» »

I5 3570K vs FX-8120 vs FX-8320

I5 3570K vs FX-8120 vs FX-8320

Temo vidijo: vsi
««
17 / 19
»»

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

odvisno tudi APU je dovolj

za intel zadevo
mam raje peintuma + sdd 250GB kot samo i5 :)

zanimivo je pa to, da je amd tisti ki ima cpu pod 30EUR, ki lahko celo BF3 fura zelo zelo lepo

govorim za primer, ko se potrebuje raw cpu performance. ne vlači zdej opencl, ssdje, ker nebojo nič pomagal v takem primeru...
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

Ja imaš praav samo za take stvari se celo splača kupiti i7.

Sempron 145 2,8GHz - legendaren CPU 29.90EUR
kokr vidm ga overclockajo tudi na 3,9GHz

Poleg tega če odkleneš še eno jedro...

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::



BF3 na 30€ chipu snemal lololololol :) Tudi e8500 se proti tem skrije

klkkkkkkkkkk ::

dobr za 20-30EUR dobiš tist GPU

Al pa kupiš kakšno rabljeno 5770 za 30-35EUR

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

če kupuješ nov sistem, kupiš novo grafo. In nova grafa te pride vsaj 40-50€. To je pa že pokrije razliko med intel in amd..
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

Jap ampak je FX boljši aplikacijah... no odvisno od katerih vendar je povprečno takoj za i7

hojnikb ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Jap ampak je FX boljši aplikacijah... no odvisno od katerih vendar je povprečno takoj za i7

skrbno izbranih aplikacijah in benchih, ki koristijo 8 niti...:))
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb če misliš, da je i5 vreden samo za pisarniško delo ... dost slabo...

Recimo pentium je dovolj...

Za kaj več... se pa kakor sem rekel bolj tudi splača potem i7

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kje sem napisal, da je i5 samo za pisarniško delo ?
#brezpodpisa

pegasus ::

hojnikb: Kaj pomeni "raw cpu performance"? Integer? Floating point? Single precision FP? Double precision FP? IO bandwith? Kaj?

hojnikb ::

karkoli od tega potrebuješ ane ;)
#brezpodpisa

hojnikb ::

Sepravi če rabiš high performance CPU, ne pa tudi diskretne grafike, boš vzel APU... ;((
#brezpodpisa

klkkkkkkkkkk ::

hojnikb je izjavil:

Sepravi če rabiš high performance CPU, ne pa tudi diskretne grafike, boš vzel APU... ;((



i7 ali FX 8320 za high cpu perfromance mogoče tudi i7 3930K recimo...


athlon x4 750K oz. APU 6800K je dovolj za pisarniško delo
Po perfromacu glede teh aplikacij je na nivoju i3. Zdej, če slučajno rabiš nizko porabo potem je i3.

Za vse ostalo pa je APU/athlon x4 750K boljši...

Recimo za kakšen aoutocad 2013
Je boljše imeti athlon+GPU kot samo i5 z iGPU...


Lp

fr4nc ::

For PC games the new consoles is good news. Since many games are developed for consoles first, the fact that the new consoles are based on x86 processors and powerful GPUs means that games will be better optimized for PCs.

Besede Matt Skynner-ja ;)

Lep večer vsem skupaj
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

_koki_ ::

hojnikb je izjavil:

Sepravi če rabiš high performance CPU, ne pa tudi diskretne grafike, boš vzel APU... ;((

Če rabiš močen cpu potem gre zraven še močen gpu, saj lahko računamo kaj dobiš za isti denar:
(AMD FX8320) 130eur + (AM3+ 970) 56eur + (7950) 179eur = 365eur
(i5 4670k) 195eur + (1150 Z87) 80eur + (7790) 99eur = 374eur

Zaradi mene še naprej kupujte i5, jaz bi se definitivno odločil za FX sistem zgoraj za isti denar...

klkkkkkkkkkk ::

Gledal sem razliko med i7 4820K in i7 4770K...

Razlika: 4820K je počasnejši in porabi veliko več.... :) ubistvu se lepo približa porabi FX 8350/20...

Lp

filip007 ::

Ja že APU boljši, samo težko boš ljudem razložil manj je več, samo tako pač je.
Zdaj AMD vsaj vse funkcije podpira, razen AVX2 mu še manjka.

