» »

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

Po 14 letih Nokia sestopila s prestola

International Business Times - Nokia je bila nekoč sinonim za mobilne telefone. Kdor je dal kaj nase, je imel Nokiin telefon. Njihov tržni delež je v najboljših časih presegal 50 odstotkov in dolga leta se je Nokia zdela nedotakljiva. Zadnje raziskave trga pa so pokazale, da je Nokia po 14 letih izgubila vodstvo na trgu. Prehitel jo je Samsung.

Na področju pametnih telefonov je Nokio že zdavnaj povozila konkurenca. V skupnem seštevku je Nokia lani s 30-odstotnim tržnim deležem vseeno še zasedala prvo mesto. Letos se je njej delež skrčil na 24 odstotkov, tako da jo je prehitel Samsung, ki se je razširil s 24 na 29 odstotkov. Drugi ostaja Apple, ki je svoj delež povečal za polovico (s sedem na 10 odstotkov). Vsi ostali naberejo ravno desetino.

Glavni razlog za Nokiin slab rezultat so pametni telefoni, kjer nimajo pametnega odgovora na androide in iphone. Ker prodja pametnih telefonov nezadržno raste (leto 35,5-odstotna rast), je to za Nokio velik problem. Penetracija pametnih telefonov pa je tako letos dosegla 47 odstotkov. Prihodnje leto bo vsak drugi telefon v uporabi že pametni telefon. Razčlenitev tržnega deleža za pametne telefone razkriva vse finske tegobe. Vodi Samsung z 28 odstotki, sledi Apple z 20 odstotki, tretja pa je Nokia s petimi odstotki. Zanimivo je tudi, da sta bila lani Samsung in Apple izenačena, letos pa je Samsung kar precej ušel.

Kaj pa ostali? Med padlimi titani najdemo tudi RIM in HTC. HTC-jevo prodajo uspešno ustavlja Samsung s kombinacijo boljših telefonov in patentnih tožb, RIM pa se je v nogo ustrelil kar sam. Ali se bo pobral, se bo izvedelo zelo kmalu. Prav tako pa dosti časa nima niti Nokia. Za njo je Windows Phone 8 biti ali ne biti. Zavoljo konkurence upamo, da biti.

46 komentarjev

sandmat ::

Drugi ostaja Apple, ki je svoj delež povečal za polovico (s sedem na 10 odstotkov). Vsi ostali naberejo ravno desetino.


verjetno tretji, glede na tabelo.

Black Dragon ::

Nokia ni bila dovolj fleksibilna in kot kaže gre po poti Kodak-a žal... v zlatih časih skoraj neomejeno denarja za razvoj in vendar se je trmasto držala svojih smernic (Symbian) namesto da bi naredila Symbian + Android paleto telefonov že od leta 2008.

Apple je naslednji za Nokijo, ker njihovi izdelki ponujajo premalo za svoj denar (moje mnenje), za enkrat jih marketing še drži gor.
Time will tell.

Korencek ::

"Apple je naslednji za Nokijo, ker njihovi izdelki ponujajo premalo za svoj denar (moje mnenje), za enkrat jih marketing še drži gor."

Nekateri ne morejo mimo člankov o telefonih, ne da bi se spotaknili ob jabolko :)

Jaz osebno sem zadovoljen z jabolkom, upam pa da je moja nova nokia že na poti.
Plus: v ceni word, excell, powerpoint in pa tudi navigacija za cel svet, kar pa bo meni prav prišlo.
velik plus: Lumia 610 se dobi v nemčiji brez pogodbe za 150€.
Smisel smisla je v nesmislu

Fairplay ::

Glavni razlog za Nokiin slab rezultat so pametni telefoni, kjer nimajo pametnega odgovora na androide in iphone.
Daj zaleti se nekam s takimi komentarji...Lumie so dober odgovor in so zmeraj bolj priljubljene med ljudmi.

shubell ::

če nokia nebi ustavila razvoja maemota bi verjetno bolje kazalo... a neee symbian all the way... zdej smo pa tm!

