapravil niti centa na pirotehniki, vendar v (še posebno svetlobni) pirotehniki uživam. Letos so imeli čudovit ognjemet na pivu in cvetju, je bil usklajen z glasbo in svetlobnimi efekti na vseh odrih.

Kar se pa tiče ljubljanskega ognjemeta pa, glede na to, da gre za javni denar in glede na dejstvo, da marsikatera občina ognjemeta za novo leto sploh več nima, je čisto prav, da je takšne vrednosti, kot je. Je itak po celi Ljubljani toliko ognjemetov, da je dovolj za videti.

Pa, za vse "ljubitelje" živali, naš pes se ima za novo leto (in še kakšen dan, če zelo poka) čisto okej zaprt v kleti. Pa ni naglušen ali kej.
SaXsIm

Blinder ::

meni so ognjemeti mal dolgočasni, poki pa so mi všeč.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jest10 ::

iso2000 je izjavil:


Prav tako kot čik ter kofe ponujata zadovoljstvo, ga tudi pirotehnika.
In kot prvo bo potrebo nehati enačiti petarda=pirotehnika. Petarde so le podmnožica pirotehnike! Bo treba najti še kakšen drug argument, kot le "bum".

btw, večina ljubiteljev pirotehnike petard ne mara;)


Ok, super. Ampak zakaj hudiča danes že cel popoldne poslušam zvočno kuliso kakšne soške fronte - pokanje, žvižganje, prasketanje itd?

Sicer pa poznam razliko med petardo in ognjemetom - bom citiral kar del svojega prvega posta:


Tole tvoje je ekvivalentno temu, kot če bi jaz pijane klošarje po Lj imel za primerke ljubiteljev vina:|

Rad pogledam "ta prav" ognjemet, kot je npr. ljubljanski za novo leto.

Nekateri se pa ne hodimo glužvat v Lj gledat v meglo, ampak si naredimo svoj ognjemet.
par primerov klik (jaz se ne zajebavam s snemanjem)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

fosil ::

V Ljubljani je ognjemet zadnja leta prava mizerija.
Vsako leto dajo manj denarja, ampak je kljub temu kao boljši, kar je seveda traparija.
3.700 EUR je tudi smešno majhna cifra, če upoštevaš da za nastop neke glasbene skupine v Ljubljani za novo leto plačajo več.
Obiskanost je pa neprimerljiva.
Pred polnočjo se na ogled ognjemeta zgrinja na tisoče ljudi, ki potem tudi takoj odidejo.
Medtem ko nastope dražjih glasbenikov posluša nekaj sto ljudi.
Tako je!

Alexius Heristalski ::

Jah, opankar ima raje Danijelo kot ognjemet. Kaj čmo.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

[D]emon ::

Eni pa ne maramo ne enega, ne drugega.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Kamran ::

jest10 je izjavil:

Prav tako kot čik ter kofe ponujata zadovoljstvo, ga tudi pirotehnika.
In kot prvo bo potrebo nehati enačiti petarda=pirotehnika. Petarde so le podmnožica pirotehnike! Bo treba najti še kakšen drug argument, kot le "bum".

Hm... narediš takšno petardo, da namesto, da ti poči (kot običajno), da da od sebe takšen zvok kot če bi prdnil ter da še potem fino zasmrdi okoli po H2S/NH3. Now that's an ideal business opportunity that U can cash-in. :))

forplan ::

da ne odpiram nove teme...

Za vikend imamo rojstni dan in bi potreboval eno večjo baterijo. Kje v LJ se da v tem času kupiti? Vem da je okrog novega leta na vsakem koncu, sedaj pa ne vem... Mogoče blizu BTC?

lp
da se strinjam
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam silvestrovat - brez pokanja?

Oddelek: Loža
476767 (4418) scipascapa
»

katera pirotehnična sredstva boste metali? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10011992 (6660) zdravc1974
»

Pirotehnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9926142 (21384) jest10

Več podobnih tem