Nekaj se pripravlja, že laptop Kaveri je hitrejši kot Richland.
http://wccftech.com/amd-desktop-kaveri-...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Sepravi če rabiš high performance CPU, ne pa tudi diskretne grafike, boš vzel APU... ;((

Če rabiš močen cpu potem gre zraven še močen gpu, saj lahko računamo kaj dobiš za isti denar:
(AMD FX8320) 130eur + (AM3+ 970) 56eur + (7950) 179eur = 365eur
(i5 4670k) 195eur + (1150 Z87) 80eur + (7790) 99eur = 374eur

Zaradi mene še naprej kupujte i5, jaz bi se definitivno odločil za FX sistem zgoraj za isti denar...

ti razumeš, da niso vsi buildi za hardcore gaming, ergo ni potrebe po hudi grafiki (ker pač ne podpira ves software gpgpuja). In če že delaš primerjave intel/amd, daj vsaj plato istega ranga noter. Pa še to; kje hudiča si ti našel novo 7950 za 179€ ???

filip007 je izjavil:

Ja že APU boljši, samo težko boš ljudem razložil manj je več, samo tako pač je.
Zdaj AMD vsaj vse funkcije podpira, razen AVX2 mu še manjka.

Nekaj se pripravlja, že laptop Kaveri je hitrejši kot Richland.
http://wccftech.com/amd-desktop-kaveri-...

kaj ma apu tu veze ?
To da amd dominira na iGPU marketu, je že davno znano.
in tisti manj je več, velja samo pri porabi, kjer pa amd ne blesti ravno ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

fr4nc ::

@hojnikb:
"niso vsi buildi za hardcore gaming, ergo ni potrebe po hudi grafiki (ker pač ne podpira ves software gpgpuja). In če že delaš primerjave intel/amd, daj vsaj plato istega ranga noter. Pa še to; kje hudiča si ti našel novo 7950 za 179EUR ???"
Se strinjam... jap plata mora biti istega ranga (če že ne cenovno pa vsaj po tem kaj omogoča - priključki).
Am 7950 za 179EUR - je ni več, saj je konec akcije... bila je na hoh.de

Je pa za 184,9EUR - http://www.mindfactory.de/product_info....

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fr4nc ()

hojnikb ::

dobra cena za 7950, nimaš kej >:D
Če bi rabu hudo grafo, bi takoj pograbo
#brezpodpisa

_koki_ ::

Ker se pa poraba haswella ni dvignila na račun izboljšane iGPU ane??
179 je bila 7950 še prejšnji teden, je pa sedaj 5eur dražja, kar naredi amd sistem še vedno 5eur cenejši...
Kaj je pa narobe z 970 čipsetom pri AMD plati, a lahko navijaš z njo - lahko, lahko navijaš haswella z multijem brez z87 plate - ne moreš, zato taka primerjava, nisem gledal kaka je plata, gledal sem samo najnižjo ceno pri določenih omejitvah...

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

Ker se pa poraba haswella ni dvignila na račun izboljšane iGPU ane??
179 je bila 7950 še prejšnji teden, je pa sedaj 5eur dražja, kar naredi amd sistem še vedno 5eur cenejši...
Kaj je pa narobe z 970 čipsetom pri AMD plati, a lahko navijaš z njo - lahko, lahko navijaš haswella z multijem brez z87 plate - ne moreš, zato taka primerjava, nisem gledal kaka je plata, gledal sem samo najnižjo ceno pri določenih omejitvah...

ima 970 native usb3 ? nima
ima 8 faz ? nima (razn izjem)
ima pcie3 ? nima
ima iGPU ? nima

should i go on ? In fyi, na nekaterih 1150 platah se da tut navijat, čeprav ni z87 čipset ;)

In kar se tiče porabe haswella, večja je zarad onboard vrmja. Nekaj kar amd še nekaj časa nebo vidu.. je pa idle poraba smešno nizka. Spet nekaj kar amd nima (še)
#brezpodpisa

_koki_ ::

Ne izpolni mojih pogojev zaradi tega:
http://www.bit-tech.net/news/hardware/2...