Tilk ::

Korencek,kje si našel Lumio 610?

Drugace pa se Nokia vraca na sceno. WP8 postaja vse bolj priljubljena alternativa z Nokio na čelu.
Tilk

cekr ::

Nokia je zavozila, ker lasten OS niso razvijali v skladu s trendi. Recimo še telefon z najboljšim fotoaparatom(N808) ima porazno ločljivost ekrana. Takrat, ko so se druge firme ločevale od Symbiana, bi moralo zvoniti pri Nokii. Pa so se potem še precej let šlepali s starim sistemom. Nekaj časa je šlo. Z razvojem hardvera pa je Symbian postal cokla. Imeli so polno ljudi, ki bi lahko sistem razvili. Ko so se tega zavedli, je bilo pa prepozno.
Odločitev za WP je bila čisto pametna. Le tako so lahko začeli nekaj novega.
Z Andoridom bi samo posnemali druge in se izguili v množici noname proizvajalcev.
WP pa je nekaj novega, nerazširjenega.
In idelano za nov začetek. Še bolje. Zadaj imajo premožnega partnerja, ki je lačen uspeha na tem področju.

Je pa problem, da ni proizvodnih kapacitet, za hitro plasiranje novega izdelka na trg. In v tem lahko Nokia zavozi. Upam, da ne. Telefon, ki je bil predstavljen julija(L920), se bo pri nas pojavil šele čez mesec. Bo takrat še superioren - želen?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

pegasus ::

Symbian na nokia hardveru je še vedno daleč najboljši pri eni najpomembnejših stvari pri telefonu - času med dvema polnjenjema baterije. Nokio ob redni vsakodnevni uporabi polniš 1-2x na mesec, ostali pa se že hvalijo, če jim ni treba biti pripet na štrom vsak dan.

Poleg tega postaja očitna še ena dobra lastnost symbiana. Z večanjem števila malwarea na "smart" phonih postaja symbian vedno bolj mikaven kot platforma, ki enostavno *dela* in se ti ni treba dodatno ukvarjat z njo, jo ujčkati, flikati in skrbeti za varnost.

blackbfm ::

Drugace pa se Nokia vraca na sceno. WP8 postaja vse bolj priljubljena alternativa z Nokio na čelu.


ja res vse bolj priljubljena, ultra priljubljena alternativa, telefonov pa od nikjer

Symbian na nokia hardveru je še vedno daleč najboljši pri eni najpomembnejših stvari pri telefonu - času med dvema polnjenjema baterije. Nokio ob redni vsakodnevni uporabi polniš 1-2x na mesec, ostali pa se že hvalijo, če jim ni treba biti pripet na štrom vsak dan.


seveda da zdrži če je pa zmogljivost na ravni dumbphona

enpac ::

Kero nokio pa lahko polnis 1 - 2 X na mesec od 5110 kaj sem jih zacel uporabljat ni zdrazala nobena vec ko 5 dni max nazadnje kaj sem mel n95 pa okol 3 dni na zacetku cez cas pa okol 2 dni al pa en dan odvisno od uporabe.

;-) ::

pegasus je izjavil:

Symbian na nokia hardveru je še vedno daleč najboljši pri eni najpomembnejših stvari pri telefonu - času med dvema polnjenjema baterije. Nokio ob redni vsakodnevni uporabi polniš 1-2x na mesec, ostali pa se že hvalijo, če jim ni treba biti pripet na štrom vsak dan.

Poleg tega postaja očitna še ena dobra lastnost symbiana. Z večanjem števila malwarea na "smart" phonih postaja symbian vedno bolj mikaven kot platforma, ki enostavno *dela* in se ti ni treba dodatno ukvarjat z njo, jo ujčkati, flikati in skrbeti za varnost.

v prvem odstavku sem takoj ugotovil tvoj poklic:komik, v drgem pa da si malo pobrkljal nokio in apple :)

Zheegec ::

Upam samo, da bodo nadaljevali z E serijo. Sicer ni nujno, da ima fizično tipkovnico, samo mora imeti enako visoko ločljivost glede na velikost ekrana, kot E6. Pa seveda GPS, en teden baterije pa ohišje, da lahko telefon mečeš po tleh ali se usedeš nanj :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

FireSnake ::

Korencek je izjavil:


Nekateri ne morejo mimo člankov o telefonih, ne da bi se spotaknili ob jabolko :)


Kar je v tej temi povsem upravičeno, saj govori o vseh proizvajalcih telefonov.
Nabijati o jabolku v Samsung temi (in obratno) pa je mimo.

