» »

Nemški varuh zasebnosti zahteva na Facebooku tudi psevdonime

Nemški varuh zasebnosti zahteva na Facebooku tudi psevdonime

Heise - Facebook je med drugim znan po strogem vztrajanju pri uporabi resničnih imen. Njegovi pogoji uporabe zahtevajo, da uporabniki vnesejo svoje pravo ime in eksplicitno prepovedujejo uporabo vzdevkov (če ti niso izpeljani iz osebnih imen, npr. Tine iz Martin), psevdonimov, lažnih imen itn. V Nemčiji to ni v skladu z zakonodajo, ugotavlja njihov informacijski pooblaščenec iz zvezne države Schleswig-Holstein.

Telemediengesetz (TMG, Zakon o telemedijih) namreč v 6. odstavku 13. člena določa, da mora ponudnik storitve omogočiti uporabo telemedija na anonimen način oziroma pod psevdonimom, če tehnične možnosti to dopuščajo. Uporabnika mora o tem poučiti. Informacijski pooblaščenec ugotavlja, da sta za delovanje v Evropi odgovorna Facebook in njegova irska podružnica, zato od njiju zahteva omogočitev uporabe psevdonimov. To namreč po mnenju informacijskega pooblaščenca ne povečuje možnosti za zlorabo storitve ali krajo identitete, kar je Facebook navajal kot enega izmed argumentov za vztrajanje pri resničnih imenih.

Facebook seveda trdi, da navedbe ne držijo. Odgovornost ameriškega sedeža zavrača s pojasnilom, da je za Evropo pristojna irska podružnica. Nadalje dodaja, da posluje v skladu z irsko zakonodajo, kar je pregled irskih varuhov zasebnosti že pokazal. Navedene določbe TMG pa naj bi bile v nasprotju z evropsko zakonodajo in naj se ne bi nanašale na Facebook, trdijo.

Informacijski pooblaščenec Thilo Weichert je odvrnil, da je nesprejemljivo, da Facebook krši nemško zakonodajo, če obratuje na nemškem področju z nemškimi državljani. Facebook ima dva tedna časa, da ustreže zahtevam, sicer mu grozi globa v višini 20.000 evrov.

18 komentarjev

RejZoR ::

Heh, ne morejo se zgovarjat samo na irsko. Sej niso dosegljivi samo tam. To je pa pač davek če se greš globalnega playerja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dr.Akula ::

sicer mu grozi globa v višini 20.000 evrov.

Malo komično.
Sicer imam pa sam že 3 leta psevdo ime za potrebe hitrega logiranja na določenih straneh in ne kaže, da bi me banali.
ni podatka

fiore ::

Jaz imam že od nekdaj vzdevek na facebooku... Ne samo to, občasno ga tudi zamenjam v nekaj povsem drugega. Poleg tega imam na facebooku tudi svoje domače živali.

pisoy ::

fiore je izjavil:

Jaz imam že od nekdaj vzdevek na facebooku... Ne samo to, občasno ga tudi zamenjam v nekaj povsem drugega. Poleg tega imam na facebooku tudi svoje domače živali.

WTF?

fiore ::

pisoy je izjavil:

fiore je izjavil:

Jaz imam že od nekdaj vzdevek na facebooku... Ne samo to, občasno ga tudi zamenjam v nekaj povsem drugega. Poleg tega imam na facebooku tudi svoje domače živali.

WTF?

Zato, da jih lahko potagaš v slikah...

Looooooka ::

To da ga mate se ne pomeni, da ga dovolijo :D

TKPhysicist ::

fiore je izjavil:

pisoy je izjavil:

fiore je izjavil:

Jaz imam že od nekdaj vzdevek na facebooku... Ne samo to, občasno ga tudi zamenjam v nekaj povsem drugega. Poleg tega imam na facebooku tudi svoje domače živali.

WTF?

Zato, da jih lahko potagaš v slikah...

V tej smeri sm js tud razmišljal...zakaj neb mel za hišne ljubljenčke profile...it would be more fun!
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Looooooka ::

Ker majo za razliko od nas life in jih postanje na fb-ju ne zanima :D

Glugy ::

Irska gor al pa dol. Če deluje na območju Evrope morajo biti evropski zakoni. In ne tega se nisem spomnil jaz, al pa Evropa ampak preljuba Amerika. S svojimi zakoni oni lahko dostopajo do vseh podatkov v oblaku za potrebe obveščevalnih služb v kolikor imajo podjetja kakršnekoli stike z ameriškim internetom. Pravijo da je važen samo sedež. a-a ..te časi so mimo. Ameriška vlada je z patriotskim planom to spremenila. Torej ja pa dejmo mi še evropske zahteve. Zakaj pa ne? Po sorazmernosti sodeč bi mogl met vso pravico do tega.

kocco ::

Potlej Josip Broz ne bi smel uporabljat svojega svetovno znanega vzdevka - Tito (sicer je mrtev ampak vseeno)

Svašta!

Idioti!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kocco ()

ahac ::

RejZoR je izjavil:

Heh, ne morejo se zgovarjat samo na irsko. Sej niso dosegljivi samo tam. To je pa pač davek če se greš globalnega playerja...