Pa kaj če ma hd 4000 - itak sta obe za en drek, nevem zakaj bi moral plačati nekaj kar ne rabim, če nameravam vgraditi zmogljivejšo...

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

Ne izpolni mojih pogojev zaradi tega:
http://www.bit-tech.net/news/hardware/2...

Pa kaj če ma hd 4000 - itak sta obe za en drek, nevem zakaj bi moral plačati nekaj kar ne rabim, če nameravam vgraditi zmogljivejšo...

Seveda jih. Gre le za popravek v mikrokodi (novejši bios), ki je opcijski. In guess what, ta plata nima tega popravka. Tako da zadostuje pogojem.
In kdo se pogovarja o tvojih gamerskih potrebah. Jaz sem zgoraj opisal specifičen primer, kjer je intel build bolši, a vendar ti tlačiš v debato zadeve, ki ne sodijo v ta kontekst.
#brezpodpisa

_koki_ ::

Zakaj ne sodijo v kontekst, sem lepo napisal plato z87, ki po defaultu podpira navijanje, najcenejša je dobrih 100eur, torej lahko za AMD vzamem plato z 8mimi fazami za 80eur, pa bo razmerje še vedno ostalo isto, pri AMD sestavi dobiš 7950 medtem pa pri intelu i5 dobiš le 7790 za isti denar, pa če se na zobe postaviš...

hojnikb ::

_koki_ je izjavil:

Zakaj ne sodijo v kontekst, sem lepo napisal plato z87, ki po defaultu podpira navijanje, najcenejša je dobrih 100eur, torej lahko za AMD vzamem plato z 8mimi fazami za 80eur, pa bo razmerje še vedno ostalo isto, pri AMD sestavi dobiš 7950 medtem pa pri intelu i5 dobiš le 7790 za isti denar, pa če se na zobe postaviš...

ker se pogovarjamo o buildu, ki ni za gejmat.
You do know such builds exist, right ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

einstein :P ::

hojnikb je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Jap ampak je FX boljši aplikacijah... no odvisno od katerih vendar je povprečno takoj za i7

skrbno izbranih aplikacijah in benchih, ki koristijo 8 niti...:))


Ko pridejo 8 jederne aplikacije bolj v uporabo, bom pa jaz povedel >:D lol
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

hojnikb je izjavil:

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Jap ampak je FX boljši aplikacijah... no odvisno od katerih vendar je povprečno takoj za i7

skrbno izbranih aplikacijah in benchih, ki koristijo 8 niti...:))


Ko pridejo 8 jederne aplikacije bolj v uporabo, bom pa jaz povedel >:D lol

ti maš vsaj 8 pravih jeder :))
#brezpodpisa

filip007 ::

Ne pozabi te, da APU recimo A10 6800k, ni kaj dosti hitrejši od 5 let starega sistema z dodatno grafično.

Lahko pa Athlon FM2 + GPU, za budget sistem.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

pegasus ::

In 5 let star sistem je še vedno popolnoma uporaben.
Prav tako tudi 10 let star sistem, samo malo glasen je ...

hojnikb ::

pegasus je izjavil:

In 5 let star sistem je še vedno popolnoma uporaben.
Prav tako tudi 10 let star sistem, samo malo glasen je ...

ni nujno :)
#brezpodpisa

filip007 ::

Pa če je res, dokler AMD ne pripelje dostojne grafične za HD preko APU, je poplnoma vseeno, kaj furamo.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

filip007 ::

Ja 4 jedra in višja frekvenca ima prednost pred 5 let starim dual core s polovično hitrostjo.

Ali okrog 10MB/s WinRar benchmark na "top of the line". :))
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

klkkkkkkkkkk ::

Joj
Performance (Vsaj tako jaz mislim)
athlo x4 750K (navit) = i3 3220
Fx 4300
FX 6300
FX 8320
FX 8350 / i5 4430
i5 4570/4670
i7 4770

Če si pogledamo benchmarke z LOW itd. intel recimo pride na 120 amd na 100 (4 jedra)... No potem pa dojamemo, da če zvišamo detajle bo tudi tisti athlon x4
z 80 FPS-ji več kot preveč za 7950/7970!

Če vzamemo kakšen Starcraft v prid intela.. čepa vzamemo Crysis 2/3 pa v prid AMD. Glede optimizacije.. če je kdo igral BF3 se lepo opazi ...