Fairplay je izjavil:


Daj zaleti se nekam s takimi komentarji...Lumie so dober odgovor in so zmeraj bolj priljubljene med ljudmi.

(oprosti, če si sposodim tvoje besede)
Kar ti se zaleti nekam, številke govorijo zase - in ne lažejo.

Jaz samo upam, da jim povratek rata.

pegasus je izjavil:

Symbian na nokia hardveru je še vedno daleč najboljši pri eni najpomembnejših stvari pri telefonu - času med dvema polnjenjema baterije. Nokio ob redni vsakodnevni uporabi polniš 1-2x na mesec, ostali pa se že hvalijo, če jim ni treba biti pripet na štrom vsak dan.
.

Jaz SGS3 polnim vsakih 6 dni.
Dovolj zate, ali bi želel še več?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Formula 1 ::

Pri meni Nokio rešuje le trenutna Nokia in je prva Nokia s katero sem zadovoljen.In imam Nokio iz takrat ko je že začela padati( Symbian belle itd. Nokia C6-01),v prodajo je prišla isti dan kot Galaxy Ace in če se mi je potem ko sem razmišljal(prej se sploh nisem pogleblajal v telefone) nakup Nokie proti Samsungu ni zdel preveč dobra ideja, se mi pa sedaj zdi precej boljša.Nokia sedaj dela in sem z njo zadovoljen, Samsunge (Acee) pa vsi ki jih poznam in jih imajo preklinjajo.

smash ::

jaz sem nokio n95 moral polniti vsak dan

klinker ::

FireSnake je izjavil:


Jaz SGS3 polnim vsakih 6 dni.
Dovolj zate, ali bi želel še več?


Ce ti traja s3 6 dni si si ga totalno brezveze kupu ker ga ocitno ne koristis kot se zagre...no...razen da kao izpades ql :D

puginho ::

Ta članek je samo nek forecast ne pa dejansko stanje glede na to da leto še sploh ni zaključeno in nobena firma ni izdala shipments podatkov. V zadnjem kvrtalu sta bila pred Nokio tako Sony kot Htc pri smartfonih.

RejZoR ::

klinker je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Jaz SGS3 polnim vsakih 6 dni.
Dovolj zate, ali bi želel še več?


Ce ti traja s3 6 dni si si ga totalno brezveze kupu ker ga ocitno ne koristis kot se zagre...no...razen da kao izpades ql :D


Še ena brihta, ki misli, da če imaš smartphone, da ga moraš drkat cele dneve. Jezst ga polnim na ene 3-4 dni, kličem sicer malo, ga pa imam primarno za e-maile in občasno kaj preko neta pobrskat, kot nadomestek fotoaparata. In cel kup offline programja, ki mi vedno pride prav, ga pa ne koristim vsak dan po večkrat.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

Ga niti jst ne drkam cele dneve brez skrbi in 3 dni je nekako normalna uporaba za to kar opisujes in ga tudi sam na podoben nacin uporabljam. Da pa ti zdrzi 6 dni, zal, ta phone je konstantno v stand by in nic vec. 6 dni se malo kateri dumbphone drzi ob normalni uporabi, ne pa s3 s takim hardwarejem in zaslonom. Sicer njegov problem, ampak sam sem pac tak da ne kupim nekaj kar ne potrebujem in mi bo zato moj Nexus S verjetno se lep cas bil povsem dovolj, saj je ravno prave velikosti, baterija 2-3 dni bp, ter dela na njem prav vse kar rabim in se vec...verjetno zato ne razumem ljudi ki si kupijo nekaj kar potem ne koristijo...sploh pa ce to pol "oglasuje" kot da naj bi baterija od s3 trajala tolko ob normalni uporabi takega telefona.

