» »

Polnilna nadomestna baterija za Canon

Polnilna nadomestna baterija za Canon

Anney ::

Kupil sem fotoaparat, kateri uporablja polnilno baterijo oznake NB-9L 870mAh. Sedaj bi rad nabavil nadomestno baterijo in me zanima kakšne so vaše izkušnje z neoriginal baterijami v fotoaparatih.

Ker original stane cca 50€ sem na bolhi našel tole: (http://www.bolha.com/fotografija-in-opt..., sedaj pa me zanima kako se to obnese, je enako močna, ima podobno življensko dobo, kako dolgo drži?
Je bolje vzezi original aza 50€ ali kopijo za 20€.

Prodajajo pa se tudi neoriginal 700mAh.(cca 15€).

Brane22 ::

Moje so relativno slabe. nadomestki se, vsaj na mojem 400D poznajo. Tistih par Hahnelovih nadosmetkov ( posrečen typo ! :)) ) je za v kanto.

Če bi se sam odločal še enkrat, bi raje razmislil o gripu ( če gre za cenejši DSLR), ki ima dva vložka. Eden je za dve Li-ion bateriji, drugi pa za 6 AA vložkov. V tega bi dal LSD NiMH celice ( v drugi temi o Eneloop- v Hoferju/Lidlu so periodično akcije za €1 po celici) in to je to.

Anney ::

Danes sem se potepal po trgovinah in jih malo povprašal, kako in kaj, vsi so mi rekli, da je nadomestek vredu za rezervo.
Zdaj pa ne vem, za ceno originala dobim 2 nadomestka.

Lidl in hofer baterije AA sem uporabljal prej v canon PowerShot A1000IS in so se obnesle super.

marvin42 ::

Ob vsakem nakupu digitalnega fotoaparata nabavim vsaj še eno dodatno baterijo, vedno nadomestek. Zaenkrat nisem imel še prav nobenih težav z njimi.
Mostly Harmless

Anney ::

Jaz bi tudi, pa je ni na zalogi nikjer v večjih poslovalnicah, zdaj sem primoran naročit preko spleta.

skyline ::

Najcenejšo z eBayja, brez heca. Na D200 in 5D mkII delajo super.

Anney ::

Hvala za nasvete, comshop mi jo ponuja za 18€, na ebayu dobim za 5$, smešno zanimivo.

francek1 ::

Na DX sem nabavil nadomestno za 4 $ in sem z njo zadovoljen.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

kmetek ::

Anney je izjavil:

Hvala za nasvete, comshop mi jo ponuja za 18EUR, na ebayu dobim za 5$, smešno zanimivo.

ne ponuja ti jo comshop, ampak taka je priporočena dobaviteljeva cena.
Hahnel Li-Ion baterija Canon NB-9L (HL-9L)
Priporočena cena: 18,90 EUR (z DDV)
Tako pač je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Anney ::

Naj mi eden pove kako je z napetostjo baterije, se lahko uporabi baterija z Output voltage: 3.7V, originalna ima 3.5V.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kvaliteten polnilec + polnilne baterije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
30784596 (23302) d0rK
»

Sanyo Eneloop - kje kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
21965008 (39439) McLuzo
»

"Fake" baterije za digitalne fotoaparate

Oddelek: Kaj kupiti
152968 (2081) energetik
»

Katere baterije za "digitalca"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556067 (5180) Zdravko

Več podobnih tem