Zakaj i3 tako nizko po mojem mnenju ... 2 jedra + multithreading je slab, ni unlocked. Fx 4300 + athlon x4 750K imata boljši cinebench, na koncu pa še visoka cena i3...

Zdej glede aplikacij
fx 6300 = i5 (odvisno katero gledamo)
FX 8320 med i5 in i7
FX 8350 = i7

Tu je AMD v veliki prednosti
EDIT:
Vaščan tebi tud ni jasno ane... AMD je šel novo athitekturo pač ni najboljša... AMPAK tdu phenom x6 1100T pri 4,0Ghz pomete z i5 pri nekaterih aplikacijah

lp

Zgodovina sprememb…

TOP ::

AMD marsikje lahko konkurira Intelu edino ena stvar ki pa še vedno ne more in to je poraba TDP,ko bodo pa še to poštimali so pa na konju,sam tukaj se bojim da krepko zaostajajo z razvojem,ker so se preveč osredotočili na število jeder.Kmalu bodo naredili procesor z 16 jedri.

vaščan ::

Vsak i3 naščije amd procesor ker ima intel pač drugačno arhitekturo. Amd čipi so počasnejši napram intlu ne pomeni pa to da ne morjo met dobrega performanca v aplikacijah in igrah.

Si dojel tole s pismom
Maš lahko 100 jedrnega amdja s trenutno arhitekturo pa se bo to eno ubogo pismo še vedno vrnilo v 2sekundah. GET IT.

FlyingBee Še malo si googlej glede frame latency v igrah da boš vedel tud zakaj razlika v prid intlu pri gamingu. To je mal tud povezan s razlago s pismom.
NA-http://techreport.com/review/23246/insi...

rapytor ::

Najbolj me moti, da nobeden ni testiral oba ampak vzamejo znanje "izjemno kredibilnih" strani, ki so znani privrženci ene ali druge firme.

Kar so drugi ugotovili:
"Tom's has adopted a frame latency benchmarking technique similar to one pioneered by TechReport. And the big surprise - AMD CPUs are beating Intel pretty badly in regard to frame consistency."
Lahko se kregamo do neskončnosti.

Sam uporabljam AMD-ja za igre in obdelavo filmov.

i3 naščije vse amd procesorje

Imam doma na razpolago 3570k(brat), 3770k(sosed), 8350(jaz)
Ena izmed ugotovitev:



ista stvar na Crysis 3...

ma, rajši odstopam od teme, bučke.

klkkkkkkkkkk ::

Rapytor

brat je imel i3 ... in ni se mogel kosati z FX 6300


lp

vaščan ::

Lool The conclusion is that the i3-2120 is faster than AMD's best chip, the FX8350, but the 8350 beats it in all the frame latency testing. So which is the real winner?
Sej človk neve več kermu bi vrjel. Enim tko testi kažejo drugim drugač fact je pa še zmer da je intelov čip pač hitrejši in se lohka po trpalncah mečemo pa nebo nič drgač.
Amd pa ponuja še vedno odlične čipe za pametno ceno. Vsak nej sam presodi kaj mu bolj ustreza.

einstein :P ::

@vaščan

Kako za vraga bi bil pa lahko 2120 hitrejši od amd-ja z 8 jedri in s precej višjo frekvenco?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

D3m ::

Verjetno so gledali single-thread. Ampak samo to :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

fr4nc ::

rapytor je izjavil:


Imam doma na razpolago 3570k(brat), 3770k(sosed), 8350(jaz)
Ena izmed ugotovitev:





Hehe... AVG FPS je v bistvu enak oz. se zelo malo razlikuje...

Kakšna pa je razlika v ceni med 8350 in 3770K?
Drugače pa sta procesorja oba stock?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

fr4nc ::

Sem sam pogledal cene...so iz hoh.de

FX-8350 = 162,95EUR
i7 3770K = 279,10EUR

-> i7 3770K je za 71,279% dražji...
Razlika v AVG FPS na nastavitvah na katerih igra vsak gamer s tem procesorjem pa je definitivno pod 10%...

Torej? A se splača?