kocco ::

Nokia e71 forever 8-), then e72 >:D
Touchscreeni, padi in ostala jajčka so samo "fad". Morda se pa motim :))

RejZoR ::

klinker je izjavil:

Ga niti jst ne drkam cele dneve brez skrbi in 3 dni je nekako normalna uporaba za to kar opisujes in ga tudi sam na podoben nacin uporabljam. Da pa ti zdrzi 6 dni, zal, ta phone je konstantno v stand by in nic vec. 6 dni se malo kateri dumbphone drzi ob normalni uporabi, ne pa s3 s takim hardwarejem in zaslonom. Sicer njegov problem, ampak sam sem pac tak da ne kupim nekaj kar ne potrebujem in mi bo zato moj Nexus S verjetno se lep cas bil povsem dovolj, saj je ravno prave velikosti, baterija 2-3 dni bp, ter dela na njem prav vse kar rabim in se vec...verjetno zato ne razumem ljudi ki si kupijo nekaj kar potem ne koristijo...sploh pa ce to pol "oglasuje" kot da naj bi baterija od s3 trajala tolko ob normalni uporabi takega telefona.


Mja no, to ni čist res. Tud prej sem ga imel za iste funkcije samo da se mi je ponoči sam preklapljal v Flight Mode, 3G sem vklapljal na zahtevo, WiFi isto. In mi je zdržal po 5-6 dni. Zdej tega ne delam več in 3G je skoz zagnan mi pa drži okol 3, največ mogoče 4 dni.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

SLO_Matej ::

pegasus je izjavil:

Poleg tega postaja očitna še ena dobra lastnost symbiana. Z večanjem števila malwarea na "smart" phonih postaja symbian vedno bolj mikaven kot platforma, ki enostavno *dela* in se ti ni treba dodatno ukvarjat z njo, jo ujčkati, flikati in skrbeti za varnost.

Windows Phone tudi enostavno deluje že-iz-škatle. ;)

Zheegec je izjavil:

Upam samo, da bodo nadaljevali z E serijo. Sicer ni nujno, da ima fizično tipkovnico, samo mora imeti enako visoko ločljivost glede na velikost ekrana, kot E6. Pa seveda GPS, en teden baterije pa ohišje, da lahko telefon mečeš po tleh ali se usedeš nanj :)

Pa saj so že Lumie precej trpežne, novo 920 lahko npr. povoziš z avtom, če želiš. :D

opeter ::

cekr je izjavil:

Nokia je zavozila, ker lasten OS niso razvijali v skladu s trendi.


Če delaš po trendih, lahko zelo hitro pogoriš. To se lahko pokaže že kratkoročno.
Moraš najti tržno nišo, predvsem pa kupce.

Tudi Apple ne bo večno tako visoko. Trenutno ja, lahko pa se kaj hitro zgodi, da bodo "padli".
Tako kot se to dogaja z Nokio.

Takrat bomo dobili nove (pomlajene stare?) igralce spet na vrh.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

amigo_no1 ::

Mesar ::

Z drugimi besedami (z eno besedo)... zaspijo. Če priletiš z nečim novim pa tudi če bo to prvi mobitel brez zaslona in prepričaš kupce, da je kul... si zmagu ..
Your turn to burn!