Ja. Recimo morali bi upoštevat tudi zakone Savdske Arabije in ženskam onemogočit komunikacijo z moškimi ter jim prepovedat, da nalagajo svoje slike, če niso popolnoma zakrite.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Looooooka ::

One bi morale upostevati nasega in imeti vsaj eno sliko s kopalnice pod "facebook anglom"...v spodnjicah. Seveda zgolj zato, da bi si lazje pogledali model telefona in nas burka ob tem ne bi ovirala :D

Blisk ::

Ja dokler te ne dobijo laho imaš ime na FB tudi stara mama.
Meni so zaklenili FB račun, verjetno zato, ker sem preveč navija za Juliana Asangea, ampak to je spet teorija zarote. Prej ni blo panike, ko sem njega postal, objavljal in lajakl se je to zgodilo. Pa sem moral poslat FBju osebno izkaznico, fotokopijo. Pa sem iz tega izbrisal rojstni datum, podpis in številko osebne, pa ni veljalo.
Sem moral še 1x poslat brez skrivanja zadev, seveda sem določene zadeve spremenil tako da bi bilo razvidno.
No potem so mi odklenili FB nazaj in so vpisali moje ime in priimek in nimam možnosti spreminjat več tega!

Po noevem pa bodo menda dreksoni od FBja lahko tržili tudi vse slike, ki jih objavljamo na FB, seveda lastnik fotke ne dobi nič.... http://news.cnet.com/8301-13578_3-57559...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

CyberPunk ::

Ha ha, kar naj tržijo slike, pri meni jih ni več prav veliko. Sem pa opazil tudi, da jih ne motijo samo domnevni psevdonimi, ampak tudi nekateri poklici ali organizacije - npr. pod zaposlitev ne moreš imeti npr. "high priest" >:D in za kakšno vladno agencijo tudi po njihovo ne moreš delati. Bodisi sploh ne sprejme (džizs, kot bi vnašal podatke v kakšno ultrastaro "občinsko" DOSovsko birokratsko aplikacijo, kje zadeva pač ne obstaja, če je ni v "šifrantu") bodisi precej hitro pobrišejo.

digitalcek ::

fiore je izjavil:

Poleg tega imam na facebooku tudi svoje domače živali.


Dobra ideja! Profil za pokojnega očeta, ali matko. Me zanima, koliko sledilcev bi dobil...
So sledilci vsi tisti, ki gredo (v krsti ali žari) na pokopališče?

Blisk je izjavil:


Po noevem pa bodo menda dreksoni od FBja lahko tržili tudi vse slike, ki jih objavljamo na FB, seveda lastnik fotke ne dobi nič....


Ne LOL, ampak loleki. In to kakšni!

Zgodovina sprememb…

Spura ::

> implying I have a facebook profile

Ne res... a lahko folk neha pizdit glede FB, noben nobenega ne sili naj ga uporablja.

digitalcek ::

Spura je izjavil:


Ne res... a lahko folk neha pizdit glede FB, noben nobenega ne sili naj ga uporablja.


Nobeden tudi nikogar ne sili, da konzumira mamila, pa imamo zaradi dobrega marketinga balkanske naveze kakšnih 40.000 uporabnikov droge. Podatki so stari vsaj 5 let, bojim se, da jih je še kakšnih 10-15.000 več.

Nobeden nikogar ne sili, da uporablja FB, ampak FB definitivno poneumlja, še bolj pa je kriv, ker mladim (pa tudi malo manj mladim) krade čas in jih odvrača od socialnih stikov in komunikacije v živo.
Posledice takega načina lajfa so psihologom, pa tudi tistim, ki se za to problematiko malo bolj zanimajo in malo več razmišljajo - jasne!

FB je škodljiv! Tistih par koristi (obveščanje skupin ljudi) bi kazalo zanemariti. Pri FB je namreč kolateralna škoda DOSTI VEČJA, kot so koristi od uporabe. Če malo pretehtamo argumente.. Pa jih ne.

Že to, da je približno 40% Slovcencev odprlo profil na FB, mi govori o tem, da ljudje niso le ovce, ampak so celo brez razmišljanja pripravljeni slediti nekomu, ki si je izmislil nekaj novega. Brezpogojno slediti samo zato, ker si je izmislil nekaj novega.
Mladi pa itak praviloma nimajo niti najmanjšega pomisleka ali dvoma, ko jim nekdo ponudi kaj novega. Kajti za njih je novo kul, malo manj novo pa zastarelo. Njim je predvsem "Važn da dogaja"...

Seveda pa so čisto na vrhu človekove pravice. Pravice, da posameznik dela tudi neumnosti, bedarije. V svojo škodo.

Če bo nekdo sprožil trend skakanja z 15-ega nadstropja brez padala, bo nedvomno našel sledilce. V to ne dvomim niti za trenutek, tako kot ne dvomim v človeško neumnost, ki pogosto generira še marsikaj hujšega, kot je FB profil...

Blisk ::

Uporabljam FB večina samo za humanitarne namene in zato še nisem izbrisal računa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ECJ razveljavil dogovor o varnem pristanu med Evropsko komisijo in ZDA

Oddelek: Novice / Zasebnost
1514880 (13177) AndrejO
»

Dogovor o iznosu osebnih podatkov v ZDA pod vprašanjem

Oddelek: Novice / Zasebnost
149738 (7680) k4vz0024
»

Največja skupinska tožba zoper Facebook v Avstriji

Oddelek: Novice / Tožbe
2312505 (10500) nekikr
»

Nemško sodišče pritrdilo Facebooku glede resničnih imen

Oddelek: Novice / Zasebnost
93811 (2911) JesusChrist
»

Facebook v Evropi ukinja samodejno prepoznavanje obrazov

Oddelek: Novice / Zasebnost
54328 (3366) PaX_MaN

Več podobnih tem