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TOP ::

Za nekoga ki samo občasno igra igre ima denar noče dodatnega grelca in rabi PC tudi za kaj drugega definitivno ja.Škoda da nabijaš stemi testi ker stem večaš samo svoj ego in sam sebi dopoveduješ da se je prehod iz I5 na FX8 zelo splačal.

vaščan ::

Valda da ne. Kaj se vse ne izplača pa kupimo. Od posameznika je odvisno a je pripravljen plačat razliko v ceni za malenkosti.
Kupiš kuhinjo enakih dimenzih enaka količina aparatov samo materiali se razlikujejo in kvaliteta aparatov ena kuhinja košta 10k eur druga pa 2k eur. V prvi baba greje jedi iz mikrovalovne v drugi pa kuhajo svašta vsak dan kaj se bolj izplača?
Eni kupijo 4770k zato da ga navijajo in naredijo tistih 5 bechmarkov pa mal pišejo po forumih in debatirajo drugi pa kupijo fx8350 in s njim 5let cele dneve nažigajo igre in visijo na rač. Kaj se bolj izplača? Že en dec k so ga klical einstein je rekel vse je relativno. Eni bodo rekl da se definitivno splača za tistih 10% drugi bodo rekl da se definitivno ne. Zdej katerih bo več sploh ni važn vedno boš imel vsaj 2 različna odgovora. Na googlu najdeš vse kar te zanima in presodiš sam kaj zadovolji tvoje potrebe. Najslabš je da nekaj kupiš in si potem razočaran bolš plačat 100eur več samo da je človk potem srečen a ni tko.

klkkkkkkkkkk ::

Amm

FX 8320 in FX 6300 - se splač kupit
i5 in i7 - se pa tudi splača kupit

odvisno od budgeta

TOP ::

klkkkkkkkkkk je izjavil:

Amm

FX 8320 in FX 6300 - se splač kupit
i5 in i7 - se pa tudi splača kupit

odvisno od budgeta

Točno tako

einstein :P ::

Ampak na splošno glede na p/p ratio, se AMD bolj splača.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

fr4nc ::

TOP je izjavil:

Škoda da nabijaš stemi testi ker stem večaš samo svoj ego in sam sebi dopoveduješ da se je prehod iz I5 na FX8 zelo splačal.


S kateri testi pa sedaj nabijam 8-O??
Kdo je rekel, da se je prehod iz i5 na FX-8xxx ZELO splačal?

Lahko rečem, da mi ni žal in če bi imel sedaj še enkrat ta denar bi ponovno kupil FX-a (razlogov je več, a jih hvala Bogu vsi ne bodo/boste nikoli razumeli).

vaščan je izjavil:

Valda da ne. Kaj se vse ne izplača pa kupimo. Od posameznika je odvisno a je pripravljen plačat razliko v ceni za malenkosti.
Eni bodo rekl da se definitivno splača za tistih 10% drugi bodo rekl da se definitivno ne. Zdej katerih bo več sploh ni važn vedno boš imel vsaj 2 različna odgovora. Na googlu najdeš vse kar te zanima in presodiš sam kaj zadovolji tvoje potrebe. Najslabš je da nekaj kupiš in si potem razočaran bolš plačat 100eur več samo da je človk potem srečen a ni tko.


To je res...ampak če ne pobiraš denarja ravno ne cesti ali pa, da ga ne dobiš od atija in mamice se je za zamislit. Ampak OK - tako kot si rekel, najdeš oboje - in hvala Bogu, da je tako - saj smo različni.
Glede 10% - napisal sem pod 10%...v grafično zahtevnih/požrešnih igrah dejansko ni razlike.

Slabo je tudi, da nekaj preplačaš...

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

TOP ::

Tale tvoj odgovor sem vedu prej kot si ga ti napisal.Sam zagovarjam,da je prav da nekdo kupi nekaj drugega da se lahko pove kaj je dobro kaj je slabo in potem se nekdo lažje odloči.Tudi jaz sem veliko skakl z enega tabora v drugi in še bom,sam ne bom pa vedno potdil,da je bil preskok vedno bolši.
««
17 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FX-8320 & 7850 - record! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
9742038 (37805) fr4nc
»

Nakup novega(gamer) namiznega računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5513228 (12117) DrYuri

Več podobnih tem