OrkAA ::

Mesar je izjavil:

tudi če bo to prvi mobitel brez zaslona


http://www.johnsphones.com/

klinker ::

RejZoR je izjavil:

klinker je izjavil:

Ga niti jst ne drkam cele dneve brez skrbi in 3 dni je nekako normalna uporaba za to kar opisujes in ga tudi sam na podoben nacin uporabljam. Da pa ti zdrzi 6 dni, zal, ta phone je konstantno v stand by in nic vec. 6 dni se malo kateri dumbphone drzi ob normalni uporabi, ne pa s3 s takim hardwarejem in zaslonom. Sicer njegov problem, ampak sam sem pac tak da ne kupim nekaj kar ne potrebujem in mi bo zato moj Nexus S verjetno se lep cas bil povsem dovolj, saj je ravno prave velikosti, baterija 2-3 dni bp, ter dela na njem prav vse kar rabim in se vec...verjetno zato ne razumem ljudi ki si kupijo nekaj kar potem ne koristijo...sploh pa ce to pol "oglasuje" kot da naj bi baterija od s3 trajala tolko ob normalni uporabi takega telefona.


Mja no, to ni čist res. Tud prej sem ga imel za iste funkcije samo da se mi je ponoči sam preklapljal v Flight Mode, 3G sem vklapljal na zahtevo, WiFi isto. In mi je zdržal po 5-6 dni. Zdej tega ne delam več in 3G je skoz zagnan mi pa drži okol 3, največ mogoče 4 dni.


Hja no...ce tako extremno pazis na porabo in stalno izklapljas vse mozno + flight mode cez noc je cist mozno ja ker s3 ima kar solidno baterijo. Sam imam 3g stalno izklopljen, tu pa tam ga vklopim...sync na sluzbeni mail, wifi in bt pa stalno vklopljeno. Sicer mi tako ne bi zdrzal teh 2-3 dni ker nexus s res ne blesti v bateriji, ampak sem ga seveda rootal ter ruknu gor drugi kernel z deep sleep, tako da kljub vklopljenim zadevam, ko je v deep sleep, baterije ne zre prav nic, like cez noc (6-8h) pade baterija mogoce za 1%.

RejZoR ::

Jezst imam sicer SGS2 ampak sej sta tam nekje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

klinker ::

S tem da je SGS2 bistveno lepsi, prijaznejse velikosti in bolj trpezen ;) SGS3 je meni jajc, ceprav hardwaresko boljsi...oblikovno bolj za bejbe, na otip deluje cheap pa ogromen in ga kar malo tezko upravljas z eno roko, pa nimam lih tako majhnih. Sicer pa sam, kar se Androida tice ne kupim vec drugo kot Nexusa...mel 2 galaxyja pred tem (ace, sgs1) in no way da se kdaj kupim kaj od Androida da ni Nexus. SGS1 je sicer recimo da bil nekako vredu, ampak ceprav je hardwaresko enak trenutnem Nexus S, tel bistveno boljse dela in pa predvsem je support kljub starosti aparata se vedno super. Sej ce ne bi bil tako mahnjen da si moram vsako napravo spimpat po svoje bi sedaj verjetno imel iPhone oz kako lumio, ker so kar se mene tice bistveno boljse naprave na softwareskem nivoju. Testiral lih par dni nazaj iPhone5 od soseda in pred kakim tednom SGS3 od sodelavca, pa iPhone res blazno dobro dela, medtem ko od sodelavca stock SGS3 deluje prav enako kot moj "bogi" spimpan nexus s, razen seveda zahtevnejsih appsov in spilov (katere itak ne furam na telefonu), multitaskinga in pa zagon aplikacij je malo hitrejsi, zaradi bistveno hitrejsega spomina.
Drugace pa da se vrnemo OT...upam da Lumie dobijo svoje mesto med top napravami in bomo imeli top trojcek z vseh taborov...Lumia 920, iPhone 5 in pa Nexus 4...zakon 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

pegasus ::

SLO_Matej je izjavil:

Pa saj so že Lumie precej trpežne
Referenca trpežnosti med telefoni. Pa še baterija drži en mesec.

amigo_no1 ::

Kateri model drži 1 mesec baterija ?

7 ur neprekinjenega pogovora (oz 1 teden brez polnjenja v povprečju) je meni zdržala nokia 6030 , s tem da je bila potem baterija še vedno na 1/2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

klinker ::

pegasus je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Pa saj so že Lumie precej trpežne
Referenca trpežnosti med telefoni. Pa še baterija drži en mesec.


Kar dobra zadeva, ni kaj. Samo to nimas kaj jemat kot referenco ker to ni fensismensi touch smartphone za rajo z ogromno funkcijami...kot bi primerjal Samsung 9 series/MBAir s kakim vojaskim toughtbook-om :D

FireSnake ::

klinker je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Jaz SGS3 polnim vsakih 6 dni.
Dovolj zate, ali bi želel še več?


Ce ti traja s3 6 dni si si ga totalno brezveze kupu ker ga ocitno ne koristis kot se zagre...no...razen da kao izpades ql :D


Kolk ga jaz uporabljam se ti nič ne sekiraj.

Takrat, ko zadevo uporabljam na polno je jasno, kolk zdrži.

Za razliko od enih mi nismo 15 let stari froci, ki ne bi imeli drugega dela, kot šariti po telefonu ;)
Zato me niti ne čudi, da si sposoben napisati komentar, katerega smo priča.

RejZoR je izjavil:


Še ena brihta, ki misli, da če imaš smartphone, da ga moraš drkat cele dneve. Jezst ga polnim na ene 3-4 dni, kličem sicer malo, ga pa imam primarno za e-maile in občasno kaj preko neta pobrskat, kot nadomestek fotoaparata. In cel kup offline programja, ki mi vedno pride prav, ga pa ne koristim vsak dan po večkrat.


Pusti, enim pač ne potegene .... ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

klinker ::

FireSnake je izjavil:

klinker je izjavil:

FireSnake je izjavil:


Jaz SGS3 polnim vsakih 6 dni.
Dovolj zate, ali bi želel še več?


Ce ti traja s3 6 dni si si ga totalno brezveze kupu ker ga ocitno ne koristis kot se zagre...no...razen da kao izpades ql :D


Kolk ga jaz uporabljam se ti nič ne sekiraj.

Takrat, ko zadevo uporabljam na polno je jasno, kolk zdrži.

Za razliko od enih mi nismo 15 let stari froci, ki ne bi imeli drugega dela, kot šariti po telefonu ;)
Zato me niti ne čudi, da si sposoben napisati komentar, katerega smo priča.

RejZoR je izjavil:


Še ena brihta, ki misli, da če imaš smartphone, da ga moraš drkat cele dneve. Jezst ga polnim na ene 3-4 dni, kličem sicer malo, ga pa imam primarno za e-maile in občasno kaj preko neta pobrskat, kot nadomestek fotoaparata. In cel kup offline programja, ki mi vedno pride prav, ga pa ne koristim vsak dan po večkrat.


Pusti, enim pač ne potegene .... ;((


Ti se pa ne sekiraj kolko ga jst predrkavam, ceprav je to le ko pride update za rom, saj moram tudi svojo temo posodobit da deluje na novi verziji...in trust me...sem dalec od 15 letnega froca ki nima kaj delat...le veselje imam za modifikacije in to pocnem ob mojem prostem casu...bodisi na mojem nexusu, hackintoshu, car audio sistemu, studiu, itd.
Sicer paaje si poglej svoje komentarje...
"Jaz SGS3 polnim vsakih 6 dni. Dovolj zate, ali bi želel še več?"
WTF je to za en odgovor? ;((
Nema veze s porabo baterije ob vsakodnevni normalni uporabi. Poraba baterije na doloceni napravi se gleda ob normalni uporabi glede na zmogljivost te naprave, ne pa v par dnevnem stand by-u in potem pribit da ga kao vedno polnes na vsake 6 dni!
Bi prej reku da tebi kaj ne potegne, ker z rejzorjem sva se za tem cisto normalno sporazumela :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

francek1 ::

Tisti, ki napiše, da SGS3 polni na 6 dni, si res ni kupil primernega telefona. Meni zdrži do večera le, če imam srečo. Saj bi ga lahko polnil na 6 dni, ampak bi bil potem 5 dni brez....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

enpac ::

Nevem zakaj bi pa mogel biti "froc" za konstantno uporabo telefona, enim predstavlja drugi del pisarne. Zdaj pa, ce kumu zdrzi en mesec pa naj mu :D.

klinker ::

Ah ne no...kaj govoris. Smartphone je samo za predrkavanje in spilanje igric...
Poslusanje glasbe, fotkanje, mail, skype, gps, hitri popravki office dokumentov, itd so stvari katere ja ne bos pocel s "telefonom" >:D

vostok_1 ::

Jaz tudi upam da bo lep trojček na trgu. Ta tema je nastala predvsem kot posledica pomanjkanja konkurence na trgu.
Četudi nekdo ne mara Nokie mora biti kar umsko hendikepiran, da ji ne bi privoščil vzpona in uspeha na trgu.

lopov ::

Nokia, naslednika E7, prosim. In to hitro :)

žana ::

Meni je najboljši Sony Ericsson.
Samsung? Nikoli.
Play music with real instruments.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: žana ()

FireSnake ::

klinker je izjavil:


Ti se pa ne sekiraj kolko ga jst predrkavam


To je tvoja iztočnica. A te je kdo vprašal, kolk zadevo uporabljaš?
Nekak ni, ane? zato se ne .... [samocenzura] ;)

Imaš resne problme z razumevanjem prebranega (ne skrbi, pogost problem dandanes), jaz sem napisal:
- drži 6 dni (dodam: več kot pol ure pogovorov, budilka za službo in vsaj 20 min WiFi na zahtevo - vklopim ko rabim),
- ko pa zadevo rabim (pač tu in tam - s tem, da takrat vem zakaj in služi - dinarčki), pol je pa situacija malo drugačna (če si bralno pismen boš iz mojega pisanja tudi to razbral, ali je tudi to treba pokazat?)


Hvala!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

FireSnake ::

žana je izjavil:

Meni je najboljši Sony Ericsson.
Samsung? Nikoli.


Moja tudi tako pravi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

alexa-lol ::

Najbolj so mi smešni uni/une k kupujejo iPhone in Samsung S3 kot statusni simbol in pol ga skos vn vlačjo in neki Facebook drkajo.

Edina storitev, ki jo uporabljam na telefonu je Opera Mini da pogledam kdaj mi bus pride.

Korencek ::

pegasus je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

Pa saj so že Lumie precej trpežne
Referenca trpežnosti med telefoni. Pa še baterija drži en mesec.


kolega je bil zelo zadovoljen z kvaliteto izdelave tega telefona... ne pa z softwarjem, elektroniko. Je že menjal 3x, vsakič telefon nehal delati. Sedaj prešaltal na samsunga z istim IP standardom. Le ta pa dela.
Smisel smisla je v nesmislu

Korencek ::

Tilk je izjavil:

Korencek,kje si našel Lumio 610?

Drugace pa se Nokia vraca na sceno. WP8 postaja vse bolj priljubljena alternativa z Nokio na čelu.


kje sem našel? cene se dnevno spreminjajo.. sam na žalost skoraj nihče nima dostave na balkan, si moraš sam kaj organizirat.
http://www.preissuchmaschine.de/in-Hand...

je pa tudi L920 za 620€
Smisel smisla je v nesmislu

blackbfm ::

Najbolj so mi smešni uni/une k kupujejo iPhone in Samsung S3 kot statusni simbol in pol ga skos vn vlačjo in neki Facebook drkajo.

Edina storitev, ki jo uporabljam na telefonu je Opera Mini da pogledam kdaj mi bus pride.


aja ti si pa un hipster tipa "hating iphone before it was cool":))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ostala le Android in iOS, zbogom konkurenca

Oddelek: Novice / Rezultati
4418370 (14676) andromedar
»

Nokia napovedala menjavo vodstva, odpuščanje 10.000 delavcev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10824433 (21355) Icematxyz
»

Pametni telefoni: Samsung prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
2711941 (9911) Elysium
»

Nokia pridelala ogromno izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6022034 (19801) nekikr
»

Nokia se potaplja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8629445 (25643) floyd1

Več podobnih tem